Tedesco krijgt meteen sollicitatie: "Wil in maart Rode Duivel zijn"

door
Tedesco krijgt meteen sollicitatie:

De officiële bevestiging blijft voorlopig wel uit, maar zonder ongelukken wordt Domenico Tedesco snel voorgesteld als nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De 37-jarige Duitser moet Roberto Martinez opvolgen en krijgt als eerste taak om ons land naar het EK in 2024 te loodsen. Daarnaast moet hij ook beginnen aan de broodnodige verjonging van de selectie.


Schrik dus niet als er in maart plots enkele nieuwe namen opduiken in de selectie. Heel wat sterkhouders zijn immers al op leeftijd en vooral in de verdediging lijkt er dringend nood aan vers bloed. Martinez bleef tot het laatste moment vasthouden aan Alderweireld en Vertonghen, maar zij zijn stilaan in de herfst van hun carrière beland en zullen ook geen jaren meer meegaan. Met Wout Faes, Arthur Theate en Zeno Debast mochten wel al enkele jonge verdedigers mee naar Qatar, maar zij kregen niet het vertrouwen.

Een andere optie die Tedesco ongetwijfeld zal bestuderen, is Sebastiaan Bornauw. "Als ik het bij Wolfsburg goed doe, hoop ik dat ik daarvoor bij de nationale ploeg ook erkenning krijg", vertelt hij aan Eleven Sports. "Ik weet dat ze in maart in Keulen tegen Duitsland spelen. Het zou voor mij speciaal zijn als ik daarbij zou mogen zijn."

BLUNDERS
De 23-jarige Bornauw verzamelde tot dusver drie caps bij de Rode Duivels. Hij debuteerde in 2020 in een oefenwedstrijd tegen Ivoorkust, waarin hij meteen een strafschop weggaf. Een maand later ging hij ook tegen Zwitserland in de fout, waarna Martinez hem enkel nog eens liet opdraven in een oefenmatch tegen Burkina Faso in maart 2022. Bornauw is nu wel aan een sterk seizoen bezig bij VfL Wolfsburg, waar hij een vaste waarde is in de op één na beste defensie van de Bundesliga. Enkel Bayern München slikte voorlopig immers minder tegendoelpunten dan de nummer zeven in het klassement.


JOUW MENING TELT:
Moet Bornauw in maart een nieuwe kans krijgen als Rode Duivel?

Meest recent

‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

48
48
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

30
30
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

24
24
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

204
204
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

75
75
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

119
119
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

138
138
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

110
110
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

49
49
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

152
152
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

413
413
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

275
275
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

425
425
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

202
202
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

499
499
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

1300
1300
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

90
90
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

123
123
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

161
161
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

98
98
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

598
598
'Overbodige pion kan Union aan topaanwinst helpen'

Het zal ongetwijfeld weer een drukke transferzomer worden bij Union. De Brusselaars zullen zich ...

38
38
'Lommel SK plukt ervaren middenvelder weg bij Beerschot'

Bij Beerschot gaat er veel volk vertrekken deze zomer, waardoor een aantal ploegen uiteraard ...

190
190
'Wilmots wil ex-speler aanstellen als coach van Standard'

De zoektocht naar een nieuwe trainer loopt niet alleen moeizaam bij Royal Antwerp FC, maar ook bij ...

289
289
'Rapid Wenen plukt smaakmaker weg bij AA Gent'

AA Gent gaat mogelijk een van zijn aanvallende krachten verliezen. VoetbalNieuws weet dat Rapid ...

404
404

Meer sportnieuws