Tedesco brengt schok teweeg bij Rode Duivels

door
Tedesco brengt schok teweeg bij Rode Duivels

De raad van Bestuur moet het enkel nog officieel bekrachtigen, maar behoudens grote verrassingen wordt Domenico Tedesco weldra de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De 37-jarige Duitser wordt de opvolger van Roberto Martinez en hij moet een frisse wind laten waaien door de selectie van de nationale ploeg. De oubollige en conservatieve aanpak van Martinez maakt plaats voor de pragmatische, aanvallende en intensieve methodologie van Tedesco.


JONG MAAR ERVAREN

Domenico Tedesco wordt de bondscoach van de Rode Duivels, hij tekent eerstdaags een contract dat hem tot na het WK 2026 aan de Belgische voetbalbond bindt. Qua profiel past de jonge coach helemaal in het vooropgestelde profiel want hij heeft een moderne aanpak, communiceert goed naar zijn spelers toe als naar de buitenwereld, staat voor energiek voetbal en hij maakt ook gebruik van data. Een seriële winnaar is hij wel niet meteen, ‘enkel’ een Duitse beker met RB Leipzig staat op zijn palmares.



Domenico Tedesco heeft wel al veel watertjes doorzwommen in zijn zesjarige carrière, van de kelder in de 2. Bundesliga tot aan de halve finales van de Europa League, waardoor hij op korte termijn heel wat uiteenlopende ervaringen opdeed. De job als bondscoach is dus wederom nieuwe verfrissende wending in Tedesco’s loopbaan. Hij wordt omschreven als een laptoptrainer omdat hij niet kan buigen op een carrière als profvoetballer, maar hij werkte wel keihard om op de positie te staan waar hij vandaag staat.

ENERGIEK EN INTENSIEF MAAR OOK PRAGMATISCH

Domenico Tedesco werkte zich op van jeugdcoach bij ASV Aichwald tot de jeugdcategorieën van Stuttgart en Hofheim, waar hij zijn UEFA Pro-License behaalde als beste van de klas. De Duitser deed zelfs beter dan Julian Nagelsmann. Tedesco’s eerste job als hoofdcoach was bij FC Aue, de club die hij met zijn enthousiasme en oog voor detail - en bovendien in amper 11 wedstrijden - redde van de degradatie in de 2. Bundesliga. Schalke 04 nam hem vervolgens over maar dat was niet naar de zin van de ‘oude garde’ in het Duitse voetbal.

Mehmet Scholl, ex-Duits international en speler van Bayern München, was destijds namelijk niet te spreken over de verrassende aanstelling van Domenico Tedesco als coach van Schalke 04. Scholl vond immers het niet kunnen dat de zogenaamde laptoptrainers zomaar aan de slag kunnen bij clubs in de Bundesliga. “Zulke Tedescos hebben tactische ideeën maar ze speelden zelf nooit op het hoogste niveau en ze hebben geen idee hoe het eraan toe gaat aan de top. Zo’n gasten zijn niet geïnteresseerd in mensen.”



Domenico Tedesco haalde meteen zijn gram in zijn eerste seizoen bij Schalke 04, toen hij de club vicekampioen maakte in de Bundesliga, dankzij een ijzersterke defensie en een ultra-efficiëntie aanval. Tedesco grapte toen wel eens dat zijn eerder defensieve aanpak een gevolg is van zijn Italiaanse roots, maar in feite is hij een aanhanger van dominant, agressief en combinerend voetbal. De Duitser is daarom een pragmatische coach, die uitgaat van de sterktes en kwaliteiten van de eigen ploeg, eerder dan zijn persoonlijke visie proberen door te drukken.

CONTRAST MET MARTINEZ

Domenico Tedesco voerde bij RB Leipzig bijvoorbeeld een hoge pressing door, volledig volgens de filosofie van de RB-school, maar hij paste zich ook aan aan meerdere veldbezettingen en tactieken. Daarom draagt hij ook het mentale aspect van het spelletje hoog in het vaandel, zoals mentaliteit en grinta, nog veel meer dan enkel en alleen maar tactische instructies in zijn ploeg te pompen. Het is dan ook geen toeval dat een duidelijke en motiverende communicatie één van Tedesco’s uitgesproken sterktes is.



Het wordt dus nog even afwachten welke tactiek, nuances en veldbezetting Domenico Tedesco zal gebruiken bij de Rode Duivels, maar er zal ongetwijfeld meer mentaliteit, grinta en energie te zien zijn in vergelijking met de nationale ploeg onder Roberto Martinez. Pragmatisch zoals hij is, zal Tedesco eerst zien welk vlees hij in de kuip heeft alvorens zijn tactische plannen uit de doeken te doen. Tedesco haalt alvast zijn inspiratie bij uiteenlopende ploegen en coaches zoals het Chelsea van José Mourinho, het Manchester United van Sir Alex Ferguson en het FC Barcelona van Frank Rijkaard.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Is Tedesco de geknipte man voor de job?

Meest recent

'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

6
6
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

34
34
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

96
96
'Lewandowski lonkt naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

216
216
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

21
21
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

60
60
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

90
90
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

116
116
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

107
107
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

77
77
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

423
423
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

270
270
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

82
82
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

780
780
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

124
124
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

157
157
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

310
310
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

179
179
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

76
76
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

855
855
Vermant ziet WK-plek in gevaar komen door ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

371
371
Anderlecht richting top zes, maar transfers overtuigen niet

RSC Anderlecht doet het goed onder Jérémy Taravel. De Brusselaars bereikten de ...

357
357
AA Gent hoopt mee: "Willen beiden naar het WK"

Bij AA Gent staat alles momenteel in het teken van de top zes. Falen zou alweer een blamage zijn ...

76
76
'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Bij Standard hebben ze de afgelopen jaren heel veel mislukte transfers afgerond. Eén van de ...

136
136

Meer sportnieuws