RWDM wipt naar leiding na kanonstart op het Lisp

52
RWDM wipt naar leiding na kanonstart op het Lisp

Een sterk gestart RWDM is weer op en over Beerschot gegaan richting de leiding in de Challenger Pro League. De Molenbeekse club nam deze namiddag een kanonstart tegen een defensief belabberd Lierse en hield nadien gemakkelijk stand. Voor de Pallieters zal het nog een stevige strijd worden om een plek bij de eerste zes te bemachtigen.


Lierse Kempenzonen nam het deze namiddag op het Lisp op tegen één van de grote titelkandidaten, RWDM. De Molenbeekse club zag eerder dit weekend al Beerschot zegevieren en moest de drie punten pakken om zijn wagonnetje weer aan te haken. Diezelfde opdracht hadden ook de Pallieters, al stond voor hen vooral een plek in de promotie play-offs op het spel. Van Imschoot en co stonden nu nog bij de eerste zes maar voelden de hete adem van heel wat concurrenten in de nek.

Horrorstart voor Lierse in eigen huis

De Pallieters begonnen dramatisch, na een paar minuten spelen ging doelman Delanghe al gruwelijk in de fout door bij een voorzet met de bal achter de lijn te vallen: 0-1 voor RWDM. De Molenbeekse club maakte gretig gebruik van het zwakke defensief optreden van de thuisploeg, een paar minuten later kregen de bezoekers een paar hoekschoppen na mekaar en bij één daarvan kopte O'Brien aan de  tweede paal al de 0-2 in doel, een horrorstart voor het ambitieuze Lierse. Het team van Euvrard voetbalde nadien vanuit een zetel en kon louter speculeren op de tegenaanval, op vijf minuten van de pauze knalde De Sart nog eens over.  Vlak voor de pauze kreeg Lierse toch nog een kans op de aansluitingstreffer, na een hoekschopt kopte Cools prima maar zijn bal vloog op de lat. Halfweg leken de Pallieters een enorm slechte zaak te doen in de strijd om een plek bij de eerste zes.

Euvrard wil met zijn team de titel pakken, nadat het vorig seizoen nipt de promotie misliep.

Pallieters vertonen beterschap, volwassen RWDM houdt stand

Ook na de rust nam RWDM de beste start, na een paar minuten spelen botste Biron van dichtbij op doelman Delanghe, die deze keer wel alert was. Aan de overzijde kreeg ook Lierse een goede kans via nieuwkomer Safari, de huurling van Union werd prima door de buitenspelval geloodst maar vond dan Defourny op zijn weg. De Pallieters toonden na de rust zeker meer kwaliteit in het spel maar doelpunten maken bleek een moeilijke zaak zonder de vertrokken Rocha. In de blessuretijd milderde invaller Naessens nog tot 1-2 maar verder kwam Lierse niet. Zo doet de Molenbeekse club weer een prima zaak bovenin, Van Imschoot en co zullen de komende weken hun plek in de Champion Play-Offs moeten veiligstellen. 

Scoreverloop:

0-1 (3') ed Delanghe, 0-2 (12') O'Brien, 1-2 (92') Naessens

LEES OOK: Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Zal Lierse nog een plek bij de eerste zes bemachtigen?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

24
24
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

40
40
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

39
39
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

23
23
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

114
114
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

78
78
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

46
46
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

52
52
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

221
221
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

66
66
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

120
120
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

94
94
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

109
109
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

96
96
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

329
329
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

70
70
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

347
347
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

305
305
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

242
242
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

193
193
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

210
210

Meer sportnieuws