Antwerp begaat dubbele blunder op Deadline Day

1433
Antwerp begaat dubbele blunder op Deadline Day

Antwerp kwam op Deadline Day nog steeds niet met een officiële aankondiging van Willian Pacho zijn toekomstige recordtransfer richting Eintracht Frankfurt op de proppen. Hoewel het er in het verleden vaak nog veel drukker was viel er in de laatste uurtjes van de wintermercato toch heel wat te beleven op de Bosuil. Helaas ziet het er wel naar uit dat stamnummer één in twee dossiers vooral zichzelf in de voet heeft geschoten.


Eerst het goede nieuws: met Mandela Keita strikte Antwerp op de valreep een tweede winteraanwinst. De 20-jarige middenvelder wordt voor een half seizoen gehuurd van OH Leuven, waarbij de Great Old tevens een aankoopoptie bedong die naar verluidt maar liefst tien miljoen bedraagt. Indien hij zijn stempel drukt in Deurne-Noord kan Keita daar dus zomaar met ruime voorsprong de duurste aankoop ooit worden. En dat nadat Marc Overmars vorige zomer reeds vier van de vijf huidige koplopers in dat klassement overtuigde. Samen met de historische verkoop van Pacho gaan de eerste transferperiodes onder het bewind van de directeur voetbalzaken, wegens gezondheidsperikelen weliswaar bijgestaan door CEO Sven Jaecques, op die manier op financieel gebied alvast meteen de geschiedenisboeken in.

SPREIDSTAND OVERMARS
Nu nog op sportief vlak renderen. Wat dat betreft zijn Mark van Bommel en zijn troepen alleszins op de goede weg. In de competitie bedraagt de achterstand op koploper Genk 12 en straks misschien zelfs 15 punten, maar ondanks de kleinere kloof met nummer vijf AA Gent mag Antwerp naar boven kijken. Onder impuls van nieuwkomers als Toby Alderweireld, Vincent Janssen, Jurgen Ekkelenkamp en Calvin Stengs – het merendeel van de overige zomertransfers droeg eveneens al hun steentje bij – hoopt het stamnummer één woensdag op bezoek bij Union bovendien een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Vermits de sportieve ambities primeren verbaast het sommigen dan ook dat Paul Gheysens de geldbuidel op zak hield. Doorheen heel januari bevond Overmars zich echter in een lastige spreidstand.



In principe beschikt Van Bommel over een brede selectie, na de vroegtijdig exit in Europa eigenlijk zelfs té breed. Door een blessuregolf was de kern afslanken evenwel niet aan de orde, zeker omdat het gros van de vele afwezigen nog even in de lappenmand vertoeft. Op korte termijn, wanneer de Great Old een loodzwaar schema te wachten staat, sluiten Alhassan Yusuf en co slechts mondjesmaat weer aan. Eens het zover is wordt het voor hem en Pieter Gerkens nu al moeilijk om hun plek op het middenveld, waar Ekkelenkamp, Stengs en Arthur Vermeeren als trio samen een succesformule vormen, opnieuw op te eisen. Luxeproblemen waar Van Bommel zich vandaag op verlekkert, maar vers bloed opstapelen louter om die periode te helpen overbruggen heeft daarom ook op tal van andere posities weinig zin.

ALLES OP JANSSEN
De kwaliteit in de bomvolle ziekenboeg – met ook nog andere potentiële titularissen zoals Koji Miyoshi – weerhield Overmars er dus van om verder de markt op te trekken. Nochtans kreeg Van Bommel de voorbije weken nauwelijks een volwaardige bank bij elkaar gepuzzeld. Ook wanneer iedereen fit is oogt de spoeling achterin en diep in de punt bijzonder dun. Toch mocht een van die schaarse wisselopties beschikken op Deadline Day. Bruny Nsimba verhuist namelijk – al dan niet definitief, waarover nog wat onenigheid bestaat – naar tweedeklasser SK Beveren. Op zich geen ramp: na een vrij veelbelovende start bleef de 22-jarige aanvaller steken op één doelpunt en twee assists in 20 optredens voor Antwerp. Ook bij Van Bommel lag hij ondanks zijn polyvalentie voorin duidelijk niet echt in de bovenste schuif.



Zelfs na de werkweigering en het uiteindelijke vertrek van Michael Frey kwam Nsimba, die op de flank evenmin het vertrouwen kreeg, amper aan de bak. Om de geschorste Janssen te vervangen koos Van Bommel tegen Anderlecht zelfs direct voor Gyrano Kerk. Hoewel de pas gearriveerde huurling al enkele trainingen in de benen had willen we aan zijn debuut niet te veel belang schenken, maar zoals zijn CV al liet vermoeden lijkt ook hij op de zijkanten beter tot zijn recht te komen. Een heel ander profiel dan Janssen, voor wie Van Bommel nu geen zuivere stand-in meer voorhanden heeft. Voortaan blijven de beschikbare alternatieven stuk voor stuk verschillende types, met als gevolg dat het hele systeem moet worden omgegooid telkens de spits verstek geeft. Vingers kruisen dat Janssen haast altijd inzetbaar is.

SLINKS MET STENGS
Op zich is Nsimba geen groot verlies, maar misschien had Overmars toch best nog een nummer negen in huis gehaald. Tenslotte gaat Kerk allicht vooral op rechts de concurrentie aan met Arbnor Muja, die daar profiteert van Stengs zijn nieuwe rol in het centrum. Net als Janssen is Vermeeren zijn partner in crime gelukkig van de partij tegen Union, wanneer Van Bommel nog geen beroep kan doen op Keita. Nadien krijgt de last-minute aanwinst minstens vier matchen de kans om te tonen dat hij een waardige opvolger kan zijn voor Stengs – en mogelijk in één klap ook van Yusuf, met wiens verkoop de Great Old dan een flinke hap van Keita zijn clausule kan financieren – mocht hij komende zomer niet definitief overkomen van Nice. Al kon de Nederlandse smaakmaker één wedstrijd minder op de strafbank zitten.



Antwerp ging echter in beroep tegen de aanvankelijk nochtans vrij milde minnelijke schikking van het bondsparket, dat drie speeldagen effectief vroeg voor zijn naar eigen zeggen onopzettelijke slaande beweging richting Amadou Diawara. Meer dan een poging om zijn sanctie te verminderen een slinkse kneep om Stengs zijn schorsing pas ná de cruciale confrontatie in de Croky Cup te laten ingaan. Missie geslaagd, alleen merkte de bondsprocureur terecht op dat hij er eigenlijk reeds goedkoop vanaf kwam. Waarop het Disciplinair Comité prompt een nog strenger verdict velde. Het stamnummer kreeg zo het deksel op de neus voor haar nogal doorzichtig 'misbruik' van de regels. Vermoedelijk zal verder beroep dan ook geen zoden aan de dijk meer brengen. De straf nu gewoon aanvaarden lijkt een beter idee.

TIJD VOOR KEITA
Bovenop de krakers tegen Club Brugge en Genk die hij sowieso zou missen staat Stengs in dat geval ook tegen Eupen en OH Leuven aan de kant. Samen met de vacature van stand-in voor Janssen, dankzij het vertrek van Paul Onuachu de gedoodverfde Gouden Stier, die niet werd ingevuld en zelfs nog meer openstaat dan voorheen misschien wel een tweede verkeerde inschatting op Deadline Day. Al ruilt Van Bommel die iets minder belangrijke duels wellicht met plezier in voor Stengs zijn aanwezigheid in de eerste van twee clashes tegen Union. In de tussentijd krijgt Keita bovendien de tijd om zich rustig in te werken op de Bosuil, wie weet geraakt tegen dan zelfs nog wat extra volk opgelapt. Of hoe Antwerp, ongeacht de uitkomst, ondanks het statement van de bond aan het langste eind lijkt te trekken.

AD

LEES OOK: Mark van Bommel eist twee principes bij Rode Duivels

Antwerp had nog een spits moeten aantrekken

Meest recent

Duivelse dissonant: "Net als in Rome de slechtste Belg"

Slechts enkele dagen na hun Italiaanse triomf staan de Rode Duivels weer met beide voeten op de ...

22
22
Einde verhaal: club en Van Bommel dumpen Rode Duivel

Een Rode Duivel die op het WK nog speelde, vliegt er plots overal uit de ploeg. Mark van Bommel liet ...

76
76
'Verbazende transfer Bayern: Kompany legt PL-lijntje uit'

Bayern München rekent ook dit seizoen op Manuel Neuer als nummer één. Maar het ...

110
110
Lukaku aan bank gekluisterd: bondscoach geeft dé reden

Romelu Lukaku heeft voorlopig nog niet zoveel plezier beleefd aan het nieuwe hoofdstuk bij de Rode ...

48
48
"Hij was onbestaand" - L'Equipe geeft twee Duivels 3 op 10

Het is de Rode Duivels dan toch niet gelukt om voor het eerst sinds 2015 een goed resultaat neer te ...

710
710
Rode Duivel maakt kapitale slipper: Van Bommel reageert

Lange tijd zat er minstens een puntje in, maar de Rode Duivels zijn er dan toch niet in geslaagd om ...

146
146
Zidane afgemaakt: “Rode Duivels interesseren hem niet”

De Rode Duivels speelden tegen Frankrijk namens de Nations League. In het Koning Boudewijnstadion ...

202
202
Grote uitblinker bij Duivels én een buis: Vlaamse kranten hard

De Rode Duivels leken lange tijd op weg naar een doelpuntenloos gelijkspel tegen Frankrijk in het ...

417
417
Revelatie Lavia laat frustraties de vrije loop na Frankrijk

De Rode Duivels waren lange tijd de evenknie van Frankrijk in het Koning Boudewijnstadion, maar in ...

142
142
Italië herstelt zich na België en haalt uit tegen Turkije

Terwijl de Rode Duivels met het kleinste verschil onderuit gingen in het Koning Boudewijnstadion ...

39
39
Rode Duivels gaan in slot strijdend onderuit tegen Frankrijk

De Rode Duivels bekampten in het Koning Boudewijnstadion Frankrijk namens de Nations League. ...

100
100
Struikelblok België tegen Frankrijk bloot: “Te veel mis”

De Rode Duivels staan aan de rust op 0-0 tegen Frankrijk na een eerste helft waar de Belgen enkele ...

168
168
Rode Duivel verbluft tegen Fransen: "Hoe goed kan je zijn?"

De Rode Duivels staan maandagavond tegenover hun grote rivaal van de voorbije jaren. En de eerste ...

171
171
'Barça glundert: droomopvolger Flick dankzij clausule'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

85
85
Eersteklassers bevoordeeld: grote verandering bij loting Croky Cup?

Maandag werd geloot voor de 1/16de finales van de Croky Cup. Daarbij gingen 16 van de 18 ...

285
285
'Man City machteloos: twee grootmachten contacteren Haaland'

De club heeft weliswaar al laten weten een beroepsprocedure in te schakelen, maar de veroordeling ...

313
313
De Cuyper doorbreekt stilte over hartverscheurende periode

Wat vandaag bijna vanzelfsprekend lijkt, hing voor Maxim De Cuyper ooit aan een zijden draadje. De ...

63
63
Verrassende vertrekker bij Standard: "Het juiste moment"

Bij Standard kregen ze tijdens de interlandbreak te maken met nog een verrassende vertrekker. ...

75
75
11 namen: Van Bommel gooit Lavia en Seys in de strijd

De Rode Duivels namen een uitstekende start in de Nations League door te gaan winnen in Italië. ...

113
113
Swerts stuurt stevige waarschuwing naar Jonge Duivels

De Jonge Duivels werken in deze interlandperiode hun laatste drie kwalificatiematchen af voor het EK ...

47
47
"Hij heeft niets getekend"-Coucke legt waarheid op tafel

Marc Coucke heeft een leven waar veel mensen van dromen. De man is stinkend rijk en kocht zich in ...

151
151
Godts spreekt duidelijke taal over doorbraak bij PSG

De Rode Duivels nemen het straks op tegen Frankrijk en dat wordt voor Mika Godts een speciale ...

68
68
'Barça wil weer toeslaan met toptalent uit Premier League'

FC Barcelona gaat dezer dagen opvallend vaak aankloppen in de Premier League, vooral voor ...

33
33
Standard strikt zeer fraaie tegenstander tijdens break

Er werd afgelopen weekend niet gevoetbald in de Jupiler Pro League en dat zal ook volgend weekend ...

56
56
Nu gaat het snel: Van Bommel-lieveling krijgt droomtransfer

Mark van Bommel ziet in hem een beetje zichzelf. In Rome liet de Rode Duivel zien waarom. Deze zomer ...

132
132

Meer sportnieuws