TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast centen, Anderlecht naar FIFA'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast centen, Anderlecht naar FIFA'

De wintermercato is intussen in de meeste landen gesloten, maar in sommige landen kunnen nog transfers gedaan worden. Bovendien lekken ook nog de nodige details uit over deals die in januari gesloten werden en beginnen heel wat clubs ook meteen met het voorbereiden van hun transferactiviteit voor de zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u het belangrijkste nieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge had op Deadline Day nog onverhoopte centen kunnen vangen, maar liep die nog mis. Eder Balanta had immers een lucratief aanbod uit China op zak, waar de Colombiaan jaarlijks 1,3 miljoen euro netto kon gaan verdienen. Hij bedankte echter voor die mogelijkheid en verkoos in plaats daarvan een uitleenbeurt aan Schalke 04, waardoor Club dus geen transfersom incasseerde.



Daags na het sluiten van de markt raakte ook nog een andere vertrekker bij Blauw-Zwart bekend. De 19-jarige Keano Vanrafelghem gaat zijn heil zoeken in eerste nationale, waar hij zijn handtekening zette bij Patro Eisden. De jonge aanvaller kwam amper aan de bak bij Club NXT en zakt dus een reeks lager af.

Bij Anderlecht vonden ze niet op tijd een linksachter, maar die zou de komende dagen alsnog kunnen neerstrijken. Paars-Wit heeft immers klacht ingediend bij de FIFA tegen Nottingham Forest om op die manier alsnog Harry Toffolo binnen te kunnen halen. Anderlecht beweert dat ze een gevalideerde overeenkomst hadden met de Engelsen en dat de transfer dus doorgang had moeten vinden, want Forest had voor hen geen geldige reden om de stekker uit het dossier te trekken.



AA Gent nam onverwacht afscheid van Ibrahim Salah, die verrassend vlak voor de deadline aan Stade Rennes verkocht werd. De Buffalo's gingen over tot een verkoop omdat ze dringend centen nodig hadden om een nieuw miljoenenverlies te vermijden. De 21-jarige aanvaller levert hen nog 6,5 miljoen euro op, al zou van dat bedrag maar liefst 3 miljoen slechts in de vorm van bonussen uitgekeerd worden.

Bij Standard zit er nog een transfer in de pijplijn, want daar zou Abdoul Tapsoba de club nog moeten verlaten. De jonge aanvaller trekt naar alle waarschijnlijkheid naar Sheriff Tiraspol, dat hem graag wil huren met aankoopoptie. Aanvankelijk zag Tapsoba een transfer naar Moldavië niet meteen zitten, maar hij vond geen andere oplossing voor de markt in de meeste landen sloot.

BUITENLAND



Bij PSG zijn ze op lullige wijze nog een transfer misgelopen. De Franse kampioen had gehoopt om Hakim Ziyech nog binnen te halen, maar de huurbeurt van de Marokkaan sprong af omdat Chelsea de verkeerde documenten doorstuurde en PSG daardoor niet op tijd alle papierwerk kon indienen. Ze vroegen de LFP nog om een uitzondering, maar die weigerde de transfer te valideren.

Manchester United had op Deadline Day nog een Rode Duivel kunnen halen. Na het uitvallen van Christian Eriksen ging Erik ten Hag nog op zoek naar versterking en naast Isco, Houssem Aouar en Saul Niguez werd op die manier ook Yannick Carrasco nog aangeboden op Old Trafford. De Nederlandse coach paste echter voor die namen en ging Marcel Sabitzer huren bij Bayern München.



In Spanje moet Jordan Lukaku alweer op zoek naar een nieuwe club. De ex-Rode Duivel was pas in de zomer neergestreken bij tweedeklasser Ponferradina, maar dat werd een fiasco. De club maakte woensdag bekend dat zijn contract na een half seizoen alweer ontbonden is. Het is niet duidelijk waar de toekomst van de linksachter nu moet liggen.

LEES OOK: Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

Zal Anderlecht er nog in slagen Toffolo te strikken?

Meest recent

KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

11
11
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

65
65
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

23
23
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

23
23
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

55
55
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

53
53
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

343
343
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

106
106
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

206
206
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

44
44
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

57
57
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

333
333
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

188
188
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

87
87
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

349
349
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

230
230
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

212
212
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

264
264
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

79
79
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

541
541
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

765
765
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

232
232
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

272
272
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

340
340
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

576
576

Meer sportnieuws