Belgische topclubs komen niet versterkt uit de mercato

door
Belgische topclubs komen niet versterkt uit de mercato

Club Brugge, RSC Anderlecht, KRC Genk, Royal Antwerp FC, AA Gent, Standard en Union SG deden de nodige transfers in januari. Toch kunnen we stellen dat ze niet bepaald versterkt uit de mercato zijn gekomen. Een overzicht.


Club Brugge haalde enkel Joe Bursik in huis als tweede doelman. Blauw-Zwart haalde geen meerwaarde voor de basis en liet met Cyle Larin (Valladolid), Eduard Sobol (Straatsburg), Ruud Vormer (Zulte Waregem) en Eder Balanta (Schalke 04) vooral spelers vertrekken. Club komt dus niet versterkt uit de transferperiode. Dat kunnen we ook zeggen van KRC Genk. Het verloor de beste centrumspits van België. Paul Onuachu vertrok voor 18 miljoen euro en 3 miljoen euro aan bonussen naar KRC Genk. Dat is sowieso een enorm verlies voor de club. Tolu Arokodare kwam voor 5 miljoen euro over van Amiens, maar het zou héél straf zijn als hij meteen even vlot gaat scoren. Anouar Ait El Hadj (Anderlecht) was een versterking voor de breedte en kostte 2 miljoen euro. Yira Sor (6,5 miljoen euro) bleek voorlopig wel al een meerwaarde te zijn.

Anderlecht heeft ook aan kwaliteit ingeboet. Wesley Hoedt (Watford), Julien Duranville (Dortmund), Fabio Silva (PSV), Sebastiano Esposito (Bari) en Anouar Ait El Hadj (KRC Genk) werden verkocht. Enkel Anders Dreyer en Islam Slimani kwamen in de plaats. Paars-Wit is inzake kwaliteit simpelweg verzwakt uit deze mercato gekomen. Union SG verloor Dante Vanzeir aan New York Red Bulls voor 5 miljoen euro en haalde Yorbe Vertessen op huurbasis weg bij PSV. Vanzeir was een smaakmaker en scoorde vlot de afgelopen jaren. Zijn vertrek is sowieso een groot verlies. Vertessen is nog een vraagteken. Hij was de afgelopen jaren zeer vaak geblesseerd en speelde dit seizoen nog maar 313 minuten. Kan hij snel het ritme oppikken?

Royal Antwerp FC haalde Gyrano Kerk en Mandela Keita in huis. Versterking voor de breedte, maar Antwerp verloor met Michael Frey wel een goalgetter aan Schalke 04. Zijn goals zullen zeker gemist worden en tegen Anderlecht bleek nu al dat er absoluut niets mag gebeuren met Vincent Janssen. Anders komt Mark van Bommel zwaar in de problemen. Standard verkocht Nicolas Raskin aan Rangers FC. Zijn verlies is een grote aderlating. Samen met Selim Amallah (Valladolid) bracht hij geld in het laatje, maar er kwamen geen vervangers. Trainer Ronny Deila zal een mirakel moeten verrichten om een Europees ticket te grijpen met de Rouches.

Eindigen doen we met AA Gent. Zij zagen met Andreas Hanche Olsen (Mainz) en Ibrahim Salah (Rennes) toch twee goede krachten vertrekken. Kamil Piatkowski (huur) en Gift Orban kwamen in de plaats. Echt versterkt lijken de Buffalo's dus ook niet uit de afgelopen transferperiode te komen.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Wie kende de beste mercato?

Meest recent

'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

0
0
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

17
17
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

60
60
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

20
20
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal raakt iedereen diep

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

30
30
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

218
218
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

146
146
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

65
65
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

266
266
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

195
195
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

192
192
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

239
239
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

70
70
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

502
502
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

686
686
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

214
214
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

265
265
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

300
300
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

501
501
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

692
692
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

405
405
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

407
407
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

272
272
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

160
160
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

263
263

Meer sportnieuws