Albert plaatst groot vraagteken bij nieuwe bondscoach

door
Albert plaatst groot vraagteken bij nieuwe bondscoach

Het is nog steeds wachten op de officiële bevestiging, maar de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels lijkt twee maanden na het afscheid van Roberto Martinez eindelijk bekend. De voorbije dagen was duidelijk geworden dat de selectieprocedure van de Task Force uiteindelijk geleid had tot Domenico Tedesco en Peter Bosz als laatste twee kandidaten, waarbij de keuze uiteindelijk op de Duitser zou vallen.


De keuze voor Tedesco is een opvallende, want ze betekent een stevige stijlbreuk in vergelijking met het tijdperk-Martinez. De 37-jarige is een pak jonger dan zijn voorganger en staat ook bekend om zijn datagerichte aanpak. Bovendien heeft hij ook nog niet al te veel ervaring op zijn jonge leeftijd en dat zorgt ervoor dat Philippe Albert toch zijn twijfels heeft.

"Een jonge trainer voor een nationale ploeg, daar ben ik toch minder van overtuigd", stelt de analist en ex-Rode Duivel bij Sudpresse. Al ziet hij daarin ook een mogelijk voordeel. "Hij is misschien geen 'serial winner' zoals in de jobomschrijving van de voetbalbond stond, maar dat hoeft geen ramp te zijn. Hij zal misschien revanche willen nemen en bewijzen wat hij waard is."

WEGZAKKEN
Op zijn jonge leeftijd kan Tedesco al enkele fraaie prestaties voorleggen. Hij loodste in 2022 RB Leipzig naar hun eerste trofee ooit door de Duitse beker te winnen en werd vice-kampioen met Schalke 04 en Spartak Moskou. Daar staat wel tegenover dat die goede prestaties telkens gevolgd werden door een spectaculair en snel verval. Bij elk van die prestaties werd hij enkele maanden later ontslagen omdat de resultaten de dieperik in gingen.

LEES OOK: 'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Is Tedesco een goede keuze voor de Rode Duivels?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

94
94
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

1
1
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

0
0
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

12
12
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

81
81
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

46
46
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

168
168
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

47
47
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

46
46
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

16
16
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

79
79
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

60
60
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

89
89
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

399
399
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

29
29
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

73
73
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

216
216
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

32
32
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

63
63
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

274
274
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

116
116
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

53
53
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

247
247
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

153
153
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

399
399
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

165
165

Meer sportnieuws