Alderweireld doet opvallende bekentenis

door
Alderweireld doet opvallende bekentenis

Het is voorlopig nog steeds wachten op de officiële aankondiging, maar niemand twijfelt er nog aan dat Domenico Tedesco de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels zal worden. Alle partijen zouden helemaal akkoord zijn over de aanstelling en intussen zou de Duitse trainer ook een akkoord bereikt hebben met RB Leipzig over de ontbinding van zijn contract, waardoor de weg helemaal vrij ligt.


Daarmee krijgt de spelersgroep niet de bondscoach op wie ze gehoopt hadden, want verschillende spelers voerden de voorbije maanden campagne voor Thierry Henry als opvolger van Roberto Martinez. De Franse ex-topspits ligt als assistent goed in de groep en vele spelers kijken naar hem op omwille van zijn palmares als speler. Met name Romelu Lukaku, Loïs Openda en Toby Alderweireld pleitten publiekelijk voor een promotie van Henry.

Die laatste had een opmerkelijke reactie in huis toen hem na de wedstrijd tussen Antwerp en Union gevraagd werd naar zijn mening over de nieuwe bondscoach. "Ik had persoonlijk nog nooit van hem gehoord", gaf Alderweireld immers toe aan Sporza. "Het wordt dus ook voor mij nieuw. Het is een jonge coach. Ik weet er weinig van, dus we zullen wel zien."

BEKER
Het is toch opmerkelijk dat Alderweireld zelfs nog nooit maar gehoord zou hebben van Tedesco, want ondanks zijn 37-jarige leeftijd heeft de Duitse Italiaan al enkele fraaie prestaties neergezet. Vorig seizoen loodste hij RB Leipzig nog naar de Duitse beker, goed voor de eerste prijs in de clubgeschiedenis. Daarvoor had hij ook bij Schalke 04 en Spartak Moskou al mooie dingen laten zien.

LEES OOK: 'Louis van Gaal verrast: laatste sensationele uitdaging'

🔥 Populair bij onze lezers

'Kink in de kabel: Club Brugge loopt blauwtje in Milaan'
'Kink in de kabel: Club Brugge loopt blauwtje in Milaan'

Zal Alderweireld de komende jaren nog een belangrijke rol spelen bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Union jubelt: oplossing voor uitzichtloze situatie'

Binnen minder dan een week gaat het seizoen van landskampioen Union al officieel van start, maar er ...

19
19
'Club Brugge verrast compleet met vergeten international'

Club Brugge lijkt dicht bij zijn derde aanwinst van de zomer te staan. Het had nog dringend nood aan ...

384
384
'Ronaldo flirt met shocktransfer naar Italië’

Cristiano Ronaldo blijft ook op zijn 40ste van onschatbare waarde voor zowel Al-Nassr als de ...

191
191
'Rode Duivel maakt Bundesliga gek met toptransfer'

De voorbije jaren drukten alsmaar meer Belgen hun stempel in de Bundesliga. Vincent Kompany loodste ...

96
96
'Transfer Meijer klapt: Feyenoord pikt andere Belg op'

Feyenoord moest vorig seizoen vrede nemen met een derde plaats in de Eredivisie, waardoor het nog ...

87
87
'Na Forbs volgt nóg een topaanwinst bij Club Brugge'

In aanloop naar de supercup van komende zondag, blijft Club Brugge zich roeren op de ...

803
803
Dolberg én Simic weg? Anderlecht maakt statement

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een vruchtbare transferperiode aan inkomende zijde. Maar het ...

420
420
'Emi Martinez laat bommetje vallen in Premier League'

De zomermercato van 2025 leverde al enkele spectaculaire toptransfers op, maar de meeste doelmannen ...

105
105
‘Vandenhaute woest: Club 'steelt' droomtransfer’

Wouter Vandenhaute had grootse plannen en gooide vorig seizoen stevig geld tegen de transfer van een ...

1311
1311
Poolse wals bij Dender: derde zomeraanwinst binnen

Binnen minder dan twee weken trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer van start. ...

131
131
'Renard doet schokkende onthulling bij Anderlecht'

Olivier Renard is bezig aan zijn eerste tussenseizoen als sportief directeur bij RSC Anderlecht en ...

431
431
'Kompany zet Bayern in lichterlaaie: 100 miljoen klaar'

De spelers van Bayern München genieten momenteel van een welverdiende vakantie na een lang en ...

154
154
'Club Brugge keert kar: nieuwe twist in Jashari-soap'

Dé soap van de transferzomer is in ons land ongetwijfeld de flirt van Ardon Jashari met AC ...

1224
1224
'Witte rook: AA Gent heeft tweede zomeraanwinst te pakken'

Ivan Leko en de fans moesten even op hun honger blijven zitten, maar nu lijkt AA Gent eindelijk weer ...

319
319
Ine Beyen duikt op met bekende oud-voetballer

Het leven van onze BV's staat hier vaak in de schijnwerpers, in Nederland is dat nog een tikkeltje ...

834
834
'Anderlecht vindt oplossing voor overbodige miscast'

Vooral centraal achterin kan Besnik Hasi gerust nog wat vers bloed gebruiken, maar RSC Anderlecht ...

318
318
'Overmars droomt van hereniging met oude Ajax-ster'

De voorbije weken viel er weinig transfernieuws te rapen op de Bosuil, maar dat blijkt louter stilte ...

296
296
'AA Gent richt pijlen op oude bekende: Cercle op de loer'

AA Gent haalde met Wilfred Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar nu ...

421
421
'Done deal: Club Brugge heeft nieuwe flankaanvaller beet'

In de onderhandelingen met Inter omtrent Aleksander Stankovic zit er momenteel weinig schot in de ...

1050
1050
'Renard vangt bot: toptarget stuurt Anderlecht wandelen'

Om de brede kern uit te dunnen, en liefst nog wat centen in het laatje te brengen, maakt RSC ...

522
522
'Kink in de kabel: Club Brugge loopt blauwtje in Milaan'

Tot nader order blijft Ardon Jashari gewoon op post bij Club Brugge, waar de Speler van het Jaar ...

1066
1066
‘Toptransfer gaat aan neus van RSCA & Club voorbij’

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn grote rivalen van elkaar, maar soms kijken ze elkaar ook in de ...

178
178
Cercle Brugge wankelt nú al na nieuwe uppercut

Cercle Brugge was afgelopen seizoen plots degradatiekandidaat na het schitterende seizoen daarvoor. ...

229
229
‘Plots kapingen Bakayoko: exacte transfersom onthuld’

Johan Bakayoko is op weg naar uitgang bij PSV. Ondanks een minder seizoen in Nederland staat de ...

85
85
'Geweldig Anderlecht-nieuws voor komend seizoen'

RSC Anderlecht kon al acht jaar geen prijs meer pakken, maar de supporters staan wel als een huis ...

606
606

Meer sportnieuws