Tedesco brengt schok teweeg bij Rode Duivels

3736 stemmen
Tedesco brengt schok teweeg bij Rode Duivels

De raad van Bestuur moet het enkel nog officieel bekrachtigen, maar behoudens grote verrassingen wordt Domenico Tedesco weldra de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De 37-jarige Duitser wordt de opvolger van Roberto Martinez en hij moet een frisse wind laten waaien door de selectie van de nationale ploeg. De oubollige en conservatieve aanpak van Martinez maakt plaats voor de pragmatische, aanvallende en intensieve methodologie van Tedesco.


JONG MAAR ERVAREN

Domenico Tedesco wordt de bondscoach van de Rode Duivels, hij tekent eerstdaags een contract dat hem tot na het WK 2026 aan de Belgische voetbalbond bindt. Qua profiel past de jonge coach helemaal in het vooropgestelde profiel want hij heeft een moderne aanpak, communiceert goed naar zijn spelers toe als naar de buitenwereld, staat voor energiek voetbal en hij maakt ook gebruik van data. Een seriële winnaar is hij wel niet meteen, ‘enkel’ een Duitse beker met RB Leipzig staat op zijn palmares.



Domenico Tedesco heeft wel al veel watertjes doorzwommen in zijn zesjarige carrière, van de kelder in de 2. Bundesliga tot aan de halve finales van de Europa League, waardoor hij op korte termijn heel wat uiteenlopende ervaringen opdeed. De job als bondscoach is dus wederom nieuwe verfrissende wending in Tedesco’s loopbaan. Hij wordt omschreven als een laptoptrainer omdat hij niet kan buigen op een carrière als profvoetballer, maar hij werkte wel keihard om op de positie te staan waar hij vandaag staat.

ENERGIEK EN INTENSIEF MAAR OOK PRAGMATISCH

Domenico Tedesco werkte zich op van jeugdcoach bij ASV Aichwald tot de jeugdcategorieën van Stuttgart en Hofheim, waar hij zijn UEFA Pro-License behaalde als beste van de klas. De Duitser deed zelfs beter dan Julian Nagelsmann. Tedesco’s eerste job als hoofdcoach was bij FC Aue, de club die hij met zijn enthousiasme en oog voor detail - en bovendien in amper 11 wedstrijden - redde van de degradatie in de 2. Bundesliga. Schalke 04 nam hem vervolgens over maar dat was niet naar de zin van de ‘oude garde’ in het Duitse voetbal.

Mehmet Scholl, ex-Duits international en speler van Bayern München, was destijds namelijk niet te spreken over de verrassende aanstelling van Domenico Tedesco als coach van Schalke 04. Scholl vond immers het niet kunnen dat de zogenaamde laptoptrainers zomaar aan de slag kunnen bij clubs in de Bundesliga. “Zulke Tedescos hebben tactische ideeën maar ze speelden zelf nooit op het hoogste niveau en ze hebben geen idee hoe het eraan toe gaat aan de top. Zo’n gasten zijn niet geïnteresseerd in mensen.”



Domenico Tedesco haalde meteen zijn gram in zijn eerste seizoen bij Schalke 04, toen hij de club vicekampioen maakte in de Bundesliga, dankzij een ijzersterke defensie en een ultra-efficiëntie aanval. Tedesco grapte toen wel eens dat zijn eerder defensieve aanpak een gevolg is van zijn Italiaanse roots, maar in feite is hij een aanhanger van dominant, agressief en combinerend voetbal. De Duitser is daarom een pragmatische coach, die uitgaat van de sterktes en kwaliteiten van de eigen ploeg, eerder dan zijn persoonlijke visie proberen door te drukken.

CONTRAST MET MARTINEZ

Domenico Tedesco voerde bij RB Leipzig bijvoorbeeld een hoge pressing door, volledig volgens de filosofie van de RB-school, maar hij paste zich ook aan aan meerdere veldbezettingen en tactieken. Daarom draagt hij ook het mentale aspect van het spelletje hoog in het vaandel, zoals mentaliteit en grinta, nog veel meer dan enkel en alleen maar tactische instructies in zijn ploeg te pompen. Het is dan ook geen toeval dat een duidelijke en motiverende communicatie één van Tedesco’s uitgesproken sterktes is.



Het wordt dus nog even afwachten welke tactiek, nuances en veldbezetting Domenico Tedesco zal gebruiken bij de Rode Duivels, maar er zal ongetwijfeld meer mentaliteit, grinta en energie te zien zijn in vergelijking met de nationale ploeg onder Roberto Martinez. Pragmatisch zoals hij is, zal Tedesco eerst zien welk vlees hij in de kuip heeft alvorens zijn tactische plannen uit de doeken te doen. Tedesco haalt alvast zijn inspiratie bij uiteenlopende ploegen en coaches zoals het Chelsea van José Mourinho, het Manchester United van Sir Alex Ferguson en het FC Barcelona van Frank Rijkaard.

LEES OOK: Onrust bij Rode Duivels door Courtois? “Zoals bij Tedesco”

Is Tedesco de geknipte man voor de job?

Meest recent

Spectaculair gerucht: Noa Lang terug naar Club Brugge?

Club Brugge gaat eerstdaags het nationale transferrecord verbreken. Zo is Christos Tzolis goed op ...

69
69
Ruben Van Gucht zorgt voor heel wat ophef in Gent

Waar hij de voorbije weken ook verschijnt, hij trekt meteen de aandacht. Op televisie, op sociale ...

22
22
'Dortmund verslikt zich: grote twist rond Karetsas'

KRC Genk bereidt zich momenteel voor op de competitieopener tegen Zulte Waregem. Of coach Jess ...

209
209
'Premier League davert: Chelsea kaapt megadeal met 137 mil'

Nu het WK er nagenoeg opzit, kan de zomermercato helemaal losbarsten. Dat is in de Premier League ...

76
76
Grote zorgen om WK-finale, Spanje nu al getroffen

Zondagavond strijden Spanje en Argentinië in New Jersey om de wereldtitel. Maar daags voor de ...

151
151
Anderlecht panikeert: Wat flikt Sibierski nu op de mercato?

Antoine Sibierski zorgt met zijn nieuwste transferpiste meteen voor discussie bij Anderlecht. ...

508
508
'Onyedika heeft akkoord: openingsbod doet Club schrikken'

Nu de verkoop van Christos Tzolis zo goed als afgerond is, kan Club Brugge zich gaan toeleggen op ...

671
671
Wesley Sonck diep geraakt door harde woorden over zoon

De weg naar de top loopt zelden in een rechte lijn. Kritiek, twijfels en teleurstellingen horen er ...

98
98
Oefenduels: Union slikt doelpuntenkermis, Genk gaat onderuit

Nog minder dan een maand te gaan en de Jupiler Pro League trekt zich weer op gang. De eersteklassers ...

503
503
'PSG zet talentvolle basispion van Club Brugge op shortlist'

Paris Saint-Germain houdt de ontwikkelingen rond Kyriane Sabbe nauwlettend in de gaten. De 20-jarige ...

223
223
'Union SG stuurt twee 'floptransfers' door'

Union SG deed al waanzinnig veel goede transfers, maar er zaten ook al wat miscasts tussen. Twee ...

98
98
'Zulte Waregem drukt door voor nieuwe smaakmaker'

Zulte Waregem is zeker van plan zich nog te roeren op de transfermarkt. Essevee heeft volgens ...

408
408
Vertrekt Overmars na exit van Gheysens?

Wouter Vandenhaute heeft met een groep mensen Royal Antwerp FC overgenomen. Sommigen halen aan dat ...

521
521
'Anderlecht grijpt mis, Athletic de Bilbao wint het pleit'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

211
211
Sommer heeft héél duidelijke boodschap voor Club Brugge-fans

Yann Sommer maakte nog geen minuten tegen sc Heerenveen, maar dat zal in de volgende oefenpot wel ...

286
286
'STVV passeert weer langs de kassa'

STVV gaat weldra een volgende uitgaande transfer afronden. De Kanaries zijn momenteel nog volop aan ...

122
122
Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichter. En dus werken de ...

192
192
'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

816
816
Nummer 9 voor Messi? Opvallende actie Ballon d'Or-organisatie

Lionel Messi kan zondagavond opnieuw een indrukwekkend stukje voetbalgeschiedenis schrijven. Zo ...

145
145
'Club heeft genoeg gezien: miljoenenaankop kan beschikken'

Tenzij de medische proeven nog roet in het eten gooien, trekt Christos Tzolis eerstdaags naar ...

552
552
Garcia of nieuwe bondscoach? Vandenbempt spreekt heldere taal

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

335
335
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

375
375
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

844
844
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

188
188
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

490
490

Meer sportnieuws