TRANSFERUURTJE: 'Transfer Januzaj, domper voor Anderlecht'

321
TRANSFERUURTJE: 'Transfer Januzaj, domper voor Anderlecht'

De wintermercato is intussen in de meeste landen gesloten, maar in sommige landen kunnen nog transfers gedaan worden. Bovendien lekken ook nog de nodige details uit over deals die in januari gesloten werden en beginnen heel wat clubs ook meteen met het voorbereiden van hun transferactiviteit voor de zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u het belangrijkste nieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht hadden ze graag nog een paar spelers verkocht in januari, zoals Hendrik Van Crombrugge. De doelman kreeg enkele weken geleden al te horen dat hij mag beschikken, maar raakte niet meer weg. Paars-Wit had nog gehoopt hem te slijten aan Nottingham Forest, maar die deal ketste nog af. Het zou opmerkelijk genoeg Van Crombrugge zelf geweest zijn die het voorstel naast zich neerlegde.



Daarnaast heeft CEO Jesper Fredberg ook definitief de knoop doorgehakt over de toekomst van Adrien Trebel. De Deen bevestigde dat de middenvelder niet meer in de plannen past en geen nieuw contract meer zal krijgen. Lior Refaelov mag daarentegen wel nog hopen op een verlengd verblijf en er werd al contact met hem opgenomen.

Bij AA Gent zijn ze dezer dagen vooral bezig met de toekomst door hun jeugdspelers vast te leggen. Nadat eerder al Tibe De Vlieger (17) een nieuw contract mocht tekenen, werd nu ook Wout Asselman langer vastgelegd. De 18-jarige defensieve middenvelder kreeg meteen een overeenkomst tot 2026 voorgeschoteld.



KRC Genk heeft gelijkaardige plannen. Daar beginnen ze met het openbreken van het contract van Bilal El Khannouss. De 18-jarige middenvelder zou voor één jaar kunnen verlengen tot 2027, waarbij Genk een opmerkelijke clausule in het contract wil opnemen. Die zou stipuleren dat de jonge Marokkaan volgend seizoen géén transfer kan maken.

Nikola Storm wervelde donderdagavond tegen Zulte Waregem nog eens als vanouds na enkele moeilijke maanden. Desondanks kon de flankaanvaller op Deadline Day nog een zeer fraaie transfer maken, want Stade Reims zou zich dan nog gemeld hebben. KV Mechelen was echter niet bereid om op het laatste moment nog mee te werken aan een vertrek van zijn sleutelspeler.



Charleroi heeft wel nog een smaakmaker van de hand gedaan. De Carolo's laten immers weten dat Ali Gholizadeh alsnog de club verlaat. De Iraanse winger wordt voor de rest van het seizoen verhuurd aan het Turkse Kasimpasa, dat ook over een aankoopoptie beschikt.

BUITENLAND

In Turkije is de transfermarkt nog open en daar heeft Adnan Januzaj van geprofiteerd om nog onderdak te vinden. De Rode Duivel zat helemaal op een zijspoor bij Sevilla en doet het seizoen nu uit bij Basaksehir. De 27-jarige zette zijn handtekening onder een huurcontract tot het einde van het seizoen, waarbij de Turken niet over een aankoopoptie beschikken.



Bij Ajax waren ze de voorbije dagen op zoek naar een nieuwe trainer na het ontslag van Alfred Schreuder, maar die zal er uiteindelijk niet komen. De club maakte namelijk bekend dat de eerder doorgeschoven John Heitinga voor de rest van het seizoen mag aanblijven. De oud-verdediger moet de Amsterdammers nog naar de titel zien te loodsen.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Moet Van Crombrugge weer eerste doelman worden bij Anderlecht?

Meest recent

Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

2
2
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

42
42
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

77
77
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

94
94
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

39
39
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

38
38
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

87
87
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

64
64
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

51
51
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

102
102
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

245
245
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

61
61
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

162
162
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

116
116
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

415
415
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

155
155
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

266
266
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

112
112
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

434
434
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

166
166
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

357
357
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

247
247
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

207
207
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

168
168

Meer sportnieuws