Een sterk gestart RWDM is weer op en over Beerschot gegaan richting de leiding in de Challenger Pro League. De Molenbeekse club nam deze namiddag een kanonstart tegen een defensief belabberd Lierse en hield nadien gemakkelijk stand. Voor de Pallieters zal het nog een stevige strijd worden om een plek bij de eerste zes te bemachtigen.
Lierse Kempenzonen nam het deze namiddag op het Lisp op tegen één van de grote titelkandidaten, RWDM. De Molenbeekse club zag eerder dit weekend al Beerschot zegevieren en moest de drie punten pakken om zijn wagonnetje weer aan te haken. Diezelfde opdracht hadden ook de Pallieters, al stond voor hen vooral een plek in de promotie play-offs op het spel. Van Imschoot en co stonden nu nog bij de eerste zes maar voelden de hete adem van heel wat concurrenten in de nek.
Horrorstart voor Lierse in eigen huis
De Pallieters begonnen dramatisch, na een paar minuten spelen ging doelman Delanghe al gruwelijk in de fout door bij een voorzet met de bal achter de lijn te vallen: 0-1 voor RWDM. De Molenbeekse club maakte gretig gebruik van het zwakke defensief optreden van de thuisploeg, een paar minuten later kregen de bezoekers een paar hoekschoppen na mekaar en bij één daarvan kopte O'Brien aan de tweede paal al de 0-2 in doel, een horrorstart voor het ambitieuze Lierse. Het team van Euvrard voetbalde nadien vanuit een zetel en kon louter speculeren op de tegenaanval, op vijf minuten van de pauze knalde De Sart nog eens over. Vlak voor de pauze kreeg Lierse toch nog een kans op de aansluitingstreffer, na een hoekschopt kopte Cools prima maar zijn bal vloog op de lat. Halfweg leken de Pallieters een enorm slechte zaak te doen in de strijd om een plek bij de eerste zes.
Euvrard wil met zijn team de titel pakken, nadat het vorig seizoen nipt de promotie misliep.
Pallieters vertonen beterschap, volwassen RWDM houdt stand
Ook na de rust nam RWDM de beste start, na een paar minuten spelen botste Biron van dichtbij op doelman Delanghe, die deze keer wel alert was. Aan de overzijde kreeg ook Lierse een goede kans via nieuwkomer Safari, de huurling van Union werd prima door de buitenspelval geloodst maar vond dan Defourny op zijn weg. De Pallieters toonden na de rust zeker meer kwaliteit in het spel maar doelpunten maken bleek een moeilijke zaak zonder de vertrokken Rocha. In de blessuretijd milderde invaller Naessens nog tot 1-2 maar verder kwam Lierse niet. Zo doet de Molenbeekse club weer een prima zaak bovenin, Van Imschoot en co zullen de komende weken hun plek in de Champion Play-Offs moeten veiligstellen.
Scoreverloop:
0-1 (3') ed Delanghe, 0-2 (12') O'Brien, 1-2 (92') Naessens