Omstreden makelaar slaat keihard terug naar Fredberg en Anderlecht

849 stemmen
Omstreden makelaar slaat keihard terug naar Fredberg en Anderlecht

Voor Anderlecht werd Deadline Day een heuse afknapper, want het vond geen nieuwe linksachter en moest in zijn zoektocht naar een nieuwe spits uiteindelijk vrede nemen met het plan C. Voor de komst van Islam Slimani bewandelde Anderlecht immers eerst de pistes van Tolu Arokodare en Amine Salama, maar het kon geen van beide strikken. Vooral de manier waarop de transfer van Arokodare hen ontglipte, deed veel stof opwaaien.


Alles leek in orde om de jonge Nigeriaanse spits binnen te halen, want Arokodare had zelfs al zijn medische testen afgelegd. Maar daarna reed de speler plots naar KRC Genk en zette hij zijn handtekening bij de competitieleider. Bij Paars-Wit voelden ze zich bekocht en hekelden ze de handelswijze van Genk en vooral de betrokken makelaars, onder wie ook Didier Frenay.

Die laatste geeft in Het Laatste Nieuws zijn versie van de feiten en legt de schuld voor het mislukken van de transfer bij Anderlecht zelf. Jesper Fredberg had bij Frenay geïnformeerd naar Bamba Dieng, die echter van Marseille naar Lorient trok. De makelaar stelde daarop zelf Arokodare voor, maar Fredberg antwoordde niet op die suggestie. Enkele dagen later ontdekte Frenay dat Anderlecht via een andere makelaar Arokodare probeerde binnen te halen, ondanks dat hij een mandaat van de speler had.

OOGSTEN WAT JE ZAAIT
Genk meldde zich vervolgens wel bij Frenay met een aanbieding die de makelaar interessanter vond. Niet alleen staat de leider er sportief beter voor, ze schotelden Arokodare meteen een contract voor 4,5 jaar voor, terwijl Anderlecht hem slechts wou huren met aankoopoptie. Door de eerdere handelswijze van Fredberg vond Frenay het niet nodig om Anderlecht in te lichten over het Genkse aanbod.

"Zij hebben geprobeerd Tolu van ons te stelen, en da’s niet correct. Ik stuur berichten en krijg geen antwoord, wat wil je dat ik doe?", besluit de makelaar. "Ik ken Jesper Fredberg niet, maar zo werkt het toch niet. Je oogst wat je zaait."

LEES OOK: 'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Heeft Anderlecht het missen van de transfer aan zichzelf te wijten?

Meest recent

Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

27
27
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

103
103
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

194
194
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

124
124
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

10
10
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

98
98
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

52
52
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

82
82
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

202
202
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

75
75
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

163
163
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

418
418
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

140
140
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

86
86
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

100
100
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

213
213
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

229
229
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

99
99
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

50
50
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

219
219
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

246
246
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

103
103
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

57
57
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

81
81
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

449
449

Meer sportnieuws