Albert plaatst groot vraagteken bij nieuwe bondscoach

door
Albert plaatst groot vraagteken bij nieuwe bondscoach

Het is nog steeds wachten op de officiële bevestiging, maar de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels lijkt twee maanden na het afscheid van Roberto Martinez eindelijk bekend. De voorbije dagen was duidelijk geworden dat de selectieprocedure van de Task Force uiteindelijk geleid had tot Domenico Tedesco en Peter Bosz als laatste twee kandidaten, waarbij de keuze uiteindelijk op de Duitser zou vallen.


De keuze voor Tedesco is een opvallende, want ze betekent een stevige stijlbreuk in vergelijking met het tijdperk-Martinez. De 37-jarige is een pak jonger dan zijn voorganger en staat ook bekend om zijn datagerichte aanpak. Bovendien heeft hij ook nog niet al te veel ervaring op zijn jonge leeftijd en dat zorgt ervoor dat Philippe Albert toch zijn twijfels heeft.

"Een jonge trainer voor een nationale ploeg, daar ben ik toch minder van overtuigd", stelt de analist en ex-Rode Duivel bij Sudpresse. Al ziet hij daarin ook een mogelijk voordeel. "Hij is misschien geen 'serial winner' zoals in de jobomschrijving van de voetbalbond stond, maar dat hoeft geen ramp te zijn. Hij zal misschien revanche willen nemen en bewijzen wat hij waard is."

WEGZAKKEN
Op zijn jonge leeftijd kan Tedesco al enkele fraaie prestaties voorleggen. Hij loodste in 2022 RB Leipzig naar hun eerste trofee ooit door de Duitse beker te winnen en werd vice-kampioen met Schalke 04 en Spartak Moskou. Daar staat wel tegenover dat die goede prestaties telkens gevolgd werden door een spectaculair en snel verval. Bij elk van die prestaties werd hij enkele maanden later ontslagen omdat de resultaten de dieperik in gingen.

LEES OOK: 'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Is Tedesco een goede keuze voor de Rode Duivels?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

8
8
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

35
35
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

105
105
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

32
32
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

172
172
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

53
53
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

49
49
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

354
354
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

91
91
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

161
161
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

134
134
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

645
645
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

410
410
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

530
530
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

251
251
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

229
229
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

236
236
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

236
236
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

65
65
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

82
82
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

439
439
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

700
700
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

537
537
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

303
303
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

522
522

Meer sportnieuws