Genk laat zich vangen met ‘nieuwe Osimhen’

door
Genk laat zich vangen met ‘nieuwe Osimhen’

Het was gisteren een intense deadline day bij RSC Anderlecht. Bij de start van de laatste dag van de transferperiode had Sporting met Anders Dreyer (FC Midtjylland) nog maar één wintertransfer afgerond. Nochtans stonden er nog enkele prioriteiten op de wishlist zoals een linksback en een diepe spits. Dinsdagavond wilde Anderlecht in extremis nog toeslaan met de komst van Tolu Arokodare, een boomlange Nigeriaanse spits die vergeleken wordt met Victor Osimhen, maar uiteindelijk kaapte KRC Genk deze deal. Al moeten de Limburgers niet hopen dat Arokodare een identieke één-op-één vervanger is van Paul Onuachu.


ZOALS TEREM MOFFI

De 22-jarige spits was al langer bekend bij Anderlecht, want in de zomermercato van 2020 wilde Peter Verbeke hem al naar het Lotto Park halen. Tolu Arokodare was toen een grote sensatie in de Letse Virsliga, waar hij bij Valmiera FC oorspronkelijk in het oog sprong door zijn grote gestalte van maar liefst 1 meter 93. Maar Arokodare viel ook op met zijn voetballende meerwaarde en scorend vermogen. Hij klokte uiteindelijk af met 22 doelpunten in 34 matchen in de Letse competitie.



Uiteraard is de Virsliga van een lager niveau dan de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat er geen interessante spelers te vinden zijn. KV Kortrijk vond bijvoorbeeld Terem Moffi bij het bescheiden Litouwse FK Riteriai, de Nigeriaanse spits die vervolgens naar FC Lorient (8 miljoen euro) en OGC Nice (22,5 miljoen euro) trok. Bij Anderlecht hoopte men alvast op hetzelfde scenario met Tolu Arokodare, al zijn beide Nigerianen twee totaal verschillende spelers.

EN ZOALS VICTOR OSIMHEN

Naast hun Nigeriaanse nationaliteit en afkomst van kleine competities uit Noord-Oost-Europa hebben Terem Moffi en Tolu Arokodare echter bitter weinig gemeenschappelijk. De speelstijl van Arokodare correspondeert dan wel veel meer met een andere bekende uit de Jupiler Pro League. Door zijn gestalte en en fysieke présence wordt de 22-jarige Nigeriaan vaak vergeleken met Victor Osimhen (ex-Sporting Charleroi), die in 2020 voor 85 miljoen euro verhuisde van Lille OSC naar SSC Napoli.



In een eerder interview met het Nigeriaanse The Nation ging Tolu Arokodare dieper in op de vergelijking met Victor Osimhen. “Bepaalde mensen zeggen dat ik de nieuwe Osimhen ben, en dat vind ik prettig om horen want hij is één van de beste spitsen ter wereld. Onze gemeenschappelijke kwaliteiten zijn vooral snelheid en sterkte in de luchtduels. Hij is wel een betere afwerker dan mij. Ik denk dat wij wel eenzelfde kwaliteit delen door onszelf goed te positioneren in de zestien én toe te slaan op het gepaste moment.”

GEFLOPT IN FRANKRIJK

Na zijn succesvolle start bij het Letse Valmiera FC trok Tolu Arokodare vervolgens naar Amiens FC, dat hem voor twee seizoenen huurde. Hij had nog een verbintenis tot eind dit seizoen bij Noord-Franse club, maar de Nigeriaan kon geen potten breken Stade de la Licorne. Door zijn beperkte impact wilde Amiens wilde af van Arokodare, die dit seizoen slechts 6 doelpunten scoorde middels 55 doelpogingen, wat een erbarmelijke efficiëntie-ratio inhoudt van 11%. Volgens de expected goals moest hij ondertussen trouwens al bijna 10 doelpunten gemaakt hebben.



In Letland was Tolu Arokodare nog een absolute sluipschutter en vlotscorende spits, maar bij Amiens FC was hij vooral onhandig in de zone van de waarheid, waarin hij vaak de verkeerde keuzes maakte. Zijn prestaties waren wisselvallig waardoor de club uit de Ligue 2 hem graag wilde lozen. Arokodare heeft wel andere kwaliteiten. Zo is hij allesbehalve een ‘luie’ spits. Pijlsnel is hij ook niet meteen, maar grotendeels door zijn fysieke capaciteiten is het een bijna onmogelijke opgave om hem op volle snelheid de bal afhandig te maken. Daarnaast heerst Arokodare luchtruim, vooral dankzij zijn gestalte van bijna 2 meter.

GENK ZET ANDERLECHT VOOR SCHUT

De Nigeriaan vinkt enkele hokjes af van het gewilde spits-profiel van Anderlecht, hij is fysiek sterk, groot van gestalte en balvast, maar zijn groot scorend vermogen is een groot vraagstuk. Tolu Arokodare reeg de doelpunten aan elkaar in de Letse Virsliga, maar in de hoger aangeschreven Ligue 2 was hij allerminst efficiënt en doeltreffend in de zone van de waarheid. Desondanks was hij een profiel dat Anderlecht sinds 2020 nauwlettend in de gaten hield en gisteren dus zelfs medische testen liet afleggen met het oog op een effectieve transfer naar het Lotto Park.

Maar dat was buiten KRC Genk en makelaar Didier Frenay gerekend, die nog enkel openstaande rekeningen heeft bij Anderlecht. Tolu Arokodare legde dinsdag zijn medische testen af bij Sporting, terwijl de Limburgers hem kort daarna sommeerden naar de Cegeka Arena, waar de Nigeriaanse spits uiteindelijk een contract voor 4,5 miljoen jaar tekende. Arokodare moet bij Genk de opvolger worden van goalgetter Paul Onuachu, die dinsdag een transfer maakte naar Southampton.



“Ondanks zijn lengte is hij heel beweeglijk, snel in de eerste meters en sterk met het hoofd”, communiceerde Head of Football Dimitri de Condé. “Hij laat vandaag al flitsen van zijn klasse zien. Daarnaast zit er ook nog heel wat rek op. Onder de vleugels van onze technische staf gaat hij de komende jaren nog grote stappen voorwaarts kunnen zetten. We hebben met verschillende andere jonge talenten bewezen dat KRC Genk daarvoor de ideale omgeving is.” Al zullen ze in Genk wellicht niet moeten hopen dat Tolu Arokodare even vlot de weg naar het doel zal vinden als Paul Onuachu …

LEES OOK: Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

Goede deal van Genk?

Meest recent

Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

10
10
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

95
95
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

45
45
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

111
111
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

219
219
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

197
197
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

161
161
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

196
196
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

217
217
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

381
381
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

283
283
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

81
81
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

270
270
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

145
145
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

188
188
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

533
533
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

65
65
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

208
208
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

590
590
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

187
187
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

250
250
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

322
322
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

548
548
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

268
268

Meer sportnieuws