Van Bommel brengt toptransfer in gevaar

door
Van Bommel brengt toptransfer in gevaar

Antwerp FC liet zondag dure punten liggen tegen RSC Anderlecht en vooral de aanwezigheid van Vincent Janssen werd danig gemist. De Nederlandse spits was er niet bij in het Lotto Park door een schorsing, en ondertussen vertrok Michael Frey naar Schalke 04, waardoor Mark van Bommel genoodzaakt een alternatieve spits moest opstellen. Van Bommel koos voor de nieuwe veelbelovende wintertransfer Gyrano Kerk, maar dat was achteraf gezien niet meteen de beste zet van de coach van de Great Old.


VAN BOMMEL GOOIT KERK VOOR DE LEEUWEN

Gyrano Kerk trainde vorige week enkele dagen mee bij Antwerp FC, maar pas zaterdag werd zijn komst officieel afgerond. Eén dag later stond de topper tegen RSC Anderlecht op het programma en daarin wilde Mark van Bommel zijn Nederlandse aanwinst meteen inzetten. “Of ik denk dat Kerk tegen zondag aangesloten en speelgerechtigd geraakt? Die vraag schuif ik door naar een paar verdiepingen hoger”, zei van Bommel tijdens de persconferentie in aanloop naar de match tegen Anderlecht.



Als de transfer van Gyrano Kerk tijdig in orde raakte, dan zou Mark van Bommel overwegen om zijn aanvaller meteen voor de leeuwen te gooien tegen Sporting. Het feit dat Kerk nog maar enkele dagen meetrainde bij Antwerp, alsook twee maanden (!) geen officiële wedstrijd speelde, hoefde geen beletsel te zijn voor van Bommel. “Als speler maakte ik indertijd mijn debuut bij AC Milan minder dan 24 uur nadat ik tekende. Ondanks die korte inloopperiode wonnen we met 1-2 op Sampdoria”, zei de coach.

KERK IN ANDERLECHT: GEEN GROOT SUCCES

Mark van Bommel had er het volste vertrouwen in dat Gyrano Kerk helemaal klaar zou zijn voor de strijd, en op basis van zijn intrinsieke kwaliteiten is dat gestelde vertrouwen helemaal terecht. Kerk was bij Utrecht FC de snelste speler van de Eredivisie en hij was ook de koning van de dribbel. De Nederlander brengt bovendien ook veel diepgang en dreiging voor het doel. Van Bommel hoopte dat zijn nieuwste aanwinst die zaken meteen zou etaleren in zijn eerste wedstrijd voor de Great Old, maar achteraf bekeken was dat een grote vergissing.



Gyrano Kerk oogde niet balvast, hij telde het minste aantal geslaagde acties bij Antwerp, alsook het minste aantal gewonnen duels. De Nederlander legde één geslaagde offensieve actie op de mat, een grote doelkans die uiteindelijk door Bart Verbruggen werd gered. Kerk leverde ook geen bijdrage in het defensieve werk, hij bleef soms hangen in een buitenspelpositie en maakte zich weinig aanspeelbaar. Toch kunnen we hem weinig verwijten, want voor Kerk waren de omstandigheden allerminst ideaal om te debuteren.

VAN BOMMEL IN DE FOUT

En daarvoor moeten we vooral kijken naar Mark van Bommel. Gyrano Kerk is allerminst wedstrijdfit, want zijn laatste officiële wedstrijd dateert van 27 november 2022, toen hij 80 minuten speelde in de Russische bekerwedstrijd met Lokomotiv Moskou tegen Nizhny Novgorod. Dat is ondertussen dus al twee maanden (!) geleden. Daarnaast heeft Kerk nog maar enkele keren samen getraind met zijn nieuwe ploegmaats. “Voor hem was het geen ideale voorbereiding”, stelde ook Jurgen Ekkelenkamp vast bij Gazet van Antwerpen.



Ritchie De Laet vond het op zijn beurt eveneens niet onlogisch dat Gyrano Kerk het moeilijk had tegen de twee sterke verdedigers van Anderlecht. Bovendien speelde Mark van Bommel zijn nieuwste aanwinst niet uit op zijn beste positie. Kerk maakte in zijn carrière vooral furore als flankaanvaller, en op die positie komen zijn sterkste kwaliteiten, snelheid, dribbels, voorzetten, het best tot uiting. Fysiek is hij niet helemaal in orde, hij is nog redelijk onbekend met zijn ploegmaats, en hij speelt niet op zijn beste positie. Er zijn excuses genoeg om het tegenvallende debuut van Kerk te kaderen.

WACHTEN OP DE ‘ECHTE’ KERK

Gyrano Kerk is een speler die met enkele flitsen een wedstrijd kan beslissen, maar soms kan hij zich ook heel afwezig houden in een match. Die wisselvalligheid behoort nu eenmaal tot zijn spel en dat is misschien de grote reden waarom Gyrano Kerk niet slaagde bij Lokomotiv Moskou. Ondanks zijn wisselvalligheid is de Nederlander wel steeds dreigend, vooral door zijn grote snelheid. Door zijn snelheid en dreiging creëert Kerk veel kansen voor zijn ploegmaats, waarmee hij in dat onderdeel de zesde beste speler was van de ganse Nederlandse competitie en zelfs ook in Rusland tot de betere spelers behoorde. Mark van Bommel hoopt dat Kerk die kwaliteiten ook kan demonstreren op de Bosuil, maar de coach moet ook zorgen dat de aanvaller in optimale omstandigheden kan voetballen.

LEES OOK: 'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Van Bommel heeft Kerk te vroeg gebracht

Meest recent

Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

2
2
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

13
13
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

109
109
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

16
16
Snelders in cel: schokkende feiten blijven nazinderen

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

76
76
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

54
54
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

150
150
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

146
146
'Conflict Lukaku escaleert: Anderlecht-comeback wordt reëel'

Terwijl de Rode Duivels hun Amerikaanse tournée verder afwerken, wordt het op het thuisfront ...

313
313
Ook VS gaan los op truitjes-drama: sterren halen fors uit

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

276
276
Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

176
176
KV Mechelen verrast met opvallende ambitie

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

101
101
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

57
57
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

190
190
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

86
86
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

60
60
'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

351
351
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

150
150
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

125
125
'KV Mechelen hakt knopen door over vier spelers'

KV Mechelen bereidt zich tijdens deze interlandbreak volop voor op zijn eerste deelname aan de ...

203
203
Duivels-alarm: Waarom De Cuyper plots ter discussie staat

Maxim De Cuyper leek het probleem op links eindelijk te hebben opgelost bij de Rode Duivels. Maar na ...

216
216
'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Wie wordt komende zomer de opvolger van Mohamed Salah? Het is een vraag die de supporters van ...

66
66
Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Peter Vandenbempt, voor veel mensen in de voetbalwereld nog steeds de beste commentator, liet ...

80
80
"Geweldig"- Debast geeft complimenten aan mede-Duivel

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

155
155
Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke week. Zondag worden de Champions' Play-Offs geopend ...

1004
1004

Meer sportnieuws