RWDM wipt naar leiding na kanonstart op het Lisp

door
RWDM wipt naar leiding na kanonstart op het Lisp

Een sterk gestart RWDM is weer op en over Beerschot gegaan richting de leiding in de Challenger Pro League. De Molenbeekse club nam deze namiddag een kanonstart tegen een defensief belabberd Lierse en hield nadien gemakkelijk stand. Voor de Pallieters zal het nog een stevige strijd worden om een plek bij de eerste zes te bemachtigen.


Lierse Kempenzonen nam het deze namiddag op het Lisp op tegen één van de grote titelkandidaten, RWDM. De Molenbeekse club zag eerder dit weekend al Beerschot zegevieren en moest de drie punten pakken om zijn wagonnetje weer aan te haken. Diezelfde opdracht hadden ook de Pallieters, al stond voor hen vooral een plek in de promotie play-offs op het spel. Van Imschoot en co stonden nu nog bij de eerste zes maar voelden de hete adem van heel wat concurrenten in de nek.

Horrorstart voor Lierse in eigen huis

De Pallieters begonnen dramatisch, na een paar minuten spelen ging doelman Delanghe al gruwelijk in de fout door bij een voorzet met de bal achter de lijn te vallen: 0-1 voor RWDM. De Molenbeekse club maakte gretig gebruik van het zwakke defensief optreden van de thuisploeg, een paar minuten later kregen de bezoekers een paar hoekschoppen na mekaar en bij één daarvan kopte O'Brien aan de  tweede paal al de 0-2 in doel, een horrorstart voor het ambitieuze Lierse. Het team van Euvrard voetbalde nadien vanuit een zetel en kon louter speculeren op de tegenaanval, op vijf minuten van de pauze knalde De Sart nog eens over.  Vlak voor de pauze kreeg Lierse toch nog een kans op de aansluitingstreffer, na een hoekschopt kopte Cools prima maar zijn bal vloog op de lat. Halfweg leken de Pallieters een enorm slechte zaak te doen in de strijd om een plek bij de eerste zes.

Euvrard wil met zijn team de titel pakken, nadat het vorig seizoen nipt de promotie misliep.

Pallieters vertonen beterschap, volwassen RWDM houdt stand

Ook na de rust nam RWDM de beste start, na een paar minuten spelen botste Biron van dichtbij op doelman Delanghe, die deze keer wel alert was. Aan de overzijde kreeg ook Lierse een goede kans via nieuwkomer Safari, de huurling van Union werd prima door de buitenspelval geloodst maar vond dan Defourny op zijn weg. De Pallieters toonden na de rust zeker meer kwaliteit in het spel maar doelpunten maken bleek een moeilijke zaak zonder de vertrokken Rocha. In de blessuretijd milderde invaller Naessens nog tot 1-2 maar verder kwam Lierse niet. Zo doet de Molenbeekse club weer een prima zaak bovenin, Van Imschoot en co zullen de komende weken hun plek in de Champion Play-Offs moeten veiligstellen. 

Scoreverloop:

0-1 (3') ed Delanghe, 0-2 (12') O'Brien, 1-2 (92') Naessens

LEES OOK: KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

Zal Lierse nog een plek bij de eerste zes bemachtigen?

Meest recent

'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

101
101
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

45
45
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

31
31
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

84
84
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

84
84
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

101
101
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

18
18
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

112
112
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

127
127
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

142
142
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

262
262
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

171
171
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

198
198
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

287
287
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

43
43
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

162
162
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

104
104
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

163
163
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

610
610
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

344
344
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

179
179
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

382
382
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

386
386
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

134
134
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

398
398

Meer sportnieuws