Belgische topclubs komen niet versterkt uit de mercato

door
Belgische topclubs komen niet versterkt uit de mercato

Club Brugge, RSC Anderlecht, KRC Genk, Royal Antwerp FC, AA Gent, Standard en Union SG deden de nodige transfers in januari. Toch kunnen we stellen dat ze niet bepaald versterkt uit de mercato zijn gekomen. Een overzicht.


Club Brugge haalde enkel Joe Bursik in huis als tweede doelman. Blauw-Zwart haalde geen meerwaarde voor de basis en liet met Cyle Larin (Valladolid), Eduard Sobol (Straatsburg), Ruud Vormer (Zulte Waregem) en Eder Balanta (Schalke 04) vooral spelers vertrekken. Club komt dus niet versterkt uit de transferperiode. Dat kunnen we ook zeggen van KRC Genk. Het verloor de beste centrumspits van België. Paul Onuachu vertrok voor 18 miljoen euro en 3 miljoen euro aan bonussen naar KRC Genk. Dat is sowieso een enorm verlies voor de club. Tolu Arokodare kwam voor 5 miljoen euro over van Amiens, maar het zou héél straf zijn als hij meteen even vlot gaat scoren. Anouar Ait El Hadj (Anderlecht) was een versterking voor de breedte en kostte 2 miljoen euro. Yira Sor (6,5 miljoen euro) bleek voorlopig wel al een meerwaarde te zijn.

Anderlecht heeft ook aan kwaliteit ingeboet. Wesley Hoedt (Watford), Julien Duranville (Dortmund), Fabio Silva (PSV), Sebastiano Esposito (Bari) en Anouar Ait El Hadj (KRC Genk) werden verkocht. Enkel Anders Dreyer en Islam Slimani kwamen in de plaats. Paars-Wit is inzake kwaliteit simpelweg verzwakt uit deze mercato gekomen. Union SG verloor Dante Vanzeir aan New York Red Bulls voor 5 miljoen euro en haalde Yorbe Vertessen op huurbasis weg bij PSV. Vanzeir was een smaakmaker en scoorde vlot de afgelopen jaren. Zijn vertrek is sowieso een groot verlies. Vertessen is nog een vraagteken. Hij was de afgelopen jaren zeer vaak geblesseerd en speelde dit seizoen nog maar 313 minuten. Kan hij snel het ritme oppikken?

Royal Antwerp FC haalde Gyrano Kerk en Mandela Keita in huis. Versterking voor de breedte, maar Antwerp verloor met Michael Frey wel een goalgetter aan Schalke 04. Zijn goals zullen zeker gemist worden en tegen Anderlecht bleek nu al dat er absoluut niets mag gebeuren met Vincent Janssen. Anders komt Mark van Bommel zwaar in de problemen. Standard verkocht Nicolas Raskin aan Rangers FC. Zijn verlies is een grote aderlating. Samen met Selim Amallah (Valladolid) bracht hij geld in het laatje, maar er kwamen geen vervangers. Trainer Ronny Deila zal een mirakel moeten verrichten om een Europees ticket te grijpen met de Rouches.

Eindigen doen we met AA Gent. Zij zagen met Andreas Hanche Olsen (Mainz) en Ibrahim Salah (Rennes) toch twee goede krachten vertrekken. Kamil Piatkowski (huur) en Gift Orban kwamen in de plaats. Echt versterkt lijken de Buffalo's dus ook niet uit de afgelopen transferperiode te komen.

LEES OOK: Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Wie kende de beste mercato?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

22
22
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

53
53
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

98
98
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

170
170
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

235
235
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

92
92
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

68
68
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

169
169
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

500
500
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

196
196
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

732
732
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

185
185
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

128
128
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

158
158
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

235
235
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

660
660
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

67
67
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

370
370
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

317
317
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

183
183
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

429
429
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

203
203
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

73
73
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

325
325

Meer sportnieuws