TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast centen, Anderlecht naar FIFA'

218
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast centen, Anderlecht naar FIFA'

De wintermercato is intussen in de meeste landen gesloten, maar in sommige landen kunnen nog transfers gedaan worden. Bovendien lekken ook nog de nodige details uit over deals die in januari gesloten werden en beginnen heel wat clubs ook meteen met het voorbereiden van hun transferactiviteit voor de zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u het belangrijkste nieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge had op Deadline Day nog onverhoopte centen kunnen vangen, maar liep die nog mis. Eder Balanta had immers een lucratief aanbod uit China op zak, waar de Colombiaan jaarlijks 1,3 miljoen euro netto kon gaan verdienen. Hij bedankte echter voor die mogelijkheid en verkoos in plaats daarvan een uitleenbeurt aan Schalke 04, waardoor Club dus geen transfersom incasseerde.



Daags na het sluiten van de markt raakte ook nog een andere vertrekker bij Blauw-Zwart bekend. De 19-jarige Keano Vanrafelghem gaat zijn heil zoeken in eerste nationale, waar hij zijn handtekening zette bij Patro Eisden. De jonge aanvaller kwam amper aan de bak bij Club NXT en zakt dus een reeks lager af.

Bij Anderlecht vonden ze niet op tijd een linksachter, maar die zou de komende dagen alsnog kunnen neerstrijken. Paars-Wit heeft immers klacht ingediend bij de FIFA tegen Nottingham Forest om op die manier alsnog Harry Toffolo binnen te kunnen halen. Anderlecht beweert dat ze een gevalideerde overeenkomst hadden met de Engelsen en dat de transfer dus doorgang had moeten vinden, want Forest had voor hen geen geldige reden om de stekker uit het dossier te trekken.



AA Gent nam onverwacht afscheid van Ibrahim Salah, die verrassend vlak voor de deadline aan Stade Rennes verkocht werd. De Buffalo's gingen over tot een verkoop omdat ze dringend centen nodig hadden om een nieuw miljoenenverlies te vermijden. De 21-jarige aanvaller levert hen nog 6,5 miljoen euro op, al zou van dat bedrag maar liefst 3 miljoen slechts in de vorm van bonussen uitgekeerd worden.

Bij Standard zit er nog een transfer in de pijplijn, want daar zou Abdoul Tapsoba de club nog moeten verlaten. De jonge aanvaller trekt naar alle waarschijnlijkheid naar Sheriff Tiraspol, dat hem graag wil huren met aankoopoptie. Aanvankelijk zag Tapsoba een transfer naar Moldavië niet meteen zitten, maar hij vond geen andere oplossing voor de markt in de meeste landen sloot.

BUITENLAND



Bij PSG zijn ze op lullige wijze nog een transfer misgelopen. De Franse kampioen had gehoopt om Hakim Ziyech nog binnen te halen, maar de huurbeurt van de Marokkaan sprong af omdat Chelsea de verkeerde documenten doorstuurde en PSG daardoor niet op tijd alle papierwerk kon indienen. Ze vroegen de LFP nog om een uitzondering, maar die weigerde de transfer te valideren.

Manchester United had op Deadline Day nog een Rode Duivel kunnen halen. Na het uitvallen van Christian Eriksen ging Erik ten Hag nog op zoek naar versterking en naast Isco, Houssem Aouar en Saul Niguez werd op die manier ook Yannick Carrasco nog aangeboden op Old Trafford. De Nederlandse coach paste echter voor die namen en ging Marcel Sabitzer huren bij Bayern München.



In Spanje moet Jordan Lukaku alweer op zoek naar een nieuwe club. De ex-Rode Duivel was pas in de zomer neergestreken bij tweedeklasser Ponferradina, maar dat werd een fiasco. De club maakte woensdag bekend dat zijn contract na een half seizoen alweer ontbonden is. Het is niet duidelijk waar de toekomst van de linksachter nu moet liggen.

LEES OOK: Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Zal Anderlecht er nog in slagen Toffolo te strikken?

Meest recent

Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

115
115
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

25
25
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

10
10
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

60
60
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

21
21
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

105
105
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

184
184
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

366
366
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

216
216
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

227
227
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

55
55
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

286
286
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

133
133
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

42
42
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

30
30
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

44
44
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

37
37
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

114
114
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

101
101
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

59
59
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

38
38
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

27
27
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

38
38
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

132
132

Meer sportnieuws