Fredberg verklaart vertrek El Hadj: "Zo werkt het niet"

1575 stemmen
Fredberg verklaart vertrek El Hadj:

Anouar Ait El Hadj trok voor 2 miljoen euro, plus doorverkooppercentage, naar KRC Genk. Dat vertrek kwam bij een deel van de fans van RSC Anderlecht hard aan. Sports Director Jesper Fredberg sprak over het vertrek van de aanvallende middenvelder.


"We hebben hem de afgelopen 18 maanden geen speeltijd kunnen geven, dus we moeten accepteren dat hij wenste te vertrekken. Hij wilde heel graag weg bij Anderlecht. En uit mijn ervaring weet ik dat het nooit goed is om een speler tegen zijn zin te houden. Anouar is een geweldige speler. Zodra de overstap rond was, heb ik hem een berichtje gestuurd om hem succes te wensen”, aldus Fredberg bij La Dernière Heure.

DURANVILLE EN AGYEI

El Hadj kwam dit seizoen onder Felice Mazzu en Brian Riemer amper aan de bak. Vorig jaar was hij bij Vincent Kompany vooral invaller. Fredberg moest ook Julien Duranville en Enock Agyei van de hand doen. Zij zagen voor zichzelf ook geen toekomst meer in het Lotto Park, waar het afgelopen jaren heel veel problemen waren. 

"Het is onmogelijk om al onze Neerpede-talenten naar de A-ploeg te halen. Als we elk jaar acht jonge spelers opnemen in de A-kern, zouden we na drie jaar 24 talenten hebben. Zo werkt het niet. Voor mij is het ook een succes om een speler op te leiden die schittert op het hoogste niveau in Europa. Het is een bron van trots om zulke clubambassadeurs te hebben", aldus de Deense sportieve baas.

LEES OOK: Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Gaat El Hadj wel helemaal tot ontbolstering komen bij Genk?

Meest recent

'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

24
24
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

89
89
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

172
172
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

83
83
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

216
216
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

85
85
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

168
168
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

253
253
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

65
65
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

544
544
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

67
67
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

214
214
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

96
96
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

102
102
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

51
51
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

41
41
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

453
453
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

50
50
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

241
241
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

91
91
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

77
77
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

405
405
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

522
522
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

554
554

Meer sportnieuws