Club Brugge baalt keihard na transferblunder

1075 stemmen
Club Brugge baalt keihard na transferblunder

Arne Engels was tot voor kort een sterkhouder in de beloftevolle lichting van Club NXT en hij leunde ook dicht aan bij de eerste ploeg. Een doorbraak bij Club Brugge zat er echter niet in voor hem, waardoor hij zijn conclusies trok en in januari verhuisde naar Augsburg FC in de Bundesliga. En daar sloot hij prompt aan bij de A-kern van coach Enrico Maaßen. Een vreemde en bizarre deal op het eerste zicht, maar Engels maakt al meteen een grote impact bij de eerste ploeg. Hij startte al drie wedstrijden op een rij in de Bundesliga en daarin deed hij het opvallend goed. Zouden ze bij Club Brugge al spijt hebben?


GEWOGEN EN TE LICHT BEVONDEN

Arne Engels was één van de anciens bij Club NXT, die drie jaar geleden als zestienjarige debuteerde in de Challenger Pro League. Hij stond aan het venster van de eerste ploeg, maar terwijl andere youngsters zoals Cisse Sandra, Ibe Hautekiet en Abakar Sylla een contractverlenging kregen en definitief werden doorgeschoven naar het eerste elftal, bleef Engels wat op zijn honger zitten. Hij raakte niet verder dan tijdelijk aansluiten bij de A-kern tijdens de seizoensvoorbereiding, iets wat wel vaker gebeurt met beloftevolle jeugdspelers tijdens de afwezigheid van enkele gevestigde waarden.



Arne Engels werd daarna telkens teruggezet naar Club NXT en daarom werd het stilaan duidelijk dat een doorbraak bij Club Brugge niet voor hem zou zijn. In de Challenger Pro League trok hij nochtans altijd goed zijn streng op het voetballend gebied, Engels beschikt bijvoorbeeld over een goede inspeelpass, hoekschop en vrije trap, maar ook dankzij zijn gestalte (1 meter 85) viel hij fysiek niet zwaar uit de toon. Engels werd voornamelijk als flankaanvaller uitgespeeld, hij kan ook als centrale middenvelder uit de voeten, maar Club Brugge achtte hem dus niet als een volledig afgewerkt product.

ENGELS VERBAAST IN DE BUNDESLIGA

En dat deed Augsburg FC wel. De Fuggerstädter schotelden hem in januari meteen een contract van 4,5 jaar voor de neus en hij mocht na de officialisering van zijn transfer meteen aansluiten bij de eerste ploeg op trainingskamp in Algorfa, Spanje. “Hij is een hoog getalenteerde middenvelder met offensieve kwaliteiten”, zei Stefan Reuter, de sportdirecteur van Augsburg, tijdens de officiële voorstelling van Engels. “We willen hem de tijd geven die hij nodig heeft, en we willen hem ook brengen in de Bundesliga omdat we absoluut overtuigd zijn van zijn mogelijkheden.” En Reuter loog alvast niet, want sinds zijn komst startte Engels al in élke Bundesliga-wedstrijd voor zijn nieuwe club.



Arne Engels maakte meteen zijn debuut tegen Borussia Dortmund en hij leverde prompt een assist af voor het doelpunt van Ermedin Demirovic. En dat voor de ogen van maar liefst 80.000 toeschouwers, terwijl er voor een gemiddelde wedstrijd van Club NXT een paar 100 fans aanwezig zijn. “Hij speelde een uitzonderlijke wedstrijd”, zo enthousiast was zijn coach Enrico Maaßen. “Hij paste niet alleen in het team, maar hij was ook een belangrijke speler voor ons.” Ook in zijn tweede wedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach speelde Engels een rol in het winnende doelpunt voor zijn ploeg. Engels heeft zijn start allerminst gemist bij Augsburg en dat is geen verrassing voor de Fuggerstädter.

ZOALS KEVIN DE BRUYNE

Augsburg FC volgde Arne Engels al maandenlang en coach Enrico Maaßen was een vragende partij voor zijn komst. Maaßen zag in Engels een belangrijke pion voor zijn ploeg en zijn systeem. Daarin vervult hij nu een cruciale rol als centrale middenvelder, en dus niet als flankaanvaller. Net zoals zijn rolmodel Kevin De Bruyne, die oorspronkelijk ook een flankaanvaller was bij KRC Genk en zijn sporen verdiende in een centrale rol in de Bundesliga. “Een fantastische voetballer die ik bewonder dankzij zijn visie op het spel en zijn passing-inzicht”, zei Engels over KDB aan La Dernière Heure.



Niet toevallig zijn een constructieve en dreigende passing, samen met een goede traptechniek, de uitgesproken sterktes van Arne Engels. In de Challenger Pro League liet hij onder zijn positionele collega’s bijvoorbeeld het meeste progressieve passes noteren. In de kansencreatie was hij de vijfde best presterende speler van de tweede klasse. En die kwaliteiten etaleert Engels nu dus ook in de Bundesliga, één van de sterkste competities ter wereld. Club Brugge zal de prestaties van hun jeugdproduct alvast toejuichen, maar anderzijds zal men in West-Vlaanderen ook balen omdat men Engels nooit een volwaardige kans gegeven heeft bij de eerste ploeg.

LEES OOK: Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

Liet Club Brugge hem te gemakkelijk vertrekken?

Meest recent

'Witte rook bij Essevee: nieuwe hoofdcoach op komst'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

15
15
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

193
193
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

119
119
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

94
94
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

103
103
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

63
63
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

165
165
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

145
145
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

431
431
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

525
525
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

278
278
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

513
513
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

444
444
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

604
604
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

263
263
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

86
86
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

253
253
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

304
304
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

160
160
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

399
399
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

167
167
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

250
250
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

677
677
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

47
47
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

126
126

Meer sportnieuws