TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast centen, Anderlecht naar FIFA'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast centen, Anderlecht naar FIFA'

De wintermercato is intussen in de meeste landen gesloten, maar in sommige landen kunnen nog transfers gedaan worden. Bovendien lekken ook nog de nodige details uit over deals die in januari gesloten werden en beginnen heel wat clubs ook meteen met het voorbereiden van hun transferactiviteit voor de zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u het belangrijkste nieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge had op Deadline Day nog onverhoopte centen kunnen vangen, maar liep die nog mis. Eder Balanta had immers een lucratief aanbod uit China op zak, waar de Colombiaan jaarlijks 1,3 miljoen euro netto kon gaan verdienen. Hij bedankte echter voor die mogelijkheid en verkoos in plaats daarvan een uitleenbeurt aan Schalke 04, waardoor Club dus geen transfersom incasseerde.



Daags na het sluiten van de markt raakte ook nog een andere vertrekker bij Blauw-Zwart bekend. De 19-jarige Keano Vanrafelghem gaat zijn heil zoeken in eerste nationale, waar hij zijn handtekening zette bij Patro Eisden. De jonge aanvaller kwam amper aan de bak bij Club NXT en zakt dus een reeks lager af.

Bij Anderlecht vonden ze niet op tijd een linksachter, maar die zou de komende dagen alsnog kunnen neerstrijken. Paars-Wit heeft immers klacht ingediend bij de FIFA tegen Nottingham Forest om op die manier alsnog Harry Toffolo binnen te kunnen halen. Anderlecht beweert dat ze een gevalideerde overeenkomst hadden met de Engelsen en dat de transfer dus doorgang had moeten vinden, want Forest had voor hen geen geldige reden om de stekker uit het dossier te trekken.



AA Gent nam onverwacht afscheid van Ibrahim Salah, die verrassend vlak voor de deadline aan Stade Rennes verkocht werd. De Buffalo's gingen over tot een verkoop omdat ze dringend centen nodig hadden om een nieuw miljoenenverlies te vermijden. De 21-jarige aanvaller levert hen nog 6,5 miljoen euro op, al zou van dat bedrag maar liefst 3 miljoen slechts in de vorm van bonussen uitgekeerd worden.

Bij Standard zit er nog een transfer in de pijplijn, want daar zou Abdoul Tapsoba de club nog moeten verlaten. De jonge aanvaller trekt naar alle waarschijnlijkheid naar Sheriff Tiraspol, dat hem graag wil huren met aankoopoptie. Aanvankelijk zag Tapsoba een transfer naar Moldavië niet meteen zitten, maar hij vond geen andere oplossing voor de markt in de meeste landen sloot.

BUITENLAND



Bij PSG zijn ze op lullige wijze nog een transfer misgelopen. De Franse kampioen had gehoopt om Hakim Ziyech nog binnen te halen, maar de huurbeurt van de Marokkaan sprong af omdat Chelsea de verkeerde documenten doorstuurde en PSG daardoor niet op tijd alle papierwerk kon indienen. Ze vroegen de LFP nog om een uitzondering, maar die weigerde de transfer te valideren.

Manchester United had op Deadline Day nog een Rode Duivel kunnen halen. Na het uitvallen van Christian Eriksen ging Erik ten Hag nog op zoek naar versterking en naast Isco, Houssem Aouar en Saul Niguez werd op die manier ook Yannick Carrasco nog aangeboden op Old Trafford. De Nederlandse coach paste echter voor die namen en ging Marcel Sabitzer huren bij Bayern München.



In Spanje moet Jordan Lukaku alweer op zoek naar een nieuwe club. De ex-Rode Duivel was pas in de zomer neergestreken bij tweedeklasser Ponferradina, maar dat werd een fiasco. De club maakte woensdag bekend dat zijn contract na een half seizoen alweer ontbonden is. Het is niet duidelijk waar de toekomst van de linksachter nu moet liggen.

LEES OOK: Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Zal Anderlecht er nog in slagen Toffolo te strikken?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

26
26
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

59
59
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

72
72
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

35
35
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

231
231
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

123
123
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

415
415
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

161
161
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

206
206
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

442
442
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

681
681
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

314
314
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

674
674
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

123
123
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

373
373
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

589
589
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

535
535
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

63
63
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

260
260
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

432
432
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

581
581
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

154
154
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

328
328
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws