TRANSFERUURTJE: 'Transfer Januzaj, domper voor Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Transfer Januzaj, domper voor Anderlecht'

De wintermercato is intussen in de meeste landen gesloten, maar in sommige landen kunnen nog transfers gedaan worden. Bovendien lekken ook nog de nodige details uit over deals die in januari gesloten werden en beginnen heel wat clubs ook meteen met het voorbereiden van hun transferactiviteit voor de zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u het belangrijkste nieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht hadden ze graag nog een paar spelers verkocht in januari, zoals Hendrik Van Crombrugge. De doelman kreeg enkele weken geleden al te horen dat hij mag beschikken, maar raakte niet meer weg. Paars-Wit had nog gehoopt hem te slijten aan Nottingham Forest, maar die deal ketste nog af. Het zou opmerkelijk genoeg Van Crombrugge zelf geweest zijn die het voorstel naast zich neerlegde.



Daarnaast heeft CEO Jesper Fredberg ook definitief de knoop doorgehakt over de toekomst van Adrien Trebel. De Deen bevestigde dat de middenvelder niet meer in de plannen past en geen nieuw contract meer zal krijgen. Lior Refaelov mag daarentegen wel nog hopen op een verlengd verblijf en er werd al contact met hem opgenomen.

Bij AA Gent zijn ze dezer dagen vooral bezig met de toekomst door hun jeugdspelers vast te leggen. Nadat eerder al Tibe De Vlieger (17) een nieuw contract mocht tekenen, werd nu ook Wout Asselman langer vastgelegd. De 18-jarige defensieve middenvelder kreeg meteen een overeenkomst tot 2026 voorgeschoteld.



KRC Genk heeft gelijkaardige plannen. Daar beginnen ze met het openbreken van het contract van Bilal El Khannouss. De 18-jarige middenvelder zou voor één jaar kunnen verlengen tot 2027, waarbij Genk een opmerkelijke clausule in het contract wil opnemen. Die zou stipuleren dat de jonge Marokkaan volgend seizoen géén transfer kan maken.

Nikola Storm wervelde donderdagavond tegen Zulte Waregem nog eens als vanouds na enkele moeilijke maanden. Desondanks kon de flankaanvaller op Deadline Day nog een zeer fraaie transfer maken, want Stade Reims zou zich dan nog gemeld hebben. KV Mechelen was echter niet bereid om op het laatste moment nog mee te werken aan een vertrek van zijn sleutelspeler.



Charleroi heeft wel nog een smaakmaker van de hand gedaan. De Carolo's laten immers weten dat Ali Gholizadeh alsnog de club verlaat. De Iraanse winger wordt voor de rest van het seizoen verhuurd aan het Turkse Kasimpasa, dat ook over een aankoopoptie beschikt.

BUITENLAND

In Turkije is de transfermarkt nog open en daar heeft Adnan Januzaj van geprofiteerd om nog onderdak te vinden. De Rode Duivel zat helemaal op een zijspoor bij Sevilla en doet het seizoen nu uit bij Basaksehir. De 27-jarige zette zijn handtekening onder een huurcontract tot het einde van het seizoen, waarbij de Turken niet over een aankoopoptie beschikken.



Bij Ajax waren ze de voorbije dagen op zoek naar een nieuwe trainer na het ontslag van Alfred Schreuder, maar die zal er uiteindelijk niet komen. De club maakte namelijk bekend dat de eerder doorgeschoven John Heitinga voor de rest van het seizoen mag aanblijven. De oud-verdediger moet de Amsterdammers nog naar de titel zien te loodsen.

LEES OOK: Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

Moet Van Crombrugge weer eerste doelman worden bij Anderlecht?

Meest recent

'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

15
15
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

5
5
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

10
10
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

67
67
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

121
121
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

71
71
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

235
235
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

207
207
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

263
263
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

91
91
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

402
402
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

240
240
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

84
84
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

125
125
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

79
79
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

219
219
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

431
431
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

377
377
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

158
158
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

218
218
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

30
30
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

549
549
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

940
940
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

103
103

Meer sportnieuws