Belgische topclubs komen niet versterkt uit de mercato

521
Belgische topclubs komen niet versterkt uit de mercato

Club Brugge, RSC Anderlecht, KRC Genk, Royal Antwerp FC, AA Gent, Standard en Union SG deden de nodige transfers in januari. Toch kunnen we stellen dat ze niet bepaald versterkt uit de mercato zijn gekomen. Een overzicht.


Club Brugge haalde enkel Joe Bursik in huis als tweede doelman. Blauw-Zwart haalde geen meerwaarde voor de basis en liet met Cyle Larin (Valladolid), Eduard Sobol (Straatsburg), Ruud Vormer (Zulte Waregem) en Eder Balanta (Schalke 04) vooral spelers vertrekken. Club komt dus niet versterkt uit de transferperiode. Dat kunnen we ook zeggen van KRC Genk. Het verloor de beste centrumspits van België. Paul Onuachu vertrok voor 18 miljoen euro en 3 miljoen euro aan bonussen naar KRC Genk. Dat is sowieso een enorm verlies voor de club. Tolu Arokodare kwam voor 5 miljoen euro over van Amiens, maar het zou héél straf zijn als hij meteen even vlot gaat scoren. Anouar Ait El Hadj (Anderlecht) was een versterking voor de breedte en kostte 2 miljoen euro. Yira Sor (6,5 miljoen euro) bleek voorlopig wel al een meerwaarde te zijn.

Anderlecht heeft ook aan kwaliteit ingeboet. Wesley Hoedt (Watford), Julien Duranville (Dortmund), Fabio Silva (PSV), Sebastiano Esposito (Bari) en Anouar Ait El Hadj (KRC Genk) werden verkocht. Enkel Anders Dreyer en Islam Slimani kwamen in de plaats. Paars-Wit is inzake kwaliteit simpelweg verzwakt uit deze mercato gekomen. Union SG verloor Dante Vanzeir aan New York Red Bulls voor 5 miljoen euro en haalde Yorbe Vertessen op huurbasis weg bij PSV. Vanzeir was een smaakmaker en scoorde vlot de afgelopen jaren. Zijn vertrek is sowieso een groot verlies. Vertessen is nog een vraagteken. Hij was de afgelopen jaren zeer vaak geblesseerd en speelde dit seizoen nog maar 313 minuten. Kan hij snel het ritme oppikken?

Royal Antwerp FC haalde Gyrano Kerk en Mandela Keita in huis. Versterking voor de breedte, maar Antwerp verloor met Michael Frey wel een goalgetter aan Schalke 04. Zijn goals zullen zeker gemist worden en tegen Anderlecht bleek nu al dat er absoluut niets mag gebeuren met Vincent Janssen. Anders komt Mark van Bommel zwaar in de problemen. Standard verkocht Nicolas Raskin aan Rangers FC. Zijn verlies is een grote aderlating. Samen met Selim Amallah (Valladolid) bracht hij geld in het laatje, maar er kwamen geen vervangers. Trainer Ronny Deila zal een mirakel moeten verrichten om een Europees ticket te grijpen met de Rouches.

Eindigen doen we met AA Gent. Zij zagen met Andreas Hanche Olsen (Mainz) en Ibrahim Salah (Rennes) toch twee goede krachten vertrekken. Kamil Piatkowski (huur) en Gift Orban kwamen in de plaats. Echt versterkt lijken de Buffalo's dus ook niet uit de afgelopen transferperiode te komen.

LEES OOK: Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

Wie kende de beste mercato?

Meest recent

Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

35
35
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

24
24
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

45
45
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

37
37
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

19
19
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

70
70
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

20
20
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

117
117
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

350
350
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

39
39
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

355
355
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

155
155
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

181
181
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

486
486
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

155
155
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

160
160
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

705
705
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

181
181
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

108
108
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

148
148
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

37
37
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

351
351
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

52
52
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

63
63

Meer sportnieuws