Ophef over ‘last-minute transfer’ Anderlecht

1937
Ophef over ‘last-minute transfer’ Anderlecht

Dankzij het veelbesproken vertrek van Fabio Silva kreeg Benito Raman in de voorbije weken een uitgelezen kans om zich terug in de picture te spelen bij Anderlecht. De 28-jarige scoorde in die periode weliswaar twee doelpunten tegen Zulte Waregem, maar dat is helemaal niet voldoende om zijn toekomst te vrijwaren in het Lotto Park. Zondag speelde hij bijvoorbeeld een belabberde partij tegen Antwerp FC, waarin hij zijn ploegmaats bovendien in de steek liet door een ‘oerdomme’ rode kaart te pakken.


NOOIT EEN GESLAAGD HUWELIJK GEWEEST

Vincent Kompany was nog de coach van Anderlecht toen Benito Raman arriveerde in Brussel. Sporting haalde Raman door zijn intensiteit, energie en werkkracht. “Benito zal een belangrijke speler worden”, voorspelde Kompany toen. Maar Raman loste nooit de verwachtingen in in het paars-witte shirt. Verwachtingen die hij ook zelf hooggespannen maakte door zich te wagen aan gedurfde uitspraken zoals: “Normaal gezien moet ik met de ervaring die ik heb elke match bij de beste twee spelers van Anderlecht zitten. Lukt dat niet, dan heb ik gefaald.”

Onder Vincent Kompany was Benito Raman echter nooit een vaste basisspeler, al was hij wel eventjes de vlotst scorende invaller in Europa. Felice Mazzu probeerde de snelle spits te rehabiliteren als de ‘Dante Vanzeir’ van Anderlecht, maar een succesverhaal was dat ook niet. En ook onder Brian Riemer speelt Raman geen belangrijke rol meer. Het ontbreken van centrale aanvallers is de enige reden waarom de 28-jarige momenteel nog minuten maakt in het Lotto Park, maar daarin bewijst Raman voornamelijk dat hij geen toekomst meer heeft bij Anderlecht.



Benito Raman keerde vorige zomer terug naar België om bij Anderlecht één van de beste spelers van de competitie te worden én om zich terug in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. Door zijn onverdroten inzet, hoge mate van intensiteit en diepgang speelde hij soms een nuttige rol, maar in beide doelstellingen slaagde hij evenwel niet. Op het sportief vlak was zijn inbreng eerder matig, terwijl hij zich daarnaast op als naast het veld op enkele misstappen liet betrappen. Een geslaagd huwelijk was het nooit tussen Raman en Anderlecht.

RAMAN ZORGT VOOR OPHEF

Denk bijvoorbeeld aan het veelbesproken tafereel vorig seizoen na de wedstrijd tussen Union SG en Anderlecht, exact één jaar geleden. Benito Raman was toen ontevreden over zijn bankzittersstatuut en na de wedstrijd gaf hij een vlammend interview aan de aanwezige pers. “Iedereen ziet dat ik heel gefrustreerd ben”, zei Benito Raman in de perszone in het Dudenpark. “Intern zullen we eens moeten kijken wat we gaan doen. Deze situatie is niet acceptabel voor mij. Ik zeg niet dat ik wil vertrekken, maar als ik nooit speel, dan heeft het ook geen zin om te blijven.”



Die uitspraken kwamen niet goed aan bij Anderlecht en vooral niet bij toenmalig coach Vincent Kompany. Vorig seizoen liet zich vorig seizoen ook vangen door Faïz Selemani, die hij prompt een kopstoot gaf in de match tegen KV Kortrijk. “Ik kan er niet mee lachen … Ik wil niet dat mijn reactie overheerst, maar ik moet hier wel over nadenken. Uiteraard is dat iets wat bepalend is”, aldus een grimmige Kompany. En dus ook vorig weekend scoorde Benito Raman geen punten door twee domme gele kaarten te pakken in de match tegen Antwerp FC.

RAMAN LEERT NIET UIT ZIJN FOUTEN

Benito Raman kreeg een eerste gele kaart door zich te mengen in het opstootje rond Calvin Stengs, en daarna volgde een tweede gele kaart door een nutteloze en opzichtige trekfout te plegen op Willian Pacho. “Er was helemaal geen gevaar. Ik vind dat onbegrijpelijk. Hij heeft zo van die momenten dat hij niet of zeker te weinig nadenkt. Dat moet eruit, hij is ook geen onervaren speler meer”, zei René Vandereycken in Het Nieuwsblad. “Die tweede kaart is wel heel dom van Benito, hij wist niet dat hij al geel had gekregen”, verklaarde coach Brian Riemer achteraf.

Oud-scheidsrechter Stéphane Breda was een pak harder voor Benito Raman. “Raman heeft voor mij echt een professionele fout begaan. Zijn twee kaarten zijn belachelijk. Bij de eerste zie ik niet in wat hij wil bereiken, behalve in problemen te komen. En die tweede is zelfs nog dommer”, stelt Breda in Sudpresse. “Hij weet dat dit soort overtredingen bestraft wordt. Daarnaast is het op 80 meter van zijn doel, er was totaal geen gevaar. Ik weet dat hij tijdens zijn carrière al kleine gedragsproblemen heeft gehad, maar met zijn ervaring moet hij dit kunnen vermijden.”



De jaren van verstand zouden eindelijk gekomen zijn bij Benito Raman. Gedaan met ontsporingen of extra-sportieve escapades. Maar na nog geen twee seizoenen op de teller bij Anderlecht, heeft Raman dus alweer drie negatieve uitspattingen op zijn conto. En dat zit de supporters van Anderlecht duidelijk hoog. Hij stond al langer ter discussie, maar deze zaken in combinatie met een erg matige sportieve bijdrage, zorgt ervoor dat de rol van Raman stilaan wel helemaal lijkt uitgespeeld bij Anderlecht.

DEFINITIEF NAAR DE EXIT?

Benito Raman kreeg zondag een unieke buitenkans om zich in extremis in de kijker te spelen bij Anderlecht, maar zijn sportieve prestatie liet echter helemaal te wensen over. Hij telde bijvoorbeeld de minste geslaagde acties bij Anderlecht, hij voorzag geen enkel schot richting het doel, hij bracht geen dreiging en hij verrichtte geen dribbels. Raman won amper één duel tegen Antwerp FC, hij leverde de slechtste passing bij Anderlecht en hij werd ook amper vijf keer aangespeeld. Een transfer hangt al een tijdje in de lucht, KVC Westerlo wordt vooral genoemd, maar nu lijkt een last-minute vertrek dus echt onvermijdelijk te zijn.

LEES OOK: Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Moet Anderlecht Raman houden?

Meest recent

Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

32
32
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

97
97
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

24
24
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

6
6
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

49
49
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

50
50
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

82
82
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

111
111
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

235
235
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

445
445
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

200
200
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

160
160
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

417
417
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

71
71
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

389
389
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

47
47
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

69
69
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

121
121
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

278
278
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

29
29
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

82
82
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

152
152
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

22
22
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

64
64
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

383
383

Meer sportnieuws