Van Bommel brengt toptransfer in gevaar

door
Van Bommel brengt toptransfer in gevaar

Antwerp FC liet zondag dure punten liggen tegen RSC Anderlecht en vooral de aanwezigheid van Vincent Janssen werd danig gemist. De Nederlandse spits was er niet bij in het Lotto Park door een schorsing, en ondertussen vertrok Michael Frey naar Schalke 04, waardoor Mark van Bommel genoodzaakt een alternatieve spits moest opstellen. Van Bommel koos voor de nieuwe veelbelovende wintertransfer Gyrano Kerk, maar dat was achteraf gezien niet meteen de beste zet van de coach van de Great Old.


VAN BOMMEL GOOIT KERK VOOR DE LEEUWEN

Gyrano Kerk trainde vorige week enkele dagen mee bij Antwerp FC, maar pas zaterdag werd zijn komst officieel afgerond. Eén dag later stond de topper tegen RSC Anderlecht op het programma en daarin wilde Mark van Bommel zijn Nederlandse aanwinst meteen inzetten. “Of ik denk dat Kerk tegen zondag aangesloten en speelgerechtigd geraakt? Die vraag schuif ik door naar een paar verdiepingen hoger”, zei van Bommel tijdens de persconferentie in aanloop naar de match tegen Anderlecht.



Als de transfer van Gyrano Kerk tijdig in orde raakte, dan zou Mark van Bommel overwegen om zijn aanvaller meteen voor de leeuwen te gooien tegen Sporting. Het feit dat Kerk nog maar enkele dagen meetrainde bij Antwerp, alsook twee maanden (!) geen officiële wedstrijd speelde, hoefde geen beletsel te zijn voor van Bommel. “Als speler maakte ik indertijd mijn debuut bij AC Milan minder dan 24 uur nadat ik tekende. Ondanks die korte inloopperiode wonnen we met 1-2 op Sampdoria”, zei de coach.

KERK IN ANDERLECHT: GEEN GROOT SUCCES

Mark van Bommel had er het volste vertrouwen in dat Gyrano Kerk helemaal klaar zou zijn voor de strijd, en op basis van zijn intrinsieke kwaliteiten is dat gestelde vertrouwen helemaal terecht. Kerk was bij Utrecht FC de snelste speler van de Eredivisie en hij was ook de koning van de dribbel. De Nederlander brengt bovendien ook veel diepgang en dreiging voor het doel. Van Bommel hoopte dat zijn nieuwste aanwinst die zaken meteen zou etaleren in zijn eerste wedstrijd voor de Great Old, maar achteraf bekeken was dat een grote vergissing.



Gyrano Kerk oogde niet balvast, hij telde het minste aantal geslaagde acties bij Antwerp, alsook het minste aantal gewonnen duels. De Nederlander legde één geslaagde offensieve actie op de mat, een grote doelkans die uiteindelijk door Bart Verbruggen werd gered. Kerk leverde ook geen bijdrage in het defensieve werk, hij bleef soms hangen in een buitenspelpositie en maakte zich weinig aanspeelbaar. Toch kunnen we hem weinig verwijten, want voor Kerk waren de omstandigheden allerminst ideaal om te debuteren.

VAN BOMMEL IN DE FOUT

En daarvoor moeten we vooral kijken naar Mark van Bommel. Gyrano Kerk is allerminst wedstrijdfit, want zijn laatste officiële wedstrijd dateert van 27 november 2022, toen hij 80 minuten speelde in de Russische bekerwedstrijd met Lokomotiv Moskou tegen Nizhny Novgorod. Dat is ondertussen dus al twee maanden (!) geleden. Daarnaast heeft Kerk nog maar enkele keren samen getraind met zijn nieuwe ploegmaats. “Voor hem was het geen ideale voorbereiding”, stelde ook Jurgen Ekkelenkamp vast bij Gazet van Antwerpen.



Ritchie De Laet vond het op zijn beurt eveneens niet onlogisch dat Gyrano Kerk het moeilijk had tegen de twee sterke verdedigers van Anderlecht. Bovendien speelde Mark van Bommel zijn nieuwste aanwinst niet uit op zijn beste positie. Kerk maakte in zijn carrière vooral furore als flankaanvaller, en op die positie komen zijn sterkste kwaliteiten, snelheid, dribbels, voorzetten, het best tot uiting. Fysiek is hij niet helemaal in orde, hij is nog redelijk onbekend met zijn ploegmaats, en hij speelt niet op zijn beste positie. Er zijn excuses genoeg om het tegenvallende debuut van Kerk te kaderen.

WACHTEN OP DE ‘ECHTE’ KERK

Gyrano Kerk is een speler die met enkele flitsen een wedstrijd kan beslissen, maar soms kan hij zich ook heel afwezig houden in een match. Die wisselvalligheid behoort nu eenmaal tot zijn spel en dat is misschien de grote reden waarom Gyrano Kerk niet slaagde bij Lokomotiv Moskou. Ondanks zijn wisselvalligheid is de Nederlander wel steeds dreigend, vooral door zijn grote snelheid. Door zijn snelheid en dreiging creëert Kerk veel kansen voor zijn ploegmaats, waarmee hij in dat onderdeel de zesde beste speler was van de ganse Nederlandse competitie en zelfs ook in Rusland tot de betere spelers behoorde. Mark van Bommel hoopt dat Kerk die kwaliteiten ook kan demonstreren op de Bosuil, maar de coach moet ook zorgen dat de aanvaller in optimale omstandigheden kan voetballen.

LEES OOK: Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Van Bommel heeft Kerk te vroeg gebracht

Meest recent

'Leko gaat all-in: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

4
4
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

78
78
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

129
129
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

182
182
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

236
236
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

79
79
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

152
152
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

23
23
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

114
114
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

293
293
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

70
70
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

143
143
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

185
185
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

203
203
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

94
94
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

85
85
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

235
235
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

293
293
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

164
164
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

230
230
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

191
191
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

31
31
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

258
258
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

364
364

Meer sportnieuws