Club Brugge baalt keihard na transferblunder

door
Club Brugge baalt keihard na transferblunder

Arne Engels was tot voor kort een sterkhouder in de beloftevolle lichting van Club NXT en hij leunde ook dicht aan bij de eerste ploeg. Een doorbraak bij Club Brugge zat er echter niet in voor hem, waardoor hij zijn conclusies trok en in januari verhuisde naar Augsburg FC in de Bundesliga. En daar sloot hij prompt aan bij de A-kern van coach Enrico Maaßen. Een vreemde en bizarre deal op het eerste zicht, maar Engels maakt al meteen een grote impact bij de eerste ploeg. Hij startte al drie wedstrijden op een rij in de Bundesliga en daarin deed hij het opvallend goed. Zouden ze bij Club Brugge al spijt hebben?


GEWOGEN EN TE LICHT BEVONDEN

Arne Engels was één van de anciens bij Club NXT, die drie jaar geleden als zestienjarige debuteerde in de Challenger Pro League. Hij stond aan het venster van de eerste ploeg, maar terwijl andere youngsters zoals Cisse Sandra, Ibe Hautekiet en Abakar Sylla een contractverlenging kregen en definitief werden doorgeschoven naar het eerste elftal, bleef Engels wat op zijn honger zitten. Hij raakte niet verder dan tijdelijk aansluiten bij de A-kern tijdens de seizoensvoorbereiding, iets wat wel vaker gebeurt met beloftevolle jeugdspelers tijdens de afwezigheid van enkele gevestigde waarden.



Arne Engels werd daarna telkens teruggezet naar Club NXT en daarom werd het stilaan duidelijk dat een doorbraak bij Club Brugge niet voor hem zou zijn. In de Challenger Pro League trok hij nochtans altijd goed zijn streng op het voetballend gebied, Engels beschikt bijvoorbeeld over een goede inspeelpass, hoekschop en vrije trap, maar ook dankzij zijn gestalte (1 meter 85) viel hij fysiek niet zwaar uit de toon. Engels werd voornamelijk als flankaanvaller uitgespeeld, hij kan ook als centrale middenvelder uit de voeten, maar Club Brugge achtte hem dus niet als een volledig afgewerkt product.

ENGELS VERBAAST IN DE BUNDESLIGA

En dat deed Augsburg FC wel. De Fuggerstädter schotelden hem in januari meteen een contract van 4,5 jaar voor de neus en hij mocht na de officialisering van zijn transfer meteen aansluiten bij de eerste ploeg op trainingskamp in Algorfa, Spanje. “Hij is een hoog getalenteerde middenvelder met offensieve kwaliteiten”, zei Stefan Reuter, de sportdirecteur van Augsburg, tijdens de officiële voorstelling van Engels. “We willen hem de tijd geven die hij nodig heeft, en we willen hem ook brengen in de Bundesliga omdat we absoluut overtuigd zijn van zijn mogelijkheden.” En Reuter loog alvast niet, want sinds zijn komst startte Engels al in élke Bundesliga-wedstrijd voor zijn nieuwe club.



Arne Engels maakte meteen zijn debuut tegen Borussia Dortmund en hij leverde prompt een assist af voor het doelpunt van Ermedin Demirovic. En dat voor de ogen van maar liefst 80.000 toeschouwers, terwijl er voor een gemiddelde wedstrijd van Club NXT een paar 100 fans aanwezig zijn. “Hij speelde een uitzonderlijke wedstrijd”, zo enthousiast was zijn coach Enrico Maaßen. “Hij paste niet alleen in het team, maar hij was ook een belangrijke speler voor ons.” Ook in zijn tweede wedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach speelde Engels een rol in het winnende doelpunt voor zijn ploeg. Engels heeft zijn start allerminst gemist bij Augsburg en dat is geen verrassing voor de Fuggerstädter.

ZOALS KEVIN DE BRUYNE

Augsburg FC volgde Arne Engels al maandenlang en coach Enrico Maaßen was een vragende partij voor zijn komst. Maaßen zag in Engels een belangrijke pion voor zijn ploeg en zijn systeem. Daarin vervult hij nu een cruciale rol als centrale middenvelder, en dus niet als flankaanvaller. Net zoals zijn rolmodel Kevin De Bruyne, die oorspronkelijk ook een flankaanvaller was bij KRC Genk en zijn sporen verdiende in een centrale rol in de Bundesliga. “Een fantastische voetballer die ik bewonder dankzij zijn visie op het spel en zijn passing-inzicht”, zei Engels over KDB aan La Dernière Heure.



Niet toevallig zijn een constructieve en dreigende passing, samen met een goede traptechniek, de uitgesproken sterktes van Arne Engels. In de Challenger Pro League liet hij onder zijn positionele collega’s bijvoorbeeld het meeste progressieve passes noteren. In de kansencreatie was hij de vijfde best presterende speler van de tweede klasse. En die kwaliteiten etaleert Engels nu dus ook in de Bundesliga, één van de sterkste competities ter wereld. Club Brugge zal de prestaties van hun jeugdproduct alvast toejuichen, maar anderzijds zal men in West-Vlaanderen ook balen omdat men Engels nooit een volwaardige kans gegeven heeft bij de eerste ploeg.

LEES OOK: 'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Liet Club Brugge hem te gemakkelijk vertrekken?

Meest recent

'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

7
7
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

284
284
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

29
29
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

19
19
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

23
23
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

209
209
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

269
269
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

187
187
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

69
69
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

49
49
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

268
268
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

183
183
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

282
282
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

184
184
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

119
119
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

178
178
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

99
99
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

213
213
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

95
95
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

138
138
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

118
118
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

169
169
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

340
340
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

281
281

Meer sportnieuws