'Anderlecht vreest ook bliksemvertrek Debast'

door
'Anderlecht vreest ook bliksemvertrek Debast'

RSC Anderlecht speelde op speeldag 23 thuis 0-0 gelijk tegen Royal Antwerp FC. De bezoekers kregen de grootste mogelijkheden, maar konden niet scoren. Bij de thuisploeg speelde Zeno Debast een goede partij.


Het paars-witte jeugdproduct was op de afspraak en had een groot aandeel in de clean sheet van zijn ploeg. De jonge verdediger werpt zich zo steeds meer op tot een leider bij Anderlecht, en dat op zijn 19de. Dat ontgaat ook grote ploegen uit Europa niet. Volgens Pieter-Jan Calcoen van Het Nieuwsblad stuurde de Italiaanse topclub Internazionale een scout naar de wedstrijd voor Debast. Die deed het zoals aangegeven goed, waardoor we ons kunnen inbeelden dat de Nerazzurri nog wat meer gecharmeerd zullen zijn.

Volgens de genoemde krant is Anderlecht echter helemaal niet van plan om Debast deze mercato nog te laten gaan. Komende zomer zouden de kaarten, bij een mooi bod, wellicht helemaal anders liggen. Debast lijkt hoe dan ook nog wat langer aan boord te blijven in Brussel. De fans van RSCA zullen een zucht van opluchting slaken, want Brian Riemer heeft niet enorm veel mogelijkheden centraal achterin. Hannes Delcroix ligt in de lappenmand met een knieblessure en Wesley Hoedt mag al even uitkijken naar een andere club.

VANHEUSDEN
Met Zinho Vanheusden staat er al een jonge verdediger op de loonlijst van Inter. Vanheusden werd in het verleden eerst verhuurd en dan verkocht aan Standard, maar daarna teruggekocht door de Milanezen. Momenteel speelt hij op uitleenbasis voor het Nederlandse AZ Alkmaar. Als Inter Debast in de toekomst koopt, kan Anderlecht misschien ook een huurakkoord vinden met de Italianen. Dat zou voor beide clubs wel eens een win-winsituatie kunnen zijn.

LEES OOK: 'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Zou dat een mooie club zijn voor hem?

Meest recent

'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

35
35
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt belangrijk nieuws

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

25
25
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

126
126
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

20
20
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

180
180
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

140
140
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

352
352
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

78
78
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

602
602
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1063
1063
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

334
334
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

287
287
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

291
291
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

457
457
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

476
476
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

220
220
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

370
370
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

99
99
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

224
224
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

982
982
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

226
226
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

48
48
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

359
359
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

322
322

Meer sportnieuws