Anderlecht wil uitpakken met nieuwe Mitrovic

611
Anderlecht wil uitpakken met nieuwe Mitrovic

De wintermercato bevindt zich in de absolute slotfase en Anderlecht wil zeker nog een nieuwe diepe spits aantrekken. Zondag werd het tegen Antwerp FC nogmaals duidelijk dat Sporting presence in de box en scorend vermogen mist. Daarom zouden de Brusselaars een persoonlijk akkoord gevonden hebben met Petar Ratkov (FK TSC Backa Topola), de 19-jarige Servische spits zou in januari nog verhuizen naar het Lotto Park.


LANGVERWACHTE SPITS

Anderlecht speelde vooral in de eerste helft tegen Antwerp FC een sterke wedstrijd. Sporting genereerde het meeste balbezit en de bal ging ook vlot rond in de paars-witte rangen. “Applaus hier voor het voetbal van Anderlecht van de voorbije minuten”, stelde Sporza-commentator Bert Sterckx op Radio 1 na vijftien minuten op de klok. “Antwerp moet achteruit en dat doet het thuispubliek hoorbaar deugd.” Maar in de zone van de waarheid mankeert het de ploeg duidelijk aan scorend vermogen en slagvaardigheid. En dat is al het ganse seizoen zo.

Anderlecht creëerde zondag amper (halve) kansen, wat nogmaals benadrukt dat er dringend een nieuwe spits moet gehaald worden. “We hebben een heel goede wedstrijd gespeeld. We hebben alleen onvoldoende op doel geschoten, dat moet echt beter”, bevestigde coach Brian Riemer na de wedstrijd. “We doen zoveel goeds, maar eenmaal we aan de zestien komen, benutten we de kans niet om het af te maken.. … Trap in godsnaam naar doel. Dat begrijp ik echt niet. In heel mijn carrière moest ik vaak tegen spelers zeggen dat ze niet mochten trappen.”


Foto: Instagram ratkovpetar
“Nu moet ik ze bijna verplichten om wél te trappen. We komen vaak genoeg in een gunstige positie.” In de zoektocht naar een nieuwe diepe spits is Anderlecht alvast uitgekomen bij Petar Ratkov, een 19-jarige spits van FK TSC Backa Topola. Servische en Belgische media melden zelfs dat Anderlecht reeds een persoonlijk akkoord heeft gevonden met de veelbelovende spits, en dat enkel de clubs onderling nog afspraken moeten maken omtrent de definitieve transfer van Ratkov. Op die manier vissen de Italiaanse clubs Spezia en Cosenza achter het net voor hem.

SERVISCH TOPTALENT

Petar Ratkov zou gehaald worden met het oog op de toekomst maar hij heeft ook de kwaliteiten om een directe impact te maken bij Anderlecht. CIES Football Observatory publiceerde vorig jaar een internationaal rapport waarin de 100 beste spelers onder 21 werden opgelijst. Het vermaarde onderzoeksbureau nam met Ratkov één Servische speler op, wat meteen zijn status als één van de grootste talenten van de Balkan bevestigt.


Foto: Instagram ratkovpetar
NIEUWE MITROVIC

Petar Ratkov meet 1 meter 93 en hij heeft het perfecte profiel om te kunnen gedijen als een targetman, die weegt op een verdediging en die goed aanvallende pressing kan zetten. Dat is alvast goed nieuws voor Brian Riemer, die zoals bekend door het incident met Fábio Silva de fysieke data hoog in het vaandel draagt bij zijn spitsen. Ratkov is eveneens sterk in de lucht(duels), hij heeft snelheid, hij is een harde werker en hij heeft het potentieel om op termijn aan de slag te kunnen gaan in de grootste competities van Europa.


Foto: Instagram ratkovpetar
Zijn potentiële tussenstap in een opleidingscompetitie zoals de Jupiler Pro League is in die optiek verstandig te noemen. Bij Anderlecht kan hij zich spiegelen aan zijn succesvolle Servische voorgangers en landgenoten Nenad Jestrovic (68 doelpunten in 110 wedstrijden) en Milan Jovanovic (24 doelpunten in 94 wedstrijden). Maar qua profiel vertoont Petar Ratkov de meeste gelijkenissen met Aleksandar Mitrovic (44 doelpunten in 90 wedstrijden), die na zijn Brusselse periode uitgroeide tot een spits van wereldklasse in de Premier League.

LEES OOK: Anderlecht kijkt straks een oude chouchou in de ogen

Goeie deal voor Anderlecht?

Meest recent

Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Marc Coucke stond woensdagavond even helemaal in de schijnwerpers in het Gentse Wintercircus. De ...

162
162
Van Dijk over stoppen bij Oranje: "Na één seconde wist ik het"

Virgil van Dijk heeft geen moment getwijfeld toen hem werd gevraagd of hij door wil gaan als ...

9
9
Albert ziet één klein probleem bij de Rode Duivels

De Rode Duivels doen het in de Nations League zonder Thibaut Courtois. Romelu Lukaku en Kevin De ...

52
52
Heeft Nederland eindelijk een 'nieuwe' topspits?

Nederland had vele jaren een spitsenprobleem. Het is te zeggen, ze hadden zoveel luxe dat heel wat ...

27
27
Opvallend: Van Bommel ziet (tijdelijk?) Duivels probleem

België neemt het morgen op tegen Italië. Mark van Bommel wil met de Rode Duivels ...

34
34
'Maamar speelt zich in de kijker: interesse groeit'

Ali Maamar heeft zich nadrukkelijk in de kijker gespeeld. De jonge rechtsachter van Anderlecht ...

155
155
Rodri ziet één gigantisch verschil tussen Guardiola en Flick

Rodri had zich zijn start bij FC Barcelona anders voorgesteld. De Spaanse middenvelder maakte ...

36
36
Antwerp wint tegen Beveren, RSCA verwelkomt Leoni

Deze te lange interlandbreak zorgt ervoor dat de Belgische eersteklassers oefenmatchen moeten spelen ...

116
116
KRC Genk maakt stadionplannen bekend

KRC Genk maakt werk van een ambitieuze toekomst. De Limburgse club wil in totaal 60 miljoen euro ...

447
447
Albert kiest Duivelse elf: grote verrassingen op flanken

Mark van Bommel staat vrijdagavond om 20u45 voor zijn vuurdoop als bondscoach van de Rode Duivels. ...

108
108
'Man Utd hakt knoop door: derde Rode Duivel in 2027'

Manchester United gaat dezer dagen weer een beetje de Belgische toer op. Een jaar geleden streek ...

64
64
Club zit op goud: meer dan 200 miljoen voor kwartet?

Geen Belgische club die de voorbije jaren meer centen ophaalde op de transfermarkt dan Club Brugge. ...

136
136
Reedijk heeft na vertrek bij Beveren nieuwe club beet

SK Beveren keerde dit seizoen na vijf jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro League, maar dat ...

27
27
'Club klopt voor vierde keer op rij aan bij Luzern'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een opvallend sterke connectie met Zwitserland. Met Yann ...

150
150
Union houdt hart vast: weer blessure bij sterkhouder?

Union is alweer zeer sterk aan het seizoen begonnen. Het prijkt na zeven speeldagen aan de leiding ...

74
74
'Nations League weer op schop: belangrijk gevolg Duivels'

Vrijdagavond om 20u45 komen de Rode Duivels voor de eerste keer sinds het WK weer in actie. Dat ...

196
196
Anderlecht kijkt straks een oude chouchou in de ogen

We krijgen voor de eerste keer een extra lange interlandbreak, want de gebruikelijke ...

194
194
Club Brugge verrast fans fraai voor eerste CL-uitmatch

Bij Club Brugge zal het de komende weken zeer rustig zijn. Het vaardigt tijdens de extra lange ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'Bayern richt vizier op PL, Club aast op Spanjaard'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

153
153
Juventus kruist vingers: toekomst Openda al beslist?

Loïs Openda kende een rampjaar bij Juventus en ging afgelopen zomer op huurbasis naar Olympique ...

40
40
Rik De Mil gekortwiekt: opgestoken duim spreekt boekdelen

Het is duidelijk dat er momenteel weinig reden is voor stress bij AA Gent. De Buffalo's zijn ...

142
142
Domper van Bommel: twee Duivels niet mee naar Italië

De Rode Duivels zullen nog een laatste keer trainen in Tubeke voor de reis naar Italië. In het ...

435
435
Oorlog in Nederland: Van Dijk compleet afgemaakt na ruzie

Xavi werd aangesteld als de nieuwe bondscoach van Oranje. Het zit er echter al meteen zwaar tegen ...

100
100
Opmerkelijke situatie Lommel: "Geen gesprek over contract"

De interlandbreak zal voor veel clubs het moment zijn om een eerste balans op te maken. Bij Lommel ...

68
68
Nieuwe Duivelse gouden generatie? "Voorzichtig zijn"

De Rode Duivels zitten momenteel in een soort tussenperiode. Met Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku ...

161
161

Meer sportnieuws