Volgende Rode Duivel overweegt afscheid

door
Volgende Rode Duivel overweegt afscheid

De Rode Duivels beginnen in maart in Zweden aan hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024 en dat wordt op alle vlakken een nieuwe start. Met Domenico Tedesco komt er één van de komende dagen een nieuwe bondscoach en één van de voornaamste taken van de 37-jarige Duitser wordt om de ploeg te verjongen. Na het mislukte WK in Qatar lijken een aantal spelers af te zullen haken.


Eden Hazard kondigde vlak na het toernooi al aan afscheid te nemen als international. De aanvoerder zal mogelijk niet de enige zijn. In Eleven Insider laat immers ook Simon Mignolet weten dat hij een afscheid overweegt. "Het weegt op mijn carrière. In Brazilië heb ik twee vingers gebroken en voor het laatste EK ben ik door mijn knie gegaan. Los van het feit dat ik niet speelde, is dat wel een extra belasting op het voetbal dat ik wil spelen", legt hij uit.

De kersverse Gouden Schoen zit nochtans nog steeds in uitstekende vorm, maar lijkt in de laatste jaren van zijn carrière de voorkeur te willen geven aan Club Brugge. "Ik word straks 35 jaar. Het zal afwegen worden wat op welk moment het belangrijkste is", bevestigt hij. "Ik zal een mogelijk afscheid bij de Rode Duivels bespreken met Club Brugge en ook thuis aanhalen, maar het is duidelijk dat ik voor maart een beslissing zal moeten nemen. In aanloop naar een nieuwe campagne moet dat duidelijk zijn en moet je eerlijk communiceren naar iedereen."

DOUBLURE
Simon Mignolet werd voor het eerst opgeroepen voor de Rode Duivels in november 2010, voor een oefeninterland in Rusland. Zijn debuut maakte hij vier maanden later, op 25 maart 2011, in een 0-2-zege in Oostenrijk. Hij zou echter niet lang titularis blijven door de opkomst van Thibaut Courtois, die hem definitief uit de ploeg speelde in de zomer van 2012. Daarna zou Mignolet altijd tweede doelman blijven en daardoor verzamelde hij in twaalf jaar 'slechts' 35 caps. Hij was er telkens bij op de WK's van 2014, 2018 en 2022 en de EK's van 2016 en 2020, maar kwam op geen enkel toernooi in actie. Zijn laatste interland dateert van 14 juni, toen hij onder de lat stond tegen Polen in de Nations League.


LEES OOK: Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Moet Mignolet stoppen als Rode Duivel?

Meest recent

Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

5
5
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

113
113
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

32
32
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

71
71
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

306
306
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

248
248
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

72
72
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

192
192
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

136
136
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

211
211
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

278
278
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

265
265
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

291
291
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

177
177
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

124
124
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

199
199
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

632
632
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

298
298
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

119
119
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

104
104
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

294
294
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

276
276
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

458
458
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

336
336
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

257
257

Meer sportnieuws