RWDM wipt naar leiding na kanonstart op het Lisp

52 stemmen
RWDM wipt naar leiding na kanonstart op het Lisp

Een sterk gestart RWDM is weer op en over Beerschot gegaan richting de leiding in de Challenger Pro League. De Molenbeekse club nam deze namiddag een kanonstart tegen een defensief belabberd Lierse en hield nadien gemakkelijk stand. Voor de Pallieters zal het nog een stevige strijd worden om een plek bij de eerste zes te bemachtigen.


Lierse Kempenzonen nam het deze namiddag op het Lisp op tegen één van de grote titelkandidaten, RWDM. De Molenbeekse club zag eerder dit weekend al Beerschot zegevieren en moest de drie punten pakken om zijn wagonnetje weer aan te haken. Diezelfde opdracht hadden ook de Pallieters, al stond voor hen vooral een plek in de promotie play-offs op het spel. Van Imschoot en co stonden nu nog bij de eerste zes maar voelden de hete adem van heel wat concurrenten in de nek.

Horrorstart voor Lierse in eigen huis

De Pallieters begonnen dramatisch, na een paar minuten spelen ging doelman Delanghe al gruwelijk in de fout door bij een voorzet met de bal achter de lijn te vallen: 0-1 voor RWDM. De Molenbeekse club maakte gretig gebruik van het zwakke defensief optreden van de thuisploeg, een paar minuten later kregen de bezoekers een paar hoekschoppen na mekaar en bij één daarvan kopte O'Brien aan de  tweede paal al de 0-2 in doel, een horrorstart voor het ambitieuze Lierse. Het team van Euvrard voetbalde nadien vanuit een zetel en kon louter speculeren op de tegenaanval, op vijf minuten van de pauze knalde De Sart nog eens over.  Vlak voor de pauze kreeg Lierse toch nog een kans op de aansluitingstreffer, na een hoekschopt kopte Cools prima maar zijn bal vloog op de lat. Halfweg leken de Pallieters een enorm slechte zaak te doen in de strijd om een plek bij de eerste zes.

Euvrard wil met zijn team de titel pakken, nadat het vorig seizoen nipt de promotie misliep.

Pallieters vertonen beterschap, volwassen RWDM houdt stand

Ook na de rust nam RWDM de beste start, na een paar minuten spelen botste Biron van dichtbij op doelman Delanghe, die deze keer wel alert was. Aan de overzijde kreeg ook Lierse een goede kans via nieuwkomer Safari, de huurling van Union werd prima door de buitenspelval geloodst maar vond dan Defourny op zijn weg. De Pallieters toonden na de rust zeker meer kwaliteit in het spel maar doelpunten maken bleek een moeilijke zaak zonder de vertrokken Rocha. In de blessuretijd milderde invaller Naessens nog tot 1-2 maar verder kwam Lierse niet. Zo doet de Molenbeekse club weer een prima zaak bovenin, Van Imschoot en co zullen de komende weken hun plek in de Champion Play-Offs moeten veiligstellen. 

Scoreverloop:

0-1 (3') ed Delanghe, 0-2 (12') O'Brien, 1-2 (92') Naessens

LEES OOK: Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

Zal Lierse nog een plek bij de eerste zes bemachtigen?

Meest recent

Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

0
0
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

41
41
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

40
40
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

97
97
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

136
136
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

349
349
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

331
331
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

297
297
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

84
84
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

611
611
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

69
69
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

270
270
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

55
55
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

107
107
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

421
421
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

137
137
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

113
113
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

74
74
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

208
208
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

647
647
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

888
888
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

714
714
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

117
117
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

518
518
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

700
700

Meer sportnieuws