Genk laat zich vangen met ‘nieuwe Osimhen’

door
Genk laat zich vangen met ‘nieuwe Osimhen’

Het was gisteren een intense deadline day bij RSC Anderlecht. Bij de start van de laatste dag van de transferperiode had Sporting met Anders Dreyer (FC Midtjylland) nog maar één wintertransfer afgerond. Nochtans stonden er nog enkele prioriteiten op de wishlist zoals een linksback en een diepe spits. Dinsdagavond wilde Anderlecht in extremis nog toeslaan met de komst van Tolu Arokodare, een boomlange Nigeriaanse spits die vergeleken wordt met Victor Osimhen, maar uiteindelijk kaapte KRC Genk deze deal. Al moeten de Limburgers niet hopen dat Arokodare een identieke één-op-één vervanger is van Paul Onuachu.


ZOALS TEREM MOFFI

De 22-jarige spits was al langer bekend bij Anderlecht, want in de zomermercato van 2020 wilde Peter Verbeke hem al naar het Lotto Park halen. Tolu Arokodare was toen een grote sensatie in de Letse Virsliga, waar hij bij Valmiera FC oorspronkelijk in het oog sprong door zijn grote gestalte van maar liefst 1 meter 93. Maar Arokodare viel ook op met zijn voetballende meerwaarde en scorend vermogen. Hij klokte uiteindelijk af met 22 doelpunten in 34 matchen in de Letse competitie.



Uiteraard is de Virsliga van een lager niveau dan de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat er geen interessante spelers te vinden zijn. KV Kortrijk vond bijvoorbeeld Terem Moffi bij het bescheiden Litouwse FK Riteriai, de Nigeriaanse spits die vervolgens naar FC Lorient (8 miljoen euro) en OGC Nice (22,5 miljoen euro) trok. Bij Anderlecht hoopte men alvast op hetzelfde scenario met Tolu Arokodare, al zijn beide Nigerianen twee totaal verschillende spelers.

EN ZOALS VICTOR OSIMHEN

Naast hun Nigeriaanse nationaliteit en afkomst van kleine competities uit Noord-Oost-Europa hebben Terem Moffi en Tolu Arokodare echter bitter weinig gemeenschappelijk. De speelstijl van Arokodare correspondeert dan wel veel meer met een andere bekende uit de Jupiler Pro League. Door zijn gestalte en en fysieke présence wordt de 22-jarige Nigeriaan vaak vergeleken met Victor Osimhen (ex-Sporting Charleroi), die in 2020 voor 85 miljoen euro verhuisde van Lille OSC naar SSC Napoli.



In een eerder interview met het Nigeriaanse The Nation ging Tolu Arokodare dieper in op de vergelijking met Victor Osimhen. “Bepaalde mensen zeggen dat ik de nieuwe Osimhen ben, en dat vind ik prettig om horen want hij is één van de beste spitsen ter wereld. Onze gemeenschappelijke kwaliteiten zijn vooral snelheid en sterkte in de luchtduels. Hij is wel een betere afwerker dan mij. Ik denk dat wij wel eenzelfde kwaliteit delen door onszelf goed te positioneren in de zestien én toe te slaan op het gepaste moment.”

GEFLOPT IN FRANKRIJK

Na zijn succesvolle start bij het Letse Valmiera FC trok Tolu Arokodare vervolgens naar Amiens FC, dat hem voor twee seizoenen huurde. Hij had nog een verbintenis tot eind dit seizoen bij Noord-Franse club, maar de Nigeriaan kon geen potten breken Stade de la Licorne. Door zijn beperkte impact wilde Amiens wilde af van Arokodare, die dit seizoen slechts 6 doelpunten scoorde middels 55 doelpogingen, wat een erbarmelijke efficiëntie-ratio inhoudt van 11%. Volgens de expected goals moest hij ondertussen trouwens al bijna 10 doelpunten gemaakt hebben.



In Letland was Tolu Arokodare nog een absolute sluipschutter en vlotscorende spits, maar bij Amiens FC was hij vooral onhandig in de zone van de waarheid, waarin hij vaak de verkeerde keuzes maakte. Zijn prestaties waren wisselvallig waardoor de club uit de Ligue 2 hem graag wilde lozen. Arokodare heeft wel andere kwaliteiten. Zo is hij allesbehalve een ‘luie’ spits. Pijlsnel is hij ook niet meteen, maar grotendeels door zijn fysieke capaciteiten is het een bijna onmogelijke opgave om hem op volle snelheid de bal afhandig te maken. Daarnaast heerst Arokodare luchtruim, vooral dankzij zijn gestalte van bijna 2 meter.

GENK ZET ANDERLECHT VOOR SCHUT

De Nigeriaan vinkt enkele hokjes af van het gewilde spits-profiel van Anderlecht, hij is fysiek sterk, groot van gestalte en balvast, maar zijn groot scorend vermogen is een groot vraagstuk. Tolu Arokodare reeg de doelpunten aan elkaar in de Letse Virsliga, maar in de hoger aangeschreven Ligue 2 was hij allerminst efficiënt en doeltreffend in de zone van de waarheid. Desondanks was hij een profiel dat Anderlecht sinds 2020 nauwlettend in de gaten hield en gisteren dus zelfs medische testen liet afleggen met het oog op een effectieve transfer naar het Lotto Park.

Maar dat was buiten KRC Genk en makelaar Didier Frenay gerekend, die nog enkel openstaande rekeningen heeft bij Anderlecht. Tolu Arokodare legde dinsdag zijn medische testen af bij Sporting, terwijl de Limburgers hem kort daarna sommeerden naar de Cegeka Arena, waar de Nigeriaanse spits uiteindelijk een contract voor 4,5 miljoen jaar tekende. Arokodare moet bij Genk de opvolger worden van goalgetter Paul Onuachu, die dinsdag een transfer maakte naar Southampton.



“Ondanks zijn lengte is hij heel beweeglijk, snel in de eerste meters en sterk met het hoofd”, communiceerde Head of Football Dimitri de Condé. “Hij laat vandaag al flitsen van zijn klasse zien. Daarnaast zit er ook nog heel wat rek op. Onder de vleugels van onze technische staf gaat hij de komende jaren nog grote stappen voorwaarts kunnen zetten. We hebben met verschillende andere jonge talenten bewezen dat KRC Genk daarvoor de ideale omgeving is.” Al zullen ze in Genk wellicht niet moeten hopen dat Tolu Arokodare even vlot de weg naar het doel zal vinden als Paul Onuachu …

LEES OOK: Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Goede deal van Genk?

Meest recent

‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

35
35
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

101
101
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

49
49
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

77
77
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

48
48
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

130
130
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

616
616
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

154
154
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

436
436
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

299
299
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

125
125
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

230
230
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

154
154
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

483
483
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

394
394
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

180
180
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

341
341
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

878
878
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

281
281
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

509
509
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

357
357
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

392
392
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

249
249
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

100
100
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

965
965

Meer sportnieuws