Belgische topclubs komen niet versterkt uit de mercato

door
Belgische topclubs komen niet versterkt uit de mercato

Club Brugge, RSC Anderlecht, KRC Genk, Royal Antwerp FC, AA Gent, Standard en Union SG deden de nodige transfers in januari. Toch kunnen we stellen dat ze niet bepaald versterkt uit de mercato zijn gekomen. Een overzicht.


Club Brugge haalde enkel Joe Bursik in huis als tweede doelman. Blauw-Zwart haalde geen meerwaarde voor de basis en liet met Cyle Larin (Valladolid), Eduard Sobol (Straatsburg), Ruud Vormer (Zulte Waregem) en Eder Balanta (Schalke 04) vooral spelers vertrekken. Club komt dus niet versterkt uit de transferperiode. Dat kunnen we ook zeggen van KRC Genk. Het verloor de beste centrumspits van België. Paul Onuachu vertrok voor 18 miljoen euro en 3 miljoen euro aan bonussen naar KRC Genk. Dat is sowieso een enorm verlies voor de club. Tolu Arokodare kwam voor 5 miljoen euro over van Amiens, maar het zou héél straf zijn als hij meteen even vlot gaat scoren. Anouar Ait El Hadj (Anderlecht) was een versterking voor de breedte en kostte 2 miljoen euro. Yira Sor (6,5 miljoen euro) bleek voorlopig wel al een meerwaarde te zijn.

Anderlecht heeft ook aan kwaliteit ingeboet. Wesley Hoedt (Watford), Julien Duranville (Dortmund), Fabio Silva (PSV), Sebastiano Esposito (Bari) en Anouar Ait El Hadj (KRC Genk) werden verkocht. Enkel Anders Dreyer en Islam Slimani kwamen in de plaats. Paars-Wit is inzake kwaliteit simpelweg verzwakt uit deze mercato gekomen. Union SG verloor Dante Vanzeir aan New York Red Bulls voor 5 miljoen euro en haalde Yorbe Vertessen op huurbasis weg bij PSV. Vanzeir was een smaakmaker en scoorde vlot de afgelopen jaren. Zijn vertrek is sowieso een groot verlies. Vertessen is nog een vraagteken. Hij was de afgelopen jaren zeer vaak geblesseerd en speelde dit seizoen nog maar 313 minuten. Kan hij snel het ritme oppikken?

Royal Antwerp FC haalde Gyrano Kerk en Mandela Keita in huis. Versterking voor de breedte, maar Antwerp verloor met Michael Frey wel een goalgetter aan Schalke 04. Zijn goals zullen zeker gemist worden en tegen Anderlecht bleek nu al dat er absoluut niets mag gebeuren met Vincent Janssen. Anders komt Mark van Bommel zwaar in de problemen. Standard verkocht Nicolas Raskin aan Rangers FC. Zijn verlies is een grote aderlating. Samen met Selim Amallah (Valladolid) bracht hij geld in het laatje, maar er kwamen geen vervangers. Trainer Ronny Deila zal een mirakel moeten verrichten om een Europees ticket te grijpen met de Rouches.

Eindigen doen we met AA Gent. Zij zagen met Andreas Hanche Olsen (Mainz) en Ibrahim Salah (Rennes) toch twee goede krachten vertrekken. Kamil Piatkowski (huur) en Gift Orban kwamen in de plaats. Echt versterkt lijken de Buffalo's dus ook niet uit de afgelopen transferperiode te komen.

LEES OOK: Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Wie kende de beste mercato?

Meest recent

'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

5
5
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

87
87
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

175
175
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

307
307
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

29
29
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

55
55
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

245
245
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

96
96
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

369
369
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

103
103
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

190
190
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

229
229
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1004
1004
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

431
431
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

415
415
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

193
193
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

179
179
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

333
333
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

275
275
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

100
100
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

417
417
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

278
278
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

464
464
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

174
174
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

232
232

Meer sportnieuws