TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft beet, Hazard maakt nog transfer'

1260 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft beet, Hazard maakt nog transfer'

Het einde van de winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig om last-minute nog versterking aan te trekken. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht lijken de verhoopte aanwinsten toch nog binnen te stromen. Zondag werd tijdens de wedstrijd tegen Antwerp al Harry Toffolo op de tribune gespot. De Engelse linksachter komt over van Nottingham Forest, waarbij het echter niet duidelijk is of het om een definitieve transfer of een uitleenbeurt gaat. Daarnaast blijft Anderlecht ook werk maken van een spits.



De voorbije dagen viel de naam van Petar Ratkov en Anderlecht maakt ook werk van de 19-jarige Serviër. Jesper Fredberg zou proberen om zo snel mogelijk een doorbraak in het dossier te forceren. Als dat niet zou lukken, zou hij echter ook al een aantal alternatieven achter de hand hebben. De kans lijkt ook reëel dat hij die nodig zal hebben, want Parma zou dicht bij een akkoord over de transfer van Ratkov staan.

Aan uitgaande zijde hoopt RSCA zijn sterkhouders aan boord te houden, maar er is wel groeiende interesse voor Zeno Debast. De jonge Rode Duivel werd tegen Antwerp gescout door Internazionale en kreeg een positief rapport. Anderlecht wil zijn goudhaantje deze maand echter niet laten vertrekken, zeker omdat er achterin amper opties zijn.



Er valt wellicht nog een vertrekker te noteren bij KRC Genk. De Limburgers nemen weldra afscheid van één van hun grootste talenten, want Mika Godts is op weg naar Ajax. De 17-jarige flankaanvaller weigerde de voorbije maanden zijn aflopende contract te verlengen en dus kiest Genk eieren voor zijn geld. Het grijpt zijn laatste kans op een transfersom en Ajax zou bereid zijn om 1 miljoen euro neer te tellen, plus een percentage van een doorverkoop.

Ook Paul Onuachu werd de laatste dagen nog gelinkt aan een transfer, maar de topschutter lijkt het seizoen gewoon in Genk te zullen uitdoen. Daar hintte hij zelf ook naar in een interview, waarin hij verkondigde afscheid te willen nemen met een tweede landstitel. Hij lijkt dus van plan om in de zomer eindelijk zijn transfer te gaan versieren.



Standard lijkt dezer dagen opvallend veel bij de andere Belgische topclubs te willen gaan shoppen. Na de interesse voor Hautekiet (Club Brugge) en Agyei (Anderlecht) zou het nu ook bij Antwerp willen aankloppen. Door het vertrek van Raskin en Amallah kan er op het middenveld nog iets bij en daarvoor zou Ronny Deila graag Pieter Gerkens zien komen. De middenvelder zou wellicht wel pas volgend seizoen aansluiten, want in de zomer is hij einde contract.

BUITENLAND

Het lijkt erop dat Thorgan Hazard alsnog deze maand zal vertrekken bij Borussia Dortmund. De Rode Duivel staat in de belangstelling van Everton, maar vooral PSV zou doorduwen voor zijn komst. De Nederlanders zouden volop aan het onderhandelen zijn met Hazard, die een overgang wel zou zien zitten, en Dortmund. De bedoeling zou zijn om de 29-jarige flankaanvaller voor de rest van het seizoen te huren met aankoopoptie.



Arsenal is ook van plan om nog stevig uit te halen in het slot van de mercato. De Gunners blijven doorduwen voor Moises Caicedo en zouden zondag een nieuw bod van maar liefst 80 miljoen euro uitgebracht hebben op de voormalige Beerschotter. Brighton liet de voorbije dagen wel al weten dat het geen enkele intentie heeft om Caicedo deze maand te laten vertrekken, maar de Ecuadoraan zou zelf wel aandringen op een transfer.

Chelsea wil echter nog straffer doen. De Blues kondigden zondag nog de komst aan van rechtsachter Malo Gusto, die het seizoen wel nog uit zal doen bij Olympique Lyon. Daarnaast blijven ze echter ook doordrukken voor de komst van Enzo Fernandez. Chelsea zou de Argentijnse middenvelder absoluut willen weghalen bij Benfica en zou daarvoor nu ook bereid zijn om de afkoopsom van 120 miljoen euro op tafel te leggen.

LEES OOK: Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Moet Hazard nog een transfer maken?

Meest recent

Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

11
11
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

26
26
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

64
64
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

58
58
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

45
45
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

192
192
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

82
82
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

283
283
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

305
305
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

83
83
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

334
334
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

41
41
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

475
475
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

334
334
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

425
425
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

156
156
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

75
75
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

132
132
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

113
113
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

55
55
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

230
230
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

300
300
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

139
139
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

82
82
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

839
839

Meer sportnieuws