"Getuigt van geen visie en kracht bij Anderlecht"

door

RSC Anderlecht haalde Islam Slimani naar op de valreep binnen en hij is niet bepaald de aanwinst waar de achterban op rekende. Die transfer kreeg dan ook de nodige kritiek, onder meer van Tom Boudeweel. Die is bijvoorbeeld scherp voor Jesper Fredberg, de CEO Sports van Paars-Wit.


Zo vindt Boudeweel dat Fredberg de voorbije transferperiode niet goed is uitgekomen. "Ze zijn belabberd uit de mercato gekomen. Ook al was hun nieuwe TD nog maar recent in dienst, zijn netwerk om spelers te halen bleek voorlopig te mager en beperkt. Een paniekoplossing met een 34-jarige ex-topspits getuigt van én geen visie én geen kracht", laat hij weten aan Sporza.

Er was weliswaar een bepaalde visie. Anderlecht had interesse in veel spitsen, bijna allemaal met hetzelfde profiel. Een targetspits  die voor gewicht kon zorgen in de zestien meter. Anderlecht haalde met Slimani zo'n speler in huis, al was hij duidelijk niet de eerste keuze. Fredberg had pech in bepaalden gevallen en botste op de financiële limieten. Al had hij in bepaalde gevallen misschien zelf ook iets meer doortastend moeten zijn.

ZOMERMERCATO
Paars-Wit komt zeker niet versterkt uit de mercato, maar het betaalt ook het gelag voor fouten uit het verleden. Dat de loonmassa naar beneden moest, is een teken dat de financiële situatie nog steeds belabberd is. Anderlecht is sportief dus niet versterkt, maar financieel kwam het er wel goed uit. De loonmassa ging fors naar beneden en de club wist ook de nodige miljoenen euro's te incasseren met uitgaande transfers. Aan Fredberg om die middelen wél goed te besteden tijdens de komende zomermercato.

LEES OOK: Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Was er een gebrek aan visie?

Meest recent

Rampscenario voor Taravel: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

15
15
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

200
200
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

100
100
Lammens is 'hot' in Engeland: paparazzi en doelen

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

58
58
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

39
39
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

48
48
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

72
72
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

42
42
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

28
28
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

183
183
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

232
232
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

72
72
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

280
280
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

180
180
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

240
240
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

150
150
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

73
73
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

44
44
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

170
170
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

83
83
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

249
249
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

207
207
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

332
332
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

162
162

Meer sportnieuws