Club Brugge baalt keihard na transferblunder

1075 stemmen
Club Brugge baalt keihard na transferblunder

Arne Engels was tot voor kort een sterkhouder in de beloftevolle lichting van Club NXT en hij leunde ook dicht aan bij de eerste ploeg. Een doorbraak bij Club Brugge zat er echter niet in voor hem, waardoor hij zijn conclusies trok en in januari verhuisde naar Augsburg FC in de Bundesliga. En daar sloot hij prompt aan bij de A-kern van coach Enrico Maaßen. Een vreemde en bizarre deal op het eerste zicht, maar Engels maakt al meteen een grote impact bij de eerste ploeg. Hij startte al drie wedstrijden op een rij in de Bundesliga en daarin deed hij het opvallend goed. Zouden ze bij Club Brugge al spijt hebben?


GEWOGEN EN TE LICHT BEVONDEN

Arne Engels was één van de anciens bij Club NXT, die drie jaar geleden als zestienjarige debuteerde in de Challenger Pro League. Hij stond aan het venster van de eerste ploeg, maar terwijl andere youngsters zoals Cisse Sandra, Ibe Hautekiet en Abakar Sylla een contractverlenging kregen en definitief werden doorgeschoven naar het eerste elftal, bleef Engels wat op zijn honger zitten. Hij raakte niet verder dan tijdelijk aansluiten bij de A-kern tijdens de seizoensvoorbereiding, iets wat wel vaker gebeurt met beloftevolle jeugdspelers tijdens de afwezigheid van enkele gevestigde waarden.



Arne Engels werd daarna telkens teruggezet naar Club NXT en daarom werd het stilaan duidelijk dat een doorbraak bij Club Brugge niet voor hem zou zijn. In de Challenger Pro League trok hij nochtans altijd goed zijn streng op het voetballend gebied, Engels beschikt bijvoorbeeld over een goede inspeelpass, hoekschop en vrije trap, maar ook dankzij zijn gestalte (1 meter 85) viel hij fysiek niet zwaar uit de toon. Engels werd voornamelijk als flankaanvaller uitgespeeld, hij kan ook als centrale middenvelder uit de voeten, maar Club Brugge achtte hem dus niet als een volledig afgewerkt product.

ENGELS VERBAAST IN DE BUNDESLIGA

En dat deed Augsburg FC wel. De Fuggerstädter schotelden hem in januari meteen een contract van 4,5 jaar voor de neus en hij mocht na de officialisering van zijn transfer meteen aansluiten bij de eerste ploeg op trainingskamp in Algorfa, Spanje. “Hij is een hoog getalenteerde middenvelder met offensieve kwaliteiten”, zei Stefan Reuter, de sportdirecteur van Augsburg, tijdens de officiële voorstelling van Engels. “We willen hem de tijd geven die hij nodig heeft, en we willen hem ook brengen in de Bundesliga omdat we absoluut overtuigd zijn van zijn mogelijkheden.” En Reuter loog alvast niet, want sinds zijn komst startte Engels al in élke Bundesliga-wedstrijd voor zijn nieuwe club.



Arne Engels maakte meteen zijn debuut tegen Borussia Dortmund en hij leverde prompt een assist af voor het doelpunt van Ermedin Demirovic. En dat voor de ogen van maar liefst 80.000 toeschouwers, terwijl er voor een gemiddelde wedstrijd van Club NXT een paar 100 fans aanwezig zijn. “Hij speelde een uitzonderlijke wedstrijd”, zo enthousiast was zijn coach Enrico Maaßen. “Hij paste niet alleen in het team, maar hij was ook een belangrijke speler voor ons.” Ook in zijn tweede wedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach speelde Engels een rol in het winnende doelpunt voor zijn ploeg. Engels heeft zijn start allerminst gemist bij Augsburg en dat is geen verrassing voor de Fuggerstädter.

ZOALS KEVIN DE BRUYNE

Augsburg FC volgde Arne Engels al maandenlang en coach Enrico Maaßen was een vragende partij voor zijn komst. Maaßen zag in Engels een belangrijke pion voor zijn ploeg en zijn systeem. Daarin vervult hij nu een cruciale rol als centrale middenvelder, en dus niet als flankaanvaller. Net zoals zijn rolmodel Kevin De Bruyne, die oorspronkelijk ook een flankaanvaller was bij KRC Genk en zijn sporen verdiende in een centrale rol in de Bundesliga. “Een fantastische voetballer die ik bewonder dankzij zijn visie op het spel en zijn passing-inzicht”, zei Engels over KDB aan La Dernière Heure.



Niet toevallig zijn een constructieve en dreigende passing, samen met een goede traptechniek, de uitgesproken sterktes van Arne Engels. In de Challenger Pro League liet hij onder zijn positionele collega’s bijvoorbeeld het meeste progressieve passes noteren. In de kansencreatie was hij de vijfde best presterende speler van de tweede klasse. En die kwaliteiten etaleert Engels nu dus ook in de Bundesliga, één van de sterkste competities ter wereld. Club Brugge zal de prestaties van hun jeugdproduct alvast toejuichen, maar anderzijds zal men in West-Vlaanderen ook balen omdat men Engels nooit een volwaardige kans gegeven heeft bij de eerste ploeg.

LEES OOK: Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Liet Club Brugge hem te gemakkelijk vertrekken?

Meest recent

Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

94
94
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

20
20
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

82
82
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

107
107
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

105
105
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

368
368
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

95
95
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

97
97
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

46
46
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

127
127
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

282
282
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

103
103
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

50
50
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

64
64
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

197
197
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

118
118
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

61
61
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

149
149
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

395
395
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

267
267
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

531
531
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

145
145
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

144
144
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

111
111
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

453
453

Meer sportnieuws