Vereniging zadelt AA Gent met kater op na spektakelstuk

door
Vereniging zadelt AA Gent met kater op na spektakelstuk

AA Gent stond voor dit weekend bij de eerste vier maar zou die plek meteen kunnen verliezen. De Buffalo's veerden recht na een dubbele mokerslag op Jan Breydel maar gaven finaal nog alles uit handen.


Na een ferme inhaalrace stond AA Gent voorlopig in Play-Off I. Het team van Hein Vanhaezebrouck kon deze namiddag al stevig wat druk zetten op Club Brugge, als het zelf de zege pakte op... Jan Breydel. Daar wachtte immers Cercle Brugge, een team dat ook nog volop in de running is voor een stek in Play-Off II. De thuisploeg deed het deze namiddag met dezelfde elf namen als vorige week, bij de Buffalo's kwam Castro-Montes in het elftal.

Jan Breydel krijgt slaapverwekkend vertoon te zien

Beide ploegen vertoonden enorm veel afval in het spel tijdens de openingsfase waardoor kansen een schaars goed waren. De Vereniging nam nadien wel steeds meer de wedstrijd in handen maar een karig bezet Jan Breydel kreeg geen kansen te zien in het eerste halfuur. Pas in het slotkwartier waren er een paar schermutselingen voor het doel van Nardi, een kopbal van Denkey vloog over en een afstandsschot van Francis werd eenvoudig gepakt door de bezoekende doelman. Halfweg stond het na een armtierige eerste helft nog 0-0.

AA Gent ondergaat de wedstrijd en dwingt geen enkele kans af in de eerste helft.

Knoeiende bezoekers gaan onderuit na spektakelrijk slot

Meteen na de pauze toonden de Buffalo's (even) tekenen van beterschap. Castro-Montes ging meteen prima zijn flank af, vond ook Cuypers maar die kon zijn schot niet kadreren. Aan de overzijde kreeg ook Ueda een eerste mogelijkheid, hij krulde de bal een paar meter naast. We zagen al meer 'spektakel' dan tijdens heel de eerste helft samen.Op het uur barstte de wedstrijd dan toch helemaal los: Vanhoutte en Deman combineerden prima op de linkerflank, centraal werd Ueda gevonden en die kopte de 1-0 in doel. Plots zwalpte AA Gent helemaal, vlak na de aftrap leden de bezoekers opnieuw balverlies en na razend snel combineren plaatste Denkey al de 2-0 voorbij een kansloze Nardi.

Halfweg de tweede periode rechtte AA Gent dan toch nog eens de rug, na een prima aanval besloot Cuypers met een harde knal op de paal maar in de rebound werkte De Sart de 2-1 binnen. Cercle Brugge was nu plots de onderliggende partij maar kreeg op de tegenaanval op een kwartier van het einde wel een prima kans via Denkey, die werd centraal vrijgespeeld en vond een prima Nardi op zijn weg. In de slotminuut kwam AA Gent toch nog langszij: invaller Lemajic kopte aan de tweede paal prachtig de 2-2 in de winkelhaak. Het venijn zat echter in het absolute slot, Cercle Brugge kreeg in de blessuretijd nog één kans en die werd ook fraai in een doelpunt omgezet door Daland: 3-2. Een absolute mokerslag voor de bezoekers en euforie troef bij de Vereniging.

Scoreverloop:

1-0 (58') Ueda, 2-0 (59') Denkey, 2-1 (66') De Sart, 2-2 (90') Lemajic, 3-2 (90+4') Daland

LEES OOK: Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Zal AA Gent Play-Off I halen?

Meest recent

Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

183
183
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

28
28
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

360
360
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

258
258
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

89
89
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

663
663
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

32
32
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

269
269
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

670
670
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

604
604
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

278
278
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

460
460
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

183
183
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

343
343
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

756
756
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

483
483
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

532
532
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

212
212
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

883
883
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

128
128
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

582
582
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

402
402
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

499
499
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

1138
1138
'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

682
682

Meer sportnieuws