'Tedesco werd dankzij Club Brugge de nieuwe bondsoach'

door
'Tedesco werd dankzij Club Brugge de nieuwe bondsoach'

Domenico Tedesco tekent eerstdaags zijn contract als bondscoach van de Rode Duivels. De 37-jarige trainer moet de Belgen naar succes leiden. Opvallend: Tedesco was ook een kandidaat om Carl Hoefkens op te volgen bij Club Brugge.


België schakelde een taskforce in om een nieuwe bondscoach te vinden en onder meer Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe maakte daar deel van uit. Hij zocht een coach voor Club Brugge en de Rode Duivels en velen stelden zich daar vragen bij. Nu blijkt dat beide dossiers toch wel aan elkaar gelinkt waren.

GEEN TOPPERS

Het Laatste Nieuws meldt dat Club Brugge na het ontslag dacht aan Steven Gerrard en... Domenico Tedesco en Peter Bosz. Die laatste twee zijn uiteindelijk ook de twee kandidaten die overbleven om bondscoach te worden van de Rode Duivels. Tedesco hoopte op een club uit de Premier League en bedankte voor Club Brugge, dat hem nochtans als prioriteit zag. Hij liet wel vallen dat hij fan was van de Rode Duivels.

Bij de Rode Duivels kwamen er geen goede kandidaturen binnen via de openstaande vacature. Jürgen Klinsmann was te laat en Joachim Löw, Maurico Pochettino en André Villas-Boas hadden geen interesse. Thierry Henry was nooit een kandidaat voor de taskforce. Tedesco had goede gesprekken met de taskforce en Frank Vercauteren - die de nieuwe technisch directeur zal worden - waardoor hij werd gekozen als de nieuwe bondscoach. Tedesco zal eerstdaags worden voorgesteld als de nieuwe trainer van de Rode Duivels en zal al in maart aan de slag moeten tegen Zweden.

LEES OOK: Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Een goede keuze?

Meest recent

Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

17
17
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

86
86
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

47
47
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

115
115
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

645
645
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

195
195
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

38
38
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

126
126
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

85
85
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

326
326
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

64
64
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

56
56
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

489
489
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

520
520
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

365
365
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

487
487
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

671
671
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

997
997
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

38
38
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

625
625
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1465
1465
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

1004
1004
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

477
477
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1215
1215
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

155
155

Meer sportnieuws