Vereniging zadelt AA Gent met kater op na spektakelstuk

door
Vereniging zadelt AA Gent met kater op na spektakelstuk

AA Gent stond voor dit weekend bij de eerste vier maar zou die plek meteen kunnen verliezen. De Buffalo's veerden recht na een dubbele mokerslag op Jan Breydel maar gaven finaal nog alles uit handen.


Na een ferme inhaalrace stond AA Gent voorlopig in Play-Off I. Het team van Hein Vanhaezebrouck kon deze namiddag al stevig wat druk zetten op Club Brugge, als het zelf de zege pakte op... Jan Breydel. Daar wachtte immers Cercle Brugge, een team dat ook nog volop in de running is voor een stek in Play-Off II. De thuisploeg deed het deze namiddag met dezelfde elf namen als vorige week, bij de Buffalo's kwam Castro-Montes in het elftal.

Jan Breydel krijgt slaapverwekkend vertoon te zien

Beide ploegen vertoonden enorm veel afval in het spel tijdens de openingsfase waardoor kansen een schaars goed waren. De Vereniging nam nadien wel steeds meer de wedstrijd in handen maar een karig bezet Jan Breydel kreeg geen kansen te zien in het eerste halfuur. Pas in het slotkwartier waren er een paar schermutselingen voor het doel van Nardi, een kopbal van Denkey vloog over en een afstandsschot van Francis werd eenvoudig gepakt door de bezoekende doelman. Halfweg stond het na een armtierige eerste helft nog 0-0.

AA Gent ondergaat de wedstrijd en dwingt geen enkele kans af in de eerste helft.

Knoeiende bezoekers gaan onderuit na spektakelrijk slot

Meteen na de pauze toonden de Buffalo's (even) tekenen van beterschap. Castro-Montes ging meteen prima zijn flank af, vond ook Cuypers maar die kon zijn schot niet kadreren. Aan de overzijde kreeg ook Ueda een eerste mogelijkheid, hij krulde de bal een paar meter naast. We zagen al meer 'spektakel' dan tijdens heel de eerste helft samen.Op het uur barstte de wedstrijd dan toch helemaal los: Vanhoutte en Deman combineerden prima op de linkerflank, centraal werd Ueda gevonden en die kopte de 1-0 in doel. Plots zwalpte AA Gent helemaal, vlak na de aftrap leden de bezoekers opnieuw balverlies en na razend snel combineren plaatste Denkey al de 2-0 voorbij een kansloze Nardi.

Halfweg de tweede periode rechtte AA Gent dan toch nog eens de rug, na een prima aanval besloot Cuypers met een harde knal op de paal maar in de rebound werkte De Sart de 2-1 binnen. Cercle Brugge was nu plots de onderliggende partij maar kreeg op de tegenaanval op een kwartier van het einde wel een prima kans via Denkey, die werd centraal vrijgespeeld en vond een prima Nardi op zijn weg. In de slotminuut kwam AA Gent toch nog langszij: invaller Lemajic kopte aan de tweede paal prachtig de 2-2 in de winkelhaak. Het venijn zat echter in het absolute slot, Cercle Brugge kreeg in de blessuretijd nog één kans en die werd ook fraai in een doelpunt omgezet door Daland: 3-2. Een absolute mokerslag voor de bezoekers en euforie troef bij de Vereniging.

Scoreverloop:

1-0 (58') Ueda, 2-0 (59') Denkey, 2-1 (66') De Sart, 2-2 (90') Lemajic, 3-2 (90+4') Daland

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Zal AA Gent Play-Off I halen?

Meest recent

Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

11
11
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

43
43
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

100
100
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

20
20
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

162
162
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

103
103
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

139
139
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

75
75
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

96
96
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

54
54
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

116
116
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

200
200
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

59
59
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

430
430
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

79
79
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

272
272
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

167
167
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

96
96
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

120
120
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

104
104
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

79
79
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

399
399
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

334
334
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

319
319

Meer sportnieuws