'Done deal: Hoedt heeft knappe transfer beet'

door
'Done deal: Hoedt heeft knappe transfer beet'

Jesper Fredberg is bezig met een schoonmaak in de kern van RSC Anderlecht. De Deen zocht een oplossing voor Wesley Hoedt en die heeft hij ook gevonden. De Nederlandse centrale verdediger wordt zelfs definitief van de hand gedaan. De transfer wordt snel aangekondigd.


Wat al enkele dagen in de lucht hing, is nu ook zo goed als rond. Wesley Hoedt verlaat Anderlecht definitief en volgens het doorgaans zeer betrouwbare The Athletic tekent de Nederlander snel een contract van 2,5 jaar bij de Engelse tweedeklasser. Het is niet bekend of RSCA nog een transfersom vangt. Hoedt mag zo toch weer een mooie transfer afronden. Hij speelde eerder al voor AZ, Lazio, Southampton, Celta de Vigo en Roal Antwerp FC. 

Hoedt werd begin november naar de B-kern verwezen na een discussie met interim-trainer Robin Veldman, nadat hij op de bank zat voor de Europese match in Silkeborg. Zijn invalbeurt daar bleek meteen zijn laatste officiële optreden voor Anderlecht. Hoedt werd later wel weer in de armen gesloten op training, maar matchen spelen met het eerste elftal was er niet meer bij. Hij kreeg te horen dat hij andere oorden moest opzoeken.

VELDMAN

Anderlecht haalde Hoedt in de zomer van 2021 gratis weg bij Southampton, dat wel een stevige doorverkooppercentage wist af te dwingen. In zijn eerste seizoen deed Hoedt het niet onaardig onder de hoede van Vincent Kompany. De Nederlander leek op weg om jarenlang een vaste waarde te worden, maar dit seizoen liep het helemaal mis. Hij voelde zich duidelijk niet goed in een driemansdefensie en zijn niveau zakte stevig. Bovendien is Hoedt een speler met een grote persoonlijkheid en in tijden van crisis levert dat veel ergernis op. Toen hij op de bank belandde, kreeg hij het aan de stok met Robin Veldman en sindsdien was hij persona non grata bij de Brusselaars.

LEES OOK: Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

Een mooie oplossing voor Hoedt?

Meest recent

'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

10
10
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

5
5
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

87
87
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

9
9
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

48
48
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

59
59
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

108
108
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

126
126
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

107
107
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

66
66
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

52
52
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

103
103
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

76
76
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

328
328
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

342
342
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

307
307
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

23
23
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

107
107
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

232
232
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

109
109
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

74
74
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

256
256
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

378
378
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

92
92
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

336
336

Meer sportnieuws