Van Bommel brengt toptransfer in gevaar

door
Van Bommel brengt toptransfer in gevaar

Antwerp FC liet zondag dure punten liggen tegen RSC Anderlecht en vooral de aanwezigheid van Vincent Janssen werd danig gemist. De Nederlandse spits was er niet bij in het Lotto Park door een schorsing, en ondertussen vertrok Michael Frey naar Schalke 04, waardoor Mark van Bommel genoodzaakt een alternatieve spits moest opstellen. Van Bommel koos voor de nieuwe veelbelovende wintertransfer Gyrano Kerk, maar dat was achteraf gezien niet meteen de beste zet van de coach van de Great Old.


VAN BOMMEL GOOIT KERK VOOR DE LEEUWEN

Gyrano Kerk trainde vorige week enkele dagen mee bij Antwerp FC, maar pas zaterdag werd zijn komst officieel afgerond. Eén dag later stond de topper tegen RSC Anderlecht op het programma en daarin wilde Mark van Bommel zijn Nederlandse aanwinst meteen inzetten. “Of ik denk dat Kerk tegen zondag aangesloten en speelgerechtigd geraakt? Die vraag schuif ik door naar een paar verdiepingen hoger”, zei van Bommel tijdens de persconferentie in aanloop naar de match tegen Anderlecht.



Als de transfer van Gyrano Kerk tijdig in orde raakte, dan zou Mark van Bommel overwegen om zijn aanvaller meteen voor de leeuwen te gooien tegen Sporting. Het feit dat Kerk nog maar enkele dagen meetrainde bij Antwerp, alsook twee maanden (!) geen officiële wedstrijd speelde, hoefde geen beletsel te zijn voor van Bommel. “Als speler maakte ik indertijd mijn debuut bij AC Milan minder dan 24 uur nadat ik tekende. Ondanks die korte inloopperiode wonnen we met 1-2 op Sampdoria”, zei de coach.

KERK IN ANDERLECHT: GEEN GROOT SUCCES

Mark van Bommel had er het volste vertrouwen in dat Gyrano Kerk helemaal klaar zou zijn voor de strijd, en op basis van zijn intrinsieke kwaliteiten is dat gestelde vertrouwen helemaal terecht. Kerk was bij Utrecht FC de snelste speler van de Eredivisie en hij was ook de koning van de dribbel. De Nederlander brengt bovendien ook veel diepgang en dreiging voor het doel. Van Bommel hoopte dat zijn nieuwste aanwinst die zaken meteen zou etaleren in zijn eerste wedstrijd voor de Great Old, maar achteraf bekeken was dat een grote vergissing.



Gyrano Kerk oogde niet balvast, hij telde het minste aantal geslaagde acties bij Antwerp, alsook het minste aantal gewonnen duels. De Nederlander legde één geslaagde offensieve actie op de mat, een grote doelkans die uiteindelijk door Bart Verbruggen werd gered. Kerk leverde ook geen bijdrage in het defensieve werk, hij bleef soms hangen in een buitenspelpositie en maakte zich weinig aanspeelbaar. Toch kunnen we hem weinig verwijten, want voor Kerk waren de omstandigheden allerminst ideaal om te debuteren.

VAN BOMMEL IN DE FOUT

En daarvoor moeten we vooral kijken naar Mark van Bommel. Gyrano Kerk is allerminst wedstrijdfit, want zijn laatste officiële wedstrijd dateert van 27 november 2022, toen hij 80 minuten speelde in de Russische bekerwedstrijd met Lokomotiv Moskou tegen Nizhny Novgorod. Dat is ondertussen dus al twee maanden (!) geleden. Daarnaast heeft Kerk nog maar enkele keren samen getraind met zijn nieuwe ploegmaats. “Voor hem was het geen ideale voorbereiding”, stelde ook Jurgen Ekkelenkamp vast bij Gazet van Antwerpen.



Ritchie De Laet vond het op zijn beurt eveneens niet onlogisch dat Gyrano Kerk het moeilijk had tegen de twee sterke verdedigers van Anderlecht. Bovendien speelde Mark van Bommel zijn nieuwste aanwinst niet uit op zijn beste positie. Kerk maakte in zijn carrière vooral furore als flankaanvaller, en op die positie komen zijn sterkste kwaliteiten, snelheid, dribbels, voorzetten, het best tot uiting. Fysiek is hij niet helemaal in orde, hij is nog redelijk onbekend met zijn ploegmaats, en hij speelt niet op zijn beste positie. Er zijn excuses genoeg om het tegenvallende debuut van Kerk te kaderen.

WACHTEN OP DE ‘ECHTE’ KERK

Gyrano Kerk is een speler die met enkele flitsen een wedstrijd kan beslissen, maar soms kan hij zich ook heel afwezig houden in een match. Die wisselvalligheid behoort nu eenmaal tot zijn spel en dat is misschien de grote reden waarom Gyrano Kerk niet slaagde bij Lokomotiv Moskou. Ondanks zijn wisselvalligheid is de Nederlander wel steeds dreigend, vooral door zijn grote snelheid. Door zijn snelheid en dreiging creëert Kerk veel kansen voor zijn ploegmaats, waarmee hij in dat onderdeel de zesde beste speler was van de ganse Nederlandse competitie en zelfs ook in Rusland tot de betere spelers behoorde. Mark van Bommel hoopt dat Kerk die kwaliteiten ook kan demonstreren op de Bosuil, maar de coach moet ook zorgen dat de aanvaller in optimale omstandigheden kan voetballen.

LEES OOK: Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Van Bommel heeft Kerk te vroeg gebracht

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

23
23
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

32
32
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

49
49
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

58
58
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

43
43
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

46
46
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

76
76
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

173
173
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

141
141
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

124
124
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

65
65
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

61
61
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

124
124
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

181
181
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

263
263
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

154
154
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

102
102
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

204
204
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

378
378
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

119
119
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

501
501
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

131
131
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

132
132
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

281
281

Meer sportnieuws