"Getuigt van geen visie en kracht bij Anderlecht"

door

RSC Anderlecht haalde Islam Slimani naar op de valreep binnen en hij is niet bepaald de aanwinst waar de achterban op rekende. Die transfer kreeg dan ook de nodige kritiek, onder meer van Tom Boudeweel. Die is bijvoorbeeld scherp voor Jesper Fredberg, de CEO Sports van Paars-Wit.


Zo vindt Boudeweel dat Fredberg de voorbije transferperiode niet goed is uitgekomen. "Ze zijn belabberd uit de mercato gekomen. Ook al was hun nieuwe TD nog maar recent in dienst, zijn netwerk om spelers te halen bleek voorlopig te mager en beperkt. Een paniekoplossing met een 34-jarige ex-topspits getuigt van én geen visie én geen kracht", laat hij weten aan Sporza.

Er was weliswaar een bepaalde visie. Anderlecht had interesse in veel spitsen, bijna allemaal met hetzelfde profiel. Een targetspits  die voor gewicht kon zorgen in de zestien meter. Anderlecht haalde met Slimani zo'n speler in huis, al was hij duidelijk niet de eerste keuze. Fredberg had pech in bepaalden gevallen en botste op de financiële limieten. Al had hij in bepaalde gevallen misschien zelf ook iets meer doortastend moeten zijn.

ZOMERMERCATO
Paars-Wit komt zeker niet versterkt uit de mercato, maar het betaalt ook het gelag voor fouten uit het verleden. Dat de loonmassa naar beneden moest, is een teken dat de financiële situatie nog steeds belabberd is. Anderlecht is sportief dus niet versterkt, maar financieel kwam het er wel goed uit. De loonmassa ging fors naar beneden en de club wist ook de nodige miljoenen euro's te incasseren met uitgaande transfers. Aan Fredberg om die middelen wél goed te besteden tijdens de komende zomermercato.

LEES OOK: Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

Was er een gebrek aan visie?

Meest recent

Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

7
7
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

33
33
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

80
80
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

170
170
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

89
89
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

112
112
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

83
83
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

110
110
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

137
137
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

502
502
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

536
536
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

45
45
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

229
229
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

100
100
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

183
183
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

141
141
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

47
47
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

258
258
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

40
40
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

305
305
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

501
501
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

141
141
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

393
393
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

236
236
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

99
99

Meer sportnieuws