'Kompany berooft Anderlecht van toptalent'

door
'Kompany berooft Anderlecht van toptalent'

Vincent Kompany zal zich zijn vertrek bij RSC Anderlecht niet beklaagd hebben. Onze landgenoot doet het uitstekend in The Championship met Burnley FC en lijkt zo goed als op weg naar promotie naar de Premier League. Ook op transfervlak laat de ex-Rode Duivel zich gelden.


Kompany lijkt goed te weten welke spelers hij erbij wil en komt nu opnieuw uit in ons land. Volgens Het Nieuwsblad heeft Burnley een akkoord met Enock Agyei, een 18-jarige aanvaller van RSC Anderlecht. Agyei staat te boek als een groot talent en lijkt zijn carrière niet bij RSCA, maar wel bij Burnley voort te zetten.

Het contract van de jongeling loopt eind dit seizoen af en zal dus niet verlengd worden. Agyei zou dan in de zomer de overstap maken naar Burnley, dat vanaf dan misschien wel in de opnieuw in de Premier League aan de slag zal gaan. Burnley zou naar verluidt heel wat andere geïnteresseerde clubs aftroeven. De genoemde bron maakt gewag van interesse van enkele Belgische clubs, waaronder Standard, en het Nederlandse PSV. De Eindhovenaren trokken met Fabio Silva al een ex-speler van RSCA aan. Maar ze pakken nu dus naast Agyei.

GEEN DEBUUT
Zo ziet Anderlecht opnieuw een groot talent verhuizen dat niet voor eerste ploeg gespeeld heeft. Agyei kwam dit seizoen uit voor de RSCA Futures. Hij speelde 17 keer in de Challenger Pro League en was daarin goed voor 4 goals en 1 assist. Bij Burnley komt de jonge aanvaller met Josh Cullen en Taylor Harwood-Bellis alvast twee spelers tegen met een verleden bij de recordkampioen, als ze deze zomer op post blijven, tenminste.

LEES OOK: Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Had Anderlecht hier sneller moeten handelen?

Meest recent

Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

14
14
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

86
86
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

128
128
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

67
67
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

34
34
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

49
49
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

246
246
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

28
28
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

13
13
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

378
378
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

379
379
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

40
40
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

75
75
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

284
284
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

241
241
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

185
185
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

37
37
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

291
291
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

143
143
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

356
356
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

266
266
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

293
293
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

263
263
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

411
411

Meer sportnieuws