Van Bommel brengt toptransfer in gevaar

door
Van Bommel brengt toptransfer in gevaar

Antwerp FC liet zondag dure punten liggen tegen RSC Anderlecht en vooral de aanwezigheid van Vincent Janssen werd danig gemist. De Nederlandse spits was er niet bij in het Lotto Park door een schorsing, en ondertussen vertrok Michael Frey naar Schalke 04, waardoor Mark van Bommel genoodzaakt een alternatieve spits moest opstellen. Van Bommel koos voor de nieuwe veelbelovende wintertransfer Gyrano Kerk, maar dat was achteraf gezien niet meteen de beste zet van de coach van de Great Old.


VAN BOMMEL GOOIT KERK VOOR DE LEEUWEN

Gyrano Kerk trainde vorige week enkele dagen mee bij Antwerp FC, maar pas zaterdag werd zijn komst officieel afgerond. Eén dag later stond de topper tegen RSC Anderlecht op het programma en daarin wilde Mark van Bommel zijn Nederlandse aanwinst meteen inzetten. “Of ik denk dat Kerk tegen zondag aangesloten en speelgerechtigd geraakt? Die vraag schuif ik door naar een paar verdiepingen hoger”, zei van Bommel tijdens de persconferentie in aanloop naar de match tegen Anderlecht.



Als de transfer van Gyrano Kerk tijdig in orde raakte, dan zou Mark van Bommel overwegen om zijn aanvaller meteen voor de leeuwen te gooien tegen Sporting. Het feit dat Kerk nog maar enkele dagen meetrainde bij Antwerp, alsook twee maanden (!) geen officiële wedstrijd speelde, hoefde geen beletsel te zijn voor van Bommel. “Als speler maakte ik indertijd mijn debuut bij AC Milan minder dan 24 uur nadat ik tekende. Ondanks die korte inloopperiode wonnen we met 1-2 op Sampdoria”, zei de coach.

KERK IN ANDERLECHT: GEEN GROOT SUCCES

Mark van Bommel had er het volste vertrouwen in dat Gyrano Kerk helemaal klaar zou zijn voor de strijd, en op basis van zijn intrinsieke kwaliteiten is dat gestelde vertrouwen helemaal terecht. Kerk was bij Utrecht FC de snelste speler van de Eredivisie en hij was ook de koning van de dribbel. De Nederlander brengt bovendien ook veel diepgang en dreiging voor het doel. Van Bommel hoopte dat zijn nieuwste aanwinst die zaken meteen zou etaleren in zijn eerste wedstrijd voor de Great Old, maar achteraf bekeken was dat een grote vergissing.



Gyrano Kerk oogde niet balvast, hij telde het minste aantal geslaagde acties bij Antwerp, alsook het minste aantal gewonnen duels. De Nederlander legde één geslaagde offensieve actie op de mat, een grote doelkans die uiteindelijk door Bart Verbruggen werd gered. Kerk leverde ook geen bijdrage in het defensieve werk, hij bleef soms hangen in een buitenspelpositie en maakte zich weinig aanspeelbaar. Toch kunnen we hem weinig verwijten, want voor Kerk waren de omstandigheden allerminst ideaal om te debuteren.

VAN BOMMEL IN DE FOUT

En daarvoor moeten we vooral kijken naar Mark van Bommel. Gyrano Kerk is allerminst wedstrijdfit, want zijn laatste officiële wedstrijd dateert van 27 november 2022, toen hij 80 minuten speelde in de Russische bekerwedstrijd met Lokomotiv Moskou tegen Nizhny Novgorod. Dat is ondertussen dus al twee maanden (!) geleden. Daarnaast heeft Kerk nog maar enkele keren samen getraind met zijn nieuwe ploegmaats. “Voor hem was het geen ideale voorbereiding”, stelde ook Jurgen Ekkelenkamp vast bij Gazet van Antwerpen.



Ritchie De Laet vond het op zijn beurt eveneens niet onlogisch dat Gyrano Kerk het moeilijk had tegen de twee sterke verdedigers van Anderlecht. Bovendien speelde Mark van Bommel zijn nieuwste aanwinst niet uit op zijn beste positie. Kerk maakte in zijn carrière vooral furore als flankaanvaller, en op die positie komen zijn sterkste kwaliteiten, snelheid, dribbels, voorzetten, het best tot uiting. Fysiek is hij niet helemaal in orde, hij is nog redelijk onbekend met zijn ploegmaats, en hij speelt niet op zijn beste positie. Er zijn excuses genoeg om het tegenvallende debuut van Kerk te kaderen.

WACHTEN OP DE ‘ECHTE’ KERK

Gyrano Kerk is een speler die met enkele flitsen een wedstrijd kan beslissen, maar soms kan hij zich ook heel afwezig houden in een match. Die wisselvalligheid behoort nu eenmaal tot zijn spel en dat is misschien de grote reden waarom Gyrano Kerk niet slaagde bij Lokomotiv Moskou. Ondanks zijn wisselvalligheid is de Nederlander wel steeds dreigend, vooral door zijn grote snelheid. Door zijn snelheid en dreiging creëert Kerk veel kansen voor zijn ploegmaats, waarmee hij in dat onderdeel de zesde beste speler was van de ganse Nederlandse competitie en zelfs ook in Rusland tot de betere spelers behoorde. Mark van Bommel hoopt dat Kerk die kwaliteiten ook kan demonstreren op de Bosuil, maar de coach moet ook zorgen dat de aanvaller in optimale omstandigheden kan voetballen.

LEES OOK: Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Van Bommel heeft Kerk te vroeg gebracht

Meest recent

Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

13
13
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

131
131
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

83
83
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

195
195
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

182
182
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

58
58
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

123
123
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

285
285
Oosting pakt uit met opvallende KRC Genk-uitspraak

Royal Antwerp FC neemt het op tegen KRC Genk. De Great Old hoopt zijn nieuwe tribune in te weiden ...

243
243
'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Voor Vincent Kompany is Manchester City nog altijd de club van zijn leven. Jarenlang leek het bijna ...

214
214
Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Union SG heeft het moeilijker en moeilijker om resultaten over de streep te trekken. Tegen Zulte ...

44
44
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

147
147
Hayen ontdekt 'nieuw' wapen bij Club Brugge

Club Brugge verloor weer en pakt zo een 3 op 12. Het zakt stilaan weg in de Jupiler Pro League. ...

353
353
Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

RSC Anderlecht is bijzonder goed bezig. Besnik Hasi heeft de richtinggevende matchen tegen Union SG ...

216
216
‘Club Brugge steelt transfershow: 8,5M voor toptarget’

Club Brugge lijkt klaar om zot te doen op de mercato voor een 18-jarige middenvelder uit de ...

394
394
STVV in extase: "Wat kan ik nog zeggen?"

STVV wist met 3-2 te winnen van Club Brugg en staat tot minstens 17u45 vandaag tweede in de Jupiler ...

195
195
DAZN-saga met grote gevolgen: transferlawine in JPL?

DAZN lijkt niet zinnens om de resterende miljoenen euro’s te storten. Dat is een stevige ...

336
336
Smets vol lof: “Eén van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk speelt namiddag tegen Royal Antwerp FC. Een partij die de Limburgers uiteraard willen ...

186
186
Nu wel crisis bij Club Brugge? Vanaken geeft hét probleem

Mogen we dan nu zeggen dat het toch wel een beetje crisis is bij Club Brugge? Of mag dit ook niet na ...

519
519
Hasi scoort veel punten met het 'Neerpede-effect'

De afgelopen jaren kwam er uit bepaalde hoek de nodige kritiek op Neerpede. Onterecht. Dat bewijst ...

248
248
3 op 12: Hayen legt uit waarom hij niet panikeert

De dip van Club Brugge lijkt alsmaar dieper te gaan. Het ging zaterdagavond nu ook onderuit op het ...

445
445
Grote verrassing bij Anderlecht: comeback of transfer?

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef, ondanks dat het toch behoorlijk puzzelen is voor ...

844
844
Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

In de Amerikaanse MLS werd de titelstrijd zaterdagavond beslist. Lionel Messi heeft nog maar eens ...

108
108
WK-programma Duivels helemaal bekend: Garcia velt oordeel

De Rode Duivels weten nu helemaal wat er hen komende zomer te wachten staat op het WK. Nadat de ...

77
77

Meer sportnieuws