TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast centen, Anderlecht naar FIFA'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast centen, Anderlecht naar FIFA'

De wintermercato is intussen in de meeste landen gesloten, maar in sommige landen kunnen nog transfers gedaan worden. Bovendien lekken ook nog de nodige details uit over deals die in januari gesloten werden en beginnen heel wat clubs ook meteen met het voorbereiden van hun transferactiviteit voor de zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u het belangrijkste nieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge had op Deadline Day nog onverhoopte centen kunnen vangen, maar liep die nog mis. Eder Balanta had immers een lucratief aanbod uit China op zak, waar de Colombiaan jaarlijks 1,3 miljoen euro netto kon gaan verdienen. Hij bedankte echter voor die mogelijkheid en verkoos in plaats daarvan een uitleenbeurt aan Schalke 04, waardoor Club dus geen transfersom incasseerde.



Daags na het sluiten van de markt raakte ook nog een andere vertrekker bij Blauw-Zwart bekend. De 19-jarige Keano Vanrafelghem gaat zijn heil zoeken in eerste nationale, waar hij zijn handtekening zette bij Patro Eisden. De jonge aanvaller kwam amper aan de bak bij Club NXT en zakt dus een reeks lager af.

Bij Anderlecht vonden ze niet op tijd een linksachter, maar die zou de komende dagen alsnog kunnen neerstrijken. Paars-Wit heeft immers klacht ingediend bij de FIFA tegen Nottingham Forest om op die manier alsnog Harry Toffolo binnen te kunnen halen. Anderlecht beweert dat ze een gevalideerde overeenkomst hadden met de Engelsen en dat de transfer dus doorgang had moeten vinden, want Forest had voor hen geen geldige reden om de stekker uit het dossier te trekken.



AA Gent nam onverwacht afscheid van Ibrahim Salah, die verrassend vlak voor de deadline aan Stade Rennes verkocht werd. De Buffalo's gingen over tot een verkoop omdat ze dringend centen nodig hadden om een nieuw miljoenenverlies te vermijden. De 21-jarige aanvaller levert hen nog 6,5 miljoen euro op, al zou van dat bedrag maar liefst 3 miljoen slechts in de vorm van bonussen uitgekeerd worden.

Bij Standard zit er nog een transfer in de pijplijn, want daar zou Abdoul Tapsoba de club nog moeten verlaten. De jonge aanvaller trekt naar alle waarschijnlijkheid naar Sheriff Tiraspol, dat hem graag wil huren met aankoopoptie. Aanvankelijk zag Tapsoba een transfer naar Moldavië niet meteen zitten, maar hij vond geen andere oplossing voor de markt in de meeste landen sloot.

BUITENLAND



Bij PSG zijn ze op lullige wijze nog een transfer misgelopen. De Franse kampioen had gehoopt om Hakim Ziyech nog binnen te halen, maar de huurbeurt van de Marokkaan sprong af omdat Chelsea de verkeerde documenten doorstuurde en PSG daardoor niet op tijd alle papierwerk kon indienen. Ze vroegen de LFP nog om een uitzondering, maar die weigerde de transfer te valideren.

Manchester United had op Deadline Day nog een Rode Duivel kunnen halen. Na het uitvallen van Christian Eriksen ging Erik ten Hag nog op zoek naar versterking en naast Isco, Houssem Aouar en Saul Niguez werd op die manier ook Yannick Carrasco nog aangeboden op Old Trafford. De Nederlandse coach paste echter voor die namen en ging Marcel Sabitzer huren bij Bayern München.



In Spanje moet Jordan Lukaku alweer op zoek naar een nieuwe club. De ex-Rode Duivel was pas in de zomer neergestreken bij tweedeklasser Ponferradina, maar dat werd een fiasco. De club maakte woensdag bekend dat zijn contract na een half seizoen alweer ontbonden is. Het is niet duidelijk waar de toekomst van de linksachter nu moet liggen.

LEES OOK: Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Zal Anderlecht er nog in slagen Toffolo te strikken?

Meest recent

Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

72
72
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

54
54
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

192
192
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

185
185
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

159
159
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

121
121
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

192
192
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

107
107
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

206
206
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

56
56
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

144
144
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

333
333
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

250
250
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

280
280
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

282
282
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

377
377
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

334
334
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

152
152
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

59
59
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

280
280
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

578
578
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

473
473
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

257
257
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

46
46
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

1053
1053

Meer sportnieuws