Genk laat zich vangen met ‘nieuwe Osimhen’

door
Genk laat zich vangen met ‘nieuwe Osimhen’

Het was gisteren een intense deadline day bij RSC Anderlecht. Bij de start van de laatste dag van de transferperiode had Sporting met Anders Dreyer (FC Midtjylland) nog maar één wintertransfer afgerond. Nochtans stonden er nog enkele prioriteiten op de wishlist zoals een linksback en een diepe spits. Dinsdagavond wilde Anderlecht in extremis nog toeslaan met de komst van Tolu Arokodare, een boomlange Nigeriaanse spits die vergeleken wordt met Victor Osimhen, maar uiteindelijk kaapte KRC Genk deze deal. Al moeten de Limburgers niet hopen dat Arokodare een identieke één-op-één vervanger is van Paul Onuachu.


ZOALS TEREM MOFFI

De 22-jarige spits was al langer bekend bij Anderlecht, want in de zomermercato van 2020 wilde Peter Verbeke hem al naar het Lotto Park halen. Tolu Arokodare was toen een grote sensatie in de Letse Virsliga, waar hij bij Valmiera FC oorspronkelijk in het oog sprong door zijn grote gestalte van maar liefst 1 meter 93. Maar Arokodare viel ook op met zijn voetballende meerwaarde en scorend vermogen. Hij klokte uiteindelijk af met 22 doelpunten in 34 matchen in de Letse competitie.



Uiteraard is de Virsliga van een lager niveau dan de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat er geen interessante spelers te vinden zijn. KV Kortrijk vond bijvoorbeeld Terem Moffi bij het bescheiden Litouwse FK Riteriai, de Nigeriaanse spits die vervolgens naar FC Lorient (8 miljoen euro) en OGC Nice (22,5 miljoen euro) trok. Bij Anderlecht hoopte men alvast op hetzelfde scenario met Tolu Arokodare, al zijn beide Nigerianen twee totaal verschillende spelers.

EN ZOALS VICTOR OSIMHEN

Naast hun Nigeriaanse nationaliteit en afkomst van kleine competities uit Noord-Oost-Europa hebben Terem Moffi en Tolu Arokodare echter bitter weinig gemeenschappelijk. De speelstijl van Arokodare correspondeert dan wel veel meer met een andere bekende uit de Jupiler Pro League. Door zijn gestalte en en fysieke présence wordt de 22-jarige Nigeriaan vaak vergeleken met Victor Osimhen (ex-Sporting Charleroi), die in 2020 voor 85 miljoen euro verhuisde van Lille OSC naar SSC Napoli.



In een eerder interview met het Nigeriaanse The Nation ging Tolu Arokodare dieper in op de vergelijking met Victor Osimhen. “Bepaalde mensen zeggen dat ik de nieuwe Osimhen ben, en dat vind ik prettig om horen want hij is één van de beste spitsen ter wereld. Onze gemeenschappelijke kwaliteiten zijn vooral snelheid en sterkte in de luchtduels. Hij is wel een betere afwerker dan mij. Ik denk dat wij wel eenzelfde kwaliteit delen door onszelf goed te positioneren in de zestien én toe te slaan op het gepaste moment.”

GEFLOPT IN FRANKRIJK

Na zijn succesvolle start bij het Letse Valmiera FC trok Tolu Arokodare vervolgens naar Amiens FC, dat hem voor twee seizoenen huurde. Hij had nog een verbintenis tot eind dit seizoen bij Noord-Franse club, maar de Nigeriaan kon geen potten breken Stade de la Licorne. Door zijn beperkte impact wilde Amiens wilde af van Arokodare, die dit seizoen slechts 6 doelpunten scoorde middels 55 doelpogingen, wat een erbarmelijke efficiëntie-ratio inhoudt van 11%. Volgens de expected goals moest hij ondertussen trouwens al bijna 10 doelpunten gemaakt hebben.



In Letland was Tolu Arokodare nog een absolute sluipschutter en vlotscorende spits, maar bij Amiens FC was hij vooral onhandig in de zone van de waarheid, waarin hij vaak de verkeerde keuzes maakte. Zijn prestaties waren wisselvallig waardoor de club uit de Ligue 2 hem graag wilde lozen. Arokodare heeft wel andere kwaliteiten. Zo is hij allesbehalve een ‘luie’ spits. Pijlsnel is hij ook niet meteen, maar grotendeels door zijn fysieke capaciteiten is het een bijna onmogelijke opgave om hem op volle snelheid de bal afhandig te maken. Daarnaast heerst Arokodare luchtruim, vooral dankzij zijn gestalte van bijna 2 meter.

GENK ZET ANDERLECHT VOOR SCHUT

De Nigeriaan vinkt enkele hokjes af van het gewilde spits-profiel van Anderlecht, hij is fysiek sterk, groot van gestalte en balvast, maar zijn groot scorend vermogen is een groot vraagstuk. Tolu Arokodare reeg de doelpunten aan elkaar in de Letse Virsliga, maar in de hoger aangeschreven Ligue 2 was hij allerminst efficiënt en doeltreffend in de zone van de waarheid. Desondanks was hij een profiel dat Anderlecht sinds 2020 nauwlettend in de gaten hield en gisteren dus zelfs medische testen liet afleggen met het oog op een effectieve transfer naar het Lotto Park.

Maar dat was buiten KRC Genk en makelaar Didier Frenay gerekend, die nog enkel openstaande rekeningen heeft bij Anderlecht. Tolu Arokodare legde dinsdag zijn medische testen af bij Sporting, terwijl de Limburgers hem kort daarna sommeerden naar de Cegeka Arena, waar de Nigeriaanse spits uiteindelijk een contract voor 4,5 miljoen jaar tekende. Arokodare moet bij Genk de opvolger worden van goalgetter Paul Onuachu, die dinsdag een transfer maakte naar Southampton.



“Ondanks zijn lengte is hij heel beweeglijk, snel in de eerste meters en sterk met het hoofd”, communiceerde Head of Football Dimitri de Condé. “Hij laat vandaag al flitsen van zijn klasse zien. Daarnaast zit er ook nog heel wat rek op. Onder de vleugels van onze technische staf gaat hij de komende jaren nog grote stappen voorwaarts kunnen zetten. We hebben met verschillende andere jonge talenten bewezen dat KRC Genk daarvoor de ideale omgeving is.” Al zullen ze in Genk wellicht niet moeten hopen dat Tolu Arokodare even vlot de weg naar het doel zal vinden als Paul Onuachu …

LEES OOK: Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

Goede deal van Genk?

Meest recent

Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

1
1
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

24
24
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

6
6
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

74
74
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

405
405
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

102
102
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

243
243
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

48
48
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

401
401
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

113
113
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

50
50
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

353
353
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

107
107
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

240
240
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

276
276
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

750
750
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

94
94
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

201
201
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

485
485
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

60
60
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

311
311
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

328
328
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

134
134
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

671
671
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

55
55

Meer sportnieuws