Vertonghen wijst het grote manco aan bij Anderlecht

door
Vertonghen wijst het grote manco aan bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde defensief een sterke partij tegen Royal Antwerp FC. Jan Vertonghen was met afstand de beste speler bij de Brusselaars. De ervaren Rode Duivel was na de match toch wel wat kritisch voor Anderlecht. Onder meer voor Benito Raman, die een oerdomme rode kaart slikte.


“Als je met 11 tegen 10 kan uitspelen, verandert dat veel”, sprak aanvoerder Jan Vertonghen achteraf. “Benito weet zelf goed genoeg wat hij gedaan heeft, dat moet ik hem als aanvoerder niet meer vertellen. Het verandert de match, maar uiteindelijk heeft hij ook goed gespeeld."

GENOEG KWALITEIT

Vertonghen, die zijn ploegmaats vaak stuurde en Ashimeru en Diawara vaak positioneel moest bijsturen, zag ook dat RSCA aanvallend er weinig van bakte. “Ik ben niet tevreden over het gelijkspel. We hadden best wel vaak de bal, maar in de laatste fase ontbrak het ons aan rust en wat geluk.” Anderlecht mist vooraan die echte topkwaliteit en het is duidelijk dat ze nood hebben aan een goede spits met présence.

Doelman Bart Verbruggen, die weer sterk presteerde, looft de aanvallende spelers. “We hebben jongens met heel veel kwaliteit voorin. Geef die nog wat tijd en dan komen die goals vanzelf wel. Wij wisten dat Antwerp heel sterk was op de counters, dus wij moesten die onschadelijk maken en dat hebben we goed gedaan." Vertonghen kijkt tot slot ook uit naar 1 februari. “Het einde van de mercato zal ons ook goed doen. Dan komt er wat sereniteit en dat hebben we nodig.”

LEES OOK: Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

Mist Anderlecht aanvallende topkwaliteit?

Meest recent

'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

108
108
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

18
18
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

129
129
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

115
115
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

265
265
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

67
67
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

205
205
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

254
254
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

143
143
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

250
250
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

583
583
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

200
200
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

28
28
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

459
459
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

214
214
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

440
440
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

35
35
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

62
62
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

274
274
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

89
89
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

296
296
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

286
286
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

132
132
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

617
617

Meer sportnieuws