Van Bommel brengt toptransfer in gevaar

door
Van Bommel brengt toptransfer in gevaar

Antwerp FC liet zondag dure punten liggen tegen RSC Anderlecht en vooral de aanwezigheid van Vincent Janssen werd danig gemist. De Nederlandse spits was er niet bij in het Lotto Park door een schorsing, en ondertussen vertrok Michael Frey naar Schalke 04, waardoor Mark van Bommel genoodzaakt een alternatieve spits moest opstellen. Van Bommel koos voor de nieuwe veelbelovende wintertransfer Gyrano Kerk, maar dat was achteraf gezien niet meteen de beste zet van de coach van de Great Old.


VAN BOMMEL GOOIT KERK VOOR DE LEEUWEN

Gyrano Kerk trainde vorige week enkele dagen mee bij Antwerp FC, maar pas zaterdag werd zijn komst officieel afgerond. Eén dag later stond de topper tegen RSC Anderlecht op het programma en daarin wilde Mark van Bommel zijn Nederlandse aanwinst meteen inzetten. “Of ik denk dat Kerk tegen zondag aangesloten en speelgerechtigd geraakt? Die vraag schuif ik door naar een paar verdiepingen hoger”, zei van Bommel tijdens de persconferentie in aanloop naar de match tegen Anderlecht.



Als de transfer van Gyrano Kerk tijdig in orde raakte, dan zou Mark van Bommel overwegen om zijn aanvaller meteen voor de leeuwen te gooien tegen Sporting. Het feit dat Kerk nog maar enkele dagen meetrainde bij Antwerp, alsook twee maanden (!) geen officiële wedstrijd speelde, hoefde geen beletsel te zijn voor van Bommel. “Als speler maakte ik indertijd mijn debuut bij AC Milan minder dan 24 uur nadat ik tekende. Ondanks die korte inloopperiode wonnen we met 1-2 op Sampdoria”, zei de coach.

KERK IN ANDERLECHT: GEEN GROOT SUCCES

Mark van Bommel had er het volste vertrouwen in dat Gyrano Kerk helemaal klaar zou zijn voor de strijd, en op basis van zijn intrinsieke kwaliteiten is dat gestelde vertrouwen helemaal terecht. Kerk was bij Utrecht FC de snelste speler van de Eredivisie en hij was ook de koning van de dribbel. De Nederlander brengt bovendien ook veel diepgang en dreiging voor het doel. Van Bommel hoopte dat zijn nieuwste aanwinst die zaken meteen zou etaleren in zijn eerste wedstrijd voor de Great Old, maar achteraf bekeken was dat een grote vergissing.



Gyrano Kerk oogde niet balvast, hij telde het minste aantal geslaagde acties bij Antwerp, alsook het minste aantal gewonnen duels. De Nederlander legde één geslaagde offensieve actie op de mat, een grote doelkans die uiteindelijk door Bart Verbruggen werd gered. Kerk leverde ook geen bijdrage in het defensieve werk, hij bleef soms hangen in een buitenspelpositie en maakte zich weinig aanspeelbaar. Toch kunnen we hem weinig verwijten, want voor Kerk waren de omstandigheden allerminst ideaal om te debuteren.

VAN BOMMEL IN DE FOUT

En daarvoor moeten we vooral kijken naar Mark van Bommel. Gyrano Kerk is allerminst wedstrijdfit, want zijn laatste officiële wedstrijd dateert van 27 november 2022, toen hij 80 minuten speelde in de Russische bekerwedstrijd met Lokomotiv Moskou tegen Nizhny Novgorod. Dat is ondertussen dus al twee maanden (!) geleden. Daarnaast heeft Kerk nog maar enkele keren samen getraind met zijn nieuwe ploegmaats. “Voor hem was het geen ideale voorbereiding”, stelde ook Jurgen Ekkelenkamp vast bij Gazet van Antwerpen.



Ritchie De Laet vond het op zijn beurt eveneens niet onlogisch dat Gyrano Kerk het moeilijk had tegen de twee sterke verdedigers van Anderlecht. Bovendien speelde Mark van Bommel zijn nieuwste aanwinst niet uit op zijn beste positie. Kerk maakte in zijn carrière vooral furore als flankaanvaller, en op die positie komen zijn sterkste kwaliteiten, snelheid, dribbels, voorzetten, het best tot uiting. Fysiek is hij niet helemaal in orde, hij is nog redelijk onbekend met zijn ploegmaats, en hij speelt niet op zijn beste positie. Er zijn excuses genoeg om het tegenvallende debuut van Kerk te kaderen.

WACHTEN OP DE ‘ECHTE’ KERK

Gyrano Kerk is een speler die met enkele flitsen een wedstrijd kan beslissen, maar soms kan hij zich ook heel afwezig houden in een match. Die wisselvalligheid behoort nu eenmaal tot zijn spel en dat is misschien de grote reden waarom Gyrano Kerk niet slaagde bij Lokomotiv Moskou. Ondanks zijn wisselvalligheid is de Nederlander wel steeds dreigend, vooral door zijn grote snelheid. Door zijn snelheid en dreiging creëert Kerk veel kansen voor zijn ploegmaats, waarmee hij in dat onderdeel de zesde beste speler was van de ganse Nederlandse competitie en zelfs ook in Rusland tot de betere spelers behoorde. Mark van Bommel hoopt dat Kerk die kwaliteiten ook kan demonstreren op de Bosuil, maar de coach moet ook zorgen dat de aanvaller in optimale omstandigheden kan voetballen.

LEES OOK: Janssen dropt fors statement: "En ik meen het oprecht"

Van Bommel heeft Kerk te vroeg gebracht

Meest recent

'Club in schok: Tzolis doet transferrecord sneuvelen'

Club Brugge lijkt in de komende stilaan helemaal te moeten vrezen voor een leegloop. Nadat het in de ...

143
143
Lammens krijgt enorm compliment van Alex Ferguson

Bij afwezigheid van Thibaut Courtois was het zaterdag in Kazachstan Matz Sels die nog eens onder de ...

48
48
'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Het WK U17 mag dan wel een ontgoocheling geworden zijn voor Nathan De Cat met een snelle ...

62
62
Tzolis & Karetsas zorgen voor thriller, Zwitsers bijna zeker

Er werden zaterdagavond geen extra WK-tickets meer uitgedeeld. Zwitserland is wel zo goed als zeker ...

36
36
Raskin noemt bizarre verklaring voor Duivelse zeperd

De valiezen stonden bijna klaar voor het WK, want de verwachting was dat de Rode Duivels zaterdag in ...

66
66
'Barça dropt ferme transferbom: 120 miljoen'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over de defensie van FC Barcelona, nadat ze eerst op Club ...

73
73
'Alles op het WK: verguisde Duivel maakt wintertransfer'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

92
92
Eén lichtpuntje bij Duivels: "Verrast, maar ook een eer"

De Rode Duivels beleefden een pijnlijke namiddag in Kazachstan, want ze raakten niet verder dan een ...

185
185
2 Duivels vallen door maand: Boeckx noemt vervanger

Er valt heel wat na te kaarten over de wedstrijd van de Rode Duivels in Kazachstan. Veel goeds zit ...

423
423
Groot probleem bij Duivels? "Even verontrustend als draw"

Iedereen verwachtte dat de Rode Duivels zaterdag hun ticket voor het WK veilig zouden stellen, maar ...

92
92
Blunderende Theate reageert giftig op kritiek

De Rode Duivels slagen er maar niet in om een lijn te krijgen in hun prestaties. Zaterdag ging het ...

415
415
Dartel Spanje nog niet naar WK, Wales zonder overschot

Om 18u stonden er een aantal duels in de WK-kwalificatiecampagne op het programma. Spanje hoopte ...

85
85
Martinez dient Gattuso van antwoord: "Dat zie je in Europa niet"

Italië was ooit het grootste voetballand, maar dat is het al vele jaren niet meer. De Serie A ...

60
60
Fichaux scherp voor Duivels: "Daarover moeten we praten"

Geen Rudi Garcia op de bank bij de Rode Duivels tegen Kazachstan. Hij zat een schorsingsdag uit en ...

133
133
'De Cat krijgt concurrentie: twee rivalen voor megatransfer'

Nathan De Cat lokt interesse van Bayern München, Borussia Dortmund en ook Bayer Leverkusen. ...

116
116
Deschacht predikt rust na blamage: "Hem niet afschrijven"

Het was een povere prestatie van de Rode Duivels in en tegen Kazachstan. Het duel eindigde op 1-1 en ...

131
131
Vanaken verklaart offday: "Dat ontbrak misschien"

België speelde 1-1 tegen Kazachstan. Nog geen WK-ticket voor de Rode Duivels. Teleurstellend, ...

124
124
Doku messcherp: "Dan hebben we niks te zoeken op het WK"

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Kazachstan. Jérémy Doku was vooral in de tweede ...

131
131
Boeckx ziet gigantisch Duivels-probleem: "Wie vervangt hem?"

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Kazachstan. De Belgen kregen kansen genoeg om te winnen, ...

303
303
Rapport Rode Duivels: twee buizen, verrassende sterkhouder

De Rode Duivels hebben zopas hun match tegen Kazachstan afgewerkt. Het werd geen 'walk in the park' ...

521
521
Zwak België faalt tegen tien man, WK-ticket nog niet binnen

Het WK is nog steeds niet binnen voor onze nationale ploeg. De Rode Duivels kenden een dramatische ...

152
152
Gattuso haalt uit naar FIFA: "Dit moét veranderen"

Italië zal via de barrages zijn WK-ticket veilig moeten stellen. Noorwegen is te sterk in hun ...

81
81
Enorme blunder bij België: Deschacht pleit twee spelers vrij

De Rode Duivels hebben heel veel werk. Na 45 minuten staan ze 1-0 in het krijt tegen Kazachstan. In ...

109
109
Blamage België dreigt: één speler valt zwaar door de mand

De Rode Duivels zijn om 15u begonnen aan het match in en tegen Kazachstan. De Belgen konden daar ...

368
368
Rapport Garcia: Degryse en Deschacht maken balans op

Rudi Garcia zal na de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein tien duels als coach van de Rode ...

139
139

Meer sportnieuws