'Reden voor plotse vertrek Salah bij AA Gent bekend'

door
'Reden voor plotse vertrek Salah bij AA Gent bekend'

AA Gent kwam in de nacht van dinsdag op woensdag nog met een enorme verrassing, want het kondigde plots aan dat het nog één van zijn goudhaantjes laten vertrekken heeft. Ibrahim Salah zocht na amper een halfjaar in de Gentse hoofdmacht al andere oorden op en tekende bij de Franse subtopper Stade Rennes, waar hij ploegmaat wordt van Jérémy Doku en Arthur Theate.

De transfer zorgde voor grote consternatie bij de fans van de Buffalo's, want niets wees erop dat Salah zou vertrekken. De 21-jarige aanvaller had zelfs nog maar net zijn handtekening gezet onder een contractverlenging tot 2026. Desondanks liet Gent de kans niet liggen om hem te gelde te maken. Het Laatste Nieuws stelt dat ze in de Ghelamco Arena dringend geld nodig hadden, omdat ze na het verlies van 6 miljoen euro in de vorige jaargang opnieuw op rode cijfers afstevenen.

Daar hintte ook journalist Sacha Tavolieri al naar. "AA Gent had écht geld nodig", schrijft hij op Twitter. Volgens Tavolieri schakelde Michel Louwagie 'zijn trouwe rechterhand' Mogi Bayat in om het onderste uit de kan te halen in de onderhandelingen met Rennes. Dat levert Gent uiteindelijk een transfersom van 6,5 miljoen euro op, al lijkt die som niet meteen en niet integraal in de clubkas te verdwijnen.

COMMISSIES
Niet alleen telde Gent ook nog 3,5 miljoen euro neer voor de komst van Gift Orban, van de transfersom voor Salah zou maar liefst 3 miljoen euro uit bonussen bestaan. Bovendien zouden er ook heel wat makelaars bij de deal betrokken zijn, die natuurlijk ook allemaal een commissie opeisen. Desondanks zal Gent blij zijn dat het nog enkele onverwachte miljoenen geïncasseerd heeft.


LEES OOK: Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

Heeft AA Gent een goede deal gesloten?

Meest recent

Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

7
7
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

81
81
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

90
90
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

61
61
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

88
88
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

139
139
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

386
386
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

217
217
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

76
76
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

81
81
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

241
241
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

244
244
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

111
111
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

401
401
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

318
318
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

210
210
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

362
362
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

1032
1032
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

117
117
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

214
214
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

320
320
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

99
99
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

239
239
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

236
236
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

387
387

Meer sportnieuws