Anderlecht wil uitpakken met nieuwe Mitrovic

611
Anderlecht wil uitpakken met nieuwe Mitrovic

De wintermercato bevindt zich in de absolute slotfase en Anderlecht wil zeker nog een nieuwe diepe spits aantrekken. Zondag werd het tegen Antwerp FC nogmaals duidelijk dat Sporting presence in de box en scorend vermogen mist. Daarom zouden de Brusselaars een persoonlijk akkoord gevonden hebben met Petar Ratkov (FK TSC Backa Topola), de 19-jarige Servische spits zou in januari nog verhuizen naar het Lotto Park.


LANGVERWACHTE SPITS

Anderlecht speelde vooral in de eerste helft tegen Antwerp FC een sterke wedstrijd. Sporting genereerde het meeste balbezit en de bal ging ook vlot rond in de paars-witte rangen. “Applaus hier voor het voetbal van Anderlecht van de voorbije minuten”, stelde Sporza-commentator Bert Sterckx op Radio 1 na vijftien minuten op de klok. “Antwerp moet achteruit en dat doet het thuispubliek hoorbaar deugd.” Maar in de zone van de waarheid mankeert het de ploeg duidelijk aan scorend vermogen en slagvaardigheid. En dat is al het ganse seizoen zo.

Anderlecht creëerde zondag amper (halve) kansen, wat nogmaals benadrukt dat er dringend een nieuwe spits moet gehaald worden. “We hebben een heel goede wedstrijd gespeeld. We hebben alleen onvoldoende op doel geschoten, dat moet echt beter”, bevestigde coach Brian Riemer na de wedstrijd. “We doen zoveel goeds, maar eenmaal we aan de zestien komen, benutten we de kans niet om het af te maken.. … Trap in godsnaam naar doel. Dat begrijp ik echt niet. In heel mijn carrière moest ik vaak tegen spelers zeggen dat ze niet mochten trappen.”


Foto: Instagram ratkovpetar
“Nu moet ik ze bijna verplichten om wél te trappen. We komen vaak genoeg in een gunstige positie.” In de zoektocht naar een nieuwe diepe spits is Anderlecht alvast uitgekomen bij Petar Ratkov, een 19-jarige spits van FK TSC Backa Topola. Servische en Belgische media melden zelfs dat Anderlecht reeds een persoonlijk akkoord heeft gevonden met de veelbelovende spits, en dat enkel de clubs onderling nog afspraken moeten maken omtrent de definitieve transfer van Ratkov. Op die manier vissen de Italiaanse clubs Spezia en Cosenza achter het net voor hem.

SERVISCH TOPTALENT

Petar Ratkov zou gehaald worden met het oog op de toekomst maar hij heeft ook de kwaliteiten om een directe impact te maken bij Anderlecht. CIES Football Observatory publiceerde vorig jaar een internationaal rapport waarin de 100 beste spelers onder 21 werden opgelijst. Het vermaarde onderzoeksbureau nam met Ratkov één Servische speler op, wat meteen zijn status als één van de grootste talenten van de Balkan bevestigt.


Foto: Instagram ratkovpetar
NIEUWE MITROVIC

Petar Ratkov meet 1 meter 93 en hij heeft het perfecte profiel om te kunnen gedijen als een targetman, die weegt op een verdediging en die goed aanvallende pressing kan zetten. Dat is alvast goed nieuws voor Brian Riemer, die zoals bekend door het incident met Fábio Silva de fysieke data hoog in het vaandel draagt bij zijn spitsen. Ratkov is eveneens sterk in de lucht(duels), hij heeft snelheid, hij is een harde werker en hij heeft het potentieel om op termijn aan de slag te kunnen gaan in de grootste competities van Europa.


Foto: Instagram ratkovpetar
Zijn potentiële tussenstap in een opleidingscompetitie zoals de Jupiler Pro League is in die optiek verstandig te noemen. Bij Anderlecht kan hij zich spiegelen aan zijn succesvolle Servische voorgangers en landgenoten Nenad Jestrovic (68 doelpunten in 110 wedstrijden) en Milan Jovanovic (24 doelpunten in 94 wedstrijden). Maar qua profiel vertoont Petar Ratkov de meeste gelijkenissen met Aleksandar Mitrovic (44 doelpunten in 90 wedstrijden), die na zijn Brusselse periode uitgroeide tot een spits van wereldklasse in de Premier League.

LEES OOK: Anderlecht zet volgende vinkje: middenvelder strijkt neer

Goeie deal voor Anderlecht?

Meest recent

Patro en Westerlo laten aanvallers nog vertrekken

Met nog iets meer dan een dag voor de boeg in de zomermercato leggen de Belgische clubs de laatste ...

1
1
Anderlecht zet volgende vinkje: middenvelder strijkt neer

Anderlecht is in het absolute slot van de mercato nog druk in de weer. Het wil nog af van enkele ...

106
106
Teleurstelling bij sterkhouder Union: "Ik had bod verwacht"

Het is alweer een bewogen transferzomer voor Union, dat de voorbije maanden weer de nodige ...

34
34
'Lommel mag nog hopen op rentree, Gent kan talent verliezen'

Met nog iets meer dan een dag voor de boeg in de transferperiode, is het nog alle hens aan dek voor ...

41
41
'Vieze details rond transfersoap Fofana lekken uit'

In de allerlaatste minuten van Deadline Day versierde Malick Fofana alsnog een transfer van ...

91
91
Union, Westerlo en Kortrijk halen nog versterkingen binnen

Donderdagavond sluit de transfermarkt ook in ons land zijn deuren en dus zijn heel wat clubs nog ...

26
26
'Raskin ziet alsnog transfer uit de bus rollen'

In de grote competities sloot de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren en dus kon voor heel wat ...

124
124
'Dendoncker verbaast vriend en vijand met nieuwe club'

Hij had op dit moment in zijn carrière eigenlijk een vaste waarde moeten zijn bij de Rode ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij Anderlecht, Union laat aanvaller vertrekken'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

257
257
Union SG flikt het weer: onbekende parel uit lage regionen

Union SG heeft een specifieke transferstrategie die de afgelopen jaren enorm goed heeft gewerkt. De ...

98
98
Coucke wordt wild: Anderlechtbaas slaat nieuwe weg in

Marc Coucke heeft als ondernemer al vaker bewezen dat hij zijn blik graag ver buiten de klassieke ...

205
205
Groots Liverpool-plan met Lucca Brughmans op tafel

Het is misschien wel dé transfer van de zomermercato op de Belgische velden. Lucca Brughmans ...

238
238
KV Kortrijk slaat op het nippertje nog ferm toe

KV Kortrijk wil geen mal figuur slaan in de Jupiler Pro League en de Kerels willen de moeilijke ...

135
135
Antwerp strijkt deze som op voor Valencia

Royal Antwerp FC verkocht Anthony Valencia aan Flamengo. De Great Old deed financieel een zeer goede ...

340
340
Kompany: "Misschien verliest Duitsland de finale van België"

Jürgen Klopp was de voorbije dagen te gast bij Bayern München en volgde er onder meer een ...

421
421
STVV niet klaar: De Meyer kondigt transfers aan op Stayen

STVV heeft er met Kota Takai een opvallende versterking bij. De 21-jarige centrale verdediger wordt ...

85
85
Hoefkens heeft ex-speler van Anderlecht helemaal beet

NAC Breda heeft zich op de valreep nog weten te versterken met een oude bekende van het Belgische ...

52
52
'Club Brugge haalt achtste nieuwkomer voor NXT'

Club Brugge staat volgens Colombiaanse media op het punt om alweer een achtste nieuwkomer te halen ...

267
267
Verhuurde spelers: debutant in Serie A, spits scoort

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

37
37
'Vier Rode Duivels bij grootste verliezers Deadline Day'

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

206
206
'Ultieme putsch Anderlecht: drie versterkingen voor deadline'

RSC Anderlecht wil in het slot van de zomerse transferperiode nog een dubbele slag slaan. Zo werken ...

1082
1082
Julie Vanloo deelt heel aangrijpend nieuws met Club-fans

Julie Vanloo staat voor een bijzonder emotionele periode. De Belgian Cat maakt zich op voor een ...

72
72
Deadline-domper Vermeeren: buitenkansje voor Club Brugge?

Sinds dinsdagnacht is de transfermarkt in de grote Europese competities gesloten. Een aantal spelers ...

801
801
Antwerp handelt met Barça: financiële details bekend

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

293
293
Last-minute drukte Anderlecht: verrassing Stroeykens/Bertaccini?

Donderdagavond sluit de zomerse transferperiode ook in België zijn deuren. Voor verschillende ...

1231
1231

Meer sportnieuws