Anderlecht wil uitpakken met nieuwe Mitrovic

611
Anderlecht wil uitpakken met nieuwe Mitrovic

De wintermercato bevindt zich in de absolute slotfase en Anderlecht wil zeker nog een nieuwe diepe spits aantrekken. Zondag werd het tegen Antwerp FC nogmaals duidelijk dat Sporting presence in de box en scorend vermogen mist. Daarom zouden de Brusselaars een persoonlijk akkoord gevonden hebben met Petar Ratkov (FK TSC Backa Topola), de 19-jarige Servische spits zou in januari nog verhuizen naar het Lotto Park.


LANGVERWACHTE SPITS

Anderlecht speelde vooral in de eerste helft tegen Antwerp FC een sterke wedstrijd. Sporting genereerde het meeste balbezit en de bal ging ook vlot rond in de paars-witte rangen. “Applaus hier voor het voetbal van Anderlecht van de voorbije minuten”, stelde Sporza-commentator Bert Sterckx op Radio 1 na vijftien minuten op de klok. “Antwerp moet achteruit en dat doet het thuispubliek hoorbaar deugd.” Maar in de zone van de waarheid mankeert het de ploeg duidelijk aan scorend vermogen en slagvaardigheid. En dat is al het ganse seizoen zo.

Anderlecht creëerde zondag amper (halve) kansen, wat nogmaals benadrukt dat er dringend een nieuwe spits moet gehaald worden. “We hebben een heel goede wedstrijd gespeeld. We hebben alleen onvoldoende op doel geschoten, dat moet echt beter”, bevestigde coach Brian Riemer na de wedstrijd. “We doen zoveel goeds, maar eenmaal we aan de zestien komen, benutten we de kans niet om het af te maken.. … Trap in godsnaam naar doel. Dat begrijp ik echt niet. In heel mijn carrière moest ik vaak tegen spelers zeggen dat ze niet mochten trappen.”


Foto: Instagram ratkovpetar
“Nu moet ik ze bijna verplichten om wél te trappen. We komen vaak genoeg in een gunstige positie.” In de zoektocht naar een nieuwe diepe spits is Anderlecht alvast uitgekomen bij Petar Ratkov, een 19-jarige spits van FK TSC Backa Topola. Servische en Belgische media melden zelfs dat Anderlecht reeds een persoonlijk akkoord heeft gevonden met de veelbelovende spits, en dat enkel de clubs onderling nog afspraken moeten maken omtrent de definitieve transfer van Ratkov. Op die manier vissen de Italiaanse clubs Spezia en Cosenza achter het net voor hem.

SERVISCH TOPTALENT

Petar Ratkov zou gehaald worden met het oog op de toekomst maar hij heeft ook de kwaliteiten om een directe impact te maken bij Anderlecht. CIES Football Observatory publiceerde vorig jaar een internationaal rapport waarin de 100 beste spelers onder 21 werden opgelijst. Het vermaarde onderzoeksbureau nam met Ratkov één Servische speler op, wat meteen zijn status als één van de grootste talenten van de Balkan bevestigt.


Foto: Instagram ratkovpetar
NIEUWE MITROVIC

Petar Ratkov meet 1 meter 93 en hij heeft het perfecte profiel om te kunnen gedijen als een targetman, die weegt op een verdediging en die goed aanvallende pressing kan zetten. Dat is alvast goed nieuws voor Brian Riemer, die zoals bekend door het incident met Fábio Silva de fysieke data hoog in het vaandel draagt bij zijn spitsen. Ratkov is eveneens sterk in de lucht(duels), hij heeft snelheid, hij is een harde werker en hij heeft het potentieel om op termijn aan de slag te kunnen gaan in de grootste competities van Europa.


Foto: Instagram ratkovpetar
Zijn potentiële tussenstap in een opleidingscompetitie zoals de Jupiler Pro League is in die optiek verstandig te noemen. Bij Anderlecht kan hij zich spiegelen aan zijn succesvolle Servische voorgangers en landgenoten Nenad Jestrovic (68 doelpunten in 110 wedstrijden) en Milan Jovanovic (24 doelpunten in 94 wedstrijden). Maar qua profiel vertoont Petar Ratkov de meeste gelijkenissen met Aleksandar Mitrovic (44 doelpunten in 90 wedstrijden), die na zijn Brusselse periode uitgroeide tot een spits van wereldklasse in de Premier League.

LEES OOK: Balans Anderlecht bekend: ‘Nog altijd op centen letten’

Goeie deal voor Anderlecht?

Meest recent

KV Mechelen-icoon onthult: “Problemen binnen de ploeg”

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog één van de grote revelaties ...

7
7
"Zwaar geraakt": Hevige storm rond Van Gucht en Alderweireld

Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld zijn in een stevige storm terechtgekomen. De twee bekende ...

15
15
Balans Anderlecht bekend: ‘Nog altijd op centen letten’

RSC Anderlecht heeft er een drukke zomermercato opzitten. Antoine Sibierski spendeerde een slordige ...

103
103
OPTA geeft Club Brugge straffe Champions League-hoop

De afgelopen seizoenen maakte Club Brugge telkens indruk in de Champions League. Ook dit seizoen is ...

50
50
Na amper drie matchen: 'Uppercut Tielemans bij United'

In de Champions League neemt Manchester United het aanstaande donderdag op tegen debutant Sabah FC. ...

96
96
Verhaeghe grijpt eerste keer in: kleedkamer krijg keiharde boodschap

Club Brugge is degelijk aan het seizoen begonnen, maar er is zeker nog heel wat ruimte voor ...

283
283
Antwerp-aanwinst zakt door ijs: "Ongelooflijk hoe moeilijk"

Na een hoopgevende competitiestart, staat Antwerp FC weer met beide voeten op de grond. Zo werd in ...

297
297
Plottwist Stroeykens: 'RSCA ontvangt opzienbarend transfervoorstel'

Mario Stroeykens dreigt steeds verder op een zijspoor te belanden bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

286
286
Allegri heeft genoeg gezien: radicale De Bruyne-ingreep

Kevin De Bruyne is vrij moeizaam aan het seizoen begonnen bij SSC Napoli. Na drie officiële ...

299
299
Philippe Albert verbaast: "Hij is de beste aanwinst in de JPL"

De transfermakt is ook in België weer voor enkele maanden achter slot en grendel gegaan. ...

256
256
Anderlecht stevig op plaats gezet: "Zij zijn van andere grootorde"

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

464
464
'Toekomst Courtois: Real zet opvolgingsplan in werking'

Recordhouder Real Madrid zet vanaf deze week zijn queeste in om opnieuw succes te oogsten in de ...

231
231
‘Sommer bezorgt Club Brugge levensgroot probleem’

Yann Sommer houdt Club Brugge overeind, maar net daarin schuilt een probleem voor Ivan Leko. De ...

485
485
'Verguisde Stroeykens slikt volgende dreun bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een behoorlijk specactulaire mercato achter de rug, maar vond niet voor ...

410
410
Genk slaat voltreffer op transfermarkt: "Week na week"

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

404
404
UCL van start! Leko hakt laatste knoop door in Brugse basiself

De League Phase in de Champions League kan beginnen! En het is zowaar Club Brugge dat de nieuwe ...

175
175
'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

336
336
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

750
750
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

262
262
Concurrentie slikt: Union maakt straf titelstatement

De Jupiler Pro League is ondertussen alweer vijf speeldagen ver. En het is zowaar AA Gent dat met ...

380
380
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

713
713
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

119
119
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

299
299
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

829
829
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

243
243

Meer sportnieuws