Frenay verklaart waarom RSCA naast Arokodare greep

door
Frenay verklaart waarom RSCA naast Arokodare greep

RSC Anderlecht had dolgraag Tolu Arokodare aangetrokken als nieuwe spits. Via de Belgische makelaar Didier Frenay trok hij echter naar KRC Genk. Paars-Wit was uiteraard boos, maar Frenay laat weten dat hij niets verkeerd heeft gedaan. Hij sprak bij Het Laatste Nieuws.


Jesper Fredberg had contact met Frenay omtrent Marseille-spits Bamba Dieng, maar die trok naar Lorient. Nadien stelde de makelaar Arokodare voor en Fredberg reageerde aanvankelijk niet. Paars-Wit ging volgens de krant via een andere makelaar, terwijl La Dernière Heure aangeeft dat Anderlecht ondertussen een akkoord had gevonden met Amiens omtrent een huurdeal en een aankoopoptie van 2,5 miljoen euro. Opvallend: met de speler was er ook een akkoord over een contract waarbij hij maandelijks 82.000 euro bruto ging verdienen in het Lotto Park.

Frenay kwam dit te weten en hij had ondertussen volgens HLN een mandaat gekregen om een transfer te regelen voor Arokodare. Maar Anderlecht - dat voordien in onmin leefde met de makelaar - leek Frenay dus te passeren. Dat liet hij niet gebeuren en via Nico Vaesen en Evert Maesschalck (die gemandateerd waren door KRC Genk) vernam hij de interesse van Genk in de spits. Arokodare was nochtans in Brussel medische testen aan het afleggen.

KRC GENK

"Ik laat die jongen niet alleen naar het buitenland gaan zonder dat hij weet wat te doen. Dachten ze dat ik dat van die medische testen niet te weten zou komen?" Frenay liet Anderlecht niets weten van de interesse van Genk. "Anderlecht wou de controle bewaren en ons uitsluiten. Jammer, maar ze hebben zich vergist. Ik heb het beste voor met mijn speler. En dan was het aanbod van Genk, de leider, interessanter." 

Opvallend: Frenay laat weten dat hij wél naar Anderlecht was gegaan als de Brusselaars wel op zijn eerste bericht hadden gereageerd over de spits. Dan was er mogelijk toch nog een oplossing gevonden. Bij RSCA wensten ze niet te reageren op onderhandelingen die een club voert met spelers.

LEES OOK: ‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Een vreemd verhaal?

Meest recent

'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

8
8
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

78
78
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

55
55
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

41
41
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

132
132
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

100
100
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

307
307
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

248
248
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

74
74
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

405
405
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

114
114
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

424
424
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

202
202
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

350
350
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

542
542
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

253
253
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

167
167
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

278
278
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

59
59
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

425
425
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

368
368
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

69
69
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

395
395
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

190
190
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

215
215

Meer sportnieuws