Anderlecht wil uitpakken met nieuwe Mitrovic

611
Anderlecht wil uitpakken met nieuwe Mitrovic

De wintermercato bevindt zich in de absolute slotfase en Anderlecht wil zeker nog een nieuwe diepe spits aantrekken. Zondag werd het tegen Antwerp FC nogmaals duidelijk dat Sporting presence in de box en scorend vermogen mist. Daarom zouden de Brusselaars een persoonlijk akkoord gevonden hebben met Petar Ratkov (FK TSC Backa Topola), de 19-jarige Servische spits zou in januari nog verhuizen naar het Lotto Park.


LANGVERWACHTE SPITS

Anderlecht speelde vooral in de eerste helft tegen Antwerp FC een sterke wedstrijd. Sporting genereerde het meeste balbezit en de bal ging ook vlot rond in de paars-witte rangen. “Applaus hier voor het voetbal van Anderlecht van de voorbije minuten”, stelde Sporza-commentator Bert Sterckx op Radio 1 na vijftien minuten op de klok. “Antwerp moet achteruit en dat doet het thuispubliek hoorbaar deugd.” Maar in de zone van de waarheid mankeert het de ploeg duidelijk aan scorend vermogen en slagvaardigheid. En dat is al het ganse seizoen zo.

Anderlecht creëerde zondag amper (halve) kansen, wat nogmaals benadrukt dat er dringend een nieuwe spits moet gehaald worden. “We hebben een heel goede wedstrijd gespeeld. We hebben alleen onvoldoende op doel geschoten, dat moet echt beter”, bevestigde coach Brian Riemer na de wedstrijd. “We doen zoveel goeds, maar eenmaal we aan de zestien komen, benutten we de kans niet om het af te maken.. … Trap in godsnaam naar doel. Dat begrijp ik echt niet. In heel mijn carrière moest ik vaak tegen spelers zeggen dat ze niet mochten trappen.”


Foto: Instagram ratkovpetar
“Nu moet ik ze bijna verplichten om wél te trappen. We komen vaak genoeg in een gunstige positie.” In de zoektocht naar een nieuwe diepe spits is Anderlecht alvast uitgekomen bij Petar Ratkov, een 19-jarige spits van FK TSC Backa Topola. Servische en Belgische media melden zelfs dat Anderlecht reeds een persoonlijk akkoord heeft gevonden met de veelbelovende spits, en dat enkel de clubs onderling nog afspraken moeten maken omtrent de definitieve transfer van Ratkov. Op die manier vissen de Italiaanse clubs Spezia en Cosenza achter het net voor hem.

SERVISCH TOPTALENT

Petar Ratkov zou gehaald worden met het oog op de toekomst maar hij heeft ook de kwaliteiten om een directe impact te maken bij Anderlecht. CIES Football Observatory publiceerde vorig jaar een internationaal rapport waarin de 100 beste spelers onder 21 werden opgelijst. Het vermaarde onderzoeksbureau nam met Ratkov één Servische speler op, wat meteen zijn status als één van de grootste talenten van de Balkan bevestigt.


Foto: Instagram ratkovpetar
NIEUWE MITROVIC

Petar Ratkov meet 1 meter 93 en hij heeft het perfecte profiel om te kunnen gedijen als een targetman, die weegt op een verdediging en die goed aanvallende pressing kan zetten. Dat is alvast goed nieuws voor Brian Riemer, die zoals bekend door het incident met Fábio Silva de fysieke data hoog in het vaandel draagt bij zijn spitsen. Ratkov is eveneens sterk in de lucht(duels), hij heeft snelheid, hij is een harde werker en hij heeft het potentieel om op termijn aan de slag te kunnen gaan in de grootste competities van Europa.


Foto: Instagram ratkovpetar
Zijn potentiële tussenstap in een opleidingscompetitie zoals de Jupiler Pro League is in die optiek verstandig te noemen. Bij Anderlecht kan hij zich spiegelen aan zijn succesvolle Servische voorgangers en landgenoten Nenad Jestrovic (68 doelpunten in 110 wedstrijden) en Milan Jovanovic (24 doelpunten in 94 wedstrijden). Maar qua profiel vertoont Petar Ratkov de meeste gelijkenissen met Aleksandar Mitrovic (44 doelpunten in 90 wedstrijden), die na zijn Brusselse periode uitgroeide tot een spits van wereldklasse in de Premier League.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club gaat weer cashen, Union droomt van topdeal'

Goeie deal voor Anderlecht?

Meest recent

Raskin onder de indruk bij de Duivels: “Hij is héél sterk”

Rudi Garcia gaf bij de Rode Duivels een aantal nieuwe spelers kansen. Onder meer Nathan Ngoy en ...

21
21
Van Gucht lokt woede uit: "Hij heeft een extreme drang, ten koste van alles"

Ruben Van Gucht liet in De Verraders een spoor van verbazing en ergernis achter. Zijn creatieve ...

10
10
Caluwé rekent op twee sterkhouders: "Week na week beter"

KV Mechelen is met een 3 op 21 dramatische gestart aan het seizoen. De Maneblussers hopen dat de ...

9
9
‘Vanaken betaalt zware prijs voor recorddeal Club Brugge'

Club Brugge is bereid om bijzonder ver te gaan voor een nieuwe spelmaker. Als die recorddeal er ...

100
100
Verschaeren bij Sampdoria: zo verlopen zijn eerste weken in Italië

Yari Verschaeren verliet afgelopen zomer RSC Anderlecht. Het duurde even vooraleer hij een nieuwe ...

95
95
De Zes van Italië: hoe zijn de Duivels gestart in de Serie A?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Italië. Een land in grote crisis. Bij de Belgen ...

21
21
Klopp geeft groot signaal: Nations League onder druk

Chapeau Jürgen Klopp. Hij maakte twee selecties van in totaal 44 spelers bekend voor de vier ...

82
82
Club, Anderlecht of Genk: wie is hofleverancier van België?

De Rode Duivels, de beloften, de U19, de U18 en U17 van België spelen de komende dagen ...

85
85
'Versterking Kompany: Bayern lonkt wéér naar Premier League'

Bayern München is opnieuw sterk uit de startblokken geschoten. Desondanks blijft er ook bij Der ...

86
86
Verrassende bondscoach U17: Mignolet geeft tekst en uitleg

De Rode Duivels staan voor een stevig vierluik in de Nations League, de nationale beloften strijden ...

126
126
Franse revolutie: Zidane zorgt voor drastische veranderingen

Aanstaande vrijdag maakt niet enkel Mark van Bommel zijn grote debuut als bondscoach. Dan staat ook ...

101
101
Meteen miserie bij Duivels: Mark van Bommel 'kansloos'

Italië. Frankrijk. Turkije. En nog eens Frankrijk. Mark van Bommel staat voor een erg pittige ...

369
369
Club-aanwinst richt zich tot fans: "Spreek me met bijnaam aan"

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een achttal nieuwe spelers in huis. Eén ...

363
363
OHL Women ontsnapt: gouden CL-punt na late penaltymisser

Terwijl het clubvoetbal bij de heren enkele weken stilligt door de internationale verplichtingen, ...

38
38
Pittig concurrentie-duel bij Duivels: WK-smaakmaker uit ploeg?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

351
351
Geen Courtois in Nations League: Real-boegbeeld onthult reden

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

157
157
Gedaan met kappers en smartphones: Klopp maakt korte metten

In de Nations League is het donderdagavond uitkijken naar de burenclash tussen Nederland en ...

209
209
Beerschot slikt flinke tik: "Hoop dat het in orde komt ..."

Met 15 op 18 heeft Beerschot VA zich in het eerste luik van het seizoen opgeworpen tot de grote ...

240
240
‘Van Bommel keihard: De Bruyne, Lukaku én Vanaken eruit'

Vier interlands in elf dagen: Mark van Bommel zal moeten schuiven bij de Rode Duivels. Zelfs De ...

425
425
Van Crombrugge fileert Genk: zeer pijnlijk manco duikt op

De extra lange interlandbreak zorgt ervoor dat de eerste balansen opgemaakt worden in de Jupiler Pro ...

239
239
Pocognoli onthult zijn plannen met Schotland

De nieuwe campagne in de Nations League wordt donderdag op gang getrapt. De Rode Duivels zullen niet ...

32
32
Van Bommel maakt meteen grote indruk: "Hij is top"

De Rode Duivels hebben hun eerste trainingsdagen achter de kiezen onder de nieuwe bondscoach. Na het ...

185
185
'Club Brugge wil nieuwe transferslag slaan in LaLiga'

Club Brugge kende een zeer drukke transferzomer. Het zag heel wat spelers vertrekken en moest daarom ...

293
293
Swerts voert druk op voor cruciaal drieluik Jonge Duivels

De Rode Duivels beginnen in de komende weken aan een nieuwe campagne in de Nations League, maar in ...

32
32
Italië-België: deze opstelling mogen Duivels verwachten

Om 20u45 beginnen de Rode Duivels aan hun nieuwe campagne in de Nations League met een verplaatsing ...

260
260

Meer sportnieuws