Alderweireld doet opvallende bekentenis

door
Alderweireld doet opvallende bekentenis

Het is voorlopig nog steeds wachten op de officiële aankondiging, maar niemand twijfelt er nog aan dat Domenico Tedesco de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels zal worden. Alle partijen zouden helemaal akkoord zijn over de aanstelling en intussen zou de Duitse trainer ook een akkoord bereikt hebben met RB Leipzig over de ontbinding van zijn contract, waardoor de weg helemaal vrij ligt.


Daarmee krijgt de spelersgroep niet de bondscoach op wie ze gehoopt hadden, want verschillende spelers voerden de voorbije maanden campagne voor Thierry Henry als opvolger van Roberto Martinez. De Franse ex-topspits ligt als assistent goed in de groep en vele spelers kijken naar hem op omwille van zijn palmares als speler. Met name Romelu Lukaku, Loïs Openda en Toby Alderweireld pleitten publiekelijk voor een promotie van Henry.

Die laatste had een opmerkelijke reactie in huis toen hem na de wedstrijd tussen Antwerp en Union gevraagd werd naar zijn mening over de nieuwe bondscoach. "Ik had persoonlijk nog nooit van hem gehoord", gaf Alderweireld immers toe aan Sporza. "Het wordt dus ook voor mij nieuw. Het is een jonge coach. Ik weet er weinig van, dus we zullen wel zien."

BEKER
Het is toch opmerkelijk dat Alderweireld zelfs nog nooit maar gehoord zou hebben van Tedesco, want ondanks zijn 37-jarige leeftijd heeft de Duitse Italiaan al enkele fraaie prestaties neergezet. Vorig seizoen loodste hij RB Leipzig nog naar de Duitse beker, goed voor de eerste prijs in de clubgeschiedenis. Daarvoor had hij ook bij Schalke 04 en Spartak Moskou al mooie dingen laten zien.

LEES OOK: Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Zal Alderweireld de komende jaren nog een belangrijke rol spelen bij de Rode Duivels?

Meest recent

Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

1
1
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

34
34
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

46
46
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

182
182
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

211
211
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

383
383
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

234
234
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

56
56
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

76
76
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

159
159
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

517
517
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

66
66
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

280
280
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

116
116
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

100
100
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

488
488
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

162
162
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

385
385
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

192
192
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

850
850
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

454
454
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

440
440
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

244
244
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

356
356

Meer sportnieuws