Joos duidelijk: "Hij is een geweldige naam als bondscoach"

757 stemmen
Joos duidelijk:

In het clubvoetbal zijn we op de laatste dag van de transfermarkt aanbeland. Afwachten wie nog een slag kan slaan. Ondertussen zet de KBVB zijn zoektocht naar een nieuwe bondscoach onvervaard door. Domenico Tedesco en Peter Bosz zijn daarbij de twee overgebleven kandidaten.


Tedesco zou momenteel naar verluidt in polepositie liggen om de nieuwe T1 te worden van de Rode Duivels. De jonge Duitser met een Italiaanse achtergrond deed in het verleden ervaring op bij onder meer RB Leipzig en Schalke 04. Het zou zijn eerste opdracht zijn aan het hoofd van een nationale ploeg. Ook Peter Bosz is nog niet afgeschreven. De Nederlander had in het verleden dan weer de touwtjes in handen bij Ajax, Borussia Dortmund en Olympique Lyon. Filip Joos is fan.

"Ik vind Bosz een geweldige naam", vertelde Joos aan de tafel van Extra Time. "Het zijn mannen met een enorme voetbalvisie. Je ziet hen niet meteen als bondscoach, eerder als clubtrainer. Voor Bosz denk ik dat de concurrentie voor een terugkeer naar Ajax groot is." Het feit dat hij nog niets won als trainer is geen struikelblok voor Joos. "Maar de uitdrukking dat Bosz niets wint, klopt niet. Als je in Frankrijk en Duitsland niet bij PSG en Bayern werkt, dan win je niets. Wat wil je met Lyon en Dortmund?", klonk het.

WITTE ROOK
Er wordt snel witte rook verwacht bij de KBVB. En dat is nodig ook. In maart beginnen de Duivels aan hun kwalificatiecampagne voor het EK in 2024, dat in Duitsland afgewerkt wordt. De eerste tegenstander daarin luistert naar de naam Zweden (24 maart).

LEES OOK: Nieuwe coach voor Liverpool: "Er is maar één man"

Wie wil jij als bondscoach?

Meest recent

Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

95
95
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

36
36
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

12
12
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

104
104
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

154
154
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

138
138
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

371
371
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

118
118
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

164
164
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

160
160
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

224
224
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

316
316
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

178
178
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

439
439
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

178
178
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

115
115
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

541
541
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

245
245
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

104
104
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

74
74
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

51
51
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

352
352
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

168
168
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

151
151
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

247
247

Meer sportnieuws