Frenay verklaart waarom RSCA naast Arokodare greep

door
Frenay verklaart waarom RSCA naast Arokodare greep

RSC Anderlecht had dolgraag Tolu Arokodare aangetrokken als nieuwe spits. Via de Belgische makelaar Didier Frenay trok hij echter naar KRC Genk. Paars-Wit was uiteraard boos, maar Frenay laat weten dat hij niets verkeerd heeft gedaan. Hij sprak bij Het Laatste Nieuws.


Jesper Fredberg had contact met Frenay omtrent Marseille-spits Bamba Dieng, maar die trok naar Lorient. Nadien stelde de makelaar Arokodare voor en Fredberg reageerde aanvankelijk niet. Paars-Wit ging volgens de krant via een andere makelaar, terwijl La Dernière Heure aangeeft dat Anderlecht ondertussen een akkoord had gevonden met Amiens omtrent een huurdeal en een aankoopoptie van 2,5 miljoen euro. Opvallend: met de speler was er ook een akkoord over een contract waarbij hij maandelijks 82.000 euro bruto ging verdienen in het Lotto Park.

Frenay kwam dit te weten en hij had ondertussen volgens HLN een mandaat gekregen om een transfer te regelen voor Arokodare. Maar Anderlecht - dat voordien in onmin leefde met de makelaar - leek Frenay dus te passeren. Dat liet hij niet gebeuren en via Nico Vaesen en Evert Maesschalck (die gemandateerd waren door KRC Genk) vernam hij de interesse van Genk in de spits. Arokodare was nochtans in Brussel medische testen aan het afleggen.

KRC GENK

"Ik laat die jongen niet alleen naar het buitenland gaan zonder dat hij weet wat te doen. Dachten ze dat ik dat van die medische testen niet te weten zou komen?" Frenay liet Anderlecht niets weten van de interesse van Genk. "Anderlecht wou de controle bewaren en ons uitsluiten. Jammer, maar ze hebben zich vergist. Ik heb het beste voor met mijn speler. En dan was het aanbod van Genk, de leider, interessanter." 

Opvallend: Frenay laat weten dat hij wél naar Anderlecht was gegaan als de Brusselaars wel op zijn eerste bericht hadden gereageerd over de spits. Dan was er mogelijk toch nog een oplossing gevonden. Bij RSCA wensten ze niet te reageren op onderhandelingen die een club voert met spelers.

LEES OOK: Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

Een vreemd verhaal?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

38
38
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

107
107
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

227
227
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

73
73
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

348
348
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

84
84
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

591
591
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

215
215
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

184
184
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

405
405
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

65
65
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

246
246
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

69
69
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

71
71
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

478
478
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

276
276
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

363
363
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

839
839
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

155
155
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

665
665
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

376
376

Meer sportnieuws