Albert plaatst groot vraagteken bij nieuwe bondscoach

door
Albert plaatst groot vraagteken bij nieuwe bondscoach

Het is nog steeds wachten op de officiële bevestiging, maar de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels lijkt twee maanden na het afscheid van Roberto Martinez eindelijk bekend. De voorbije dagen was duidelijk geworden dat de selectieprocedure van de Task Force uiteindelijk geleid had tot Domenico Tedesco en Peter Bosz als laatste twee kandidaten, waarbij de keuze uiteindelijk op de Duitser zou vallen.


De keuze voor Tedesco is een opvallende, want ze betekent een stevige stijlbreuk in vergelijking met het tijdperk-Martinez. De 37-jarige is een pak jonger dan zijn voorganger en staat ook bekend om zijn datagerichte aanpak. Bovendien heeft hij ook nog niet al te veel ervaring op zijn jonge leeftijd en dat zorgt ervoor dat Philippe Albert toch zijn twijfels heeft.

"Een jonge trainer voor een nationale ploeg, daar ben ik toch minder van overtuigd", stelt de analist en ex-Rode Duivel bij Sudpresse. Al ziet hij daarin ook een mogelijk voordeel. "Hij is misschien geen 'serial winner' zoals in de jobomschrijving van de voetbalbond stond, maar dat hoeft geen ramp te zijn. Hij zal misschien revanche willen nemen en bewijzen wat hij waard is."

WEGZAKKEN
Op zijn jonge leeftijd kan Tedesco al enkele fraaie prestaties voorleggen. Hij loodste in 2022 RB Leipzig naar hun eerste trofee ooit door de Duitse beker te winnen en werd vice-kampioen met Schalke 04 en Spartak Moskou. Daar staat wel tegenover dat die goede prestaties telkens gevolgd werden door een spectaculair en snel verval. Bij elk van die prestaties werd hij enkele maanden later ontslagen omdat de resultaten de dieperik in gingen.

LEES OOK: ‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Is Tedesco een goede keuze voor de Rode Duivels?

Meest recent

Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

15
15
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

86
86
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

126
126
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

53
53
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

25
25
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

126
126
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

76
76
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

60
60
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

84
84
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

37
37
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

208
208
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

238
238
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

226
226
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

188
188
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

297
297
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

320
320
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

414
414
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

707
707
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

492
492
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

120
120
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

73
73
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

200
200
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

380
380
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

317
317
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

316
316

Meer sportnieuws