'Reden voor plotse vertrek Salah bij AA Gent bekend'

598
'Reden voor plotse vertrek Salah bij AA Gent bekend'

AA Gent kwam in de nacht van dinsdag op woensdag nog met een enorme verrassing, want het kondigde plots aan dat het nog één van zijn goudhaantjes laten vertrekken heeft. Ibrahim Salah zocht na amper een halfjaar in de Gentse hoofdmacht al andere oorden op en tekende bij de Franse subtopper Stade Rennes, waar hij ploegmaat wordt van Jérémy Doku en Arthur Theate.

De transfer zorgde voor grote consternatie bij de fans van de Buffalo's, want niets wees erop dat Salah zou vertrekken. De 21-jarige aanvaller had zelfs nog maar net zijn handtekening gezet onder een contractverlenging tot 2026. Desondanks liet Gent de kans niet liggen om hem te gelde te maken. Het Laatste Nieuws stelt dat ze in de Ghelamco Arena dringend geld nodig hadden, omdat ze na het verlies van 6 miljoen euro in de vorige jaargang opnieuw op rode cijfers afstevenen.

Daar hintte ook journalist Sacha Tavolieri al naar. "AA Gent had écht geld nodig", schrijft hij op Twitter. Volgens Tavolieri schakelde Michel Louwagie 'zijn trouwe rechterhand' Mogi Bayat in om het onderste uit de kan te halen in de onderhandelingen met Rennes. Dat levert Gent uiteindelijk een transfersom van 6,5 miljoen euro op, al lijkt die som niet meteen en niet integraal in de clubkas te verdwijnen.

COMMISSIES
Niet alleen telde Gent ook nog 3,5 miljoen euro neer voor de komst van Gift Orban, van de transfersom voor Salah zou maar liefst 3 miljoen euro uit bonussen bestaan. Bovendien zouden er ook heel wat makelaars bij de deal betrokken zijn, die natuurlijk ook allemaal een commissie opeisen. Desondanks zal Gent blij zijn dat het nog enkele onverwachte miljoenen geïncasseerd heeft.


LEES OOK: Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Heeft AA Gent een goede deal gesloten?

Meest recent

'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

0
0
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

17
17
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

25
25
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

27
27
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

136
136
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

88
88
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

229
229
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

15
15
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

356
356
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

203
203
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

265
265
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

313
313
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

408
408
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

524
524
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

449
449
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

447
447
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

70
70
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

73
73
De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

91
91
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

208
208
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

86
86
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

208
208
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

156
156
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

192
192
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

27
27

Meer sportnieuws