Degryse stelt zich grote vragen over transfer en doet oproep aan UEFA

door
Degryse stelt zich grote vragen over transfer en doet oproep aan UEFA

De wintermercato is voorbij. Chelsea was de ploeg die niet te stoppen was. The Blues wisten op de slotdag nog Enzo Fernandez voor maar liefst 121 miljoen euro weg te halen bij Benfica. Marc Degryse stelt zich terecht de nodige vragen bij dergelijke deals.


"Het is te zot voor woorden. Fernandez is een goede speler. Hij komt in een rijtje van ondertussen veel transfers die meer dan 100 miljoen euro waard zijn, maar bij Chelsea is het nu echt wel over the top. Als je ziet wat ze uitgeven in een jaar tijd... Het is meer dan 500 miljoen euro. Waar eindigt dit? Het is erover. Het is nodig van de UEFA uit om die transfersommen aan banden te leggen en clubs beperkingen op te leggen in bedragen dat ze uit kunnen geven", legt hij uit aan HLN.be.

Chelsea spendeerde in de zomer en winter maar liefst 611,50 miljoen euro aan nieuwe spelers. In januari ging het helemaal los en haalde het nog een resem spelers naar Stamford Bridge. We maakten een kort overzicht van de koopziekte van Chelsea in de maand januari.
  • Enzo Fernandez (Benfica): 121 miljoen euro
  • Mykhalyo Mudryk (Donetsk): 70 miljoen euro
  • Benoit Badiashile (Monaco): 38 miljoen euro
  • Noni Madueke (PSV): 35 miljoen euro
  • Male Gusto (Lyon): 30 miljoen euro
  • Andrey Santos (Vasco Da Gama): 12,5 miljoen euro
  • Joao Felix (Atlético Madrid): 11 miljoen euro (huur)
  • David Fofana (Molde): 10 miljoen euro

LEES OOK: Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

Moeten er strengere regels komen inzake transfers?

Meest recent

Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

20
20
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

192
192
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

48
48
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

43
43
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

47
47
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

144
144
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

184
184
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

97
97
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

287
287
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

441
441
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

66
66
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

265
265
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

100
100
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

99
99
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1178
1178
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

389
389
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

352
352
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

158
158
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

121
121
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

562
562
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

167
167
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

206
206
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

585
585
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

39
39
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

66
66

Meer sportnieuws