Ophef over ‘last-minute transfer’ Anderlecht

1937 stemmen
Ophef over ‘last-minute transfer’ Anderlecht

Dankzij het veelbesproken vertrek van Fabio Silva kreeg Benito Raman in de voorbije weken een uitgelezen kans om zich terug in de picture te spelen bij Anderlecht. De 28-jarige scoorde in die periode weliswaar twee doelpunten tegen Zulte Waregem, maar dat is helemaal niet voldoende om zijn toekomst te vrijwaren in het Lotto Park. Zondag speelde hij bijvoorbeeld een belabberde partij tegen Antwerp FC, waarin hij zijn ploegmaats bovendien in de steek liet door een ‘oerdomme’ rode kaart te pakken.


NOOIT EEN GESLAAGD HUWELIJK GEWEEST

Vincent Kompany was nog de coach van Anderlecht toen Benito Raman arriveerde in Brussel. Sporting haalde Raman door zijn intensiteit, energie en werkkracht. “Benito zal een belangrijke speler worden”, voorspelde Kompany toen. Maar Raman loste nooit de verwachtingen in in het paars-witte shirt. Verwachtingen die hij ook zelf hooggespannen maakte door zich te wagen aan gedurfde uitspraken zoals: “Normaal gezien moet ik met de ervaring die ik heb elke match bij de beste twee spelers van Anderlecht zitten. Lukt dat niet, dan heb ik gefaald.”

Onder Vincent Kompany was Benito Raman echter nooit een vaste basisspeler, al was hij wel eventjes de vlotst scorende invaller in Europa. Felice Mazzu probeerde de snelle spits te rehabiliteren als de ‘Dante Vanzeir’ van Anderlecht, maar een succesverhaal was dat ook niet. En ook onder Brian Riemer speelt Raman geen belangrijke rol meer. Het ontbreken van centrale aanvallers is de enige reden waarom de 28-jarige momenteel nog minuten maakt in het Lotto Park, maar daarin bewijst Raman voornamelijk dat hij geen toekomst meer heeft bij Anderlecht.



Benito Raman keerde vorige zomer terug naar België om bij Anderlecht één van de beste spelers van de competitie te worden én om zich terug in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. Door zijn onverdroten inzet, hoge mate van intensiteit en diepgang speelde hij soms een nuttige rol, maar in beide doelstellingen slaagde hij evenwel niet. Op het sportief vlak was zijn inbreng eerder matig, terwijl hij zich daarnaast op als naast het veld op enkele misstappen liet betrappen. Een geslaagd huwelijk was het nooit tussen Raman en Anderlecht.

RAMAN ZORGT VOOR OPHEF

Denk bijvoorbeeld aan het veelbesproken tafereel vorig seizoen na de wedstrijd tussen Union SG en Anderlecht, exact één jaar geleden. Benito Raman was toen ontevreden over zijn bankzittersstatuut en na de wedstrijd gaf hij een vlammend interview aan de aanwezige pers. “Iedereen ziet dat ik heel gefrustreerd ben”, zei Benito Raman in de perszone in het Dudenpark. “Intern zullen we eens moeten kijken wat we gaan doen. Deze situatie is niet acceptabel voor mij. Ik zeg niet dat ik wil vertrekken, maar als ik nooit speel, dan heeft het ook geen zin om te blijven.”



Die uitspraken kwamen niet goed aan bij Anderlecht en vooral niet bij toenmalig coach Vincent Kompany. Vorig seizoen liet zich vorig seizoen ook vangen door Faïz Selemani, die hij prompt een kopstoot gaf in de match tegen KV Kortrijk. “Ik kan er niet mee lachen … Ik wil niet dat mijn reactie overheerst, maar ik moet hier wel over nadenken. Uiteraard is dat iets wat bepalend is”, aldus een grimmige Kompany. En dus ook vorig weekend scoorde Benito Raman geen punten door twee domme gele kaarten te pakken in de match tegen Antwerp FC.

RAMAN LEERT NIET UIT ZIJN FOUTEN

Benito Raman kreeg een eerste gele kaart door zich te mengen in het opstootje rond Calvin Stengs, en daarna volgde een tweede gele kaart door een nutteloze en opzichtige trekfout te plegen op Willian Pacho. “Er was helemaal geen gevaar. Ik vind dat onbegrijpelijk. Hij heeft zo van die momenten dat hij niet of zeker te weinig nadenkt. Dat moet eruit, hij is ook geen onervaren speler meer”, zei René Vandereycken in Het Nieuwsblad. “Die tweede kaart is wel heel dom van Benito, hij wist niet dat hij al geel had gekregen”, verklaarde coach Brian Riemer achteraf.

Oud-scheidsrechter Stéphane Breda was een pak harder voor Benito Raman. “Raman heeft voor mij echt een professionele fout begaan. Zijn twee kaarten zijn belachelijk. Bij de eerste zie ik niet in wat hij wil bereiken, behalve in problemen te komen. En die tweede is zelfs nog dommer”, stelt Breda in Sudpresse. “Hij weet dat dit soort overtredingen bestraft wordt. Daarnaast is het op 80 meter van zijn doel, er was totaal geen gevaar. Ik weet dat hij tijdens zijn carrière al kleine gedragsproblemen heeft gehad, maar met zijn ervaring moet hij dit kunnen vermijden.”



De jaren van verstand zouden eindelijk gekomen zijn bij Benito Raman. Gedaan met ontsporingen of extra-sportieve escapades. Maar na nog geen twee seizoenen op de teller bij Anderlecht, heeft Raman dus alweer drie negatieve uitspattingen op zijn conto. En dat zit de supporters van Anderlecht duidelijk hoog. Hij stond al langer ter discussie, maar deze zaken in combinatie met een erg matige sportieve bijdrage, zorgt ervoor dat de rol van Raman stilaan wel helemaal lijkt uitgespeeld bij Anderlecht.

DEFINITIEF NAAR DE EXIT?

Benito Raman kreeg zondag een unieke buitenkans om zich in extremis in de kijker te spelen bij Anderlecht, maar zijn sportieve prestatie liet echter helemaal te wensen over. Hij telde bijvoorbeeld de minste geslaagde acties bij Anderlecht, hij voorzag geen enkel schot richting het doel, hij bracht geen dreiging en hij verrichtte geen dribbels. Raman won amper één duel tegen Antwerp FC, hij leverde de slechtste passing bij Anderlecht en hij werd ook amper vijf keer aangespeeld. Een transfer hangt al een tijdje in de lucht, KVC Westerlo wordt vooral genoemd, maar nu lijkt een last-minute vertrek dus echt onvermijdelijk te zijn.

LEES OOK: Toekomst Raman: blijven of vertrekken bij KV Mechelen?

Moet Anderlecht Raman houden?

Meest recent

Club Brugge ziet wéér toptalent vertrekken

Club Brugge incasseert deze zomermercato. Niet alleen in de A-kern dreigen er na Christos Tzolis nog ...

26
26
'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

138
138
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

193
193
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

29
29
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

510
510
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

417
417
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

995
995
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

532
532
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

134
134
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

426
426
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

86
86
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

228
228
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

367
367
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

491
491
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

494
494
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

330
330
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

228
228
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

163
163
Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

105
105
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

313
313
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

155
155
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

908
908
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

188
188
Van Gucht zorgt voor nieuwe storm met bizar liefdesspektakel

Voor Ruben Van Gucht kwam eind vorige week een einde aan een razend drukke periode. Eerst was hij ...

257
257
Hubert vol lof over smaakmaker: "Een echte winnaar"

Union SG won de supercup van Club Brugge. Pas na de wissels in de tweede helft kwam de bekerwinnaar ...

74
74

Meer sportnieuws