Degryse: "Dit is heel pijnlijk voor Anderlecht"

door
Degryse:

RSC Anderlecht zag heel wat spelers de club verlaten in januari en er kwamen met Anders Dreyer en Islam Slimani maar twee nieuwe spelers in de plaats. Ex-speler Marc Degryse moet met lede ogen vaststellen dat de Brusselaars niet versterkt uit de mercato komen. Bij HLN.be sprak hij over de transferperiode van RSCA.


Slimani werd de nieuwe spits. Een 34-jarige aanvaller op retour en zeker niet de man die de Brusselse fans graag hadden zien komen. "Het is toch een oudgediende die niet meer op zijn top is. Hij is echt de vierde of de vijfde keuze." Tolu Arokodare was de eerste keuze, maar via makelaars Didier Frenay en Mogi Bayat trok hij alsnog naar KRC Genk. "Uiteindelijk trekt hij een paar uur voor het sluiten van de transfermarkt toch naar Genk. Dat is gewoon pijnlijk voor Anderlecht. Zeker omdat het gebeurt door Didier Frenay, een makelaar die een beetje in ruzie ligt met paars-wit. Die zet Anderlecht dan een neus", vertelt hij.

TOP ACHT

Anderlecht had al geen sterk team, maar beter lijken ze niet te zijn geworden na deze transferperiode. Degryse ziet het somber in voor zijn ex-ploeg. "Anderlecht is niet sterker geworden, want ze zagen toch wel wat kwaliteit vertrekken. Ze lieten bepaalde spelers gaan omdat het niet anders kon, zoals met Duranville. Ze hebben weinig middelen om spelers aan te trekken. Knokken om plaats acht is echt het maximale wat ze nog kunnen bereiken met deze groep", aldus de voormalige aanvaller.

LEES OOK: Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

Is RSCA versterkt?

Meest recent

Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

10
10
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

106
106
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

68
68
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

352
352
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

67
67
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

130
130
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

84
84
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

125
125
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

179
179
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

243
243
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

111
111
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

44
44
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

65
65
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

305
305
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

67
67
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

371
371
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

307
307
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

82
82
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

250
250
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

433
433
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

152
152
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

342
342
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

317
317
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

175
175

Meer sportnieuws