Joos duidelijk: "Hij is een geweldige naam als bondscoach"

757 stemmen
Joos duidelijk:

In het clubvoetbal zijn we op de laatste dag van de transfermarkt aanbeland. Afwachten wie nog een slag kan slaan. Ondertussen zet de KBVB zijn zoektocht naar een nieuwe bondscoach onvervaard door. Domenico Tedesco en Peter Bosz zijn daarbij de twee overgebleven kandidaten.


Tedesco zou momenteel naar verluidt in polepositie liggen om de nieuwe T1 te worden van de Rode Duivels. De jonge Duitser met een Italiaanse achtergrond deed in het verleden ervaring op bij onder meer RB Leipzig en Schalke 04. Het zou zijn eerste opdracht zijn aan het hoofd van een nationale ploeg. Ook Peter Bosz is nog niet afgeschreven. De Nederlander had in het verleden dan weer de touwtjes in handen bij Ajax, Borussia Dortmund en Olympique Lyon. Filip Joos is fan.

"Ik vind Bosz een geweldige naam", vertelde Joos aan de tafel van Extra Time. "Het zijn mannen met een enorme voetbalvisie. Je ziet hen niet meteen als bondscoach, eerder als clubtrainer. Voor Bosz denk ik dat de concurrentie voor een terugkeer naar Ajax groot is." Het feit dat hij nog niets won als trainer is geen struikelblok voor Joos. "Maar de uitdrukking dat Bosz niets wint, klopt niet. Als je in Frankrijk en Duitsland niet bij PSG en Bayern werkt, dan win je niets. Wat wil je met Lyon en Dortmund?", klonk het.

WITTE ROOK
Er wordt snel witte rook verwacht bij de KBVB. En dat is nodig ook. In maart beginnen de Duivels aan hun kwalificatiecampagne voor het EK in 2024, dat in Duitsland afgewerkt wordt. De eerste tegenstander daarin luistert naar de naam Zweden (24 maart).

LEES OOK: ‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Wie wil jij als bondscoach?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

70
70
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

251
251
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

65
65
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

62
62
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

540
540
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

147
147
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

61
61
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

116
116
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

332
332
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

535
535
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

309
309
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

630
630
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

242
242
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

319
319
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

117
117
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

86
86
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

62
62
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

473
473
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

237
237
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

293
293
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

142
142
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

184
184
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

527
527
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

306
306

Meer sportnieuws