Vertonghen wijst het grote manco aan bij Anderlecht

door
Vertonghen wijst het grote manco aan bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde defensief een sterke partij tegen Royal Antwerp FC. Jan Vertonghen was met afstand de beste speler bij de Brusselaars. De ervaren Rode Duivel was na de match toch wel wat kritisch voor Anderlecht. Onder meer voor Benito Raman, die een oerdomme rode kaart slikte.


“Als je met 11 tegen 10 kan uitspelen, verandert dat veel”, sprak aanvoerder Jan Vertonghen achteraf. “Benito weet zelf goed genoeg wat hij gedaan heeft, dat moet ik hem als aanvoerder niet meer vertellen. Het verandert de match, maar uiteindelijk heeft hij ook goed gespeeld."

GENOEG KWALITEIT

Vertonghen, die zijn ploegmaats vaak stuurde en Ashimeru en Diawara vaak positioneel moest bijsturen, zag ook dat RSCA aanvallend er weinig van bakte. “Ik ben niet tevreden over het gelijkspel. We hadden best wel vaak de bal, maar in de laatste fase ontbrak het ons aan rust en wat geluk.” Anderlecht mist vooraan die echte topkwaliteit en het is duidelijk dat ze nood hebben aan een goede spits met présence.

Doelman Bart Verbruggen, die weer sterk presteerde, looft de aanvallende spelers. “We hebben jongens met heel veel kwaliteit voorin. Geef die nog wat tijd en dan komen die goals vanzelf wel. Wij wisten dat Antwerp heel sterk was op de counters, dus wij moesten die onschadelijk maken en dat hebben we goed gedaan." Vertonghen kijkt tot slot ook uit naar 1 februari. “Het einde van de mercato zal ons ook goed doen. Dan komt er wat sereniteit en dat hebben we nodig.”

LEES OOK: Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Mist Anderlecht aanvallende topkwaliteit?

Meest recent

'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

22
22
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

70
70
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

349
349
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

20
20
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

327
327
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

300
300
Stiekeme titelambities? STVV pakt weer uit op mercato

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

102
102
Genkie in Europese picture: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

235
235
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

276
276
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

65
65
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

93
93
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

672
672
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

135
135
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

328
328
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

342
342
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

505
505
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

392
392
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

667
667
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

643
643
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

356
356
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

117
117
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

52
52
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

357
357
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

422
422
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

62
62

Meer sportnieuws