Anderlecht wil uitpakken met nieuwe Mitrovic

611
Anderlecht wil uitpakken met nieuwe Mitrovic

De wintermercato bevindt zich in de absolute slotfase en Anderlecht wil zeker nog een nieuwe diepe spits aantrekken. Zondag werd het tegen Antwerp FC nogmaals duidelijk dat Sporting presence in de box en scorend vermogen mist. Daarom zouden de Brusselaars een persoonlijk akkoord gevonden hebben met Petar Ratkov (FK TSC Backa Topola), de 19-jarige Servische spits zou in januari nog verhuizen naar het Lotto Park.


LANGVERWACHTE SPITS

Anderlecht speelde vooral in de eerste helft tegen Antwerp FC een sterke wedstrijd. Sporting genereerde het meeste balbezit en de bal ging ook vlot rond in de paars-witte rangen. “Applaus hier voor het voetbal van Anderlecht van de voorbije minuten”, stelde Sporza-commentator Bert Sterckx op Radio 1 na vijftien minuten op de klok. “Antwerp moet achteruit en dat doet het thuispubliek hoorbaar deugd.” Maar in de zone van de waarheid mankeert het de ploeg duidelijk aan scorend vermogen en slagvaardigheid. En dat is al het ganse seizoen zo.

Anderlecht creëerde zondag amper (halve) kansen, wat nogmaals benadrukt dat er dringend een nieuwe spits moet gehaald worden. “We hebben een heel goede wedstrijd gespeeld. We hebben alleen onvoldoende op doel geschoten, dat moet echt beter”, bevestigde coach Brian Riemer na de wedstrijd. “We doen zoveel goeds, maar eenmaal we aan de zestien komen, benutten we de kans niet om het af te maken.. … Trap in godsnaam naar doel. Dat begrijp ik echt niet. In heel mijn carrière moest ik vaak tegen spelers zeggen dat ze niet mochten trappen.”


Foto: Instagram ratkovpetar
“Nu moet ik ze bijna verplichten om wél te trappen. We komen vaak genoeg in een gunstige positie.” In de zoektocht naar een nieuwe diepe spits is Anderlecht alvast uitgekomen bij Petar Ratkov, een 19-jarige spits van FK TSC Backa Topola. Servische en Belgische media melden zelfs dat Anderlecht reeds een persoonlijk akkoord heeft gevonden met de veelbelovende spits, en dat enkel de clubs onderling nog afspraken moeten maken omtrent de definitieve transfer van Ratkov. Op die manier vissen de Italiaanse clubs Spezia en Cosenza achter het net voor hem.

SERVISCH TOPTALENT

Petar Ratkov zou gehaald worden met het oog op de toekomst maar hij heeft ook de kwaliteiten om een directe impact te maken bij Anderlecht. CIES Football Observatory publiceerde vorig jaar een internationaal rapport waarin de 100 beste spelers onder 21 werden opgelijst. Het vermaarde onderzoeksbureau nam met Ratkov één Servische speler op, wat meteen zijn status als één van de grootste talenten van de Balkan bevestigt.


Foto: Instagram ratkovpetar
NIEUWE MITROVIC

Petar Ratkov meet 1 meter 93 en hij heeft het perfecte profiel om te kunnen gedijen als een targetman, die weegt op een verdediging en die goed aanvallende pressing kan zetten. Dat is alvast goed nieuws voor Brian Riemer, die zoals bekend door het incident met Fábio Silva de fysieke data hoog in het vaandel draagt bij zijn spitsen. Ratkov is eveneens sterk in de lucht(duels), hij heeft snelheid, hij is een harde werker en hij heeft het potentieel om op termijn aan de slag te kunnen gaan in de grootste competities van Europa.


Foto: Instagram ratkovpetar
Zijn potentiële tussenstap in een opleidingscompetitie zoals de Jupiler Pro League is in die optiek verstandig te noemen. Bij Anderlecht kan hij zich spiegelen aan zijn succesvolle Servische voorgangers en landgenoten Nenad Jestrovic (68 doelpunten in 110 wedstrijden) en Milan Jovanovic (24 doelpunten in 94 wedstrijden). Maar qua profiel vertoont Petar Ratkov de meeste gelijkenissen met Aleksandar Mitrovic (44 doelpunten in 90 wedstrijden), die na zijn Brusselse periode uitgroeide tot een spits van wereldklasse in de Premier League.

LEES OOK: Anderlecht kondigt definitief vertrek van flop aan

Goeie deal voor Anderlecht?

Meest recent

“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

2
2
'Fernandez-Pardo heeft transfer beet, AA Gent viert feest'

Matias Fernandez-Pardo staat voor een absolute toptransfer. De Belgische aanvaller verkast voor een ...

50
50
'Bologna heeft beet met tweede Belgische aanwinst'

Samuel Mbangula staat voor een nieuwe stap in zijn carrière. De Belgische aanvaller verlaat ...

12
12
Ruben Van Gucht maakt brandhout van Miss België-circus

Ruben Van Gucht haalt stevig uit naar de mensen die volgens hem misbruik maken van zijn relatie met ...

82
82
Sibierski aan zet: twéé extra spelers nodig op cruciale posities

Anderlecht kreeg een tikje van Union SG. Paars-Wit toonde weliswaar beterschap inzake doelgevaar, ...

229
229
'Genk vangt zeer straf bedrag met doorverkooppercentages'

Het lijkt voor KRC Genk een zeer lucratieve transferzomer te gaan worden. In de laatste dagen van de ...

131
131
Verrassende transfer in de maak voor Vermeeren?

Op zijn 21ste lijkt Arthur Vermeeren stilaan op een kruispunt in zijn carrière te staan. ...

142
142
'Done deal El Ouahdi: deze exacte som vangt Genk'

Het is nog een zeer bewogen einde van de zomermercato voor Genk. Dat stelde zondag nog Benjamin ...

153
153
Anderlecht kondigt definitief vertrek van flop aan

Anderlecht staat nog voor enkele zeer drukke dagen. Sportief directeur Antoine Sibierski is nog op ...

182
182
'Sensatietransfer Brughmans: alle details bekend'

Het slot van de mercato brengt bij KRC Genk nog een enorme verrassing. Terwijl de ogen veelal ...

397
397
'Knaltransfer Fofana: drie clubs in de running'

Voor Malick Fofana lijkt er in het slot van de mercato nog een transfer op komst te zijn. De ...

103
103
'Mbangula versiert op de valreep nog transfer'

De voorbije jaren maakten heel wat Belgische talenten een veelbelovend debuut, maar dat kreeg lang ...

41
41
'Twee vliegen in één klap: Standard loost overbodig duo'

Standard is goed aan het seizoen begonnen en is na vier speeldagen nog steeds ongeslagen. Met een ...

160
160
'Grote drukte Anderlecht: ook Stroeykens vertrekt nog'

Het slot van de mercato belooft nog zeer druk te worden voor Anderlecht. Dat maakt volop werk van de ...

684
684
TRANSFERUURTJE: 'Topbod op Vermant, transferbom bij Genk'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

308
308
‘Anderlecht zoekt oplossing: drie clubs strijden om Bertaccini’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Adriano Bertaccini. Onder Vitor Bruno is de ...

337
337
‘Brughmans richting Liverpool: Genk vangt wéér recordbedrag’

Het gaat plots snel voor Lucca Brughmans. De 18-jarige doelman brak vorig seizoen pas door bij KRC ...

402
402
'Westerlo slaat toe met transfer in de Serie A'

Westerlo heeft een nieuwe versterking beet, dat vernam onze redactie via buitenlandse bronnen. De ...

92
92
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

180
180
Vandenbempt bijzonder hard voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Een zeer verdiende zege, maar de score was inzake ...

365
365
'Westerlo en Fenerbahçe op zucht van akkoord'

Bij KVC Westerlo gaat een van de jonge talenten mogelijk nog een toptransfer versieren. ...

69
69
Lommel SK baalt: "Jammer dat hij vertrekt"

Lommel SK is zeer goed begonnen aan het seizoen en boekte een zeven op twaalf. De club zag dit ...

68
68
'Anderlecht biedt tot 6 miljoen voor twee spelers'

RSC Anderlecht roert zich nadrukkelijk op de transfermarkt. De Brusselaars hebben een betere ploeg ...

709
709
Degryse scherp voor dure Club-aankoop: "Loopt er maar tussen"

Club Brugge speelde voor de tweede week op rij matig. Tegen Cercle Brugge werd nog gewonnen, tegen ...

763
763
'KV Kortrijk duwt door, twee clubs mengen zich in de strijd'

KV Kortrijk gaat de komende dagen zeker nog versterking halen. Dat is ook nog heel erg nodig, want ...

223
223

Meer sportnieuws