Degryse stelt zich grote vragen over transfer en doet oproep aan UEFA

door
Degryse stelt zich grote vragen over transfer en doet oproep aan UEFA

De wintermercato is voorbij. Chelsea was de ploeg die niet te stoppen was. The Blues wisten op de slotdag nog Enzo Fernandez voor maar liefst 121 miljoen euro weg te halen bij Benfica. Marc Degryse stelt zich terecht de nodige vragen bij dergelijke deals.


"Het is te zot voor woorden. Fernandez is een goede speler. Hij komt in een rijtje van ondertussen veel transfers die meer dan 100 miljoen euro waard zijn, maar bij Chelsea is het nu echt wel over the top. Als je ziet wat ze uitgeven in een jaar tijd... Het is meer dan 500 miljoen euro. Waar eindigt dit? Het is erover. Het is nodig van de UEFA uit om die transfersommen aan banden te leggen en clubs beperkingen op te leggen in bedragen dat ze uit kunnen geven", legt hij uit aan HLN.be.

Chelsea spendeerde in de zomer en winter maar liefst 611,50 miljoen euro aan nieuwe spelers. In januari ging het helemaal los en haalde het nog een resem spelers naar Stamford Bridge. We maakten een kort overzicht van de koopziekte van Chelsea in de maand januari.
  • Enzo Fernandez (Benfica): 121 miljoen euro
  • Mykhalyo Mudryk (Donetsk): 70 miljoen euro
  • Benoit Badiashile (Monaco): 38 miljoen euro
  • Noni Madueke (PSV): 35 miljoen euro
  • Male Gusto (Lyon): 30 miljoen euro
  • Andrey Santos (Vasco Da Gama): 12,5 miljoen euro
  • Joao Felix (Atlético Madrid): 11 miljoen euro (huur)
  • David Fofana (Molde): 10 miljoen euro

LEES OOK: ‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Moeten er strengere regels komen inzake transfers?

Meest recent

'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

62
62
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

193
193
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

166
166
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

148
148
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

170
170
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

44
44
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

156
156
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

90
90
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

235
235
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

429
429
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

272
272
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

240
240
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

196
196
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

273
273
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

319
319
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

304
304
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

126
126
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

376
376
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

88
88
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

316
316
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

123
123
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

83
83
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

208
208
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

234
234
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

533
533

Meer sportnieuws