Fredberg afgemaakt na mislukte mercato: "Te mager en beperkt"

door
Fredberg afgemaakt na mislukte mercato:

Het was bij Anderlecht bijzonder lang wachten op transfernieuws. Pas na middernacht kwam het nieuws dat er alsnog een spits gevonden werd in de persoon van Islam Slimani, maar dat kon de fans niet meteen sussen. Zij stellen zich logischerwijze vragen bij de komst van een 34-jarige die duidelijk op zijn retour lijkt. Het lijkt erop dat de Algerijn vooral een noodoplossing was.


Doorheen de dag probeerde CEO Jesper Fredberg immers eerst enkele andere aanvallers aan boord te halen. Tolu Arokodare werd op het allerlaatste moment echter nog gekaapt door KRC Genk, terwijl Angers niet bereid bleek om Amine Salama te laten vertrekken. Tegen dan kwam de deadline van middernacht al in zicht en dus werd nog snel snel Slimani binnengehaald.

Daarmee kwam er tenminste nog een spits, want de eveneens broodnodige linksachter streek zelfs helemaal niet neer. De komst van Harry Toffolo leek in kannen en kruiken, maar werd dinsdag nog afgeblazen door Nottingham Forest. Daarna polste RSCA naar verluidt nog bij Daley Sinkgraven (Bayer Leverkusen), maar de Nederlander bleek niet geïnteresseerd.

TE BEPERKT
De balans van de eerste mercato van Fredberg oogt op het eerste gezicht desastreus, nadat Anderlecht met Julien Duranville, Anouar Ait El Hadj en Enock Agyei ook nog enkele veelbelovende talenten uit Neerpede moest laten vertrekken. "Ze zijn belabberd uit de mercato gekomen", stelt ook Tom Boudeweel vast bij Sporza. "Ook al was hun nieuwe TD nog maar recent in dienst, zijn netwerk om spelers te halen bleek voorlopig te mager en beperkt. Een paniekoplossing met een 34-jarige ex-topspits getuigt van én geen visie én geen kracht."

LEES OOK: Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Heeft Fredberg gefaald in de wintermercato?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

47
47
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

89
89
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

123
123
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

240
240
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

446
446
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

177
177
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

229
229
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

286
286
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

136
136
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

344
344
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

227
227
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

324
324
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

599
599
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

414
414
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

141
141
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

166
166
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

307
307
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

858
858
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

358
358
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

78
78
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

352
352
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

608
608
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

141
141
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

280
280

Meer sportnieuws