Anderlecht wil uitpakken met nieuwe Mitrovic

door
Anderlecht wil uitpakken met nieuwe Mitrovic

De wintermercato bevindt zich in de absolute slotfase en Anderlecht wil zeker nog een nieuwe diepe spits aantrekken. Zondag werd het tegen Antwerp FC nogmaals duidelijk dat Sporting presence in de box en scorend vermogen mist. Daarom zouden de Brusselaars een persoonlijk akkoord gevonden hebben met Petar Ratkov (FK TSC Backa Topola), de 19-jarige Servische spits zou in januari nog verhuizen naar het Lotto Park.


LANGVERWACHTE SPITS

Anderlecht speelde vooral in de eerste helft tegen Antwerp FC een sterke wedstrijd. Sporting genereerde het meeste balbezit en de bal ging ook vlot rond in de paars-witte rangen. “Applaus hier voor het voetbal van Anderlecht van de voorbije minuten”, stelde Sporza-commentator Bert Sterckx op Radio 1 na vijftien minuten op de klok. “Antwerp moet achteruit en dat doet het thuispubliek hoorbaar deugd.” Maar in de zone van de waarheid mankeert het de ploeg duidelijk aan scorend vermogen en slagvaardigheid. En dat is al het ganse seizoen zo.

Anderlecht creëerde zondag amper (halve) kansen, wat nogmaals benadrukt dat er dringend een nieuwe spits moet gehaald worden. “We hebben een heel goede wedstrijd gespeeld. We hebben alleen onvoldoende op doel geschoten, dat moet echt beter”, bevestigde coach Brian Riemer na de wedstrijd. “We doen zoveel goeds, maar eenmaal we aan de zestien komen, benutten we de kans niet om het af te maken.. … Trap in godsnaam naar doel. Dat begrijp ik echt niet. In heel mijn carrière moest ik vaak tegen spelers zeggen dat ze niet mochten trappen.”


Foto: Instagram ratkovpetar
“Nu moet ik ze bijna verplichten om wél te trappen. We komen vaak genoeg in een gunstige positie.” In de zoektocht naar een nieuwe diepe spits is Anderlecht alvast uitgekomen bij Petar Ratkov, een 19-jarige spits van FK TSC Backa Topola. Servische en Belgische media melden zelfs dat Anderlecht reeds een persoonlijk akkoord heeft gevonden met de veelbelovende spits, en dat enkel de clubs onderling nog afspraken moeten maken omtrent de definitieve transfer van Ratkov. Op die manier vissen de Italiaanse clubs Spezia en Cosenza achter het net voor hem.

SERVISCH TOPTALENT

Petar Ratkov zou gehaald worden met het oog op de toekomst maar hij heeft ook de kwaliteiten om een directe impact te maken bij Anderlecht. CIES Football Observatory publiceerde vorig jaar een internationaal rapport waarin de 100 beste spelers onder 21 werden opgelijst. Het vermaarde onderzoeksbureau nam met Ratkov één Servische speler op, wat meteen zijn status als één van de grootste talenten van de Balkan bevestigt.


Foto: Instagram ratkovpetar
NIEUWE MITROVIC

Petar Ratkov meet 1 meter 93 en hij heeft het perfecte profiel om te kunnen gedijen als een targetman, die weegt op een verdediging en die goed aanvallende pressing kan zetten. Dat is alvast goed nieuws voor Brian Riemer, die zoals bekend door het incident met Fábio Silva de fysieke data hoog in het vaandel draagt bij zijn spitsen. Ratkov is eveneens sterk in de lucht(duels), hij heeft snelheid, hij is een harde werker en hij heeft het potentieel om op termijn aan de slag te kunnen gaan in de grootste competities van Europa.


Foto: Instagram ratkovpetar
Zijn potentiële tussenstap in een opleidingscompetitie zoals de Jupiler Pro League is in die optiek verstandig te noemen. Bij Anderlecht kan hij zich spiegelen aan zijn succesvolle Servische voorgangers en landgenoten Nenad Jestrovic (68 doelpunten in 110 wedstrijden) en Milan Jovanovic (24 doelpunten in 94 wedstrijden). Maar qua profiel vertoont Petar Ratkov de meeste gelijkenissen met Aleksandar Mitrovic (44 doelpunten in 90 wedstrijden), die na zijn Brusselse periode uitgroeide tot een spits van wereldklasse in de Premier League.

LEES OOK: D-Day Anderlecht: Renard na nog geen jaar op straat?

Goeie deal voor Anderlecht?

Meest recent

Tielemans bejubelt mede-Duivel: "Hij was héél goed"

Youri Tielemans werd begin deze week aangeduid als de nieuwe vaste aanvoerder van de Rode Duivels. ...

1
1
Fofana doet straffe onthulling na Duivelse glansprestatie

De Rode Duivels zijn een potentiële smaakmaker rijker. Malick Fofana startte donderdag in ...

13
13
Kranten vernietigend: één grandioze buis na zege Duivels

De Rode Duivels hebben donderdagavond gedaan wat moest op het veld van Liechtenstein. Zoals verwacht ...

112
112
WK-kwali's: afgang voor Duitsland, Oranje maakt dure slipper

Niet alleen de Rode Duivels kwamen donderdagavond in actie, ook elders in Europa stonden ...

173
173
Geen genade: Tielemans regisseert België naar monsterzege

In hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 hebben de Rode Duivels donderdagavond brandhout gemaakt ...

140
140
D-Day Anderlecht: Renard na nog geen jaar op straat?

RSC Anderlecht staat vrijdag voor een D-Day. Op de Raad van Bestuur zal onder meer het ontslag van ...

602
602
'Trainersbom in Nederland: Van Bommel grote kandidaat'

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen en dat leidt traditiegetrouw ook tot de eerste ...

210
210
Afval bij Rode Duivels: één speler genadeloos afgemaakt

In hun queeste om een ticket voor het WK 2026 te veroveren, hielden de Rode Duivels donderdagavond ...

262
262
Mitrovic stinkend rijk na last-minute transferschok

In de grote Europese voetballanden zit de zomerse transferperiode er alweer op, maar in ...

367
367
'Club en Gent akkoord: transferprijs Skoras bekend'

Terwijl het transfergeweld in de grote Europese voetballanden inmiddels is gaan liggen, kunnen de ...

1144
1144
Onbegrip voor keuze Garcia: "Wat moet hij nog meer doen?!"

Donderdagavond nemen de Rode Duivels het op tegen Liechtenstein in de kwalificatiecampagne voor het ...

380
380
'Lammens krijgt meteen groot transfernieuws bij United'

Vlak voor het sluiten van de zomerse mercato in Engeland, wist Senne Lammens zijn droomtransfer naar ...

443
443
Joos en Hein ly-risch over Duivel: "Hij wordt dé ster"

In de kwalificatiecampagne voor het WK 2026 nemen de Rode Duivels het donderdagavond op tegen ...

321
321
Opstelling Duivels: één verrassing en spectaculaire voorlinie

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026. Op het veld van ...

413
413
Vandenhaute stevig afgerekend: "Het was een ramp"

Waar een groot deel van de aanhang van RSC Anderlecht al ruime tijd om vroeg, hebben ze maandag ook ...

994
994
Penalty-debacle bezorgt Jonge Duivels ijskoude douche

De Belgische beloften zijn met een dure slipper aan hun kwalificatiecampagne voor het EK 2027 ...

240
240
'Genk vloekt luidop: Standard trekt stekker uit transfer'

De zomermercato is in België nog eventjes geopend, verschillende clubs proberen dan ook nog een ...

514
514
Kapiteinsdebat bij Duivels: "Verbazend dat hij het niet is"

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalficatiecampagne voor het WK 2026. Daags voor de ...

358
358
Courtois velt Lammens-oordeel: waarschuwing komt hard aan

Senne Lammens heeft zijn droomtransfer beet. De doelman maakte afgelopen seizoen veel indruk bij ...

437
437
Fabio Silva maakt zich onsterfelijk belachelijk

Fabio Silva heeft een verleden bij RSC Anderlecht. Deze zomertransferperiode maakte de Portugese ...

144
144
'Transferbom bij AA Gent: miljoenendeal bij Club Brugge'

Gaat AA Gent nog een opvallende transfer afronden? Die kans is bestaande, want ze zouden nog een ...

1654
1654
Sensatiedeal: KRC Genk haalt “monster” in huis

KRC Genk zag met Tolu Arokodare de aanvalsleider van vorig seizoen vertrekken en bijna moest het ook ...

630
630
Aanwinst STVV: "Of de interesse van Anderlecht klopte?"

RSC Anderlecht heeft nog werk op de transfermarkt. Voorlopig komt er weinig beweging in. Olivier ...

227
227
Trésor en Delcroix weldra terug in de Jupiler Pro League?

Bij Burnley willen ze nog af van een aantal spelers. De ploegen uit de Jupiler Pro League kunnen ...

395
395
Kroes doet boekje open over komst van Dolberg

Ajax dompelde de fans van RSC Anderlecht in grote rouw. Kasper Dolberg verliet Brussel en trok naar ...

171
171

Meer sportnieuws