Tedesco brengt schok teweeg bij Rode Duivels

door
Tedesco brengt schok teweeg bij Rode Duivels

De raad van Bestuur moet het enkel nog officieel bekrachtigen, maar behoudens grote verrassingen wordt Domenico Tedesco weldra de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De 37-jarige Duitser wordt de opvolger van Roberto Martinez en hij moet een frisse wind laten waaien door de selectie van de nationale ploeg. De oubollige en conservatieve aanpak van Martinez maakt plaats voor de pragmatische, aanvallende en intensieve methodologie van Tedesco.


JONG MAAR ERVAREN

Domenico Tedesco wordt de bondscoach van de Rode Duivels, hij tekent eerstdaags een contract dat hem tot na het WK 2026 aan de Belgische voetbalbond bindt. Qua profiel past de jonge coach helemaal in het vooropgestelde profiel want hij heeft een moderne aanpak, communiceert goed naar zijn spelers toe als naar de buitenwereld, staat voor energiek voetbal en hij maakt ook gebruik van data. Een seriële winnaar is hij wel niet meteen, ‘enkel’ een Duitse beker met RB Leipzig staat op zijn palmares.



Domenico Tedesco heeft wel al veel watertjes doorzwommen in zijn zesjarige carrière, van de kelder in de 2. Bundesliga tot aan de halve finales van de Europa League, waardoor hij op korte termijn heel wat uiteenlopende ervaringen opdeed. De job als bondscoach is dus wederom nieuwe verfrissende wending in Tedesco’s loopbaan. Hij wordt omschreven als een laptoptrainer omdat hij niet kan buigen op een carrière als profvoetballer, maar hij werkte wel keihard om op de positie te staan waar hij vandaag staat.

ENERGIEK EN INTENSIEF MAAR OOK PRAGMATISCH

Domenico Tedesco werkte zich op van jeugdcoach bij ASV Aichwald tot de jeugdcategorieën van Stuttgart en Hofheim, waar hij zijn UEFA Pro-License behaalde als beste van de klas. De Duitser deed zelfs beter dan Julian Nagelsmann. Tedesco’s eerste job als hoofdcoach was bij FC Aue, de club die hij met zijn enthousiasme en oog voor detail - en bovendien in amper 11 wedstrijden - redde van de degradatie in de 2. Bundesliga. Schalke 04 nam hem vervolgens over maar dat was niet naar de zin van de ‘oude garde’ in het Duitse voetbal.

Mehmet Scholl, ex-Duits international en speler van Bayern München, was destijds namelijk niet te spreken over de verrassende aanstelling van Domenico Tedesco als coach van Schalke 04. Scholl vond immers het niet kunnen dat de zogenaamde laptoptrainers zomaar aan de slag kunnen bij clubs in de Bundesliga. “Zulke Tedescos hebben tactische ideeën maar ze speelden zelf nooit op het hoogste niveau en ze hebben geen idee hoe het eraan toe gaat aan de top. Zo’n gasten zijn niet geïnteresseerd in mensen.”



Domenico Tedesco haalde meteen zijn gram in zijn eerste seizoen bij Schalke 04, toen hij de club vicekampioen maakte in de Bundesliga, dankzij een ijzersterke defensie en een ultra-efficiëntie aanval. Tedesco grapte toen wel eens dat zijn eerder defensieve aanpak een gevolg is van zijn Italiaanse roots, maar in feite is hij een aanhanger van dominant, agressief en combinerend voetbal. De Duitser is daarom een pragmatische coach, die uitgaat van de sterktes en kwaliteiten van de eigen ploeg, eerder dan zijn persoonlijke visie proberen door te drukken.

CONTRAST MET MARTINEZ

Domenico Tedesco voerde bij RB Leipzig bijvoorbeeld een hoge pressing door, volledig volgens de filosofie van de RB-school, maar hij paste zich ook aan aan meerdere veldbezettingen en tactieken. Daarom draagt hij ook het mentale aspect van het spelletje hoog in het vaandel, zoals mentaliteit en grinta, nog veel meer dan enkel en alleen maar tactische instructies in zijn ploeg te pompen. Het is dan ook geen toeval dat een duidelijke en motiverende communicatie één van Tedesco’s uitgesproken sterktes is.



Het wordt dus nog even afwachten welke tactiek, nuances en veldbezetting Domenico Tedesco zal gebruiken bij de Rode Duivels, maar er zal ongetwijfeld meer mentaliteit, grinta en energie te zien zijn in vergelijking met de nationale ploeg onder Roberto Martinez. Pragmatisch zoals hij is, zal Tedesco eerst zien welk vlees hij in de kuip heeft alvorens zijn tactische plannen uit de doeken te doen. Tedesco haalt alvast zijn inspiratie bij uiteenlopende ploegen en coaches zoals het Chelsea van José Mourinho, het Manchester United van Sir Alex Ferguson en het FC Barcelona van Frank Rijkaard.

LEES OOK: Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Is Tedesco de geknipte man voor de job?

Meest recent

'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

21
21
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

7
7
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

172
172
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

238
238
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

237
237
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

10
10
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

27
27
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

44
44
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

87
87
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

79
79
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

56
56
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

327
327
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

149
149
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

285
285
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

123
123
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

445
445
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

255
255
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

205
205
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

160
160
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

234
234
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

67
67
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

709
709
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

59
59
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

80
80
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

126
126

Meer sportnieuws