Tedesco brengt schok teweeg bij Rode Duivels

3736
Tedesco brengt schok teweeg bij Rode Duivels

De raad van Bestuur moet het enkel nog officieel bekrachtigen, maar behoudens grote verrassingen wordt Domenico Tedesco weldra de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De 37-jarige Duitser wordt de opvolger van Roberto Martinez en hij moet een frisse wind laten waaien door de selectie van de nationale ploeg. De oubollige en conservatieve aanpak van Martinez maakt plaats voor de pragmatische, aanvallende en intensieve methodologie van Tedesco.


JONG MAAR ERVAREN

Domenico Tedesco wordt de bondscoach van de Rode Duivels, hij tekent eerstdaags een contract dat hem tot na het WK 2026 aan de Belgische voetbalbond bindt. Qua profiel past de jonge coach helemaal in het vooropgestelde profiel want hij heeft een moderne aanpak, communiceert goed naar zijn spelers toe als naar de buitenwereld, staat voor energiek voetbal en hij maakt ook gebruik van data. Een seriële winnaar is hij wel niet meteen, ‘enkel’ een Duitse beker met RB Leipzig staat op zijn palmares.



Domenico Tedesco heeft wel al veel watertjes doorzwommen in zijn zesjarige carrière, van de kelder in de 2. Bundesliga tot aan de halve finales van de Europa League, waardoor hij op korte termijn heel wat uiteenlopende ervaringen opdeed. De job als bondscoach is dus wederom nieuwe verfrissende wending in Tedesco’s loopbaan. Hij wordt omschreven als een laptoptrainer omdat hij niet kan buigen op een carrière als profvoetballer, maar hij werkte wel keihard om op de positie te staan waar hij vandaag staat.

ENERGIEK EN INTENSIEF MAAR OOK PRAGMATISCH

Domenico Tedesco werkte zich op van jeugdcoach bij ASV Aichwald tot de jeugdcategorieën van Stuttgart en Hofheim, waar hij zijn UEFA Pro-License behaalde als beste van de klas. De Duitser deed zelfs beter dan Julian Nagelsmann. Tedesco’s eerste job als hoofdcoach was bij FC Aue, de club die hij met zijn enthousiasme en oog voor detail - en bovendien in amper 11 wedstrijden - redde van de degradatie in de 2. Bundesliga. Schalke 04 nam hem vervolgens over maar dat was niet naar de zin van de ‘oude garde’ in het Duitse voetbal.

Mehmet Scholl, ex-Duits international en speler van Bayern München, was destijds namelijk niet te spreken over de verrassende aanstelling van Domenico Tedesco als coach van Schalke 04. Scholl vond immers het niet kunnen dat de zogenaamde laptoptrainers zomaar aan de slag kunnen bij clubs in de Bundesliga. “Zulke Tedescos hebben tactische ideeën maar ze speelden zelf nooit op het hoogste niveau en ze hebben geen idee hoe het eraan toe gaat aan de top. Zo’n gasten zijn niet geïnteresseerd in mensen.”



Domenico Tedesco haalde meteen zijn gram in zijn eerste seizoen bij Schalke 04, toen hij de club vicekampioen maakte in de Bundesliga, dankzij een ijzersterke defensie en een ultra-efficiëntie aanval. Tedesco grapte toen wel eens dat zijn eerder defensieve aanpak een gevolg is van zijn Italiaanse roots, maar in feite is hij een aanhanger van dominant, agressief en combinerend voetbal. De Duitser is daarom een pragmatische coach, die uitgaat van de sterktes en kwaliteiten van de eigen ploeg, eerder dan zijn persoonlijke visie proberen door te drukken.

CONTRAST MET MARTINEZ

Domenico Tedesco voerde bij RB Leipzig bijvoorbeeld een hoge pressing door, volledig volgens de filosofie van de RB-school, maar hij paste zich ook aan aan meerdere veldbezettingen en tactieken. Daarom draagt hij ook het mentale aspect van het spelletje hoog in het vaandel, zoals mentaliteit en grinta, nog veel meer dan enkel en alleen maar tactische instructies in zijn ploeg te pompen. Het is dan ook geen toeval dat een duidelijke en motiverende communicatie één van Tedesco’s uitgesproken sterktes is.



Het wordt dus nog even afwachten welke tactiek, nuances en veldbezetting Domenico Tedesco zal gebruiken bij de Rode Duivels, maar er zal ongetwijfeld meer mentaliteit, grinta en energie te zien zijn in vergelijking met de nationale ploeg onder Roberto Martinez. Pragmatisch zoals hij is, zal Tedesco eerst zien welk vlees hij in de kuip heeft alvorens zijn tactische plannen uit de doeken te doen. Tedesco haalt alvast zijn inspiratie bij uiteenlopende ploegen en coaches zoals het Chelsea van José Mourinho, het Manchester United van Sir Alex Ferguson en het FC Barcelona van Frank Rijkaard.

LEES OOK: Degryse tempert van Bommel-euforie bij Rode Duivels

Is Tedesco de geknipte man voor de job?

Meest recent

Pijnlijke conclusie Duitsland: "Kijk naar Tzolis en Karetsas"

Met vier wereldtitels en drie Europese titels oogt het palmares van Duitsland indrukwekkend, maar de ...

4
4
Brandon Mechele raakt Brugse fans met emotioneel bericht

Brandon Mechele laat zich deze keer van een opvallend andere kant zien. De verdediger van Club ...

6
6
Pijnlijke eerste nederlaag Klopp, blunder redt Portugal

Er stonden zondagavond nog twee wedstrijden op het programma in de A-liga van de Nations League. ...

28
28
Duivel beleefde harde leerschool op WK: "Dat betaal je cash"

De Rode Duivels hopen maandagavond tegen Frankrijk al het goede van vorige vrijdag te bevestigen. ...

13
13
'Barça zoekt centen: 3 spelers nu al in etalage gezet'

De zomermercato sloot nog geen maand geleden zijn deuren en de start van de volgende transferperiode ...

26
26
Straffe cijfers: Xavi maakt meteen indruk bij Oranje

Zondagavond wordt er opnieuw volop gevoetbald in de Nations League. De eerste wedstrijd van de avond ...

26
26
'Zidane wijzigt: deze Franse elf starten tegen Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn hun campagne in de Nations League uitstekend begonnen met een overwinning in ...

54
54
Donkere wolken boven Ruben Van Gucht: alarmbellen gaan af

Donkere wolken pakken zich steeds nadrukkelijker samen rond Ruben Van Gucht. De 39-jarige ...

55
55
Van Bommel doet belangrijke aankondiging voor Frankrijk

De wedstrijden volgen elkaar in deze interlandbreak in sneltempo op. Maandagavond moeten de Rode ...

134
134
Frankrijk met 'B-ploeg' tegen de Rode Duivels?

Zinedine Zidane weet wat hem dinsdagavond te wachten staat. Frankrijk maakt zich op voor de ...

79
79
Zidane praat openlijk over Duivels, Hazard én Van Bommel

Sommige ontmoetingen blijven hangen. Ook jaren later. Voor Zinedine Zidane geldt dat zowel voor Eden ...

327
327
Roberto Carlos lost horrorverhaal: "160 miljoen euro..."

Roberto Carlos heeft naar eigen zeggen bijna zijn volledige opgebouwde vermogen verloren na ...

43
43
Van Bommel schokt Club Brugge: drastische ingreep rond Vanaken

Ivan Leko zei het luid en duidelijk: laat Hans Vanaken bij de Rode Duivels matchen spelen. Mark van ...

308
308
Nieuwe held staat op bij Oranje, Riemer bezweert crisis

Servië en Nederland speelden om 18u, in een zeer karig gevuld stadion, tegen elkaar. Kon Oranje ...

33
33
Ngoy: "Rudi Garcia? Ik hoorde al geruchten"

Een rustige zomer, wat interesse uit het buitenland en ondertussen vooral de focus op zijn ...

88
88
Castagne lovend: "Zij zijn een kwaliteitsinjectie voor ons"

Timothy Castagne speelde een sterk WK en is momenteel de nummer één als rechtsachter. ...

60
60
Toon is gezet: Franse ster deelt prikje uit aan Belgen

De Rode Duivels staan maandagavond voor een clash van formaat. Zo komt Frankrijk, nog steeds nummer ...

124
124
Croky Cup: totale afgang Lierse, Beerschot en co foutloos

Ondanks de interland-break ging de bal dit weekend toch aan het rollen op de Belgische velden. Zo ...

181
181
Xavi sleutelt aan basisploeg: Oranje met basisdebutant

Niet enkel de Rode Duivels zijn tijdens de huidige interland-periode aan een nieuw hoofdstuk ...

27
27
Thorup in vieze papieren bij Genk: "Structureel probleem"

KRC Genk is één van de teleurstellingen van het eerste seizoensluik in de Jupiler Pro ...

308
308
Nieuwe naam in elftal Duivels? "Hij heeft alle kwaliteiten"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

242
242
'Kompany wordt bediend: Bayern slaat toe in januari'

Coach Vincent Kompany beschikt bij Bayern München over een ijzersterke selectie. Maar op ...

234
234
Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, ondertussen zijn al 7 speeldagen achter de rug. ...

648
648
Gevecht om Ballon d'Or: opvallende uitspraak Lamine Yamal

Binnen een maand wordt bekend gemaakt wie Ousmane Dembélé opvolgt als winnaar van de ...

69
69
Van Bommel verrast: basisploeg tegen Frankrijk al bekend

Maandagavond is het zover, dan werkt Mark van Bommel zijn eerste wedstrijd als Belgisch bondscoach ...

583
583

Meer sportnieuws