Ophef over ‘last-minute transfer’ Anderlecht

1937
Ophef over ‘last-minute transfer’ Anderlecht

Dankzij het veelbesproken vertrek van Fabio Silva kreeg Benito Raman in de voorbije weken een uitgelezen kans om zich terug in de picture te spelen bij Anderlecht. De 28-jarige scoorde in die periode weliswaar twee doelpunten tegen Zulte Waregem, maar dat is helemaal niet voldoende om zijn toekomst te vrijwaren in het Lotto Park. Zondag speelde hij bijvoorbeeld een belabberde partij tegen Antwerp FC, waarin hij zijn ploegmaats bovendien in de steek liet door een ‘oerdomme’ rode kaart te pakken.


NOOIT EEN GESLAAGD HUWELIJK GEWEEST

Vincent Kompany was nog de coach van Anderlecht toen Benito Raman arriveerde in Brussel. Sporting haalde Raman door zijn intensiteit, energie en werkkracht. “Benito zal een belangrijke speler worden”, voorspelde Kompany toen. Maar Raman loste nooit de verwachtingen in in het paars-witte shirt. Verwachtingen die hij ook zelf hooggespannen maakte door zich te wagen aan gedurfde uitspraken zoals: “Normaal gezien moet ik met de ervaring die ik heb elke match bij de beste twee spelers van Anderlecht zitten. Lukt dat niet, dan heb ik gefaald.”

Onder Vincent Kompany was Benito Raman echter nooit een vaste basisspeler, al was hij wel eventjes de vlotst scorende invaller in Europa. Felice Mazzu probeerde de snelle spits te rehabiliteren als de ‘Dante Vanzeir’ van Anderlecht, maar een succesverhaal was dat ook niet. En ook onder Brian Riemer speelt Raman geen belangrijke rol meer. Het ontbreken van centrale aanvallers is de enige reden waarom de 28-jarige momenteel nog minuten maakt in het Lotto Park, maar daarin bewijst Raman voornamelijk dat hij geen toekomst meer heeft bij Anderlecht.



Benito Raman keerde vorige zomer terug naar België om bij Anderlecht één van de beste spelers van de competitie te worden én om zich terug in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. Door zijn onverdroten inzet, hoge mate van intensiteit en diepgang speelde hij soms een nuttige rol, maar in beide doelstellingen slaagde hij evenwel niet. Op het sportief vlak was zijn inbreng eerder matig, terwijl hij zich daarnaast op als naast het veld op enkele misstappen liet betrappen. Een geslaagd huwelijk was het nooit tussen Raman en Anderlecht.

RAMAN ZORGT VOOR OPHEF

Denk bijvoorbeeld aan het veelbesproken tafereel vorig seizoen na de wedstrijd tussen Union SG en Anderlecht, exact één jaar geleden. Benito Raman was toen ontevreden over zijn bankzittersstatuut en na de wedstrijd gaf hij een vlammend interview aan de aanwezige pers. “Iedereen ziet dat ik heel gefrustreerd ben”, zei Benito Raman in de perszone in het Dudenpark. “Intern zullen we eens moeten kijken wat we gaan doen. Deze situatie is niet acceptabel voor mij. Ik zeg niet dat ik wil vertrekken, maar als ik nooit speel, dan heeft het ook geen zin om te blijven.”



Die uitspraken kwamen niet goed aan bij Anderlecht en vooral niet bij toenmalig coach Vincent Kompany. Vorig seizoen liet zich vorig seizoen ook vangen door Faïz Selemani, die hij prompt een kopstoot gaf in de match tegen KV Kortrijk. “Ik kan er niet mee lachen … Ik wil niet dat mijn reactie overheerst, maar ik moet hier wel over nadenken. Uiteraard is dat iets wat bepalend is”, aldus een grimmige Kompany. En dus ook vorig weekend scoorde Benito Raman geen punten door twee domme gele kaarten te pakken in de match tegen Antwerp FC.

RAMAN LEERT NIET UIT ZIJN FOUTEN

Benito Raman kreeg een eerste gele kaart door zich te mengen in het opstootje rond Calvin Stengs, en daarna volgde een tweede gele kaart door een nutteloze en opzichtige trekfout te plegen op Willian Pacho. “Er was helemaal geen gevaar. Ik vind dat onbegrijpelijk. Hij heeft zo van die momenten dat hij niet of zeker te weinig nadenkt. Dat moet eruit, hij is ook geen onervaren speler meer”, zei René Vandereycken in Het Nieuwsblad. “Die tweede kaart is wel heel dom van Benito, hij wist niet dat hij al geel had gekregen”, verklaarde coach Brian Riemer achteraf.

Oud-scheidsrechter Stéphane Breda was een pak harder voor Benito Raman. “Raman heeft voor mij echt een professionele fout begaan. Zijn twee kaarten zijn belachelijk. Bij de eerste zie ik niet in wat hij wil bereiken, behalve in problemen te komen. En die tweede is zelfs nog dommer”, stelt Breda in Sudpresse. “Hij weet dat dit soort overtredingen bestraft wordt. Daarnaast is het op 80 meter van zijn doel, er was totaal geen gevaar. Ik weet dat hij tijdens zijn carrière al kleine gedragsproblemen heeft gehad, maar met zijn ervaring moet hij dit kunnen vermijden.”



De jaren van verstand zouden eindelijk gekomen zijn bij Benito Raman. Gedaan met ontsporingen of extra-sportieve escapades. Maar na nog geen twee seizoenen op de teller bij Anderlecht, heeft Raman dus alweer drie negatieve uitspattingen op zijn conto. En dat zit de supporters van Anderlecht duidelijk hoog. Hij stond al langer ter discussie, maar deze zaken in combinatie met een erg matige sportieve bijdrage, zorgt ervoor dat de rol van Raman stilaan wel helemaal lijkt uitgespeeld bij Anderlecht.

DEFINITIEF NAAR DE EXIT?

Benito Raman kreeg zondag een unieke buitenkans om zich in extremis in de kijker te spelen bij Anderlecht, maar zijn sportieve prestatie liet echter helemaal te wensen over. Hij telde bijvoorbeeld de minste geslaagde acties bij Anderlecht, hij voorzag geen enkel schot richting het doel, hij bracht geen dreiging en hij verrichtte geen dribbels. Raman won amper één duel tegen Antwerp FC, hij leverde de slechtste passing bij Anderlecht en hij werd ook amper vijf keer aangespeeld. Een transfer hangt al een tijdje in de lucht, KVC Westerlo wordt vooral genoemd, maar nu lijkt een last-minute vertrek dus echt onvermijdelijk te zijn.

LEES OOK: 'Bruno grijpt in: nieuwkomer aan aftrap bij Anderlecht'

Moet Anderlecht Raman houden?

Meest recent

STVV pakt uit met héél verrassend initiatief

STVV heeft zopas straf nieuws meegedeeld. De Kanaries pakken uit met een documentaire over het ...

9
9
Transfers voor James Rodriguez, Coutinho én Mata

De transferperiode ligt achter de rug in de meeste landen, maar in sommige competities kan men wel ...

5
5
KRC Genk versus AA Gent: Thorup en De Mil slijpen messen

Komend weekend staan er heel wat interessante affiches op het programma, maar de voornaamste ...

30
30
Compper deelt dubbele opsteker uit ziekenboeg Antwerp

Antwerp begon voortvarend aan het seizoen, maar behalve het abrupte afscheid van Marc Overmars is ...

46
46
De Mil dropt hints: grote comeback(s) bij AA Gent?

Na vijf speeldagen pronkt KAA Gent nog steeds met een foutloos rapport, een lijn die de fiere ...

117
117
Leko houdt adem in: sterkhouder Club Brugge langer out?

Club Brugge wil de nederlaag tegen Aston Villa snel doorspoelen, en dus moet Antwerp er straks aan ...

231
231
Romeo Vermant stuurt zinderende boodschap de wereld in

Er lijkt opnieuw iets veranderd rond Romeo Vermant. De aanvaller beleefde een zomer waarin er ...

418
418
'Bruno grijpt in: nieuwkomer aan aftrap bij Anderlecht'

Na een magere zeven op 15 staat de druk al op de ketel bij RSC Anderlecht, dat vrijdag op bezoek ...

401
401
Golden Boy: Club Brugge, Anderlecht & Genk in top 100

Tijdens de voorbije zomermercato deed de Jupiler Pro League zijn reputatie als kweekvijver van ...

324
324
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

379
379
Leko geeft update over Vanaken voor Antwerp én Genk

Hans Vanaken werd in de Champions League-clash tegen Aston Villa naar de kant gehaald. De aanvoerder ...

316
316
Vanderbiest krijgt onverwacht steun: “Spelers op matje"

Fred Vanderbiest ligt zwaar onder vuur na de desastreuze competitiestart van KV Mechelen. Malinwa ...

203
203
Brys-beul Samuel Eto’o in opspraak: “Geld in eigen zak”

Marc Brys heeft er bij Kameroen geen leuke periode opzitten. De Belgische oefenmeester werd lange ...

127
127
Bom ontploft bij Lukaku: T1 verdwijnt, Fener grijpt in

Fenerbahçe speelde in de Champions League 1-1 gelijk tegen AS Roma, maar na de wedstrijd liep ...

137
137
Beerschot in de problemen? Transfers nu al afgemaakt

De ambities van Beerschot zijn duidelijk. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk promoveren naar ...

199
199
KVM aangepakt: "Doe tenminste alsof het je kan schelen"

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de absolute revelaties in de Jupiler Pro ...

165
165
Crisis bij OHL: TD doet ontluisterend boekje open

Na vijf speeldagen zijn er twee clubs die nog steeds geen enkel punt gesprokkel hebben in de Jupiler ...

205
205
Tedesco overtuigde tweede Duivel: "Ik voelde vertrouwen"

Zijn passage als bondscoach van de Rode Duivels wordt in ons land niet bepaald warm herinnerd, maar ...

30
30
'Eindelijk duidelijkheid in zaak rond verkoop Anderlecht'

Enkele jaren geleden barstte een enorm schandaal los in het Belgische voetbal, met eerst Operatie ...

340
340
'Bodart versiert alsnog verrassende transfer'

Lille oogt dit seizoen een pak minder Belgisch dan vorig seizoen. Het zag in de zomer immers Thomas ...

59
59
Megadomper Union: 3 sterkhouders geschorst voor EL-opener

Club Brugge trapte deze week al zijn campagne af in de Champions League, maar volgende week zijn ook ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Winters miljoenenbod voor Club, Anderlecht legt talent vast'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

295
295
Anderlecht-crisis voor de deur? Sibierski reageert

RSC Anderlecht is wisselvallig aan het seizoen begonnen onder Vitor Bruno. Sportieve baas Antoine ...

352
352
Britse pers volledig in de ban van Tielemans: plan voor City

Manchester United won in de Champions League zonder problemen van debutant Sabah FK. Youri Tielemans ...

112
112
Jan Boskamp blijft vechten ondanks verborgen strijd

Jan Boskamp heeft de voorbije jaren een bijzonder moeilijke periode achter de rug. De goedlachse ...

195
195

Meer sportnieuws