'Reden voor plotse vertrek Salah bij AA Gent bekend'

door
'Reden voor plotse vertrek Salah bij AA Gent bekend'

AA Gent kwam in de nacht van dinsdag op woensdag nog met een enorme verrassing, want het kondigde plots aan dat het nog één van zijn goudhaantjes laten vertrekken heeft. Ibrahim Salah zocht na amper een halfjaar in de Gentse hoofdmacht al andere oorden op en tekende bij de Franse subtopper Stade Rennes, waar hij ploegmaat wordt van Jérémy Doku en Arthur Theate.

De transfer zorgde voor grote consternatie bij de fans van de Buffalo's, want niets wees erop dat Salah zou vertrekken. De 21-jarige aanvaller had zelfs nog maar net zijn handtekening gezet onder een contractverlenging tot 2026. Desondanks liet Gent de kans niet liggen om hem te gelde te maken. Het Laatste Nieuws stelt dat ze in de Ghelamco Arena dringend geld nodig hadden, omdat ze na het verlies van 6 miljoen euro in de vorige jaargang opnieuw op rode cijfers afstevenen.

Daar hintte ook journalist Sacha Tavolieri al naar. "AA Gent had écht geld nodig", schrijft hij op Twitter. Volgens Tavolieri schakelde Michel Louwagie 'zijn trouwe rechterhand' Mogi Bayat in om het onderste uit de kan te halen in de onderhandelingen met Rennes. Dat levert Gent uiteindelijk een transfersom van 6,5 miljoen euro op, al lijkt die som niet meteen en niet integraal in de clubkas te verdwijnen.

COMMISSIES
Niet alleen telde Gent ook nog 3,5 miljoen euro neer voor de komst van Gift Orban, van de transfersom voor Salah zou maar liefst 3 miljoen euro uit bonussen bestaan. Bovendien zouden er ook heel wat makelaars bij de deal betrokken zijn, die natuurlijk ook allemaal een commissie opeisen. Desondanks zal Gent blij zijn dat het nog enkele onverwachte miljoenen geïncasseerd heeft.


LEES OOK: Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

Heeft AA Gent een goede deal gesloten?

Meest recent

Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

55
55
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

8
8
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

69
69
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

26
26
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

101
101
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

53
53
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

79
79
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

142
142
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

170
170
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

16
16
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

214
214
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

81
81
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

362
362
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

38
38
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

226
226
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

99
99
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

106
106
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

91
91
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

25
25
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

247
247
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

267
267
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

302
302
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

105
105
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

90
90

Meer sportnieuws