Volgende Rode Duivel overweegt afscheid

door
Volgende Rode Duivel overweegt afscheid

De Rode Duivels beginnen in maart in Zweden aan hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024 en dat wordt op alle vlakken een nieuwe start. Met Domenico Tedesco komt er één van de komende dagen een nieuwe bondscoach en één van de voornaamste taken van de 37-jarige Duitser wordt om de ploeg te verjongen. Na het mislukte WK in Qatar lijken een aantal spelers af te zullen haken.


Eden Hazard kondigde vlak na het toernooi al aan afscheid te nemen als international. De aanvoerder zal mogelijk niet de enige zijn. In Eleven Insider laat immers ook Simon Mignolet weten dat hij een afscheid overweegt. "Het weegt op mijn carrière. In Brazilië heb ik twee vingers gebroken en voor het laatste EK ben ik door mijn knie gegaan. Los van het feit dat ik niet speelde, is dat wel een extra belasting op het voetbal dat ik wil spelen", legt hij uit.

De kersverse Gouden Schoen zit nochtans nog steeds in uitstekende vorm, maar lijkt in de laatste jaren van zijn carrière de voorkeur te willen geven aan Club Brugge. "Ik word straks 35 jaar. Het zal afwegen worden wat op welk moment het belangrijkste is", bevestigt hij. "Ik zal een mogelijk afscheid bij de Rode Duivels bespreken met Club Brugge en ook thuis aanhalen, maar het is duidelijk dat ik voor maart een beslissing zal moeten nemen. In aanloop naar een nieuwe campagne moet dat duidelijk zijn en moet je eerlijk communiceren naar iedereen."

DOUBLURE
Simon Mignolet werd voor het eerst opgeroepen voor de Rode Duivels in november 2010, voor een oefeninterland in Rusland. Zijn debuut maakte hij vier maanden later, op 25 maart 2011, in een 0-2-zege in Oostenrijk. Hij zou echter niet lang titularis blijven door de opkomst van Thibaut Courtois, die hem definitief uit de ploeg speelde in de zomer van 2012. Daarna zou Mignolet altijd tweede doelman blijven en daardoor verzamelde hij in twaalf jaar 'slechts' 35 caps. Hij was er telkens bij op de WK's van 2014, 2018 en 2022 en de EK's van 2016 en 2020, maar kwam op geen enkel toernooi in actie. Zijn laatste interland dateert van 14 juni, toen hij onder de lat stond tegen Polen in de Nations League.


LEES OOK: Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Moet Mignolet stoppen als Rode Duivel?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

82
82
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

37
37
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

20
20
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

17
17
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

42
42
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

105
105
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

26
26
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

133
133
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

70
70
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

64
64
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

59
59
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

57
57
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

173
173
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

215
215
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

145
145
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

73
73
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

212
212
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

466
466
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

67
67
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

385
385
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

90
90
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

66
66
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

497
497
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

111
111
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

231
231
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

169
169

Meer sportnieuws