'Reden voor plotse vertrek Salah bij AA Gent bekend'

door
'Reden voor plotse vertrek Salah bij AA Gent bekend'

AA Gent kwam in de nacht van dinsdag op woensdag nog met een enorme verrassing, want het kondigde plots aan dat het nog één van zijn goudhaantjes laten vertrekken heeft. Ibrahim Salah zocht na amper een halfjaar in de Gentse hoofdmacht al andere oorden op en tekende bij de Franse subtopper Stade Rennes, waar hij ploegmaat wordt van Jérémy Doku en Arthur Theate.

De transfer zorgde voor grote consternatie bij de fans van de Buffalo's, want niets wees erop dat Salah zou vertrekken. De 21-jarige aanvaller had zelfs nog maar net zijn handtekening gezet onder een contractverlenging tot 2026. Desondanks liet Gent de kans niet liggen om hem te gelde te maken. Het Laatste Nieuws stelt dat ze in de Ghelamco Arena dringend geld nodig hadden, omdat ze na het verlies van 6 miljoen euro in de vorige jaargang opnieuw op rode cijfers afstevenen.

Daar hintte ook journalist Sacha Tavolieri al naar. "AA Gent had écht geld nodig", schrijft hij op Twitter. Volgens Tavolieri schakelde Michel Louwagie 'zijn trouwe rechterhand' Mogi Bayat in om het onderste uit de kan te halen in de onderhandelingen met Rennes. Dat levert Gent uiteindelijk een transfersom van 6,5 miljoen euro op, al lijkt die som niet meteen en niet integraal in de clubkas te verdwijnen.

COMMISSIES
Niet alleen telde Gent ook nog 3,5 miljoen euro neer voor de komst van Gift Orban, van de transfersom voor Salah zou maar liefst 3 miljoen euro uit bonussen bestaan. Bovendien zouden er ook heel wat makelaars bij de deal betrokken zijn, die natuurlijk ook allemaal een commissie opeisen. Desondanks zal Gent blij zijn dat het nog enkele onverwachte miljoenen geïncasseerd heeft.


LEES OOK: AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Heeft AA Gent een goede deal gesloten?

Meest recent

'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

4
4
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

10
10
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

367
367
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

151
151
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

85
85
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

90
90
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

130
130
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

43
43
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

549
549
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

252
252
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

172
172
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

152
152
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

45
45
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

694
694
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

175
175
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

291
291
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

63
63
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

220
220
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

402
402
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

145
145
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

388
388
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

64
64
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

286
286
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

664
664
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1458
1458

Meer sportnieuws