TRANSFERUURTJE: 'Transfer Januzaj, domper voor Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Transfer Januzaj, domper voor Anderlecht'

De wintermercato is intussen in de meeste landen gesloten, maar in sommige landen kunnen nog transfers gedaan worden. Bovendien lekken ook nog de nodige details uit over deals die in januari gesloten werden en beginnen heel wat clubs ook meteen met het voorbereiden van hun transferactiviteit voor de zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u het belangrijkste nieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht hadden ze graag nog een paar spelers verkocht in januari, zoals Hendrik Van Crombrugge. De doelman kreeg enkele weken geleden al te horen dat hij mag beschikken, maar raakte niet meer weg. Paars-Wit had nog gehoopt hem te slijten aan Nottingham Forest, maar die deal ketste nog af. Het zou opmerkelijk genoeg Van Crombrugge zelf geweest zijn die het voorstel naast zich neerlegde.



Daarnaast heeft CEO Jesper Fredberg ook definitief de knoop doorgehakt over de toekomst van Adrien Trebel. De Deen bevestigde dat de middenvelder niet meer in de plannen past en geen nieuw contract meer zal krijgen. Lior Refaelov mag daarentegen wel nog hopen op een verlengd verblijf en er werd al contact met hem opgenomen.

Bij AA Gent zijn ze dezer dagen vooral bezig met de toekomst door hun jeugdspelers vast te leggen. Nadat eerder al Tibe De Vlieger (17) een nieuw contract mocht tekenen, werd nu ook Wout Asselman langer vastgelegd. De 18-jarige defensieve middenvelder kreeg meteen een overeenkomst tot 2026 voorgeschoteld.



KRC Genk heeft gelijkaardige plannen. Daar beginnen ze met het openbreken van het contract van Bilal El Khannouss. De 18-jarige middenvelder zou voor één jaar kunnen verlengen tot 2027, waarbij Genk een opmerkelijke clausule in het contract wil opnemen. Die zou stipuleren dat de jonge Marokkaan volgend seizoen géén transfer kan maken.

Nikola Storm wervelde donderdagavond tegen Zulte Waregem nog eens als vanouds na enkele moeilijke maanden. Desondanks kon de flankaanvaller op Deadline Day nog een zeer fraaie transfer maken, want Stade Reims zou zich dan nog gemeld hebben. KV Mechelen was echter niet bereid om op het laatste moment nog mee te werken aan een vertrek van zijn sleutelspeler.



Charleroi heeft wel nog een smaakmaker van de hand gedaan. De Carolo's laten immers weten dat Ali Gholizadeh alsnog de club verlaat. De Iraanse winger wordt voor de rest van het seizoen verhuurd aan het Turkse Kasimpasa, dat ook over een aankoopoptie beschikt.

BUITENLAND

In Turkije is de transfermarkt nog open en daar heeft Adnan Januzaj van geprofiteerd om nog onderdak te vinden. De Rode Duivel zat helemaal op een zijspoor bij Sevilla en doet het seizoen nu uit bij Basaksehir. De 27-jarige zette zijn handtekening onder een huurcontract tot het einde van het seizoen, waarbij de Turken niet over een aankoopoptie beschikken.



Bij Ajax waren ze de voorbije dagen op zoek naar een nieuwe trainer na het ontslag van Alfred Schreuder, maar die zal er uiteindelijk niet komen. De club maakte namelijk bekend dat de eerder doorgeschoven John Heitinga voor de rest van het seizoen mag aanblijven. De oud-verdediger moet de Amsterdammers nog naar de titel zien te loodsen.

LEES OOK: Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Moet Van Crombrugge weer eerste doelman worden bij Anderlecht?

Meest recent

Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

36
36
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

39
39
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

158
158
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

42
42
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

138
138
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

74
74
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

233
233
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

83
83
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

218
218
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

40
40
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

333
333
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

385
385
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

267
267
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

383
383
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

215
215
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

64
64
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

540
540
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

501
501
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

190
190
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

380
380
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

113
113
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

747
747
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

149
149
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

148
148
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

434
434

Meer sportnieuws