Club Brugge baalt keihard na transferblunder

door
Club Brugge baalt keihard na transferblunder

Arne Engels was tot voor kort een sterkhouder in de beloftevolle lichting van Club NXT en hij leunde ook dicht aan bij de eerste ploeg. Een doorbraak bij Club Brugge zat er echter niet in voor hem, waardoor hij zijn conclusies trok en in januari verhuisde naar Augsburg FC in de Bundesliga. En daar sloot hij prompt aan bij de A-kern van coach Enrico Maaßen. Een vreemde en bizarre deal op het eerste zicht, maar Engels maakt al meteen een grote impact bij de eerste ploeg. Hij startte al drie wedstrijden op een rij in de Bundesliga en daarin deed hij het opvallend goed. Zouden ze bij Club Brugge al spijt hebben?


GEWOGEN EN TE LICHT BEVONDEN

Arne Engels was één van de anciens bij Club NXT, die drie jaar geleden als zestienjarige debuteerde in de Challenger Pro League. Hij stond aan het venster van de eerste ploeg, maar terwijl andere youngsters zoals Cisse Sandra, Ibe Hautekiet en Abakar Sylla een contractverlenging kregen en definitief werden doorgeschoven naar het eerste elftal, bleef Engels wat op zijn honger zitten. Hij raakte niet verder dan tijdelijk aansluiten bij de A-kern tijdens de seizoensvoorbereiding, iets wat wel vaker gebeurt met beloftevolle jeugdspelers tijdens de afwezigheid van enkele gevestigde waarden.



Arne Engels werd daarna telkens teruggezet naar Club NXT en daarom werd het stilaan duidelijk dat een doorbraak bij Club Brugge niet voor hem zou zijn. In de Challenger Pro League trok hij nochtans altijd goed zijn streng op het voetballend gebied, Engels beschikt bijvoorbeeld over een goede inspeelpass, hoekschop en vrije trap, maar ook dankzij zijn gestalte (1 meter 85) viel hij fysiek niet zwaar uit de toon. Engels werd voornamelijk als flankaanvaller uitgespeeld, hij kan ook als centrale middenvelder uit de voeten, maar Club Brugge achtte hem dus niet als een volledig afgewerkt product.

ENGELS VERBAAST IN DE BUNDESLIGA

En dat deed Augsburg FC wel. De Fuggerstädter schotelden hem in januari meteen een contract van 4,5 jaar voor de neus en hij mocht na de officialisering van zijn transfer meteen aansluiten bij de eerste ploeg op trainingskamp in Algorfa, Spanje. “Hij is een hoog getalenteerde middenvelder met offensieve kwaliteiten”, zei Stefan Reuter, de sportdirecteur van Augsburg, tijdens de officiële voorstelling van Engels. “We willen hem de tijd geven die hij nodig heeft, en we willen hem ook brengen in de Bundesliga omdat we absoluut overtuigd zijn van zijn mogelijkheden.” En Reuter loog alvast niet, want sinds zijn komst startte Engels al in élke Bundesliga-wedstrijd voor zijn nieuwe club.



Arne Engels maakte meteen zijn debuut tegen Borussia Dortmund en hij leverde prompt een assist af voor het doelpunt van Ermedin Demirovic. En dat voor de ogen van maar liefst 80.000 toeschouwers, terwijl er voor een gemiddelde wedstrijd van Club NXT een paar 100 fans aanwezig zijn. “Hij speelde een uitzonderlijke wedstrijd”, zo enthousiast was zijn coach Enrico Maaßen. “Hij paste niet alleen in het team, maar hij was ook een belangrijke speler voor ons.” Ook in zijn tweede wedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach speelde Engels een rol in het winnende doelpunt voor zijn ploeg. Engels heeft zijn start allerminst gemist bij Augsburg en dat is geen verrassing voor de Fuggerstädter.

ZOALS KEVIN DE BRUYNE

Augsburg FC volgde Arne Engels al maandenlang en coach Enrico Maaßen was een vragende partij voor zijn komst. Maaßen zag in Engels een belangrijke pion voor zijn ploeg en zijn systeem. Daarin vervult hij nu een cruciale rol als centrale middenvelder, en dus niet als flankaanvaller. Net zoals zijn rolmodel Kevin De Bruyne, die oorspronkelijk ook een flankaanvaller was bij KRC Genk en zijn sporen verdiende in een centrale rol in de Bundesliga. “Een fantastische voetballer die ik bewonder dankzij zijn visie op het spel en zijn passing-inzicht”, zei Engels over KDB aan La Dernière Heure.



Niet toevallig zijn een constructieve en dreigende passing, samen met een goede traptechniek, de uitgesproken sterktes van Arne Engels. In de Challenger Pro League liet hij onder zijn positionele collega’s bijvoorbeeld het meeste progressieve passes noteren. In de kansencreatie was hij de vijfde best presterende speler van de tweede klasse. En die kwaliteiten etaleert Engels nu dus ook in de Bundesliga, één van de sterkste competities ter wereld. Club Brugge zal de prestaties van hun jeugdproduct alvast toejuichen, maar anderzijds zal men in West-Vlaanderen ook balen omdat men Engels nooit een volwaardige kans gegeven heeft bij de eerste ploeg.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

Liet Club Brugge hem te gemakkelijk vertrekken?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

12
12
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

1
1
Hasi vloekt: Anderlecht moet sterkhouder lang missen

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

25
25
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

13
13
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

42
42
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

156
156
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

103
103
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

116
116
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

42
42
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

191
191
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

40
40
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

93
93
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

475
475
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

204
204
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

103
103
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

260
260
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

394
394
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

275
275
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

585
585
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

463
463
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

164
164
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

39
39
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

96
96
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

203
203
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

92
92

Meer sportnieuws