Joos duidelijk: "Hij is een geweldige naam als bondscoach"

door
Joos duidelijk:

In het clubvoetbal zijn we op de laatste dag van de transfermarkt aanbeland. Afwachten wie nog een slag kan slaan. Ondertussen zet de KBVB zijn zoektocht naar een nieuwe bondscoach onvervaard door. Domenico Tedesco en Peter Bosz zijn daarbij de twee overgebleven kandidaten.


Tedesco zou momenteel naar verluidt in polepositie liggen om de nieuwe T1 te worden van de Rode Duivels. De jonge Duitser met een Italiaanse achtergrond deed in het verleden ervaring op bij onder meer RB Leipzig en Schalke 04. Het zou zijn eerste opdracht zijn aan het hoofd van een nationale ploeg. Ook Peter Bosz is nog niet afgeschreven. De Nederlander had in het verleden dan weer de touwtjes in handen bij Ajax, Borussia Dortmund en Olympique Lyon. Filip Joos is fan.

"Ik vind Bosz een geweldige naam", vertelde Joos aan de tafel van Extra Time. "Het zijn mannen met een enorme voetbalvisie. Je ziet hen niet meteen als bondscoach, eerder als clubtrainer. Voor Bosz denk ik dat de concurrentie voor een terugkeer naar Ajax groot is." Het feit dat hij nog niets won als trainer is geen struikelblok voor Joos. "Maar de uitdrukking dat Bosz niets wint, klopt niet. Als je in Frankrijk en Duitsland niet bij PSG en Bayern werkt, dan win je niets. Wat wil je met Lyon en Dortmund?", klonk het.

WITTE ROOK
Er wordt snel witte rook verwacht bij de KBVB. En dat is nodig ook. In maart beginnen de Duivels aan hun kwalificatiecampagne voor het EK in 2024, dat in Duitsland afgewerkt wordt. De eerste tegenstander daarin luistert naar de naam Zweden (24 maart).

LEES OOK: Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Wie wil jij als bondscoach?

Meest recent

Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

6
6
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

58
58
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

111
111
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

86
86
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

56
56
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

115
115
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

67
67
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

128
128
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

68
68
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

105
105
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

94
94
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

147
147
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

241
241
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

628
628
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

257
257
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

115
115
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

100
100
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

90
90
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

255
255
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

132
132
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

188
188
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

111
111
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

292
292

Meer sportnieuws