'Tedesco werd dankzij Club Brugge de nieuwe bondsoach'

1488 stemmen
'Tedesco werd dankzij Club Brugge de nieuwe bondsoach'

Domenico Tedesco tekent eerstdaags zijn contract als bondscoach van de Rode Duivels. De 37-jarige trainer moet de Belgen naar succes leiden. Opvallend: Tedesco was ook een kandidaat om Carl Hoefkens op te volgen bij Club Brugge.


België schakelde een taskforce in om een nieuwe bondscoach te vinden en onder meer Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe maakte daar deel van uit. Hij zocht een coach voor Club Brugge en de Rode Duivels en velen stelden zich daar vragen bij. Nu blijkt dat beide dossiers toch wel aan elkaar gelinkt waren.

GEEN TOPPERS

Het Laatste Nieuws meldt dat Club Brugge na het ontslag dacht aan Steven Gerrard en... Domenico Tedesco en Peter Bosz. Die laatste twee zijn uiteindelijk ook de twee kandidaten die overbleven om bondscoach te worden van de Rode Duivels. Tedesco hoopte op een club uit de Premier League en bedankte voor Club Brugge, dat hem nochtans als prioriteit zag. Hij liet wel vallen dat hij fan was van de Rode Duivels.

Bij de Rode Duivels kwamen er geen goede kandidaturen binnen via de openstaande vacature. Jürgen Klinsmann was te laat en Joachim Löw, Maurico Pochettino en André Villas-Boas hadden geen interesse. Thierry Henry was nooit een kandidaat voor de taskforce. Tedesco had goede gesprekken met de taskforce en Frank Vercauteren - die de nieuwe technisch directeur zal worden - waardoor hij werd gekozen als de nieuwe bondscoach. Tedesco zal eerstdaags worden voorgesteld als de nieuwe trainer van de Rode Duivels en zal al in maart aan de slag moeten tegen Zweden.

LEES OOK: Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Een goede keuze?

Meest recent

Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

95
95
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

230
230
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

160
160
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

53
53
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

101
101
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

121
121
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

494
494
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

236
236
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

73
73
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

186
186
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

98
98
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

376
376
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

79
79
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

40
40
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

587
587
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

641
641
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

119
119
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

18
18
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

293
293
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

194
194
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

109
109
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

178
178
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

346
346
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

323
323

Meer sportnieuws