Tedesco brengt schok teweeg bij Rode Duivels

door
Tedesco brengt schok teweeg bij Rode Duivels

De raad van Bestuur moet het enkel nog officieel bekrachtigen, maar behoudens grote verrassingen wordt Domenico Tedesco weldra de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De 37-jarige Duitser wordt de opvolger van Roberto Martinez en hij moet een frisse wind laten waaien door de selectie van de nationale ploeg. De oubollige en conservatieve aanpak van Martinez maakt plaats voor de pragmatische, aanvallende en intensieve methodologie van Tedesco.


JONG MAAR ERVAREN

Domenico Tedesco wordt de bondscoach van de Rode Duivels, hij tekent eerstdaags een contract dat hem tot na het WK 2026 aan de Belgische voetbalbond bindt. Qua profiel past de jonge coach helemaal in het vooropgestelde profiel want hij heeft een moderne aanpak, communiceert goed naar zijn spelers toe als naar de buitenwereld, staat voor energiek voetbal en hij maakt ook gebruik van data. Een seriële winnaar is hij wel niet meteen, ‘enkel’ een Duitse beker met RB Leipzig staat op zijn palmares.



Domenico Tedesco heeft wel al veel watertjes doorzwommen in zijn zesjarige carrière, van de kelder in de 2. Bundesliga tot aan de halve finales van de Europa League, waardoor hij op korte termijn heel wat uiteenlopende ervaringen opdeed. De job als bondscoach is dus wederom nieuwe verfrissende wending in Tedesco’s loopbaan. Hij wordt omschreven als een laptoptrainer omdat hij niet kan buigen op een carrière als profvoetballer, maar hij werkte wel keihard om op de positie te staan waar hij vandaag staat.

ENERGIEK EN INTENSIEF MAAR OOK PRAGMATISCH

Domenico Tedesco werkte zich op van jeugdcoach bij ASV Aichwald tot de jeugdcategorieën van Stuttgart en Hofheim, waar hij zijn UEFA Pro-License behaalde als beste van de klas. De Duitser deed zelfs beter dan Julian Nagelsmann. Tedesco’s eerste job als hoofdcoach was bij FC Aue, de club die hij met zijn enthousiasme en oog voor detail - en bovendien in amper 11 wedstrijden - redde van de degradatie in de 2. Bundesliga. Schalke 04 nam hem vervolgens over maar dat was niet naar de zin van de ‘oude garde’ in het Duitse voetbal.

Mehmet Scholl, ex-Duits international en speler van Bayern München, was destijds namelijk niet te spreken over de verrassende aanstelling van Domenico Tedesco als coach van Schalke 04. Scholl vond immers het niet kunnen dat de zogenaamde laptoptrainers zomaar aan de slag kunnen bij clubs in de Bundesliga. “Zulke Tedescos hebben tactische ideeën maar ze speelden zelf nooit op het hoogste niveau en ze hebben geen idee hoe het eraan toe gaat aan de top. Zo’n gasten zijn niet geïnteresseerd in mensen.”



Domenico Tedesco haalde meteen zijn gram in zijn eerste seizoen bij Schalke 04, toen hij de club vicekampioen maakte in de Bundesliga, dankzij een ijzersterke defensie en een ultra-efficiëntie aanval. Tedesco grapte toen wel eens dat zijn eerder defensieve aanpak een gevolg is van zijn Italiaanse roots, maar in feite is hij een aanhanger van dominant, agressief en combinerend voetbal. De Duitser is daarom een pragmatische coach, die uitgaat van de sterktes en kwaliteiten van de eigen ploeg, eerder dan zijn persoonlijke visie proberen door te drukken.

CONTRAST MET MARTINEZ

Domenico Tedesco voerde bij RB Leipzig bijvoorbeeld een hoge pressing door, volledig volgens de filosofie van de RB-school, maar hij paste zich ook aan aan meerdere veldbezettingen en tactieken. Daarom draagt hij ook het mentale aspect van het spelletje hoog in het vaandel, zoals mentaliteit en grinta, nog veel meer dan enkel en alleen maar tactische instructies in zijn ploeg te pompen. Het is dan ook geen toeval dat een duidelijke en motiverende communicatie één van Tedesco’s uitgesproken sterktes is.



Het wordt dus nog even afwachten welke tactiek, nuances en veldbezetting Domenico Tedesco zal gebruiken bij de Rode Duivels, maar er zal ongetwijfeld meer mentaliteit, grinta en energie te zien zijn in vergelijking met de nationale ploeg onder Roberto Martinez. Pragmatisch zoals hij is, zal Tedesco eerst zien welk vlees hij in de kuip heeft alvorens zijn tactische plannen uit de doeken te doen. Tedesco haalt alvast zijn inspiratie bij uiteenlopende ploegen en coaches zoals het Chelsea van José Mourinho, het Manchester United van Sir Alex Ferguson en het FC Barcelona van Frank Rijkaard.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Is Tedesco de geknipte man voor de job?

Meest recent

Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

18
18
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

70
70
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

16
16
Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Hoe Club Brugge Nicky Hayen op straat zette en nadien ook nog communiceerde, dat was een topclub ...

251
251
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

26
26
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

38
38
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

224
224
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

165
165
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

86
86
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

216
216
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

68
68
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

72
72
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

110
110
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

94
94
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

52
52
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

57
57
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

215
215
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

39
39
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

58
58
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

251
251
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

198
198
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

146
146
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

268
268
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

94
94

Meer sportnieuws