OHL maakt gigantisch financieel verlies bekend

door
OHL maakt gigantisch financieel verlies bekend

De Belgische ploegen kennen financieel zware tijden en héél veel clubs leven boven hun stand. Dat is ook duidelijk het geval bij Oud-Heverlee Leuven. Daar maakten ze de financiële cijfers bekend en die kleuren bloedrood. De buitenlandse eigenaar past bij, maar gezond is dit allerminst.


"Voor het boekjaar 2021-2022, dat liep van 1 juli 2021 tot 30 juni 2022, werd een negatief geconsolideerd bedrijfsresultaat van 15,047 miljoen euro genoteerd", klinkt het. "De financiële situatie is onder controle en wordt onderbouwd door de steun van de King Power Group. Op 31 december 2022 voerde eigenaar King Power International een nieuwe kapitaalsverhoging van 9,5 miljoen euro door. De club beschikt hierdoor over een positief eigen vermogen. Deze kapitaalsverhoging, die leningen en interesten omzet in kapitaal, is een duidelijk bewijs van het duurzame en langetermijn engagement van King Power International."

LICHTPUNTEN

CEO Peter Willems kaderde de donkerrode cijfers. "Dit boekjaar voelden we toch nog de naweeën van de coronapandemie, maar toch zagen we al enkele lichtpuntjes. De supporters konden eindelijk terug naar het stadion en we zagen onze inkomsten verder stijgen. We bouwen stap voor stap, samen met King Power, verder aan een duurzame club in het Belgische voetbal. " De club haalt de naweeën van de coronapandemie en ook de RSZ-hervorming aan als bepaalde redenen.

Voorzitter Aiyawatt Srivaddhanaprabha gaf ook toelichting. “Het blijft onze ambitie om van OH Leuven één van de leidende clubs in België te maken die verantwoordelijk en duurzaam gerund wordt. Een club die de supporters vertegenwoordigt en die ten dienste staat van het maatschappelijk weefsel in onze regio. Langetermijn financiële duurzaamheid blijft een belangrijk element. Ik dank onze supporters voor hun steun, die het belang van onze club voor hen en onze regio alleen maar onderstrepen. Het is voor mij een grote eer om OH Leuven te mogen leiden en ik ben dankbaar voor het vertrouwen in onze langetermijnvisie.”

LEES OOK: Nieuwe wind bij OHL: één pion maakt nu al indruk

Trending:

'Transferitis in Brugge: opvallende afwezigen bij Club'
'Transferitis in Brugge: opvallende afwezigen bij Club'

Zorgwekkend?

Meest recent

Vanessa D'Hooghe bezorgt Van Crombrugge krop in dé keel

Eén van de meest spraakmakende relaties in BV-land ontspon zich eind vorig jaar. Toen maakten ...

16
16
Patro haalt creatieve speler uit de Jupiler Pro League

Patro Eisden kent een pittige voorbereiding. Stijn Stijnen legt er flink de pees op en de resultaten ...

19
19
Union SG legt Feyenoord net niet het zwijgen op in de Kuip

Union SG stond namiddag voor een grote test. De Belgische landskampioen speelde in de Kuip tegen ...

23
23
'Messi deelt ludieke sneer uit richting Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft tegen het einde van de mercato wellicht een zéér jonge ploeg. Een ...

259
259
AA Gent bijt tanden stuk, verlies voor Cercle Brugge

Binnen twee weken start de Jupiler Pro League opnieuw. De Belgische eersteklassers gaan de laatste ...

121
121
Na sporthalcrash: Kiyine had wéér te veel gedronken

Twee jaar geleden kwam Sofiane Kiyine goed weg toen hij zijn bolide in het dak van een sporthal ...

230
230
PSV rondt derde duurste transfer uit clubgeschiedenis af

PSV werd de afgelopen twee seizoenen landskampioen in Nederland. Door de Champions League en ...

45
45
Antwerp-fan Souidi breekt taboe: zijn versie van het ongeluk

Antwerp-fan Omar Souidi is uitgegroeid tot één van de bekendste advocaten van ...

90
90
Aanwinsten tonen zich in oefenpot van Standard

Standard heeft zijn stage afgesloten met een oefenwedstrijd tegen de Franse club RC Lens. Mircea ...

155
155
Anderlecht wint weer niet: problemen voor sterkhouder?

Anderlecht speelde om 12u tegen Rakow. Binnen twaalf dagen wacht de eerste Europese opdracht, dus ...

313
313
"Mijn kinderen..." - Danny Boffin ging door waar tranendal

Het leven heeft Danny Boffin de laatste jaren zeker niet gespaard. De ex-speler van onder meer ...

107
107
'Jashari gaat stap verder: Club-bestuur krijgt harde boodschap'

Bij vicekampioen Club Brugge wordt zaterdag de jaarlijkse fandag afgewerkt. Ook de spelers ...

758
758
Schok bij Union: Moris op zucht op lucratief vertrek

In navolging van Noah Sadiki (Sunderland FC) en Koki Machida (TSG Hoffenheim), staat Union SG op ...

203
203
Anderlecht houdt hart vast: Coosemans valt uit in oefenpot

RSC Anderlecht vertoefde de voorbije dagen in het Nederlandse Renesse voor een zomers oefenkamp. ...

195
195
De verborgen oorlog in het leven van Vital Borkelmans

Het leven van Vital Borkelmans leek de laatste jaren op een echte rollercoaster. De voormalig speler ...

109
109
'Skoras zorgt voor transferverrassing bij Club Brugge'

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de transfermarkt. Blauw-Zwart wil de ...

1217
1217
Stil van: Marc Degryse raakt iedereen diep in het hart

Voor Marc Degryse staat het leven nog steeds grotendeels in het teken van voetbal. De voormalig Rode ...

311
311
TRANSFERUURTJE: 'Club biedt enorme som, straffe climax Gent'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

262
262
‘Frenkie’s vriend ontketent oorlog in de kleedkamer’

FC Barcelona heeft knopen doorgehakt voor volgend seizoen. Zo mag doelman Marc-André Ter ...

122
122
‘Matias Fernandez-Pardo maakt zomerse droomtransfer’

Matias Fernandez-Pardo brak door bij KAA Gent, maar werd al snel opgepikt door het Franse Lille. ...

131
131
Louis van Gaal openhartig over zijn gezondheid

Louis van Gaal (73) wordt gezien als één van de beste hoofdtrainers ooit. De ...

69
69
‘Bakayoko verbaast iedereen met straffe transfereis’

Johan Bakayoko kon een jaar geleden nog voor een astronomisch bedrag naar Saudi-Arabië, maar na ...

99
99
Fans vellen duidelijk oordeel over nieuw shirt Club Brugge

Club Brugge heeft op de officiële kanalen uitgepakt met nieuwe thuisshirts. Blauw-Zwart koos ...

312
312
'Brown hakt transferknoop door: verrassing van formaat'

De transfersage van Archie Brown begon vreemde vormen aan te nemen. De linksback had nog twee opties ...

493
493
Club Brugge lanceert nieuwe shirt: "Voor het eerst ooit"

Club Brugge is al enkele weken aan de bak in de voorbereiding, maar de fans waren in blijde ...

389
389

Meer sportnieuws