Ophef over ‘last-minute transfer’ Anderlecht

1937
Ophef over ‘last-minute transfer’ Anderlecht

Dankzij het veelbesproken vertrek van Fabio Silva kreeg Benito Raman in de voorbije weken een uitgelezen kans om zich terug in de picture te spelen bij Anderlecht. De 28-jarige scoorde in die periode weliswaar twee doelpunten tegen Zulte Waregem, maar dat is helemaal niet voldoende om zijn toekomst te vrijwaren in het Lotto Park. Zondag speelde hij bijvoorbeeld een belabberde partij tegen Antwerp FC, waarin hij zijn ploegmaats bovendien in de steek liet door een ‘oerdomme’ rode kaart te pakken.


NOOIT EEN GESLAAGD HUWELIJK GEWEEST

Vincent Kompany was nog de coach van Anderlecht toen Benito Raman arriveerde in Brussel. Sporting haalde Raman door zijn intensiteit, energie en werkkracht. “Benito zal een belangrijke speler worden”, voorspelde Kompany toen. Maar Raman loste nooit de verwachtingen in in het paars-witte shirt. Verwachtingen die hij ook zelf hooggespannen maakte door zich te wagen aan gedurfde uitspraken zoals: “Normaal gezien moet ik met de ervaring die ik heb elke match bij de beste twee spelers van Anderlecht zitten. Lukt dat niet, dan heb ik gefaald.”

Onder Vincent Kompany was Benito Raman echter nooit een vaste basisspeler, al was hij wel eventjes de vlotst scorende invaller in Europa. Felice Mazzu probeerde de snelle spits te rehabiliteren als de ‘Dante Vanzeir’ van Anderlecht, maar een succesverhaal was dat ook niet. En ook onder Brian Riemer speelt Raman geen belangrijke rol meer. Het ontbreken van centrale aanvallers is de enige reden waarom de 28-jarige momenteel nog minuten maakt in het Lotto Park, maar daarin bewijst Raman voornamelijk dat hij geen toekomst meer heeft bij Anderlecht.



Benito Raman keerde vorige zomer terug naar België om bij Anderlecht één van de beste spelers van de competitie te worden én om zich terug in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. Door zijn onverdroten inzet, hoge mate van intensiteit en diepgang speelde hij soms een nuttige rol, maar in beide doelstellingen slaagde hij evenwel niet. Op het sportief vlak was zijn inbreng eerder matig, terwijl hij zich daarnaast op als naast het veld op enkele misstappen liet betrappen. Een geslaagd huwelijk was het nooit tussen Raman en Anderlecht.

RAMAN ZORGT VOOR OPHEF

Denk bijvoorbeeld aan het veelbesproken tafereel vorig seizoen na de wedstrijd tussen Union SG en Anderlecht, exact één jaar geleden. Benito Raman was toen ontevreden over zijn bankzittersstatuut en na de wedstrijd gaf hij een vlammend interview aan de aanwezige pers. “Iedereen ziet dat ik heel gefrustreerd ben”, zei Benito Raman in de perszone in het Dudenpark. “Intern zullen we eens moeten kijken wat we gaan doen. Deze situatie is niet acceptabel voor mij. Ik zeg niet dat ik wil vertrekken, maar als ik nooit speel, dan heeft het ook geen zin om te blijven.”



Die uitspraken kwamen niet goed aan bij Anderlecht en vooral niet bij toenmalig coach Vincent Kompany. Vorig seizoen liet zich vorig seizoen ook vangen door Faïz Selemani, die hij prompt een kopstoot gaf in de match tegen KV Kortrijk. “Ik kan er niet mee lachen … Ik wil niet dat mijn reactie overheerst, maar ik moet hier wel over nadenken. Uiteraard is dat iets wat bepalend is”, aldus een grimmige Kompany. En dus ook vorig weekend scoorde Benito Raman geen punten door twee domme gele kaarten te pakken in de match tegen Antwerp FC.

RAMAN LEERT NIET UIT ZIJN FOUTEN

Benito Raman kreeg een eerste gele kaart door zich te mengen in het opstootje rond Calvin Stengs, en daarna volgde een tweede gele kaart door een nutteloze en opzichtige trekfout te plegen op Willian Pacho. “Er was helemaal geen gevaar. Ik vind dat onbegrijpelijk. Hij heeft zo van die momenten dat hij niet of zeker te weinig nadenkt. Dat moet eruit, hij is ook geen onervaren speler meer”, zei René Vandereycken in Het Nieuwsblad. “Die tweede kaart is wel heel dom van Benito, hij wist niet dat hij al geel had gekregen”, verklaarde coach Brian Riemer achteraf.

Oud-scheidsrechter Stéphane Breda was een pak harder voor Benito Raman. “Raman heeft voor mij echt een professionele fout begaan. Zijn twee kaarten zijn belachelijk. Bij de eerste zie ik niet in wat hij wil bereiken, behalve in problemen te komen. En die tweede is zelfs nog dommer”, stelt Breda in Sudpresse. “Hij weet dat dit soort overtredingen bestraft wordt. Daarnaast is het op 80 meter van zijn doel, er was totaal geen gevaar. Ik weet dat hij tijdens zijn carrière al kleine gedragsproblemen heeft gehad, maar met zijn ervaring moet hij dit kunnen vermijden.”



De jaren van verstand zouden eindelijk gekomen zijn bij Benito Raman. Gedaan met ontsporingen of extra-sportieve escapades. Maar na nog geen twee seizoenen op de teller bij Anderlecht, heeft Raman dus alweer drie negatieve uitspattingen op zijn conto. En dat zit de supporters van Anderlecht duidelijk hoog. Hij stond al langer ter discussie, maar deze zaken in combinatie met een erg matige sportieve bijdrage, zorgt ervoor dat de rol van Raman stilaan wel helemaal lijkt uitgespeeld bij Anderlecht.

DEFINITIEF NAAR DE EXIT?

Benito Raman kreeg zondag een unieke buitenkans om zich in extremis in de kijker te spelen bij Anderlecht, maar zijn sportieve prestatie liet echter helemaal te wensen over. Hij telde bijvoorbeeld de minste geslaagde acties bij Anderlecht, hij voorzag geen enkel schot richting het doel, hij bracht geen dreiging en hij verrichtte geen dribbels. Raman won amper één duel tegen Antwerp FC, hij leverde de slechtste passing bij Anderlecht en hij werd ook amper vijf keer aangespeeld. Een transfer hangt al een tijdje in de lucht, KVC Westerlo wordt vooral genoemd, maar nu lijkt een last-minute vertrek dus echt onvermijdelijk te zijn.

LEES OOK: Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Moet Anderlecht Raman houden?

Meest recent

Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

7
7
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

4
4
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

147
147
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

246
246
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

156
156
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

212
212
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

138
138
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

52
52
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

229
229
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

84
84
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

111
111
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

33
33
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

232
232
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

167
167
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

54
54
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

185
185
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1115
1115
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

92
92
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

52
52
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

210
210
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

105
105
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

192
192
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

201
201
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

48
48

Meer sportnieuws