Alderweireld doet opvallende bekentenis

door
Alderweireld doet opvallende bekentenis

Het is voorlopig nog steeds wachten op de officiële aankondiging, maar niemand twijfelt er nog aan dat Domenico Tedesco de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels zal worden. Alle partijen zouden helemaal akkoord zijn over de aanstelling en intussen zou de Duitse trainer ook een akkoord bereikt hebben met RB Leipzig over de ontbinding van zijn contract, waardoor de weg helemaal vrij ligt.


Daarmee krijgt de spelersgroep niet de bondscoach op wie ze gehoopt hadden, want verschillende spelers voerden de voorbije maanden campagne voor Thierry Henry als opvolger van Roberto Martinez. De Franse ex-topspits ligt als assistent goed in de groep en vele spelers kijken naar hem op omwille van zijn palmares als speler. Met name Romelu Lukaku, Loïs Openda en Toby Alderweireld pleitten publiekelijk voor een promotie van Henry.

Die laatste had een opmerkelijke reactie in huis toen hem na de wedstrijd tussen Antwerp en Union gevraagd werd naar zijn mening over de nieuwe bondscoach. "Ik had persoonlijk nog nooit van hem gehoord", gaf Alderweireld immers toe aan Sporza. "Het wordt dus ook voor mij nieuw. Het is een jonge coach. Ik weet er weinig van, dus we zullen wel zien."

BEKER
Het is toch opmerkelijk dat Alderweireld zelfs nog nooit maar gehoord zou hebben van Tedesco, want ondanks zijn 37-jarige leeftijd heeft de Duitse Italiaan al enkele fraaie prestaties neergezet. Vorig seizoen loodste hij RB Leipzig nog naar de Duitse beker, goed voor de eerste prijs in de clubgeschiedenis. Daarvoor had hij ook bij Schalke 04 en Spartak Moskou al mooie dingen laten zien.

LEES OOK: Toby Alderweireld in zorgnood: stap roept veel vragen op

Zal Alderweireld de komende jaren nog een belangrijke rol spelen bij de Rode Duivels?

Meest recent

Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

5
5
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

71
71
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

14
14
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

21
21
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

20
20
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

227
227
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

38
38
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

20
20
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

120
120
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

70
70
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

187
187
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

133
133
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

252
252
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

287
287
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

222
222
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

106
106
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

149
149
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

102
102
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

136
136
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

115
115
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

169
169
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

51
51
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

194
194
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

276
276
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

582
582

Meer sportnieuws