'Tedesco werd dankzij Club Brugge de nieuwe bondsoach'

door
'Tedesco werd dankzij Club Brugge de nieuwe bondsoach'

Domenico Tedesco tekent eerstdaags zijn contract als bondscoach van de Rode Duivels. De 37-jarige trainer moet de Belgen naar succes leiden. Opvallend: Tedesco was ook een kandidaat om Carl Hoefkens op te volgen bij Club Brugge.


België schakelde een taskforce in om een nieuwe bondscoach te vinden en onder meer Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe maakte daar deel van uit. Hij zocht een coach voor Club Brugge en de Rode Duivels en velen stelden zich daar vragen bij. Nu blijkt dat beide dossiers toch wel aan elkaar gelinkt waren.

GEEN TOPPERS

Het Laatste Nieuws meldt dat Club Brugge na het ontslag dacht aan Steven Gerrard en... Domenico Tedesco en Peter Bosz. Die laatste twee zijn uiteindelijk ook de twee kandidaten die overbleven om bondscoach te worden van de Rode Duivels. Tedesco hoopte op een club uit de Premier League en bedankte voor Club Brugge, dat hem nochtans als prioriteit zag. Hij liet wel vallen dat hij fan was van de Rode Duivels.

Bij de Rode Duivels kwamen er geen goede kandidaturen binnen via de openstaande vacature. Jürgen Klinsmann was te laat en Joachim Löw, Maurico Pochettino en André Villas-Boas hadden geen interesse. Thierry Henry was nooit een kandidaat voor de taskforce. Tedesco had goede gesprekken met de taskforce en Frank Vercauteren - die de nieuwe technisch directeur zal worden - waardoor hij werd gekozen als de nieuwe bondscoach. Tedesco zal eerstdaags worden voorgesteld als de nieuwe trainer van de Rode Duivels en zal al in maart aan de slag moeten tegen Zweden.

LEES OOK: Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Een goede keuze?

Meest recent

Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

6
6
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

97
97
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

58
58
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

35
35
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

91
91
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

332
332
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

96
96
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

134
134
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

489
489
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

255
255
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

68
68
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

145
145
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

88
88
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

67
67
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

97
97
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

202
202
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

101
101
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

105
105
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

150
150
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

58
58
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

350
350
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

360
360
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

173
173
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

96
96
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

53
53

Meer sportnieuws