Wimots twijfelt over nieuwe bondscoach: "Hij is een clubcoach"

door
Wimots twijfelt over nieuwe bondscoach:

Terwijl de Deadline Day het nieuws beheerst op dinsdag, gaat de KBVB door met het aanstellen van een nieuwe bondscoach. Domenico Tedesco zou naar verluidt dé kandidaat zijn voor de job.


De Duitser van 37 heeft nog niet bijster veel ervaring, maar liet wel al enkele mooie dingen zien. Zo won hij met RB Leipzig de DFB-Pokal en loodste hij Schalke 04 naar een tweede plaats in de Bundesliga. Verder stond hij ook aan het roer bij Spartak Moskou en FC Erzgebirge Aue, een club uit de lagere regionen van het Duitse voetbal. Bij een nationale ploeg was hij nog nooit werkzaam en dat vond Marc Wilmots bij La Tribune misschien wel een nadeel.

"Opgelet, hij is een clubcoach. Bondscoach zijn is niet hetzelfde. Hij zal niet de tijd hebben om zijn wedstrijden voor te bereiden zoals op clubniveau. Bij de nationale ploeg komen de spelers op maandag aan en is de wedstrijd al op donderdag. Dus als je de herstelfase meetelt, heeft de coach maar twee trainingen om de spelers te laten begrijpen wat hij wil. Dat is zeer moeilijk", aldus Wilmots.

EK 2016
Wilmots weet natuurlijk waarover hij spreekt. De ex-international stond jarenlang aan het hoofd van de nationale ploeg en leidde ons land na een lange toernooidroogte naar het WK in Brazilië. Daar strandde het schip in de kwartfinales. Het EK in 2016 draaide daarna uit op een grote ontgoocheling. De Belgen werden toen uitgeschakeld in de kwartfinales door Wales. Dat resultaat kostte de kop van Wilmots, die niet veel later een opvolger kreeg met Roberto Martinez. Die wordt nu op zijn beurt mogelijk opgevolgd door Tedesco.

LEES OOK: Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Heeft Wilmots gelijk?

Meest recent

Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

61
61
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

159
159
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

62
62
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

263
263
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

127
127
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

268
268
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

331
331
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

261
261
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

336
336
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

256
256
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

291
291
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

74
74
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

323
323
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

245
245
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

279
279
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

194
194
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

353
353
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

143
143
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

111
111
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

181
181
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

298
298
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

581
581
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

549
549
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

52
52
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

325
325

Meer sportnieuws