Frenay verklaart waarom RSCA naast Arokodare greep

door
Frenay verklaart waarom RSCA naast Arokodare greep

RSC Anderlecht had dolgraag Tolu Arokodare aangetrokken als nieuwe spits. Via de Belgische makelaar Didier Frenay trok hij echter naar KRC Genk. Paars-Wit was uiteraard boos, maar Frenay laat weten dat hij niets verkeerd heeft gedaan. Hij sprak bij Het Laatste Nieuws.


Jesper Fredberg had contact met Frenay omtrent Marseille-spits Bamba Dieng, maar die trok naar Lorient. Nadien stelde de makelaar Arokodare voor en Fredberg reageerde aanvankelijk niet. Paars-Wit ging volgens de krant via een andere makelaar, terwijl La Dernière Heure aangeeft dat Anderlecht ondertussen een akkoord had gevonden met Amiens omtrent een huurdeal en een aankoopoptie van 2,5 miljoen euro. Opvallend: met de speler was er ook een akkoord over een contract waarbij hij maandelijks 82.000 euro bruto ging verdienen in het Lotto Park.

Frenay kwam dit te weten en hij had ondertussen volgens HLN een mandaat gekregen om een transfer te regelen voor Arokodare. Maar Anderlecht - dat voordien in onmin leefde met de makelaar - leek Frenay dus te passeren. Dat liet hij niet gebeuren en via Nico Vaesen en Evert Maesschalck (die gemandateerd waren door KRC Genk) vernam hij de interesse van Genk in de spits. Arokodare was nochtans in Brussel medische testen aan het afleggen.

KRC GENK

"Ik laat die jongen niet alleen naar het buitenland gaan zonder dat hij weet wat te doen. Dachten ze dat ik dat van die medische testen niet te weten zou komen?" Frenay liet Anderlecht niets weten van de interesse van Genk. "Anderlecht wou de controle bewaren en ons uitsluiten. Jammer, maar ze hebben zich vergist. Ik heb het beste voor met mijn speler. En dan was het aanbod van Genk, de leider, interessanter." 

Opvallend: Frenay laat weten dat hij wél naar Anderlecht was gegaan als de Brusselaars wel op zijn eerste bericht hadden gereageerd over de spits. Dan was er mogelijk toch nog een oplossing gevonden. Bij RSCA wensten ze niet te reageren op onderhandelingen die een club voert met spelers.

LEES OOK: 'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

Een vreemd verhaal?

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

24
24
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

42
42
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

23
23
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

176
176
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

52
52
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

277
277
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

37
37
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

138
138
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

320
320
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

371
371
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

186
186
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

619
619
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

413
413
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

94
94
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

200
200
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

131
131
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

119
119
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

164
164
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

443
443
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

683
683
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

333
333
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

188
188
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

557
557
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

551
551

Meer sportnieuws