'Tedesco werd dankzij Club Brugge de nieuwe bondsoach'

door
'Tedesco werd dankzij Club Brugge de nieuwe bondsoach'

Domenico Tedesco tekent eerstdaags zijn contract als bondscoach van de Rode Duivels. De 37-jarige trainer moet de Belgen naar succes leiden. Opvallend: Tedesco was ook een kandidaat om Carl Hoefkens op te volgen bij Club Brugge.


België schakelde een taskforce in om een nieuwe bondscoach te vinden en onder meer Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe maakte daar deel van uit. Hij zocht een coach voor Club Brugge en de Rode Duivels en velen stelden zich daar vragen bij. Nu blijkt dat beide dossiers toch wel aan elkaar gelinkt waren.

GEEN TOPPERS

Het Laatste Nieuws meldt dat Club Brugge na het ontslag dacht aan Steven Gerrard en... Domenico Tedesco en Peter Bosz. Die laatste twee zijn uiteindelijk ook de twee kandidaten die overbleven om bondscoach te worden van de Rode Duivels. Tedesco hoopte op een club uit de Premier League en bedankte voor Club Brugge, dat hem nochtans als prioriteit zag. Hij liet wel vallen dat hij fan was van de Rode Duivels.

Bij de Rode Duivels kwamen er geen goede kandidaturen binnen via de openstaande vacature. Jürgen Klinsmann was te laat en Joachim Löw, Maurico Pochettino en André Villas-Boas hadden geen interesse. Thierry Henry was nooit een kandidaat voor de taskforce. Tedesco had goede gesprekken met de taskforce en Frank Vercauteren - die de nieuwe technisch directeur zal worden - waardoor hij werd gekozen als de nieuwe bondscoach. Tedesco zal eerstdaags worden voorgesteld als de nieuwe trainer van de Rode Duivels en zal al in maart aan de slag moeten tegen Zweden.

LEES OOK: Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Een goede keuze?

Meest recent

Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

73
73
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

48
48
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

116
116
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

165
165
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

107
107
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

253
253
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

95
95
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

264
264
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

548
548
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

96
96
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

95
95
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

145
145
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

212
212
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

701
701
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

90
90
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

286
286
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

95
95
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

159
159
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

897
897
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

117
117
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

258
258
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

549
549
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

154
154
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

517
517
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

90
90

Meer sportnieuws