Volgende Rode Duivel overweegt afscheid

door
Volgende Rode Duivel overweegt afscheid

De Rode Duivels beginnen in maart in Zweden aan hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024 en dat wordt op alle vlakken een nieuwe start. Met Domenico Tedesco komt er één van de komende dagen een nieuwe bondscoach en één van de voornaamste taken van de 37-jarige Duitser wordt om de ploeg te verjongen. Na het mislukte WK in Qatar lijken een aantal spelers af te zullen haken.


Eden Hazard kondigde vlak na het toernooi al aan afscheid te nemen als international. De aanvoerder zal mogelijk niet de enige zijn. In Eleven Insider laat immers ook Simon Mignolet weten dat hij een afscheid overweegt. "Het weegt op mijn carrière. In Brazilië heb ik twee vingers gebroken en voor het laatste EK ben ik door mijn knie gegaan. Los van het feit dat ik niet speelde, is dat wel een extra belasting op het voetbal dat ik wil spelen", legt hij uit.

De kersverse Gouden Schoen zit nochtans nog steeds in uitstekende vorm, maar lijkt in de laatste jaren van zijn carrière de voorkeur te willen geven aan Club Brugge. "Ik word straks 35 jaar. Het zal afwegen worden wat op welk moment het belangrijkste is", bevestigt hij. "Ik zal een mogelijk afscheid bij de Rode Duivels bespreken met Club Brugge en ook thuis aanhalen, maar het is duidelijk dat ik voor maart een beslissing zal moeten nemen. In aanloop naar een nieuwe campagne moet dat duidelijk zijn en moet je eerlijk communiceren naar iedereen."

DOUBLURE
Simon Mignolet werd voor het eerst opgeroepen voor de Rode Duivels in november 2010, voor een oefeninterland in Rusland. Zijn debuut maakte hij vier maanden later, op 25 maart 2011, in een 0-2-zege in Oostenrijk. Hij zou echter niet lang titularis blijven door de opkomst van Thibaut Courtois, die hem definitief uit de ploeg speelde in de zomer van 2012. Daarna zou Mignolet altijd tweede doelman blijven en daardoor verzamelde hij in twaalf jaar 'slechts' 35 caps. Hij was er telkens bij op de WK's van 2014, 2018 en 2022 en de EK's van 2016 en 2020, maar kwam op geen enkel toernooi in actie. Zijn laatste interland dateert van 14 juni, toen hij onder de lat stond tegen Polen in de Nations League.


LEES OOK: Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Moet Mignolet stoppen als Rode Duivel?

Meest recent

Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

13
13
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

102
102
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

92
92
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

81
81
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

92
92
'Dreun Anderlecht: alternatief Schreuder-scenario smelt weg'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

126
126
'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

118
118
Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Deze week wordend de resterende tickets voor de 1/8ste finales in de Europerse competities ...

241
241
Peeters zorgt voor héérlijk beeld op viering Beveren

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

71
71
Anderlecht herboren? "Dan is Play-Off I gegarandeerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

289
289
Lammens heerst bij United: Engelsen door het dolle heen

Senne Lammens is bezig aan een sterk eerste seizoen als doelman van Manchester United. En de Rode ...

215
215
‘Anderlecht davert: nieuw topduo met coach én nieuwe TD’

Anderlecht schudt de boel opnieuw door elkaar. Na het ontslag van Besnik Hasi en van Olivier Renard ...

387
387
Hoogspanning in Madrid: Prestianni-soap bereikt kookpunt

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

217
217
Atlético vs. Club: 'Opvallende naam in Brugse basiself'

Club Brugge staat dinsdagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

230
230
Anderlecht speelt met vuur: vertrek Hazard in de maak?

RSC Anderlecht boekte zondag een broodnodige overwinning op het veld van Zulte Waregem. Paars-Wit ...

225
225
United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

147
147
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

302
302
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

218
218
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

390
390
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

708
708
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

199
199
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

108
108
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

1236
1236
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

418
418
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

373
373

Meer sportnieuws