TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft beet, Hazard maakt nog transfer'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft beet, Hazard maakt nog transfer'

Het einde van de winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig om last-minute nog versterking aan te trekken. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht lijken de verhoopte aanwinsten toch nog binnen te stromen. Zondag werd tijdens de wedstrijd tegen Antwerp al Harry Toffolo op de tribune gespot. De Engelse linksachter komt over van Nottingham Forest, waarbij het echter niet duidelijk is of het om een definitieve transfer of een uitleenbeurt gaat. Daarnaast blijft Anderlecht ook werk maken van een spits.



De voorbije dagen viel de naam van Petar Ratkov en Anderlecht maakt ook werk van de 19-jarige Serviër. Jesper Fredberg zou proberen om zo snel mogelijk een doorbraak in het dossier te forceren. Als dat niet zou lukken, zou hij echter ook al een aantal alternatieven achter de hand hebben. De kans lijkt ook reëel dat hij die nodig zal hebben, want Parma zou dicht bij een akkoord over de transfer van Ratkov staan.

Aan uitgaande zijde hoopt RSCA zijn sterkhouders aan boord te houden, maar er is wel groeiende interesse voor Zeno Debast. De jonge Rode Duivel werd tegen Antwerp gescout door Internazionale en kreeg een positief rapport. Anderlecht wil zijn goudhaantje deze maand echter niet laten vertrekken, zeker omdat er achterin amper opties zijn.



Er valt wellicht nog een vertrekker te noteren bij KRC Genk. De Limburgers nemen weldra afscheid van één van hun grootste talenten, want Mika Godts is op weg naar Ajax. De 17-jarige flankaanvaller weigerde de voorbije maanden zijn aflopende contract te verlengen en dus kiest Genk eieren voor zijn geld. Het grijpt zijn laatste kans op een transfersom en Ajax zou bereid zijn om 1 miljoen euro neer te tellen, plus een percentage van een doorverkoop.

Ook Paul Onuachu werd de laatste dagen nog gelinkt aan een transfer, maar de topschutter lijkt het seizoen gewoon in Genk te zullen uitdoen. Daar hintte hij zelf ook naar in een interview, waarin hij verkondigde afscheid te willen nemen met een tweede landstitel. Hij lijkt dus van plan om in de zomer eindelijk zijn transfer te gaan versieren.



Standard lijkt dezer dagen opvallend veel bij de andere Belgische topclubs te willen gaan shoppen. Na de interesse voor Hautekiet (Club Brugge) en Agyei (Anderlecht) zou het nu ook bij Antwerp willen aankloppen. Door het vertrek van Raskin en Amallah kan er op het middenveld nog iets bij en daarvoor zou Ronny Deila graag Pieter Gerkens zien komen. De middenvelder zou wellicht wel pas volgend seizoen aansluiten, want in de zomer is hij einde contract.

BUITENLAND

Het lijkt erop dat Thorgan Hazard alsnog deze maand zal vertrekken bij Borussia Dortmund. De Rode Duivel staat in de belangstelling van Everton, maar vooral PSV zou doorduwen voor zijn komst. De Nederlanders zouden volop aan het onderhandelen zijn met Hazard, die een overgang wel zou zien zitten, en Dortmund. De bedoeling zou zijn om de 29-jarige flankaanvaller voor de rest van het seizoen te huren met aankoopoptie.



Arsenal is ook van plan om nog stevig uit te halen in het slot van de mercato. De Gunners blijven doorduwen voor Moises Caicedo en zouden zondag een nieuw bod van maar liefst 80 miljoen euro uitgebracht hebben op de voormalige Beerschotter. Brighton liet de voorbije dagen wel al weten dat het geen enkele intentie heeft om Caicedo deze maand te laten vertrekken, maar de Ecuadoraan zou zelf wel aandringen op een transfer.

Chelsea wil echter nog straffer doen. De Blues kondigden zondag nog de komst aan van rechtsachter Malo Gusto, die het seizoen wel nog uit zal doen bij Olympique Lyon. Daarnaast blijven ze echter ook doordrukken voor de komst van Enzo Fernandez. Chelsea zou de Argentijnse middenvelder absoluut willen weghalen bij Benfica en zou daarvoor nu ook bereid zijn om de afkoopsom van 120 miljoen euro op tafel te leggen.

LEES OOK: Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Moet Hazard nog een transfer maken?

Meest recent

Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

4
4
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

104
104
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

47
47
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

120
120
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

35
35
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

150
150
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

78
78
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

23
23
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

113
113
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

76
76
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

310
310
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

210
210
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

298
298
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

289
289
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

410
410
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

204
204
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

64
64
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

348
348
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

66
66
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

255
255
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

187
187
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

102
102
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

274
274
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

205
205

Meer sportnieuws