Genk laat zich vangen met ‘nieuwe Osimhen’

door
Genk laat zich vangen met ‘nieuwe Osimhen’

Het was gisteren een intense deadline day bij RSC Anderlecht. Bij de start van de laatste dag van de transferperiode had Sporting met Anders Dreyer (FC Midtjylland) nog maar één wintertransfer afgerond. Nochtans stonden er nog enkele prioriteiten op de wishlist zoals een linksback en een diepe spits. Dinsdagavond wilde Anderlecht in extremis nog toeslaan met de komst van Tolu Arokodare, een boomlange Nigeriaanse spits die vergeleken wordt met Victor Osimhen, maar uiteindelijk kaapte KRC Genk deze deal. Al moeten de Limburgers niet hopen dat Arokodare een identieke één-op-één vervanger is van Paul Onuachu.


ZOALS TEREM MOFFI

De 22-jarige spits was al langer bekend bij Anderlecht, want in de zomermercato van 2020 wilde Peter Verbeke hem al naar het Lotto Park halen. Tolu Arokodare was toen een grote sensatie in de Letse Virsliga, waar hij bij Valmiera FC oorspronkelijk in het oog sprong door zijn grote gestalte van maar liefst 1 meter 93. Maar Arokodare viel ook op met zijn voetballende meerwaarde en scorend vermogen. Hij klokte uiteindelijk af met 22 doelpunten in 34 matchen in de Letse competitie.



Uiteraard is de Virsliga van een lager niveau dan de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat er geen interessante spelers te vinden zijn. KV Kortrijk vond bijvoorbeeld Terem Moffi bij het bescheiden Litouwse FK Riteriai, de Nigeriaanse spits die vervolgens naar FC Lorient (8 miljoen euro) en OGC Nice (22,5 miljoen euro) trok. Bij Anderlecht hoopte men alvast op hetzelfde scenario met Tolu Arokodare, al zijn beide Nigerianen twee totaal verschillende spelers.

EN ZOALS VICTOR OSIMHEN

Naast hun Nigeriaanse nationaliteit en afkomst van kleine competities uit Noord-Oost-Europa hebben Terem Moffi en Tolu Arokodare echter bitter weinig gemeenschappelijk. De speelstijl van Arokodare correspondeert dan wel veel meer met een andere bekende uit de Jupiler Pro League. Door zijn gestalte en en fysieke présence wordt de 22-jarige Nigeriaan vaak vergeleken met Victor Osimhen (ex-Sporting Charleroi), die in 2020 voor 85 miljoen euro verhuisde van Lille OSC naar SSC Napoli.



In een eerder interview met het Nigeriaanse The Nation ging Tolu Arokodare dieper in op de vergelijking met Victor Osimhen. “Bepaalde mensen zeggen dat ik de nieuwe Osimhen ben, en dat vind ik prettig om horen want hij is één van de beste spitsen ter wereld. Onze gemeenschappelijke kwaliteiten zijn vooral snelheid en sterkte in de luchtduels. Hij is wel een betere afwerker dan mij. Ik denk dat wij wel eenzelfde kwaliteit delen door onszelf goed te positioneren in de zestien én toe te slaan op het gepaste moment.”

GEFLOPT IN FRANKRIJK

Na zijn succesvolle start bij het Letse Valmiera FC trok Tolu Arokodare vervolgens naar Amiens FC, dat hem voor twee seizoenen huurde. Hij had nog een verbintenis tot eind dit seizoen bij Noord-Franse club, maar de Nigeriaan kon geen potten breken Stade de la Licorne. Door zijn beperkte impact wilde Amiens wilde af van Arokodare, die dit seizoen slechts 6 doelpunten scoorde middels 55 doelpogingen, wat een erbarmelijke efficiëntie-ratio inhoudt van 11%. Volgens de expected goals moest hij ondertussen trouwens al bijna 10 doelpunten gemaakt hebben.



In Letland was Tolu Arokodare nog een absolute sluipschutter en vlotscorende spits, maar bij Amiens FC was hij vooral onhandig in de zone van de waarheid, waarin hij vaak de verkeerde keuzes maakte. Zijn prestaties waren wisselvallig waardoor de club uit de Ligue 2 hem graag wilde lozen. Arokodare heeft wel andere kwaliteiten. Zo is hij allesbehalve een ‘luie’ spits. Pijlsnel is hij ook niet meteen, maar grotendeels door zijn fysieke capaciteiten is het een bijna onmogelijke opgave om hem op volle snelheid de bal afhandig te maken. Daarnaast heerst Arokodare luchtruim, vooral dankzij zijn gestalte van bijna 2 meter.

GENK ZET ANDERLECHT VOOR SCHUT

De Nigeriaan vinkt enkele hokjes af van het gewilde spits-profiel van Anderlecht, hij is fysiek sterk, groot van gestalte en balvast, maar zijn groot scorend vermogen is een groot vraagstuk. Tolu Arokodare reeg de doelpunten aan elkaar in de Letse Virsliga, maar in de hoger aangeschreven Ligue 2 was hij allerminst efficiënt en doeltreffend in de zone van de waarheid. Desondanks was hij een profiel dat Anderlecht sinds 2020 nauwlettend in de gaten hield en gisteren dus zelfs medische testen liet afleggen met het oog op een effectieve transfer naar het Lotto Park.

Maar dat was buiten KRC Genk en makelaar Didier Frenay gerekend, die nog enkel openstaande rekeningen heeft bij Anderlecht. Tolu Arokodare legde dinsdag zijn medische testen af bij Sporting, terwijl de Limburgers hem kort daarna sommeerden naar de Cegeka Arena, waar de Nigeriaanse spits uiteindelijk een contract voor 4,5 miljoen jaar tekende. Arokodare moet bij Genk de opvolger worden van goalgetter Paul Onuachu, die dinsdag een transfer maakte naar Southampton.



“Ondanks zijn lengte is hij heel beweeglijk, snel in de eerste meters en sterk met het hoofd”, communiceerde Head of Football Dimitri de Condé. “Hij laat vandaag al flitsen van zijn klasse zien. Daarnaast zit er ook nog heel wat rek op. Onder de vleugels van onze technische staf gaat hij de komende jaren nog grote stappen voorwaarts kunnen zetten. We hebben met verschillende andere jonge talenten bewezen dat KRC Genk daarvoor de ideale omgeving is.” Al zullen ze in Genk wellicht niet moeten hopen dat Tolu Arokodare even vlot de weg naar het doel zal vinden als Paul Onuachu …

LEES OOK: Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

Goede deal van Genk?

Meest recent

'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

22
22
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

128
128
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

8
8
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

60
60
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

28
28
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

342
342
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

135
135
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

89
89
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

133
133
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

324
324
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

42
42
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

107
107
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1207
1207
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

512
512
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

612
612
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

19
19
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

218
218
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

429
429
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

333
333
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

289
289
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

237
237
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

273
273
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

111
111
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

624
624
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

22
22

Meer sportnieuws