Anderlecht wil uitpakken met nieuwe Mitrovic

door
Anderlecht wil uitpakken met nieuwe Mitrovic

De wintermercato bevindt zich in de absolute slotfase en Anderlecht wil zeker nog een nieuwe diepe spits aantrekken. Zondag werd het tegen Antwerp FC nogmaals duidelijk dat Sporting presence in de box en scorend vermogen mist. Daarom zouden de Brusselaars een persoonlijk akkoord gevonden hebben met Petar Ratkov (FK TSC Backa Topola), de 19-jarige Servische spits zou in januari nog verhuizen naar het Lotto Park.


LANGVERWACHTE SPITS

Anderlecht speelde vooral in de eerste helft tegen Antwerp FC een sterke wedstrijd. Sporting genereerde het meeste balbezit en de bal ging ook vlot rond in de paars-witte rangen. “Applaus hier voor het voetbal van Anderlecht van de voorbije minuten”, stelde Sporza-commentator Bert Sterckx op Radio 1 na vijftien minuten op de klok. “Antwerp moet achteruit en dat doet het thuispubliek hoorbaar deugd.” Maar in de zone van de waarheid mankeert het de ploeg duidelijk aan scorend vermogen en slagvaardigheid. En dat is al het ganse seizoen zo.

Anderlecht creëerde zondag amper (halve) kansen, wat nogmaals benadrukt dat er dringend een nieuwe spits moet gehaald worden. “We hebben een heel goede wedstrijd gespeeld. We hebben alleen onvoldoende op doel geschoten, dat moet echt beter”, bevestigde coach Brian Riemer na de wedstrijd. “We doen zoveel goeds, maar eenmaal we aan de zestien komen, benutten we de kans niet om het af te maken.. … Trap in godsnaam naar doel. Dat begrijp ik echt niet. In heel mijn carrière moest ik vaak tegen spelers zeggen dat ze niet mochten trappen.”


Foto: Instagram ratkovpetar
“Nu moet ik ze bijna verplichten om wél te trappen. We komen vaak genoeg in een gunstige positie.” In de zoektocht naar een nieuwe diepe spits is Anderlecht alvast uitgekomen bij Petar Ratkov, een 19-jarige spits van FK TSC Backa Topola. Servische en Belgische media melden zelfs dat Anderlecht reeds een persoonlijk akkoord heeft gevonden met de veelbelovende spits, en dat enkel de clubs onderling nog afspraken moeten maken omtrent de definitieve transfer van Ratkov. Op die manier vissen de Italiaanse clubs Spezia en Cosenza achter het net voor hem.

SERVISCH TOPTALENT

Petar Ratkov zou gehaald worden met het oog op de toekomst maar hij heeft ook de kwaliteiten om een directe impact te maken bij Anderlecht. CIES Football Observatory publiceerde vorig jaar een internationaal rapport waarin de 100 beste spelers onder 21 werden opgelijst. Het vermaarde onderzoeksbureau nam met Ratkov één Servische speler op, wat meteen zijn status als één van de grootste talenten van de Balkan bevestigt.


Foto: Instagram ratkovpetar
NIEUWE MITROVIC

Petar Ratkov meet 1 meter 93 en hij heeft het perfecte profiel om te kunnen gedijen als een targetman, die weegt op een verdediging en die goed aanvallende pressing kan zetten. Dat is alvast goed nieuws voor Brian Riemer, die zoals bekend door het incident met Fábio Silva de fysieke data hoog in het vaandel draagt bij zijn spitsen. Ratkov is eveneens sterk in de lucht(duels), hij heeft snelheid, hij is een harde werker en hij heeft het potentieel om op termijn aan de slag te kunnen gaan in de grootste competities van Europa.


Foto: Instagram ratkovpetar
Zijn potentiële tussenstap in een opleidingscompetitie zoals de Jupiler Pro League is in die optiek verstandig te noemen. Bij Anderlecht kan hij zich spiegelen aan zijn succesvolle Servische voorgangers en landgenoten Nenad Jestrovic (68 doelpunten in 110 wedstrijden) en Milan Jovanovic (24 doelpunten in 94 wedstrijden). Maar qua profiel vertoont Petar Ratkov de meeste gelijkenissen met Aleksandar Mitrovic (44 doelpunten in 90 wedstrijden), die na zijn Brusselse periode uitgroeide tot een spits van wereldklasse in de Premier League.

LEES OOK: Hasi grijpt in: Anderlecht-sterkhouder apart genomen

Goeie deal voor Anderlecht?

Meest recent

Belgisch lichtpuntje in Europa: Genk bedwingt Real Betis

KRC Genk heeft de Belgische eer in de Europese competities ietwat kunnen redden deze week. In de ...

28
28
Pijnlijk moment in Bayern-Club: "Dit kan je niet maken!"

Bayern München blijft dit seizoen de overwinningen opstapelen. Het nieuwste slachtoffer van de ...

60
60
Hasi grijpt in: Anderlecht-sterkhouder apart genomen

Na de slipper van afgelopen weekend op STVV (2-2), wil RSC Anderlecht vrijdagavond aanknopen met een ...

86
86
Nieuwe details in Noa Lang-rel: bliksemtransfer in de maak?

Noa Lang heeft niet bepaald een goed gevoel overgehoud aan zijn terugkeer op PSV. Met SSC Napoli ...

136
136
'Garcia puzzelt: deze 22 spelers 'zeker' van WK-selectie'

De Rode Duivels hebben in november voldoende aan een zege tegen Liechtenstein of Kazachstan om zich ...

305
305
Topaanwinst maakt brokken bij Club: Hayen geeft hard signaal

Club Brugge onderging woensdagavond de wet van de sterkste in de Champions League en verloor met 4-0 ...

247
247
Witte rook in toekomst Messi: superster tekent tot 2028

Lionel Messi is inmiddels al weer 38 jaar oud. Maar desondanks denkt de meervoudige Gouden Bal nog ...

61
61
‘Engeland in shock: Lammens zet transferbom nu al klaar’

Hij kwam als noodoplossing, maar Senne Lammens ontpopt zich razendsnel tot onbetwiste nummer ...

245
245
De 11 namen: Fink voert drie wijzigingen door bij Genk

In de Europa League krijgt KRC Genk zo dadelijk Real Betis. Ongeveer een uurtje voor de aftrap ...

34
34
'Relletje' bij Anderlecht: Hasi spreekt klare taal

RSC Anderlecht gaat vrijdag op bezoek bij Charleroi, waar Besnik Hasi geen beroep kan doen op een ...

283
283
KV Mechelen pakt uit: comeback cultfiguur compleet

Met een fraaie 19 op 33 prijkt KV Mechelen na 11 speeldagen op de vierde plaats. In de allicht ...

85
85
WK U17: Anderlecht velt definitief verdict over De Cat

De afgelopen dagen is er al veel inkt gevloeid over Nathan De Cat. Niet alleen omwille van de ...

173
173
'D-Day bij Antwerp: opvolger Wils al in de wachtkamer?'

Het zijn woelige tijden bij Antwerp, waar Stef Wils na een ondermaatse 2 op 18 steeds meer in vieze ...

582
582
Hevige TV-clash: Sergio zet ‘Flipke’ Joos op zijn plaats

De populaire voetbalpodcast 90 Minutes zorgt onverwacht voor heel wat opschudding. De 'opvolger' van ...

98
98
Hasi deelt slecht nieuws uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen STVV, waardoor het nu al drie ...

170
170
'Jackpot voor Club Brugge: trio laat kassa rinkelen'

Club Brugge ging woensdag kansloos met 4-0 onderuit tegen Bayern München. Een avond om snel te ...

354
354
'Fink hakt knopen door: twee wissels bij KRC Genk'

In de Europa League krijgt KRC Genk straks Real Betis over de vloer. Gezien de matige prestaties van ...

121
121
Lukaku zorgt voor zeer pijnlijk moment op Nederlandse tv

Er kwamen de voorbije dagen weer heel wat Belgen in actie in de Champions League. Romelu Lukaku was ...

110
110
Haalt Club goudhaantje nog terug? "Hij heeft de kwaliteiten"

Donderdag wordt er in de Europa League weer gevoetbald. Genk krijgt het bezoek van Real Betis, maar ...

401
401
De Cat-saga legt pijnlijke conclusie bij Anderlecht bloot

Gaat hij of gaat hij niet? Dat was de voorbije dagen de hamvraag bij Anderlecht. Hij, dat was Nathan ...

222
222
'Droomtransfer van 30 miljoen voor Muñoz'

Bij KRC Genk bleken ze de voorbije jaren zeer bedreven in het vinden van offensief sterke ...

110
110
Flinke waarschuwing voor Club: "Alibi's moeten stoppen"

Club Brugge likt donderdag nog zijn wonden nadat het een dag eerder in de Champions League een 4-0 ...

280
280
Straffe woorden Swerts: "Staan verder dan gouden generatie"

De voorbije interlandperiode maakten de Jonge Duivels grote indruk. Nadat ze in september nog ...

140
140
'Pocognoli drukt stempel: Monaco meteen transfermarkt op'

Sébastien Pocognoli verbaasde iedereen door tijdens de interlandbreak te vertrekken bij ...

113
113
Grote zorgen over Gent-speler: "Hij zal spijt hebben"

AA Gent heeft zaterdag tegen Standard iets recht te zetten, want vorig weekend beleefde het een zeer ...

294
294

Meer sportnieuws