'Done deal: Hoedt heeft knappe transfer beet'

door
'Done deal: Hoedt heeft knappe transfer beet'

Jesper Fredberg is bezig met een schoonmaak in de kern van RSC Anderlecht. De Deen zocht een oplossing voor Wesley Hoedt en die heeft hij ook gevonden. De Nederlandse centrale verdediger wordt zelfs definitief van de hand gedaan. De transfer wordt snel aangekondigd.


Wat al enkele dagen in de lucht hing, is nu ook zo goed als rond. Wesley Hoedt verlaat Anderlecht definitief en volgens het doorgaans zeer betrouwbare The Athletic tekent de Nederlander snel een contract van 2,5 jaar bij de Engelse tweedeklasser. Het is niet bekend of RSCA nog een transfersom vangt. Hoedt mag zo toch weer een mooie transfer afronden. Hij speelde eerder al voor AZ, Lazio, Southampton, Celta de Vigo en Roal Antwerp FC. 

Hoedt werd begin november naar de B-kern verwezen na een discussie met interim-trainer Robin Veldman, nadat hij op de bank zat voor de Europese match in Silkeborg. Zijn invalbeurt daar bleek meteen zijn laatste officiële optreden voor Anderlecht. Hoedt werd later wel weer in de armen gesloten op training, maar matchen spelen met het eerste elftal was er niet meer bij. Hij kreeg te horen dat hij andere oorden moest opzoeken.

VELDMAN

Anderlecht haalde Hoedt in de zomer van 2021 gratis weg bij Southampton, dat wel een stevige doorverkooppercentage wist af te dwingen. In zijn eerste seizoen deed Hoedt het niet onaardig onder de hoede van Vincent Kompany. De Nederlander leek op weg om jarenlang een vaste waarde te worden, maar dit seizoen liep het helemaal mis. Hij voelde zich duidelijk niet goed in een driemansdefensie en zijn niveau zakte stevig. Bovendien is Hoedt een speler met een grote persoonlijkheid en in tijden van crisis levert dat veel ergernis op. Toen hij op de bank belandde, kreeg hij het aan de stok met Robin Veldman en sindsdien was hij persona non grata bij de Brusselaars.

LEES OOK: Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

Een mooie oplossing voor Hoedt?

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

13
13
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

28
28
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

29
29
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

80
80
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

97
97
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

52
52
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

268
268
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

127
127
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

247
247
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

197
197
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

254
254
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

167
167
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

54
54
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

190
190
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

128
128
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

170
170
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

151
151
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

61
61
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

246
246
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

278
278
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

54
54
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

388
388
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

227
227
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

315
315
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

183
183

Meer sportnieuws