Omstreden makelaar slaat keihard terug naar Fredberg en Anderlecht

door
Omstreden makelaar slaat keihard terug naar Fredberg en Anderlecht

Voor Anderlecht werd Deadline Day een heuse afknapper, want het vond geen nieuwe linksachter en moest in zijn zoektocht naar een nieuwe spits uiteindelijk vrede nemen met het plan C. Voor de komst van Islam Slimani bewandelde Anderlecht immers eerst de pistes van Tolu Arokodare en Amine Salama, maar het kon geen van beide strikken. Vooral de manier waarop de transfer van Arokodare hen ontglipte, deed veel stof opwaaien.


Alles leek in orde om de jonge Nigeriaanse spits binnen te halen, want Arokodare had zelfs al zijn medische testen afgelegd. Maar daarna reed de speler plots naar KRC Genk en zette hij zijn handtekening bij de competitieleider. Bij Paars-Wit voelden ze zich bekocht en hekelden ze de handelswijze van Genk en vooral de betrokken makelaars, onder wie ook Didier Frenay.

Die laatste geeft in Het Laatste Nieuws zijn versie van de feiten en legt de schuld voor het mislukken van de transfer bij Anderlecht zelf. Jesper Fredberg had bij Frenay geïnformeerd naar Bamba Dieng, die echter van Marseille naar Lorient trok. De makelaar stelde daarop zelf Arokodare voor, maar Fredberg antwoordde niet op die suggestie. Enkele dagen later ontdekte Frenay dat Anderlecht via een andere makelaar Arokodare probeerde binnen te halen, ondanks dat hij een mandaat van de speler had.

OOGSTEN WAT JE ZAAIT
Genk meldde zich vervolgens wel bij Frenay met een aanbieding die de makelaar interessanter vond. Niet alleen staat de leider er sportief beter voor, ze schotelden Arokodare meteen een contract voor 4,5 jaar voor, terwijl Anderlecht hem slechts wou huren met aankoopoptie. Door de eerdere handelswijze van Fredberg vond Frenay het niet nodig om Anderlecht in te lichten over het Genkse aanbod.

"Zij hebben geprobeerd Tolu van ons te stelen, en da’s niet correct. Ik stuur berichten en krijg geen antwoord, wat wil je dat ik doe?", besluit de makelaar. "Ik ken Jesper Fredberg niet, maar zo werkt het toch niet. Je oogst wat je zaait."

LEES OOK: ‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Heeft Anderlecht het missen van de transfer aan zichzelf te wijten?

Meest recent

Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

57
57
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

60
60
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

19
19
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

209
209
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

76
76
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

42
42
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

111
111
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

106
106
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

56
56
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

329
329
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

696
696
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

555
555
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

409
409
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

366
366
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

260
260
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

630
630
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

267
267
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

90
90
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

321
321
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

88
88
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

457
457
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

216
216
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

77
77
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

48
48
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

77
77

Meer sportnieuws