Fredberg afgemaakt na mislukte mercato: "Te mager en beperkt"

door
Fredberg afgemaakt na mislukte mercato:

Het was bij Anderlecht bijzonder lang wachten op transfernieuws. Pas na middernacht kwam het nieuws dat er alsnog een spits gevonden werd in de persoon van Islam Slimani, maar dat kon de fans niet meteen sussen. Zij stellen zich logischerwijze vragen bij de komst van een 34-jarige die duidelijk op zijn retour lijkt. Het lijkt erop dat de Algerijn vooral een noodoplossing was.


Doorheen de dag probeerde CEO Jesper Fredberg immers eerst enkele andere aanvallers aan boord te halen. Tolu Arokodare werd op het allerlaatste moment echter nog gekaapt door KRC Genk, terwijl Angers niet bereid bleek om Amine Salama te laten vertrekken. Tegen dan kwam de deadline van middernacht al in zicht en dus werd nog snel snel Slimani binnengehaald.

Daarmee kwam er tenminste nog een spits, want de eveneens broodnodige linksachter streek zelfs helemaal niet neer. De komst van Harry Toffolo leek in kannen en kruiken, maar werd dinsdag nog afgeblazen door Nottingham Forest. Daarna polste RSCA naar verluidt nog bij Daley Sinkgraven (Bayer Leverkusen), maar de Nederlander bleek niet geïnteresseerd.

TE BEPERKT
De balans van de eerste mercato van Fredberg oogt op het eerste gezicht desastreus, nadat Anderlecht met Julien Duranville, Anouar Ait El Hadj en Enock Agyei ook nog enkele veelbelovende talenten uit Neerpede moest laten vertrekken. "Ze zijn belabberd uit de mercato gekomen", stelt ook Tom Boudeweel vast bij Sporza. "Ook al was hun nieuwe TD nog maar recent in dienst, zijn netwerk om spelers te halen bleek voorlopig te mager en beperkt. Een paniekoplossing met een 34-jarige ex-topspits getuigt van én geen visie én geen kracht."

LEES OOK: Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Heeft Fredberg gefaald in de wintermercato?

Meest recent

Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

40
40
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

68
68
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

48
48
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

73
73
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

286
286
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

384
384
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

246
246
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

351
351
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

98
98
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

616
616
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

534
534
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

400
400
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

321
321
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

122
122
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

343
343
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

65
65
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

570
570
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

337
337
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

425
425
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

268
268
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

469
469
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

256
256
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

243
243
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1707
1707
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

770
770

Meer sportnieuws