Tedesco krijgt meteen sollicitatie: "Wil in maart Rode Duivel zijn"

door
Tedesco krijgt meteen sollicitatie:

De officiële bevestiging blijft voorlopig wel uit, maar zonder ongelukken wordt Domenico Tedesco snel voorgesteld als nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De 37-jarige Duitser moet Roberto Martinez opvolgen en krijgt als eerste taak om ons land naar het EK in 2024 te loodsen. Daarnaast moet hij ook beginnen aan de broodnodige verjonging van de selectie.


Schrik dus niet als er in maart plots enkele nieuwe namen opduiken in de selectie. Heel wat sterkhouders zijn immers al op leeftijd en vooral in de verdediging lijkt er dringend nood aan vers bloed. Martinez bleef tot het laatste moment vasthouden aan Alderweireld en Vertonghen, maar zij zijn stilaan in de herfst van hun carrière beland en zullen ook geen jaren meer meegaan. Met Wout Faes, Arthur Theate en Zeno Debast mochten wel al enkele jonge verdedigers mee naar Qatar, maar zij kregen niet het vertrouwen.

Een andere optie die Tedesco ongetwijfeld zal bestuderen, is Sebastiaan Bornauw. "Als ik het bij Wolfsburg goed doe, hoop ik dat ik daarvoor bij de nationale ploeg ook erkenning krijg", vertelt hij aan Eleven Sports. "Ik weet dat ze in maart in Keulen tegen Duitsland spelen. Het zou voor mij speciaal zijn als ik daarbij zou mogen zijn."

BLUNDERS
De 23-jarige Bornauw verzamelde tot dusver drie caps bij de Rode Duivels. Hij debuteerde in 2020 in een oefenwedstrijd tegen Ivoorkust, waarin hij meteen een strafschop weggaf. Een maand later ging hij ook tegen Zwitserland in de fout, waarna Martinez hem enkel nog eens liet opdraven in een oefenmatch tegen Burkina Faso in maart 2022. Bornauw is nu wel aan een sterk seizoen bezig bij VfL Wolfsburg, waar hij een vaste waarde is in de op één na beste defensie van de Bundesliga. Enkel Bayern München slikte voorlopig immers minder tegendoelpunten dan de nummer zeven in het klassement.


POLL: Moet Bornauw in maart een nieuwe kans krijgen als Rode Duivel?

Meest recent

Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

42
42
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

71
71
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

386
386
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

267
267
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

180
180
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

123
123
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

407
407
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

104
104
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

130
130
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

237
237
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

109
109
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

281
281
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

229
229
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

168
168
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

246
246
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

306
306
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

221
221
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

116
116
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

181
181
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

149
149

Meer sportnieuws