RWDM wipt naar leiding na kanonstart op het Lisp

52 stemmen
RWDM wipt naar leiding na kanonstart op het Lisp

Een sterk gestart RWDM is weer op en over Beerschot gegaan richting de leiding in de Challenger Pro League. De Molenbeekse club nam deze namiddag een kanonstart tegen een defensief belabberd Lierse en hield nadien gemakkelijk stand. Voor de Pallieters zal het nog een stevige strijd worden om een plek bij de eerste zes te bemachtigen.


Lierse Kempenzonen nam het deze namiddag op het Lisp op tegen één van de grote titelkandidaten, RWDM. De Molenbeekse club zag eerder dit weekend al Beerschot zegevieren en moest de drie punten pakken om zijn wagonnetje weer aan te haken. Diezelfde opdracht hadden ook de Pallieters, al stond voor hen vooral een plek in de promotie play-offs op het spel. Van Imschoot en co stonden nu nog bij de eerste zes maar voelden de hete adem van heel wat concurrenten in de nek.

Horrorstart voor Lierse in eigen huis

De Pallieters begonnen dramatisch, na een paar minuten spelen ging doelman Delanghe al gruwelijk in de fout door bij een voorzet met de bal achter de lijn te vallen: 0-1 voor RWDM. De Molenbeekse club maakte gretig gebruik van het zwakke defensief optreden van de thuisploeg, een paar minuten later kregen de bezoekers een paar hoekschoppen na mekaar en bij één daarvan kopte O'Brien aan de  tweede paal al de 0-2 in doel, een horrorstart voor het ambitieuze Lierse. Het team van Euvrard voetbalde nadien vanuit een zetel en kon louter speculeren op de tegenaanval, op vijf minuten van de pauze knalde De Sart nog eens over.  Vlak voor de pauze kreeg Lierse toch nog een kans op de aansluitingstreffer, na een hoekschopt kopte Cools prima maar zijn bal vloog op de lat. Halfweg leken de Pallieters een enorm slechte zaak te doen in de strijd om een plek bij de eerste zes.

Euvrard wil met zijn team de titel pakken, nadat het vorig seizoen nipt de promotie misliep.

Pallieters vertonen beterschap, volwassen RWDM houdt stand

Ook na de rust nam RWDM de beste start, na een paar minuten spelen botste Biron van dichtbij op doelman Delanghe, die deze keer wel alert was. Aan de overzijde kreeg ook Lierse een goede kans via nieuwkomer Safari, de huurling van Union werd prima door de buitenspelval geloodst maar vond dan Defourny op zijn weg. De Pallieters toonden na de rust zeker meer kwaliteit in het spel maar doelpunten maken bleek een moeilijke zaak zonder de vertrokken Rocha. In de blessuretijd milderde invaller Naessens nog tot 1-2 maar verder kwam Lierse niet. Zo doet de Molenbeekse club weer een prima zaak bovenin, Van Imschoot en co zullen de komende weken hun plek in de Champion Play-Offs moeten veiligstellen. 

Scoreverloop:

0-1 (3') ed Delanghe, 0-2 (12') O'Brien, 1-2 (92') Naessens

Zal Lierse nog een plek bij de eerste zes bemachtigen?

Meest recent

AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

53
53
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

40
40
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

26
26
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

49
49
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

223
223
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

139
139
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

215
215
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

236
236
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

73
73
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

819
819
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

278
278
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

314
314
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

417
417
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

131
131
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

97
97
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

165
165
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

259
259
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

43
43
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

353
353
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

225
225
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

42
42
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

44
44
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

174
174
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

290
290
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

81
81

Meer sportnieuws