Vereniging zadelt AA Gent met kater op na spektakelstuk

290
Vereniging zadelt AA Gent met kater op na spektakelstuk

AA Gent stond voor dit weekend bij de eerste vier maar zou die plek meteen kunnen verliezen. De Buffalo's veerden recht na een dubbele mokerslag op Jan Breydel maar gaven finaal nog alles uit handen.


Na een ferme inhaalrace stond AA Gent voorlopig in Play-Off I. Het team van Hein Vanhaezebrouck kon deze namiddag al stevig wat druk zetten op Club Brugge, als het zelf de zege pakte op... Jan Breydel. Daar wachtte immers Cercle Brugge, een team dat ook nog volop in de running is voor een stek in Play-Off II. De thuisploeg deed het deze namiddag met dezelfde elf namen als vorige week, bij de Buffalo's kwam Castro-Montes in het elftal.

Jan Breydel krijgt slaapverwekkend vertoon te zien

Beide ploegen vertoonden enorm veel afval in het spel tijdens de openingsfase waardoor kansen een schaars goed waren. De Vereniging nam nadien wel steeds meer de wedstrijd in handen maar een karig bezet Jan Breydel kreeg geen kansen te zien in het eerste halfuur. Pas in het slotkwartier waren er een paar schermutselingen voor het doel van Nardi, een kopbal van Denkey vloog over en een afstandsschot van Francis werd eenvoudig gepakt door de bezoekende doelman. Halfweg stond het na een armtierige eerste helft nog 0-0.

AA Gent ondergaat de wedstrijd en dwingt geen enkele kans af in de eerste helft.

Knoeiende bezoekers gaan onderuit na spektakelrijk slot

Meteen na de pauze toonden de Buffalo's (even) tekenen van beterschap. Castro-Montes ging meteen prima zijn flank af, vond ook Cuypers maar die kon zijn schot niet kadreren. Aan de overzijde kreeg ook Ueda een eerste mogelijkheid, hij krulde de bal een paar meter naast. We zagen al meer 'spektakel' dan tijdens heel de eerste helft samen.Op het uur barstte de wedstrijd dan toch helemaal los: Vanhoutte en Deman combineerden prima op de linkerflank, centraal werd Ueda gevonden en die kopte de 1-0 in doel. Plots zwalpte AA Gent helemaal, vlak na de aftrap leden de bezoekers opnieuw balverlies en na razend snel combineren plaatste Denkey al de 2-0 voorbij een kansloze Nardi.

Halfweg de tweede periode rechtte AA Gent dan toch nog eens de rug, na een prima aanval besloot Cuypers met een harde knal op de paal maar in de rebound werkte De Sart de 2-1 binnen. Cercle Brugge was nu plots de onderliggende partij maar kreeg op de tegenaanval op een kwartier van het einde wel een prima kans via Denkey, die werd centraal vrijgespeeld en vond een prima Nardi op zijn weg. In de slotminuut kwam AA Gent toch nog langszij: invaller Lemajic kopte aan de tweede paal prachtig de 2-2 in de winkelhaak. Het venijn zat echter in het absolute slot, Cercle Brugge kreeg in de blessuretijd nog één kans en die werd ook fraai in een doelpunt omgezet door Daland: 3-2. Een absolute mokerslag voor de bezoekers en euforie troef bij de Vereniging.

Scoreverloop:

1-0 (58') Ueda, 2-0 (59') Denkey, 2-1 (66') De Sart, 2-2 (90') Lemajic, 3-2 (90+4') Daland

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Zal AA Gent Play-Off I halen?

Meest recent

Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

1
1
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

37
37
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

34
34
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

31
31
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

30
30
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

9
9
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

12
12
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

22
22
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

100
100
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

28
28
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

214
214
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

98
98
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

198
198
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

67
67
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

65
65
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

230
230
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

54
54
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

262
262
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

56
56
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

213
213
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

147
147
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

89
89

Meer sportnieuws