Vertonghen wijst het grote manco aan bij Anderlecht

968 stemmen
Vertonghen wijst het grote manco aan bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde defensief een sterke partij tegen Royal Antwerp FC. Jan Vertonghen was met afstand de beste speler bij de Brusselaars. De ervaren Rode Duivel was na de match toch wel wat kritisch voor Anderlecht. Onder meer voor Benito Raman, die een oerdomme rode kaart slikte.


“Als je met 11 tegen 10 kan uitspelen, verandert dat veel”, sprak aanvoerder Jan Vertonghen achteraf. “Benito weet zelf goed genoeg wat hij gedaan heeft, dat moet ik hem als aanvoerder niet meer vertellen. Het verandert de match, maar uiteindelijk heeft hij ook goed gespeeld."

GENOEG KWALITEIT

Vertonghen, die zijn ploegmaats vaak stuurde en Ashimeru en Diawara vaak positioneel moest bijsturen, zag ook dat RSCA aanvallend er weinig van bakte. “Ik ben niet tevreden over het gelijkspel. We hadden best wel vaak de bal, maar in de laatste fase ontbrak het ons aan rust en wat geluk.” Anderlecht mist vooraan die echte topkwaliteit en het is duidelijk dat ze nood hebben aan een goede spits met présence.

Doelman Bart Verbruggen, die weer sterk presteerde, looft de aanvallende spelers. “We hebben jongens met heel veel kwaliteit voorin. Geef die nog wat tijd en dan komen die goals vanzelf wel. Wij wisten dat Antwerp heel sterk was op de counters, dus wij moesten die onschadelijk maken en dat hebben we goed gedaan." Vertonghen kijkt tot slot ook uit naar 1 februari. “Het einde van de mercato zal ons ook goed doen. Dan komt er wat sereniteit en dat hebben we nodig.”

LEES OOK: Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Mist Anderlecht aanvallende topkwaliteit?

Meest recent

'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

137
137
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

199
199
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

37
37
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

295
295
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

246
246
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

118
118
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

135
135
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

346
346
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

444
444
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

146
146
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

313
313
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

92
92
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

616
616
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

124
124
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

366
366
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

51
51
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

94
94
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

140
140
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

283
283
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

85
85
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

885
885
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

234
234
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

359
359
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

476
476

Meer sportnieuws