Frenay verklaart waarom RSCA naast Arokodare greep

1096 stemmen
Frenay verklaart waarom RSCA naast Arokodare greep

RSC Anderlecht had dolgraag Tolu Arokodare aangetrokken als nieuwe spits. Via de Belgische makelaar Didier Frenay trok hij echter naar KRC Genk. Paars-Wit was uiteraard boos, maar Frenay laat weten dat hij niets verkeerd heeft gedaan. Hij sprak bij Het Laatste Nieuws.


Jesper Fredberg had contact met Frenay omtrent Marseille-spits Bamba Dieng, maar die trok naar Lorient. Nadien stelde de makelaar Arokodare voor en Fredberg reageerde aanvankelijk niet. Paars-Wit ging volgens de krant via een andere makelaar, terwijl La Dernière Heure aangeeft dat Anderlecht ondertussen een akkoord had gevonden met Amiens omtrent een huurdeal en een aankoopoptie van 2,5 miljoen euro. Opvallend: met de speler was er ook een akkoord over een contract waarbij hij maandelijks 82.000 euro bruto ging verdienen in het Lotto Park.

Frenay kwam dit te weten en hij had ondertussen volgens HLN een mandaat gekregen om een transfer te regelen voor Arokodare. Maar Anderlecht - dat voordien in onmin leefde met de makelaar - leek Frenay dus te passeren. Dat liet hij niet gebeuren en via Nico Vaesen en Evert Maesschalck (die gemandateerd waren door KRC Genk) vernam hij de interesse van Genk in de spits. Arokodare was nochtans in Brussel medische testen aan het afleggen.

KRC GENK

"Ik laat die jongen niet alleen naar het buitenland gaan zonder dat hij weet wat te doen. Dachten ze dat ik dat van die medische testen niet te weten zou komen?" Frenay liet Anderlecht niets weten van de interesse van Genk. "Anderlecht wou de controle bewaren en ons uitsluiten. Jammer, maar ze hebben zich vergist. Ik heb het beste voor met mijn speler. En dan was het aanbod van Genk, de leider, interessanter." 

Opvallend: Frenay laat weten dat hij wél naar Anderlecht was gegaan als de Brusselaars wel op zijn eerste bericht hadden gereageerd over de spits. Dan was er mogelijk toch nog een oplossing gevonden. Bij RSCA wensten ze niet te reageren op onderhandelingen die een club voert met spelers.

LEES OOK: Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

Een vreemd verhaal?

Meest recent

België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

22
22
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

159
159
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

41
41
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

247
247
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

44
44
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

309
309
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

266
266
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

80
80
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

35
35
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

89
89
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

316
316
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

275
275
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

99
99
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

553
553
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

277
277
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

129
129
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

588
588
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

238
238
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

216
216
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

72
72
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

955
955
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

589
589
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

249
249
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

299
299
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

56
56

Meer sportnieuws