Wimots twijfelt over nieuwe bondscoach: "Hij is een clubcoach"

door
Wimots twijfelt over nieuwe bondscoach:

Terwijl de Deadline Day het nieuws beheerst op dinsdag, gaat de KBVB door met het aanstellen van een nieuwe bondscoach. Domenico Tedesco zou naar verluidt dé kandidaat zijn voor de job.


De Duitser van 37 heeft nog niet bijster veel ervaring, maar liet wel al enkele mooie dingen zien. Zo won hij met RB Leipzig de DFB-Pokal en loodste hij Schalke 04 naar een tweede plaats in de Bundesliga. Verder stond hij ook aan het roer bij Spartak Moskou en FC Erzgebirge Aue, een club uit de lagere regionen van het Duitse voetbal. Bij een nationale ploeg was hij nog nooit werkzaam en dat vond Marc Wilmots bij La Tribune misschien wel een nadeel.

"Opgelet, hij is een clubcoach. Bondscoach zijn is niet hetzelfde. Hij zal niet de tijd hebben om zijn wedstrijden voor te bereiden zoals op clubniveau. Bij de nationale ploeg komen de spelers op maandag aan en is de wedstrijd al op donderdag. Dus als je de herstelfase meetelt, heeft de coach maar twee trainingen om de spelers te laten begrijpen wat hij wil. Dat is zeer moeilijk", aldus Wilmots.

EK 2016
Wilmots weet natuurlijk waarover hij spreekt. De ex-international stond jarenlang aan het hoofd van de nationale ploeg en leidde ons land na een lange toernooidroogte naar het WK in Brazilië. Daar strandde het schip in de kwartfinales. Het EK in 2016 draaide daarna uit op een grote ontgoocheling. De Belgen werden toen uitgeschakeld in de kwartfinales door Wales. Dat resultaat kostte de kop van Wilmots, die niet veel later een opvolger kreeg met Roberto Martinez. Die wordt nu op zijn beurt mogelijk opgevolgd door Tedesco.

LEES OOK: 'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Heeft Wilmots gelijk?

Meest recent

Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

10
10
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

158
158
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

112
112
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

32
32
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

403
403
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

424
424
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

145
145
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

297
297
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

92
92
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

611
611
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

125
125
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

133
133
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

388
388
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

471
471
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

157
157
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

584
584
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

650
650
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

222
222
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

534
534
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

83
83
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

206
206
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

953
953
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

54
54
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

753
753

Meer sportnieuws