TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast centen, Anderlecht naar FIFA'

218
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast centen, Anderlecht naar FIFA'

De wintermercato is intussen in de meeste landen gesloten, maar in sommige landen kunnen nog transfers gedaan worden. Bovendien lekken ook nog de nodige details uit over deals die in januari gesloten werden en beginnen heel wat clubs ook meteen met het voorbereiden van hun transferactiviteit voor de zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u het belangrijkste nieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge had op Deadline Day nog onverhoopte centen kunnen vangen, maar liep die nog mis. Eder Balanta had immers een lucratief aanbod uit China op zak, waar de Colombiaan jaarlijks 1,3 miljoen euro netto kon gaan verdienen. Hij bedankte echter voor die mogelijkheid en verkoos in plaats daarvan een uitleenbeurt aan Schalke 04, waardoor Club dus geen transfersom incasseerde.



Daags na het sluiten van de markt raakte ook nog een andere vertrekker bij Blauw-Zwart bekend. De 19-jarige Keano Vanrafelghem gaat zijn heil zoeken in eerste nationale, waar hij zijn handtekening zette bij Patro Eisden. De jonge aanvaller kwam amper aan de bak bij Club NXT en zakt dus een reeks lager af.

Bij Anderlecht vonden ze niet op tijd een linksachter, maar die zou de komende dagen alsnog kunnen neerstrijken. Paars-Wit heeft immers klacht ingediend bij de FIFA tegen Nottingham Forest om op die manier alsnog Harry Toffolo binnen te kunnen halen. Anderlecht beweert dat ze een gevalideerde overeenkomst hadden met de Engelsen en dat de transfer dus doorgang had moeten vinden, want Forest had voor hen geen geldige reden om de stekker uit het dossier te trekken.



AA Gent nam onverwacht afscheid van Ibrahim Salah, die verrassend vlak voor de deadline aan Stade Rennes verkocht werd. De Buffalo's gingen over tot een verkoop omdat ze dringend centen nodig hadden om een nieuw miljoenenverlies te vermijden. De 21-jarige aanvaller levert hen nog 6,5 miljoen euro op, al zou van dat bedrag maar liefst 3 miljoen slechts in de vorm van bonussen uitgekeerd worden.

Bij Standard zit er nog een transfer in de pijplijn, want daar zou Abdoul Tapsoba de club nog moeten verlaten. De jonge aanvaller trekt naar alle waarschijnlijkheid naar Sheriff Tiraspol, dat hem graag wil huren met aankoopoptie. Aanvankelijk zag Tapsoba een transfer naar Moldavië niet meteen zitten, maar hij vond geen andere oplossing voor de markt in de meeste landen sloot.

BUITENLAND



Bij PSG zijn ze op lullige wijze nog een transfer misgelopen. De Franse kampioen had gehoopt om Hakim Ziyech nog binnen te halen, maar de huurbeurt van de Marokkaan sprong af omdat Chelsea de verkeerde documenten doorstuurde en PSG daardoor niet op tijd alle papierwerk kon indienen. Ze vroegen de LFP nog om een uitzondering, maar die weigerde de transfer te valideren.

Manchester United had op Deadline Day nog een Rode Duivel kunnen halen. Na het uitvallen van Christian Eriksen ging Erik ten Hag nog op zoek naar versterking en naast Isco, Houssem Aouar en Saul Niguez werd op die manier ook Yannick Carrasco nog aangeboden op Old Trafford. De Nederlandse coach paste echter voor die namen en ging Marcel Sabitzer huren bij Bayern München.



In Spanje moet Jordan Lukaku alweer op zoek naar een nieuwe club. De ex-Rode Duivel was pas in de zomer neergestreken bij tweedeklasser Ponferradina, maar dat werd een fiasco. De club maakte woensdag bekend dat zijn contract na een half seizoen alweer ontbonden is. Het is niet duidelijk waar de toekomst van de linksachter nu moet liggen.

LEES OOK: ‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

Zal Anderlecht er nog in slagen Toffolo te strikken?

Meest recent

‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

3
3
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

52
52
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

7
7
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

41
41
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

59
59
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

139
139
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

53
53
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

174
174
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

250
250
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

40
40
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

332
332
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

263
263
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

106
106
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

174
174
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

23
23
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

72
72
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

47
47
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

112
112
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

106
106
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

38
38
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

32
32
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

517
517
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

85
85

Meer sportnieuws