Antwerp begaat dubbele blunder op Deadline Day

1433
Antwerp begaat dubbele blunder op Deadline Day

Antwerp kwam op Deadline Day nog steeds niet met een officiële aankondiging van Willian Pacho zijn toekomstige recordtransfer richting Eintracht Frankfurt op de proppen. Hoewel het er in het verleden vaak nog veel drukker was viel er in de laatste uurtjes van de wintermercato toch heel wat te beleven op de Bosuil. Helaas ziet het er wel naar uit dat stamnummer één in twee dossiers vooral zichzelf in de voet heeft geschoten.


Eerst het goede nieuws: met Mandela Keita strikte Antwerp op de valreep een tweede winteraanwinst. De 20-jarige middenvelder wordt voor een half seizoen gehuurd van OH Leuven, waarbij de Great Old tevens een aankoopoptie bedong die naar verluidt maar liefst tien miljoen bedraagt. Indien hij zijn stempel drukt in Deurne-Noord kan Keita daar dus zomaar met ruime voorsprong de duurste aankoop ooit worden. En dat nadat Marc Overmars vorige zomer reeds vier van de vijf huidige koplopers in dat klassement overtuigde. Samen met de historische verkoop van Pacho gaan de eerste transferperiodes onder het bewind van de directeur voetbalzaken, wegens gezondheidsperikelen weliswaar bijgestaan door CEO Sven Jaecques, op die manier op financieel gebied alvast meteen de geschiedenisboeken in.

SPREIDSTAND OVERMARS
Nu nog op sportief vlak renderen. Wat dat betreft zijn Mark van Bommel en zijn troepen alleszins op de goede weg. In de competitie bedraagt de achterstand op koploper Genk 12 en straks misschien zelfs 15 punten, maar ondanks de kleinere kloof met nummer vijf AA Gent mag Antwerp naar boven kijken. Onder impuls van nieuwkomers als Toby Alderweireld, Vincent Janssen, Jurgen Ekkelenkamp en Calvin Stengs – het merendeel van de overige zomertransfers droeg eveneens al hun steentje bij – hoopt het stamnummer één woensdag op bezoek bij Union bovendien een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Vermits de sportieve ambities primeren verbaast het sommigen dan ook dat Paul Gheysens de geldbuidel op zak hield. Doorheen heel januari bevond Overmars zich echter in een lastige spreidstand.



In principe beschikt Van Bommel over een brede selectie, na de vroegtijdig exit in Europa eigenlijk zelfs té breed. Door een blessuregolf was de kern afslanken evenwel niet aan de orde, zeker omdat het gros van de vele afwezigen nog even in de lappenmand vertoeft. Op korte termijn, wanneer de Great Old een loodzwaar schema te wachten staat, sluiten Alhassan Yusuf en co slechts mondjesmaat weer aan. Eens het zover is wordt het voor hem en Pieter Gerkens nu al moeilijk om hun plek op het middenveld, waar Ekkelenkamp, Stengs en Arthur Vermeeren als trio samen een succesformule vormen, opnieuw op te eisen. Luxeproblemen waar Van Bommel zich vandaag op verlekkert, maar vers bloed opstapelen louter om die periode te helpen overbruggen heeft daarom ook op tal van andere posities weinig zin.

ALLES OP JANSSEN
De kwaliteit in de bomvolle ziekenboeg – met ook nog andere potentiële titularissen zoals Koji Miyoshi – weerhield Overmars er dus van om verder de markt op te trekken. Nochtans kreeg Van Bommel de voorbije weken nauwelijks een volwaardige bank bij elkaar gepuzzeld. Ook wanneer iedereen fit is oogt de spoeling achterin en diep in de punt bijzonder dun. Toch mocht een van die schaarse wisselopties beschikken op Deadline Day. Bruny Nsimba verhuist namelijk – al dan niet definitief, waarover nog wat onenigheid bestaat – naar tweedeklasser SK Beveren. Op zich geen ramp: na een vrij veelbelovende start bleef de 22-jarige aanvaller steken op één doelpunt en twee assists in 20 optredens voor Antwerp. Ook bij Van Bommel lag hij ondanks zijn polyvalentie voorin duidelijk niet echt in de bovenste schuif.



Zelfs na de werkweigering en het uiteindelijke vertrek van Michael Frey kwam Nsimba, die op de flank evenmin het vertrouwen kreeg, amper aan de bak. Om de geschorste Janssen te vervangen koos Van Bommel tegen Anderlecht zelfs direct voor Gyrano Kerk. Hoewel de pas gearriveerde huurling al enkele trainingen in de benen had willen we aan zijn debuut niet te veel belang schenken, maar zoals zijn CV al liet vermoeden lijkt ook hij op de zijkanten beter tot zijn recht te komen. Een heel ander profiel dan Janssen, voor wie Van Bommel nu geen zuivere stand-in meer voorhanden heeft. Voortaan blijven de beschikbare alternatieven stuk voor stuk verschillende types, met als gevolg dat het hele systeem moet worden omgegooid telkens de spits verstek geeft. Vingers kruisen dat Janssen haast altijd inzetbaar is.

SLINKS MET STENGS
Op zich is Nsimba geen groot verlies, maar misschien had Overmars toch best nog een nummer negen in huis gehaald. Tenslotte gaat Kerk allicht vooral op rechts de concurrentie aan met Arbnor Muja, die daar profiteert van Stengs zijn nieuwe rol in het centrum. Net als Janssen is Vermeeren zijn partner in crime gelukkig van de partij tegen Union, wanneer Van Bommel nog geen beroep kan doen op Keita. Nadien krijgt de last-minute aanwinst minstens vier matchen de kans om te tonen dat hij een waardige opvolger kan zijn voor Stengs – en mogelijk in één klap ook van Yusuf, met wiens verkoop de Great Old dan een flinke hap van Keita zijn clausule kan financieren – mocht hij komende zomer niet definitief overkomen van Nice. Al kon de Nederlandse smaakmaker één wedstrijd minder op de strafbank zitten.



Antwerp ging echter in beroep tegen de aanvankelijk nochtans vrij milde minnelijke schikking van het bondsparket, dat drie speeldagen effectief vroeg voor zijn naar eigen zeggen onopzettelijke slaande beweging richting Amadou Diawara. Meer dan een poging om zijn sanctie te verminderen een slinkse kneep om Stengs zijn schorsing pas ná de cruciale confrontatie in de Croky Cup te laten ingaan. Missie geslaagd, alleen merkte de bondsprocureur terecht op dat hij er eigenlijk reeds goedkoop vanaf kwam. Waarop het Disciplinair Comité prompt een nog strenger verdict velde. Het stamnummer kreeg zo het deksel op de neus voor haar nogal doorzichtig 'misbruik' van de regels. Vermoedelijk zal verder beroep dan ook geen zoden aan de dijk meer brengen. De straf nu gewoon aanvaarden lijkt een beter idee.

TIJD VOOR KEITA
Bovenop de krakers tegen Club Brugge en Genk die hij sowieso zou missen staat Stengs in dat geval ook tegen Eupen en OH Leuven aan de kant. Samen met de vacature van stand-in voor Janssen, dankzij het vertrek van Paul Onuachu de gedoodverfde Gouden Stier, die niet werd ingevuld en zelfs nog meer openstaat dan voorheen misschien wel een tweede verkeerde inschatting op Deadline Day. Al ruilt Van Bommel die iets minder belangrijke duels wellicht met plezier in voor Stengs zijn aanwezigheid in de eerste van twee clashes tegen Union. In de tussentijd krijgt Keita bovendien de tijd om zich rustig in te werken op de Bosuil, wie weet geraakt tegen dan zelfs nog wat extra volk opgelapt. Of hoe Antwerp, ongeacht de uitkomst, ondanks het statement van de bond aan het langste eind lijkt te trekken.

AD

LEES OOK: Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Antwerp had nog een spits moeten aantrekken

Meest recent

KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

19
19
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

255
255
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

69
69
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

38
38
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

41
41
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

130
130
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

170
170
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

380
380
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

287
287
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

261
261
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

635
635
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

602
602
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

14
14
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

74
74
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

303
303
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

98
98
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

266
266
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1376
1376
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

116
116
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

403
403
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

229
229
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

133
133
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

207
207
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

130
130
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

255
255

Meer sportnieuws