Belgische topclubs komen niet versterkt uit de mercato

door
Belgische topclubs komen niet versterkt uit de mercato

Club Brugge, RSC Anderlecht, KRC Genk, Royal Antwerp FC, AA Gent, Standard en Union SG deden de nodige transfers in januari. Toch kunnen we stellen dat ze niet bepaald versterkt uit de mercato zijn gekomen. Een overzicht.


Club Brugge haalde enkel Joe Bursik in huis als tweede doelman. Blauw-Zwart haalde geen meerwaarde voor de basis en liet met Cyle Larin (Valladolid), Eduard Sobol (Straatsburg), Ruud Vormer (Zulte Waregem) en Eder Balanta (Schalke 04) vooral spelers vertrekken. Club komt dus niet versterkt uit de transferperiode. Dat kunnen we ook zeggen van KRC Genk. Het verloor de beste centrumspits van België. Paul Onuachu vertrok voor 18 miljoen euro en 3 miljoen euro aan bonussen naar KRC Genk. Dat is sowieso een enorm verlies voor de club. Tolu Arokodare kwam voor 5 miljoen euro over van Amiens, maar het zou héél straf zijn als hij meteen even vlot gaat scoren. Anouar Ait El Hadj (Anderlecht) was een versterking voor de breedte en kostte 2 miljoen euro. Yira Sor (6,5 miljoen euro) bleek voorlopig wel al een meerwaarde te zijn.

Anderlecht heeft ook aan kwaliteit ingeboet. Wesley Hoedt (Watford), Julien Duranville (Dortmund), Fabio Silva (PSV), Sebastiano Esposito (Bari) en Anouar Ait El Hadj (KRC Genk) werden verkocht. Enkel Anders Dreyer en Islam Slimani kwamen in de plaats. Paars-Wit is inzake kwaliteit simpelweg verzwakt uit deze mercato gekomen. Union SG verloor Dante Vanzeir aan New York Red Bulls voor 5 miljoen euro en haalde Yorbe Vertessen op huurbasis weg bij PSV. Vanzeir was een smaakmaker en scoorde vlot de afgelopen jaren. Zijn vertrek is sowieso een groot verlies. Vertessen is nog een vraagteken. Hij was de afgelopen jaren zeer vaak geblesseerd en speelde dit seizoen nog maar 313 minuten. Kan hij snel het ritme oppikken?

Royal Antwerp FC haalde Gyrano Kerk en Mandela Keita in huis. Versterking voor de breedte, maar Antwerp verloor met Michael Frey wel een goalgetter aan Schalke 04. Zijn goals zullen zeker gemist worden en tegen Anderlecht bleek nu al dat er absoluut niets mag gebeuren met Vincent Janssen. Anders komt Mark van Bommel zwaar in de problemen. Standard verkocht Nicolas Raskin aan Rangers FC. Zijn verlies is een grote aderlating. Samen met Selim Amallah (Valladolid) bracht hij geld in het laatje, maar er kwamen geen vervangers. Trainer Ronny Deila zal een mirakel moeten verrichten om een Europees ticket te grijpen met de Rouches.

Eindigen doen we met AA Gent. Zij zagen met Andreas Hanche Olsen (Mainz) en Ibrahim Salah (Rennes) toch twee goede krachten vertrekken. Kamil Piatkowski (huur) en Gift Orban kwamen in de plaats. Echt versterkt lijken de Buffalo's dus ook niet uit de afgelopen transferperiode te komen.

LEES OOK: Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Wie kende de beste mercato?

Meest recent

Wout wint Roubaix! Voetbalwereld geniet mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

63
63
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

146
146
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

26
26
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

68
68
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

72
72
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

12
12
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

130
130
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

117
117
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

203
203
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

135
135
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

178
178
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

23
23
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

215
215
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

73
73
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

226
226
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

286
286
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

140
140
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

218
218
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

112
112
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

258
258
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

111
111
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

95
95
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

199
199

Meer sportnieuws