Omstreden makelaar slaat keihard terug naar Fredberg en Anderlecht

849 stemmen
Omstreden makelaar slaat keihard terug naar Fredberg en Anderlecht

Voor Anderlecht werd Deadline Day een heuse afknapper, want het vond geen nieuwe linksachter en moest in zijn zoektocht naar een nieuwe spits uiteindelijk vrede nemen met het plan C. Voor de komst van Islam Slimani bewandelde Anderlecht immers eerst de pistes van Tolu Arokodare en Amine Salama, maar het kon geen van beide strikken. Vooral de manier waarop de transfer van Arokodare hen ontglipte, deed veel stof opwaaien.


Alles leek in orde om de jonge Nigeriaanse spits binnen te halen, want Arokodare had zelfs al zijn medische testen afgelegd. Maar daarna reed de speler plots naar KRC Genk en zette hij zijn handtekening bij de competitieleider. Bij Paars-Wit voelden ze zich bekocht en hekelden ze de handelswijze van Genk en vooral de betrokken makelaars, onder wie ook Didier Frenay.

Die laatste geeft in Het Laatste Nieuws zijn versie van de feiten en legt de schuld voor het mislukken van de transfer bij Anderlecht zelf. Jesper Fredberg had bij Frenay geïnformeerd naar Bamba Dieng, die echter van Marseille naar Lorient trok. De makelaar stelde daarop zelf Arokodare voor, maar Fredberg antwoordde niet op die suggestie. Enkele dagen later ontdekte Frenay dat Anderlecht via een andere makelaar Arokodare probeerde binnen te halen, ondanks dat hij een mandaat van de speler had.

OOGSTEN WAT JE ZAAIT
Genk meldde zich vervolgens wel bij Frenay met een aanbieding die de makelaar interessanter vond. Niet alleen staat de leider er sportief beter voor, ze schotelden Arokodare meteen een contract voor 4,5 jaar voor, terwijl Anderlecht hem slechts wou huren met aankoopoptie. Door de eerdere handelswijze van Fredberg vond Frenay het niet nodig om Anderlecht in te lichten over het Genkse aanbod.

"Zij hebben geprobeerd Tolu van ons te stelen, en da’s niet correct. Ik stuur berichten en krijg geen antwoord, wat wil je dat ik doe?", besluit de makelaar. "Ik ken Jesper Fredberg niet, maar zo werkt het toch niet. Je oogst wat je zaait."

LEES OOK: Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Heeft Anderlecht het missen van de transfer aan zichzelf te wijten?

Meest recent

Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

27
27
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

202
202
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

229
229
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

43
43
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

304
304
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

363
363
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

215
215
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

39
39
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

174
174
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

404
404
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

253
253
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

613
613
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

178
178
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

224
224
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

499
499
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

374
374
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

641
641
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

582
582
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

218
218
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

675
675
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

175
175
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

238
238
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

247
247
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

139
139
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

255
255

Meer sportnieuws