Ophef over ‘last-minute transfer’ Anderlecht

1937 stemmen
Ophef over ‘last-minute transfer’ Anderlecht

Dankzij het veelbesproken vertrek van Fabio Silva kreeg Benito Raman in de voorbije weken een uitgelezen kans om zich terug in de picture te spelen bij Anderlecht. De 28-jarige scoorde in die periode weliswaar twee doelpunten tegen Zulte Waregem, maar dat is helemaal niet voldoende om zijn toekomst te vrijwaren in het Lotto Park. Zondag speelde hij bijvoorbeeld een belabberde partij tegen Antwerp FC, waarin hij zijn ploegmaats bovendien in de steek liet door een ‘oerdomme’ rode kaart te pakken.


NOOIT EEN GESLAAGD HUWELIJK GEWEEST

Vincent Kompany was nog de coach van Anderlecht toen Benito Raman arriveerde in Brussel. Sporting haalde Raman door zijn intensiteit, energie en werkkracht. “Benito zal een belangrijke speler worden”, voorspelde Kompany toen. Maar Raman loste nooit de verwachtingen in in het paars-witte shirt. Verwachtingen die hij ook zelf hooggespannen maakte door zich te wagen aan gedurfde uitspraken zoals: “Normaal gezien moet ik met de ervaring die ik heb elke match bij de beste twee spelers van Anderlecht zitten. Lukt dat niet, dan heb ik gefaald.”

Onder Vincent Kompany was Benito Raman echter nooit een vaste basisspeler, al was hij wel eventjes de vlotst scorende invaller in Europa. Felice Mazzu probeerde de snelle spits te rehabiliteren als de ‘Dante Vanzeir’ van Anderlecht, maar een succesverhaal was dat ook niet. En ook onder Brian Riemer speelt Raman geen belangrijke rol meer. Het ontbreken van centrale aanvallers is de enige reden waarom de 28-jarige momenteel nog minuten maakt in het Lotto Park, maar daarin bewijst Raman voornamelijk dat hij geen toekomst meer heeft bij Anderlecht.



Benito Raman keerde vorige zomer terug naar België om bij Anderlecht één van de beste spelers van de competitie te worden én om zich terug in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. Door zijn onverdroten inzet, hoge mate van intensiteit en diepgang speelde hij soms een nuttige rol, maar in beide doelstellingen slaagde hij evenwel niet. Op het sportief vlak was zijn inbreng eerder matig, terwijl hij zich daarnaast op als naast het veld op enkele misstappen liet betrappen. Een geslaagd huwelijk was het nooit tussen Raman en Anderlecht.

RAMAN ZORGT VOOR OPHEF

Denk bijvoorbeeld aan het veelbesproken tafereel vorig seizoen na de wedstrijd tussen Union SG en Anderlecht, exact één jaar geleden. Benito Raman was toen ontevreden over zijn bankzittersstatuut en na de wedstrijd gaf hij een vlammend interview aan de aanwezige pers. “Iedereen ziet dat ik heel gefrustreerd ben”, zei Benito Raman in de perszone in het Dudenpark. “Intern zullen we eens moeten kijken wat we gaan doen. Deze situatie is niet acceptabel voor mij. Ik zeg niet dat ik wil vertrekken, maar als ik nooit speel, dan heeft het ook geen zin om te blijven.”



Die uitspraken kwamen niet goed aan bij Anderlecht en vooral niet bij toenmalig coach Vincent Kompany. Vorig seizoen liet zich vorig seizoen ook vangen door Faïz Selemani, die hij prompt een kopstoot gaf in de match tegen KV Kortrijk. “Ik kan er niet mee lachen … Ik wil niet dat mijn reactie overheerst, maar ik moet hier wel over nadenken. Uiteraard is dat iets wat bepalend is”, aldus een grimmige Kompany. En dus ook vorig weekend scoorde Benito Raman geen punten door twee domme gele kaarten te pakken in de match tegen Antwerp FC.

RAMAN LEERT NIET UIT ZIJN FOUTEN

Benito Raman kreeg een eerste gele kaart door zich te mengen in het opstootje rond Calvin Stengs, en daarna volgde een tweede gele kaart door een nutteloze en opzichtige trekfout te plegen op Willian Pacho. “Er was helemaal geen gevaar. Ik vind dat onbegrijpelijk. Hij heeft zo van die momenten dat hij niet of zeker te weinig nadenkt. Dat moet eruit, hij is ook geen onervaren speler meer”, zei René Vandereycken in Het Nieuwsblad. “Die tweede kaart is wel heel dom van Benito, hij wist niet dat hij al geel had gekregen”, verklaarde coach Brian Riemer achteraf.

Oud-scheidsrechter Stéphane Breda was een pak harder voor Benito Raman. “Raman heeft voor mij echt een professionele fout begaan. Zijn twee kaarten zijn belachelijk. Bij de eerste zie ik niet in wat hij wil bereiken, behalve in problemen te komen. En die tweede is zelfs nog dommer”, stelt Breda in Sudpresse. “Hij weet dat dit soort overtredingen bestraft wordt. Daarnaast is het op 80 meter van zijn doel, er was totaal geen gevaar. Ik weet dat hij tijdens zijn carrière al kleine gedragsproblemen heeft gehad, maar met zijn ervaring moet hij dit kunnen vermijden.”



De jaren van verstand zouden eindelijk gekomen zijn bij Benito Raman. Gedaan met ontsporingen of extra-sportieve escapades. Maar na nog geen twee seizoenen op de teller bij Anderlecht, heeft Raman dus alweer drie negatieve uitspattingen op zijn conto. En dat zit de supporters van Anderlecht duidelijk hoog. Hij stond al langer ter discussie, maar deze zaken in combinatie met een erg matige sportieve bijdrage, zorgt ervoor dat de rol van Raman stilaan wel helemaal lijkt uitgespeeld bij Anderlecht.

DEFINITIEF NAAR DE EXIT?

Benito Raman kreeg zondag een unieke buitenkans om zich in extremis in de kijker te spelen bij Anderlecht, maar zijn sportieve prestatie liet echter helemaal te wensen over. Hij telde bijvoorbeeld de minste geslaagde acties bij Anderlecht, hij voorzag geen enkel schot richting het doel, hij bracht geen dreiging en hij verrichtte geen dribbels. Raman won amper één duel tegen Antwerp FC, hij leverde de slechtste passing bij Anderlecht en hij werd ook amper vijf keer aangespeeld. Een transfer hangt al een tijdje in de lucht, KVC Westerlo wordt vooral genoemd, maar nu lijkt een last-minute vertrek dus echt onvermijdelijk te zijn.

LEES OOK: 'Bruno hakt knopen door: Anderlecht mist sterkhouder'

Moet Anderlecht Raman houden?

Meest recent

De Mil op glad ijs: AA Gent vist persona non grata op

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het straks in Polen op tegen FK LNZ ...

6
6
'Club Brugge kruist vingers: plottwist rond Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel op zomerstage in Rennes, waar Ivan Leko zijn troepen verder ...

136
136
'Bruno hakt knopen door: Anderlecht mist sterkhouder'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Zweden, waar het in de tweede voorronde van de Europa League ...

95
95
'Club Brugge mag kruis maken over groot talent'

Club Brugge heeft de komende weken nog het nodige transferhuiswerk voor de boeg. Met Yann Sommer, ...

162
162
'Tonnen werk voor Sibierski: nog 7 vertrekkers?'

Anderlecht trapt zijn seizoen om 19u af tegen Hammarby, dat meteen een pittige tegenstander belooft ...

228
228
Daar is het record: Tzolis heeft transfer naar Arsenal beet

De voorbije jaren liet Club Brugge al regelmatig het Belgische transferrecord sneuvelen, vorige ...

197
197
'Union gaat overstag: sterkhouder op weg naar uitgang'

Union schoot deze zomer heel snel in actie op de transfermarkt. Het rondde al vroeg een pak ...

78
78
'Hayen plukt volgende pion weg bij Genk'

KRC Genk kende een woelige voorbereiding op het nieuwe seizoen, met onder meer een gedwongen ...

171
171
'Droomtransfer De Ketelaere: nieuwe info duikt op'

Nu het WK voorbij is, schieten de Europese grootmachten in actie op de transfermarkt. Dat heeft ook ...

187
187
Barça heeft tweede aanwinst beet, met gevolgen voor Karetsas

FC Barcelona veroverde vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Spaanse titel, maar in de ...

155
155
'AZ heeft eerste deal in Jupiler Pro League beet'

AZ pakte vorig seizoen de Nederlandse beker dankzij een klinkende 5-1 in de finale tegen NEC, maar ...

74
74
Genk heeft recordtransfer helemaal beet

Na een tegenvallend seizoen wil Genk straks beter doen, al kreeg het deze zomer wel een tik met het ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Shortlist Duivels bekend, Club dicht bij megadeal'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

264
264
Kruipt Ruben Van Gucht in de rol van Balthasar Boma?

Het opvallende liefdesleven van Ruben Van Gucht blijft vlot over de tongen gaan. De ...

51
51
'Zeno Debast plots in beeld bij Europese grootmacht'

Zeno Debast zat in de WK-selectie van gewezen bondscoach Rudi Garcia, maar centrale verdediger kwam ...

208
208
Hugo Cuypers meteen als held onthaald bij nieuwe club

Hugo Cuypers gaat een nieuwe uitdaging aan na zijn avontuur in de MLS. De aanvaller was de afgelopen ...

104
104
'Strijd om Onyedika is los: dit beslist Club voorlopig'

Club Brugge is deze week op stage vertrokken naar Frankrijk, waar het tegen Stade Rennes zijn ...

539
539
'Openda krijgt zin: transferakkoord in de maak'

Loïs Openda was één van de voornaamste afwezigen in de WK-selectie van de Rode ...

98
98
Club Brugge pakt uit met fraai nieuw uitshirt

Club Brugge heeft nog een dikke week voor zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe ...

234
234
Sterkhouder bezorgt Union opsteker: "Ik wil blijven"

Union heeft zich deze zomer al fors versterkt, want het wou anticiperen op nog maar eens een ...

100
100
'Ingrijpende aankondiging over toekomst Doku op komst'

De verwachting was dat Jérémy Doku één van de sterren van het WK zou ...

235
235
Essevee weet gegeerde jeugdinternational te strikken

Zulte Waregem heeft deze zomer al goed geboerd op de transfermarkt. Het wist al 5,5 miljoen euro te ...

108
108
Thorup niet tevreden na pandoering: tijd voor actie

Racing Genk verloor kansloos met 4-0 van AZ. Dat moet toch beter en dat weer de nieuwe coach Jess ...

558
558
Bruno maakt keuze: dure vogel kind van de rekening

RSC Anderlecht geeft om 19u Hammarby partij. Het wordt interessant om te zien wie Vitor Bruno aan de ...

408
408
De Mil geeft transferplannen van AA Gent prijs

AA Gent moet Europees aan de bak, maar trainer Rik De Mil weet ook dat zijn team nog niet klaar is. ...

212
212

Meer sportnieuws