Omstreden makelaar slaat keihard terug naar Fredberg en Anderlecht

849 stemmen
Omstreden makelaar slaat keihard terug naar Fredberg en Anderlecht

Voor Anderlecht werd Deadline Day een heuse afknapper, want het vond geen nieuwe linksachter en moest in zijn zoektocht naar een nieuwe spits uiteindelijk vrede nemen met het plan C. Voor de komst van Islam Slimani bewandelde Anderlecht immers eerst de pistes van Tolu Arokodare en Amine Salama, maar het kon geen van beide strikken. Vooral de manier waarop de transfer van Arokodare hen ontglipte, deed veel stof opwaaien.


Alles leek in orde om de jonge Nigeriaanse spits binnen te halen, want Arokodare had zelfs al zijn medische testen afgelegd. Maar daarna reed de speler plots naar KRC Genk en zette hij zijn handtekening bij de competitieleider. Bij Paars-Wit voelden ze zich bekocht en hekelden ze de handelswijze van Genk en vooral de betrokken makelaars, onder wie ook Didier Frenay.

Die laatste geeft in Het Laatste Nieuws zijn versie van de feiten en legt de schuld voor het mislukken van de transfer bij Anderlecht zelf. Jesper Fredberg had bij Frenay geïnformeerd naar Bamba Dieng, die echter van Marseille naar Lorient trok. De makelaar stelde daarop zelf Arokodare voor, maar Fredberg antwoordde niet op die suggestie. Enkele dagen later ontdekte Frenay dat Anderlecht via een andere makelaar Arokodare probeerde binnen te halen, ondanks dat hij een mandaat van de speler had.

OOGSTEN WAT JE ZAAIT
Genk meldde zich vervolgens wel bij Frenay met een aanbieding die de makelaar interessanter vond. Niet alleen staat de leider er sportief beter voor, ze schotelden Arokodare meteen een contract voor 4,5 jaar voor, terwijl Anderlecht hem slechts wou huren met aankoopoptie. Door de eerdere handelswijze van Fredberg vond Frenay het niet nodig om Anderlecht in te lichten over het Genkse aanbod.

"Zij hebben geprobeerd Tolu van ons te stelen, en da’s niet correct. Ik stuur berichten en krijg geen antwoord, wat wil je dat ik doe?", besluit de makelaar. "Ik ken Jesper Fredberg niet, maar zo werkt het toch niet. Je oogst wat je zaait."

LEES OOK: Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Heeft Anderlecht het missen van de transfer aan zichzelf te wijten?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

94
94
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

52
52
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

86
86
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

186
186
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

83
83
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

178
178
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

464
464
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

108
108
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

542
542
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

309
309
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

652
652
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

167
167
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

412
412
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

186
186
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

123
123
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

117
117
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

303
303
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

321
321
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

457
457
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

495
495
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

516
516
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

186
186
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

89
89

Meer sportnieuws