Frenay verklaart waarom RSCA naast Arokodare greep

1096 stemmen
Frenay verklaart waarom RSCA naast Arokodare greep

RSC Anderlecht had dolgraag Tolu Arokodare aangetrokken als nieuwe spits. Via de Belgische makelaar Didier Frenay trok hij echter naar KRC Genk. Paars-Wit was uiteraard boos, maar Frenay laat weten dat hij niets verkeerd heeft gedaan. Hij sprak bij Het Laatste Nieuws.


Jesper Fredberg had contact met Frenay omtrent Marseille-spits Bamba Dieng, maar die trok naar Lorient. Nadien stelde de makelaar Arokodare voor en Fredberg reageerde aanvankelijk niet. Paars-Wit ging volgens de krant via een andere makelaar, terwijl La Dernière Heure aangeeft dat Anderlecht ondertussen een akkoord had gevonden met Amiens omtrent een huurdeal en een aankoopoptie van 2,5 miljoen euro. Opvallend: met de speler was er ook een akkoord over een contract waarbij hij maandelijks 82.000 euro bruto ging verdienen in het Lotto Park.

Frenay kwam dit te weten en hij had ondertussen volgens HLN een mandaat gekregen om een transfer te regelen voor Arokodare. Maar Anderlecht - dat voordien in onmin leefde met de makelaar - leek Frenay dus te passeren. Dat liet hij niet gebeuren en via Nico Vaesen en Evert Maesschalck (die gemandateerd waren door KRC Genk) vernam hij de interesse van Genk in de spits. Arokodare was nochtans in Brussel medische testen aan het afleggen.

KRC GENK

"Ik laat die jongen niet alleen naar het buitenland gaan zonder dat hij weet wat te doen. Dachten ze dat ik dat van die medische testen niet te weten zou komen?" Frenay liet Anderlecht niets weten van de interesse van Genk. "Anderlecht wou de controle bewaren en ons uitsluiten. Jammer, maar ze hebben zich vergist. Ik heb het beste voor met mijn speler. En dan was het aanbod van Genk, de leider, interessanter." 

Opvallend: Frenay laat weten dat hij wél naar Anderlecht was gegaan als de Brusselaars wel op zijn eerste bericht hadden gereageerd over de spits. Dan was er mogelijk toch nog een oplossing gevonden. Bij RSCA wensten ze niet te reageren op onderhandelingen die een club voert met spelers.

LEES OOK: Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Een vreemd verhaal?

Meest recent

'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

35
35
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

36
36
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

152
152
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

186
186
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

54
54
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

149
149
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

159
159
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

131
131
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

218
218
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

436
436
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

143
143
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

135
135
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

149
149
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

153
153
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

127
127
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

279
279
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

360
360
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

586
586
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

459
459
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

555
555
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

294
294
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

101
101
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

596
596
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

367
367
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

397
397

Meer sportnieuws