Genk laat zich vangen met ‘nieuwe Osimhen’

door
Genk laat zich vangen met ‘nieuwe Osimhen’

Het was gisteren een intense deadline day bij RSC Anderlecht. Bij de start van de laatste dag van de transferperiode had Sporting met Anders Dreyer (FC Midtjylland) nog maar één wintertransfer afgerond. Nochtans stonden er nog enkele prioriteiten op de wishlist zoals een linksback en een diepe spits. Dinsdagavond wilde Anderlecht in extremis nog toeslaan met de komst van Tolu Arokodare, een boomlange Nigeriaanse spits die vergeleken wordt met Victor Osimhen, maar uiteindelijk kaapte KRC Genk deze deal. Al moeten de Limburgers niet hopen dat Arokodare een identieke één-op-één vervanger is van Paul Onuachu.


ZOALS TEREM MOFFI

De 22-jarige spits was al langer bekend bij Anderlecht, want in de zomermercato van 2020 wilde Peter Verbeke hem al naar het Lotto Park halen. Tolu Arokodare was toen een grote sensatie in de Letse Virsliga, waar hij bij Valmiera FC oorspronkelijk in het oog sprong door zijn grote gestalte van maar liefst 1 meter 93. Maar Arokodare viel ook op met zijn voetballende meerwaarde en scorend vermogen. Hij klokte uiteindelijk af met 22 doelpunten in 34 matchen in de Letse competitie.



Uiteraard is de Virsliga van een lager niveau dan de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat er geen interessante spelers te vinden zijn. KV Kortrijk vond bijvoorbeeld Terem Moffi bij het bescheiden Litouwse FK Riteriai, de Nigeriaanse spits die vervolgens naar FC Lorient (8 miljoen euro) en OGC Nice (22,5 miljoen euro) trok. Bij Anderlecht hoopte men alvast op hetzelfde scenario met Tolu Arokodare, al zijn beide Nigerianen twee totaal verschillende spelers.

EN ZOALS VICTOR OSIMHEN

Naast hun Nigeriaanse nationaliteit en afkomst van kleine competities uit Noord-Oost-Europa hebben Terem Moffi en Tolu Arokodare echter bitter weinig gemeenschappelijk. De speelstijl van Arokodare correspondeert dan wel veel meer met een andere bekende uit de Jupiler Pro League. Door zijn gestalte en en fysieke présence wordt de 22-jarige Nigeriaan vaak vergeleken met Victor Osimhen (ex-Sporting Charleroi), die in 2020 voor 85 miljoen euro verhuisde van Lille OSC naar SSC Napoli.



In een eerder interview met het Nigeriaanse The Nation ging Tolu Arokodare dieper in op de vergelijking met Victor Osimhen. “Bepaalde mensen zeggen dat ik de nieuwe Osimhen ben, en dat vind ik prettig om horen want hij is één van de beste spitsen ter wereld. Onze gemeenschappelijke kwaliteiten zijn vooral snelheid en sterkte in de luchtduels. Hij is wel een betere afwerker dan mij. Ik denk dat wij wel eenzelfde kwaliteit delen door onszelf goed te positioneren in de zestien én toe te slaan op het gepaste moment.”

GEFLOPT IN FRANKRIJK

Na zijn succesvolle start bij het Letse Valmiera FC trok Tolu Arokodare vervolgens naar Amiens FC, dat hem voor twee seizoenen huurde. Hij had nog een verbintenis tot eind dit seizoen bij Noord-Franse club, maar de Nigeriaan kon geen potten breken Stade de la Licorne. Door zijn beperkte impact wilde Amiens wilde af van Arokodare, die dit seizoen slechts 6 doelpunten scoorde middels 55 doelpogingen, wat een erbarmelijke efficiëntie-ratio inhoudt van 11%. Volgens de expected goals moest hij ondertussen trouwens al bijna 10 doelpunten gemaakt hebben.



In Letland was Tolu Arokodare nog een absolute sluipschutter en vlotscorende spits, maar bij Amiens FC was hij vooral onhandig in de zone van de waarheid, waarin hij vaak de verkeerde keuzes maakte. Zijn prestaties waren wisselvallig waardoor de club uit de Ligue 2 hem graag wilde lozen. Arokodare heeft wel andere kwaliteiten. Zo is hij allesbehalve een ‘luie’ spits. Pijlsnel is hij ook niet meteen, maar grotendeels door zijn fysieke capaciteiten is het een bijna onmogelijke opgave om hem op volle snelheid de bal afhandig te maken. Daarnaast heerst Arokodare luchtruim, vooral dankzij zijn gestalte van bijna 2 meter.

GENK ZET ANDERLECHT VOOR SCHUT

De Nigeriaan vinkt enkele hokjes af van het gewilde spits-profiel van Anderlecht, hij is fysiek sterk, groot van gestalte en balvast, maar zijn groot scorend vermogen is een groot vraagstuk. Tolu Arokodare reeg de doelpunten aan elkaar in de Letse Virsliga, maar in de hoger aangeschreven Ligue 2 was hij allerminst efficiënt en doeltreffend in de zone van de waarheid. Desondanks was hij een profiel dat Anderlecht sinds 2020 nauwlettend in de gaten hield en gisteren dus zelfs medische testen liet afleggen met het oog op een effectieve transfer naar het Lotto Park.

Maar dat was buiten KRC Genk en makelaar Didier Frenay gerekend, die nog enkel openstaande rekeningen heeft bij Anderlecht. Tolu Arokodare legde dinsdag zijn medische testen af bij Sporting, terwijl de Limburgers hem kort daarna sommeerden naar de Cegeka Arena, waar de Nigeriaanse spits uiteindelijk een contract voor 4,5 miljoen jaar tekende. Arokodare moet bij Genk de opvolger worden van goalgetter Paul Onuachu, die dinsdag een transfer maakte naar Southampton.



“Ondanks zijn lengte is hij heel beweeglijk, snel in de eerste meters en sterk met het hoofd”, communiceerde Head of Football Dimitri de Condé. “Hij laat vandaag al flitsen van zijn klasse zien. Daarnaast zit er ook nog heel wat rek op. Onder de vleugels van onze technische staf gaat hij de komende jaren nog grote stappen voorwaarts kunnen zetten. We hebben met verschillende andere jonge talenten bewezen dat KRC Genk daarvoor de ideale omgeving is.” Al zullen ze in Genk wellicht niet moeten hopen dat Tolu Arokodare even vlot de weg naar het doel zal vinden als Paul Onuachu …

LEES OOK: KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

Goede deal van Genk?

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

90
90
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

22
22
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

30
30
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

60
60
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

119
119
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

40
40
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

146
146
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

277
277
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

244
244
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

134
134
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

77
77
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

644
644
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

106
106
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

104
104
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

181
181
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

272
272
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

149
149
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

137
137
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

473
473
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

130
130
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

298
298
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

502
502
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

402
402
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

240
240
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

406
406

Meer sportnieuws