Antwerp begaat dubbele blunder op Deadline Day

1433 stemmen
Antwerp begaat dubbele blunder op Deadline Day

Antwerp kwam op Deadline Day nog steeds niet met een officiële aankondiging van Willian Pacho zijn toekomstige recordtransfer richting Eintracht Frankfurt op de proppen. Hoewel het er in het verleden vaak nog veel drukker was viel er in de laatste uurtjes van de wintermercato toch heel wat te beleven op de Bosuil. Helaas ziet het er wel naar uit dat stamnummer één in twee dossiers vooral zichzelf in de voet heeft geschoten.


Eerst het goede nieuws: met Mandela Keita strikte Antwerp op de valreep een tweede winteraanwinst. De 20-jarige middenvelder wordt voor een half seizoen gehuurd van OH Leuven, waarbij de Great Old tevens een aankoopoptie bedong die naar verluidt maar liefst tien miljoen bedraagt. Indien hij zijn stempel drukt in Deurne-Noord kan Keita daar dus zomaar met ruime voorsprong de duurste aankoop ooit worden. En dat nadat Marc Overmars vorige zomer reeds vier van de vijf huidige koplopers in dat klassement overtuigde. Samen met de historische verkoop van Pacho gaan de eerste transferperiodes onder het bewind van de directeur voetbalzaken, wegens gezondheidsperikelen weliswaar bijgestaan door CEO Sven Jaecques, op die manier op financieel gebied alvast meteen de geschiedenisboeken in.

SPREIDSTAND OVERMARS
Nu nog op sportief vlak renderen. Wat dat betreft zijn Mark van Bommel en zijn troepen alleszins op de goede weg. In de competitie bedraagt de achterstand op koploper Genk 12 en straks misschien zelfs 15 punten, maar ondanks de kleinere kloof met nummer vijf AA Gent mag Antwerp naar boven kijken. Onder impuls van nieuwkomers als Toby Alderweireld, Vincent Janssen, Jurgen Ekkelenkamp en Calvin Stengs – het merendeel van de overige zomertransfers droeg eveneens al hun steentje bij – hoopt het stamnummer één woensdag op bezoek bij Union bovendien een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Vermits de sportieve ambities primeren verbaast het sommigen dan ook dat Paul Gheysens de geldbuidel op zak hield. Doorheen heel januari bevond Overmars zich echter in een lastige spreidstand.



In principe beschikt Van Bommel over een brede selectie, na de vroegtijdig exit in Europa eigenlijk zelfs té breed. Door een blessuregolf was de kern afslanken evenwel niet aan de orde, zeker omdat het gros van de vele afwezigen nog even in de lappenmand vertoeft. Op korte termijn, wanneer de Great Old een loodzwaar schema te wachten staat, sluiten Alhassan Yusuf en co slechts mondjesmaat weer aan. Eens het zover is wordt het voor hem en Pieter Gerkens nu al moeilijk om hun plek op het middenveld, waar Ekkelenkamp, Stengs en Arthur Vermeeren als trio samen een succesformule vormen, opnieuw op te eisen. Luxeproblemen waar Van Bommel zich vandaag op verlekkert, maar vers bloed opstapelen louter om die periode te helpen overbruggen heeft daarom ook op tal van andere posities weinig zin.

ALLES OP JANSSEN
De kwaliteit in de bomvolle ziekenboeg – met ook nog andere potentiële titularissen zoals Koji Miyoshi – weerhield Overmars er dus van om verder de markt op te trekken. Nochtans kreeg Van Bommel de voorbije weken nauwelijks een volwaardige bank bij elkaar gepuzzeld. Ook wanneer iedereen fit is oogt de spoeling achterin en diep in de punt bijzonder dun. Toch mocht een van die schaarse wisselopties beschikken op Deadline Day. Bruny Nsimba verhuist namelijk – al dan niet definitief, waarover nog wat onenigheid bestaat – naar tweedeklasser SK Beveren. Op zich geen ramp: na een vrij veelbelovende start bleef de 22-jarige aanvaller steken op één doelpunt en twee assists in 20 optredens voor Antwerp. Ook bij Van Bommel lag hij ondanks zijn polyvalentie voorin duidelijk niet echt in de bovenste schuif.



Zelfs na de werkweigering en het uiteindelijke vertrek van Michael Frey kwam Nsimba, die op de flank evenmin het vertrouwen kreeg, amper aan de bak. Om de geschorste Janssen te vervangen koos Van Bommel tegen Anderlecht zelfs direct voor Gyrano Kerk. Hoewel de pas gearriveerde huurling al enkele trainingen in de benen had willen we aan zijn debuut niet te veel belang schenken, maar zoals zijn CV al liet vermoeden lijkt ook hij op de zijkanten beter tot zijn recht te komen. Een heel ander profiel dan Janssen, voor wie Van Bommel nu geen zuivere stand-in meer voorhanden heeft. Voortaan blijven de beschikbare alternatieven stuk voor stuk verschillende types, met als gevolg dat het hele systeem moet worden omgegooid telkens de spits verstek geeft. Vingers kruisen dat Janssen haast altijd inzetbaar is.

SLINKS MET STENGS
Op zich is Nsimba geen groot verlies, maar misschien had Overmars toch best nog een nummer negen in huis gehaald. Tenslotte gaat Kerk allicht vooral op rechts de concurrentie aan met Arbnor Muja, die daar profiteert van Stengs zijn nieuwe rol in het centrum. Net als Janssen is Vermeeren zijn partner in crime gelukkig van de partij tegen Union, wanneer Van Bommel nog geen beroep kan doen op Keita. Nadien krijgt de last-minute aanwinst minstens vier matchen de kans om te tonen dat hij een waardige opvolger kan zijn voor Stengs – en mogelijk in één klap ook van Yusuf, met wiens verkoop de Great Old dan een flinke hap van Keita zijn clausule kan financieren – mocht hij komende zomer niet definitief overkomen van Nice. Al kon de Nederlandse smaakmaker één wedstrijd minder op de strafbank zitten.



Antwerp ging echter in beroep tegen de aanvankelijk nochtans vrij milde minnelijke schikking van het bondsparket, dat drie speeldagen effectief vroeg voor zijn naar eigen zeggen onopzettelijke slaande beweging richting Amadou Diawara. Meer dan een poging om zijn sanctie te verminderen een slinkse kneep om Stengs zijn schorsing pas ná de cruciale confrontatie in de Croky Cup te laten ingaan. Missie geslaagd, alleen merkte de bondsprocureur terecht op dat hij er eigenlijk reeds goedkoop vanaf kwam. Waarop het Disciplinair Comité prompt een nog strenger verdict velde. Het stamnummer kreeg zo het deksel op de neus voor haar nogal doorzichtig 'misbruik' van de regels. Vermoedelijk zal verder beroep dan ook geen zoden aan de dijk meer brengen. De straf nu gewoon aanvaarden lijkt een beter idee.

TIJD VOOR KEITA
Bovenop de krakers tegen Club Brugge en Genk die hij sowieso zou missen staat Stengs in dat geval ook tegen Eupen en OH Leuven aan de kant. Samen met de vacature van stand-in voor Janssen, dankzij het vertrek van Paul Onuachu de gedoodverfde Gouden Stier, die niet werd ingevuld en zelfs nog meer openstaat dan voorheen misschien wel een tweede verkeerde inschatting op Deadline Day. Al ruilt Van Bommel die iets minder belangrijke duels wellicht met plezier in voor Stengs zijn aanwezigheid in de eerste van twee clashes tegen Union. In de tussentijd krijgt Keita bovendien de tijd om zich rustig in te werken op de Bosuil, wie weet geraakt tegen dan zelfs nog wat extra volk opgelapt. Of hoe Antwerp, ongeacht de uitkomst, ondanks het statement van de bond aan het langste eind lijkt te trekken.

AD

LEES OOK: 'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Antwerp had nog een spits moeten aantrekken

Meest recent

Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

21
21
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

34
34
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

28
28
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

68
68
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

27
27
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

207
207
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

82
82
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

534
534
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

49
49
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

236
236
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

236
236
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

489
489
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

432
432
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

532
532
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

74
74
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

105
105
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

171
171
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

84
84
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

92
92
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

221
221
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

161
161
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

144
144
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

277
277
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

552
552
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

335
335

Meer sportnieuws