TRANSFERUURTJE: 'Transfer Januzaj, domper voor Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Transfer Januzaj, domper voor Anderlecht'

De wintermercato is intussen in de meeste landen gesloten, maar in sommige landen kunnen nog transfers gedaan worden. Bovendien lekken ook nog de nodige details uit over deals die in januari gesloten werden en beginnen heel wat clubs ook meteen met het voorbereiden van hun transferactiviteit voor de zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u het belangrijkste nieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht hadden ze graag nog een paar spelers verkocht in januari, zoals Hendrik Van Crombrugge. De doelman kreeg enkele weken geleden al te horen dat hij mag beschikken, maar raakte niet meer weg. Paars-Wit had nog gehoopt hem te slijten aan Nottingham Forest, maar die deal ketste nog af. Het zou opmerkelijk genoeg Van Crombrugge zelf geweest zijn die het voorstel naast zich neerlegde.



Daarnaast heeft CEO Jesper Fredberg ook definitief de knoop doorgehakt over de toekomst van Adrien Trebel. De Deen bevestigde dat de middenvelder niet meer in de plannen past en geen nieuw contract meer zal krijgen. Lior Refaelov mag daarentegen wel nog hopen op een verlengd verblijf en er werd al contact met hem opgenomen.

Bij AA Gent zijn ze dezer dagen vooral bezig met de toekomst door hun jeugdspelers vast te leggen. Nadat eerder al Tibe De Vlieger (17) een nieuw contract mocht tekenen, werd nu ook Wout Asselman langer vastgelegd. De 18-jarige defensieve middenvelder kreeg meteen een overeenkomst tot 2026 voorgeschoteld.



KRC Genk heeft gelijkaardige plannen. Daar beginnen ze met het openbreken van het contract van Bilal El Khannouss. De 18-jarige middenvelder zou voor één jaar kunnen verlengen tot 2027, waarbij Genk een opmerkelijke clausule in het contract wil opnemen. Die zou stipuleren dat de jonge Marokkaan volgend seizoen géén transfer kan maken.

Nikola Storm wervelde donderdagavond tegen Zulte Waregem nog eens als vanouds na enkele moeilijke maanden. Desondanks kon de flankaanvaller op Deadline Day nog een zeer fraaie transfer maken, want Stade Reims zou zich dan nog gemeld hebben. KV Mechelen was echter niet bereid om op het laatste moment nog mee te werken aan een vertrek van zijn sleutelspeler.



Charleroi heeft wel nog een smaakmaker van de hand gedaan. De Carolo's laten immers weten dat Ali Gholizadeh alsnog de club verlaat. De Iraanse winger wordt voor de rest van het seizoen verhuurd aan het Turkse Kasimpasa, dat ook over een aankoopoptie beschikt.

BUITENLAND

In Turkije is de transfermarkt nog open en daar heeft Adnan Januzaj van geprofiteerd om nog onderdak te vinden. De Rode Duivel zat helemaal op een zijspoor bij Sevilla en doet het seizoen nu uit bij Basaksehir. De 27-jarige zette zijn handtekening onder een huurcontract tot het einde van het seizoen, waarbij de Turken niet over een aankoopoptie beschikken.



Bij Ajax waren ze de voorbije dagen op zoek naar een nieuwe trainer na het ontslag van Alfred Schreuder, maar die zal er uiteindelijk niet komen. De club maakte namelijk bekend dat de eerder doorgeschoven John Heitinga voor de rest van het seizoen mag aanblijven. De oud-verdediger moet de Amsterdammers nog naar de titel zien te loodsen.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

Moet Van Crombrugge weer eerste doelman worden bij Anderlecht?

Meest recent

Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

66
66
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

86
86
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

51
51
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

138
138
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

52
52
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

87
87
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

92
92
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

221
221
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

73
73
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

50
50
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

55
55
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

67
67
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

49
49
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

508
508
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

140
140
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

122
122
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

390
390
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

62
62
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

537
537
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

606
606
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

124
124
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

335
335
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

308
308
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

328
328

Meer sportnieuws