Club Brugge baalt keihard na transferblunder

1075 stemmen
Club Brugge baalt keihard na transferblunder

Arne Engels was tot voor kort een sterkhouder in de beloftevolle lichting van Club NXT en hij leunde ook dicht aan bij de eerste ploeg. Een doorbraak bij Club Brugge zat er echter niet in voor hem, waardoor hij zijn conclusies trok en in januari verhuisde naar Augsburg FC in de Bundesliga. En daar sloot hij prompt aan bij de A-kern van coach Enrico Maaßen. Een vreemde en bizarre deal op het eerste zicht, maar Engels maakt al meteen een grote impact bij de eerste ploeg. Hij startte al drie wedstrijden op een rij in de Bundesliga en daarin deed hij het opvallend goed. Zouden ze bij Club Brugge al spijt hebben?


GEWOGEN EN TE LICHT BEVONDEN

Arne Engels was één van de anciens bij Club NXT, die drie jaar geleden als zestienjarige debuteerde in de Challenger Pro League. Hij stond aan het venster van de eerste ploeg, maar terwijl andere youngsters zoals Cisse Sandra, Ibe Hautekiet en Abakar Sylla een contractverlenging kregen en definitief werden doorgeschoven naar het eerste elftal, bleef Engels wat op zijn honger zitten. Hij raakte niet verder dan tijdelijk aansluiten bij de A-kern tijdens de seizoensvoorbereiding, iets wat wel vaker gebeurt met beloftevolle jeugdspelers tijdens de afwezigheid van enkele gevestigde waarden.



Arne Engels werd daarna telkens teruggezet naar Club NXT en daarom werd het stilaan duidelijk dat een doorbraak bij Club Brugge niet voor hem zou zijn. In de Challenger Pro League trok hij nochtans altijd goed zijn streng op het voetballend gebied, Engels beschikt bijvoorbeeld over een goede inspeelpass, hoekschop en vrije trap, maar ook dankzij zijn gestalte (1 meter 85) viel hij fysiek niet zwaar uit de toon. Engels werd voornamelijk als flankaanvaller uitgespeeld, hij kan ook als centrale middenvelder uit de voeten, maar Club Brugge achtte hem dus niet als een volledig afgewerkt product.

ENGELS VERBAAST IN DE BUNDESLIGA

En dat deed Augsburg FC wel. De Fuggerstädter schotelden hem in januari meteen een contract van 4,5 jaar voor de neus en hij mocht na de officialisering van zijn transfer meteen aansluiten bij de eerste ploeg op trainingskamp in Algorfa, Spanje. “Hij is een hoog getalenteerde middenvelder met offensieve kwaliteiten”, zei Stefan Reuter, de sportdirecteur van Augsburg, tijdens de officiële voorstelling van Engels. “We willen hem de tijd geven die hij nodig heeft, en we willen hem ook brengen in de Bundesliga omdat we absoluut overtuigd zijn van zijn mogelijkheden.” En Reuter loog alvast niet, want sinds zijn komst startte Engels al in élke Bundesliga-wedstrijd voor zijn nieuwe club.



Arne Engels maakte meteen zijn debuut tegen Borussia Dortmund en hij leverde prompt een assist af voor het doelpunt van Ermedin Demirovic. En dat voor de ogen van maar liefst 80.000 toeschouwers, terwijl er voor een gemiddelde wedstrijd van Club NXT een paar 100 fans aanwezig zijn. “Hij speelde een uitzonderlijke wedstrijd”, zo enthousiast was zijn coach Enrico Maaßen. “Hij paste niet alleen in het team, maar hij was ook een belangrijke speler voor ons.” Ook in zijn tweede wedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach speelde Engels een rol in het winnende doelpunt voor zijn ploeg. Engels heeft zijn start allerminst gemist bij Augsburg en dat is geen verrassing voor de Fuggerstädter.

ZOALS KEVIN DE BRUYNE

Augsburg FC volgde Arne Engels al maandenlang en coach Enrico Maaßen was een vragende partij voor zijn komst. Maaßen zag in Engels een belangrijke pion voor zijn ploeg en zijn systeem. Daarin vervult hij nu een cruciale rol als centrale middenvelder, en dus niet als flankaanvaller. Net zoals zijn rolmodel Kevin De Bruyne, die oorspronkelijk ook een flankaanvaller was bij KRC Genk en zijn sporen verdiende in een centrale rol in de Bundesliga. “Een fantastische voetballer die ik bewonder dankzij zijn visie op het spel en zijn passing-inzicht”, zei Engels over KDB aan La Dernière Heure.



Niet toevallig zijn een constructieve en dreigende passing, samen met een goede traptechniek, de uitgesproken sterktes van Arne Engels. In de Challenger Pro League liet hij onder zijn positionele collega’s bijvoorbeeld het meeste progressieve passes noteren. In de kansencreatie was hij de vijfde best presterende speler van de tweede klasse. En die kwaliteiten etaleert Engels nu dus ook in de Bundesliga, één van de sterkste competities ter wereld. Club Brugge zal de prestaties van hun jeugdproduct alvast toejuichen, maar anderzijds zal men in West-Vlaanderen ook balen omdat men Engels nooit een volwaardige kans gegeven heeft bij de eerste ploeg.

LEES OOK: 'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

Liet Club Brugge hem te gemakkelijk vertrekken?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

45
45
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

37
37
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

65
65
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

49
49
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

21
21
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

49
49
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

68
68
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

59
59
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

140
140
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

265
265
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

936
936
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

210
210
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

102
102
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

206
206
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

108
108
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

297
297
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

112
112
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

582
582
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

599
599
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

437
437
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1031
1031
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

246
246
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

307
307
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

488
488
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws