Wimots twijfelt over nieuwe bondscoach: "Hij is een clubcoach"

door
Wimots twijfelt over nieuwe bondscoach:

Terwijl de Deadline Day het nieuws beheerst op dinsdag, gaat de KBVB door met het aanstellen van een nieuwe bondscoach. Domenico Tedesco zou naar verluidt dé kandidaat zijn voor de job.


De Duitser van 37 heeft nog niet bijster veel ervaring, maar liet wel al enkele mooie dingen zien. Zo won hij met RB Leipzig de DFB-Pokal en loodste hij Schalke 04 naar een tweede plaats in de Bundesliga. Verder stond hij ook aan het roer bij Spartak Moskou en FC Erzgebirge Aue, een club uit de lagere regionen van het Duitse voetbal. Bij een nationale ploeg was hij nog nooit werkzaam en dat vond Marc Wilmots bij La Tribune misschien wel een nadeel.

"Opgelet, hij is een clubcoach. Bondscoach zijn is niet hetzelfde. Hij zal niet de tijd hebben om zijn wedstrijden voor te bereiden zoals op clubniveau. Bij de nationale ploeg komen de spelers op maandag aan en is de wedstrijd al op donderdag. Dus als je de herstelfase meetelt, heeft de coach maar twee trainingen om de spelers te laten begrijpen wat hij wil. Dat is zeer moeilijk", aldus Wilmots.

EK 2016
Wilmots weet natuurlijk waarover hij spreekt. De ex-international stond jarenlang aan het hoofd van de nationale ploeg en leidde ons land na een lange toernooidroogte naar het WK in Brazilië. Daar strandde het schip in de kwartfinales. Het EK in 2016 draaide daarna uit op een grote ontgoocheling. De Belgen werden toen uitgeschakeld in de kwartfinales door Wales. Dat resultaat kostte de kop van Wilmots, die niet veel later een opvolger kreeg met Roberto Martinez. Die wordt nu op zijn beurt mogelijk opgevolgd door Tedesco.

LEES OOK: Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Heeft Wilmots gelijk?

Meest recent

'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

3
3
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

10
10
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

17
17
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

38
38
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

125
125
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

565
565
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

57
57
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

54
54
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

71
71
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

266
266
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

309
309
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

368
368
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

522
522
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

192
192
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

245
245
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

458
458
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

358
358
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

269
269
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

236
236
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

256
256
Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Arthur Theate is een vaste waarde bij Eintracht Frankfurt en onder bondscoach Rudi Garcia heeft de ...

127
127
Hasi krijgt volle laag: “Zinkend schip van Anderlecht”

RSC Anderlecht verzoop volledig in de eerste helft tegen Royal Antwerp FC. Paars-Wit keek dan ook ...

412
412
Leko vol aan de bak: “Club Brugge nog meer onthoofd”

Ivan Leko moet Nicky Hayen doen vergeten bij Club Brugge. De Kroatische oefenmeester liet KAA Gent ...

500
500
Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Royal Antwerp FC heeft zich de afgelopen jaren volledig gefocust op de jeugdopleiding en dat begint ...

379
379
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

123
123

Meer sportnieuws