Vereniging zadelt AA Gent met kater op na spektakelstuk

290
Vereniging zadelt AA Gent met kater op na spektakelstuk

AA Gent stond voor dit weekend bij de eerste vier maar zou die plek meteen kunnen verliezen. De Buffalo's veerden recht na een dubbele mokerslag op Jan Breydel maar gaven finaal nog alles uit handen.


Na een ferme inhaalrace stond AA Gent voorlopig in Play-Off I. Het team van Hein Vanhaezebrouck kon deze namiddag al stevig wat druk zetten op Club Brugge, als het zelf de zege pakte op... Jan Breydel. Daar wachtte immers Cercle Brugge, een team dat ook nog volop in de running is voor een stek in Play-Off II. De thuisploeg deed het deze namiddag met dezelfde elf namen als vorige week, bij de Buffalo's kwam Castro-Montes in het elftal.

Jan Breydel krijgt slaapverwekkend vertoon te zien

Beide ploegen vertoonden enorm veel afval in het spel tijdens de openingsfase waardoor kansen een schaars goed waren. De Vereniging nam nadien wel steeds meer de wedstrijd in handen maar een karig bezet Jan Breydel kreeg geen kansen te zien in het eerste halfuur. Pas in het slotkwartier waren er een paar schermutselingen voor het doel van Nardi, een kopbal van Denkey vloog over en een afstandsschot van Francis werd eenvoudig gepakt door de bezoekende doelman. Halfweg stond het na een armtierige eerste helft nog 0-0.

AA Gent ondergaat de wedstrijd en dwingt geen enkele kans af in de eerste helft.

Knoeiende bezoekers gaan onderuit na spektakelrijk slot

Meteen na de pauze toonden de Buffalo's (even) tekenen van beterschap. Castro-Montes ging meteen prima zijn flank af, vond ook Cuypers maar die kon zijn schot niet kadreren. Aan de overzijde kreeg ook Ueda een eerste mogelijkheid, hij krulde de bal een paar meter naast. We zagen al meer 'spektakel' dan tijdens heel de eerste helft samen.Op het uur barstte de wedstrijd dan toch helemaal los: Vanhoutte en Deman combineerden prima op de linkerflank, centraal werd Ueda gevonden en die kopte de 1-0 in doel. Plots zwalpte AA Gent helemaal, vlak na de aftrap leden de bezoekers opnieuw balverlies en na razend snel combineren plaatste Denkey al de 2-0 voorbij een kansloze Nardi.

Halfweg de tweede periode rechtte AA Gent dan toch nog eens de rug, na een prima aanval besloot Cuypers met een harde knal op de paal maar in de rebound werkte De Sart de 2-1 binnen. Cercle Brugge was nu plots de onderliggende partij maar kreeg op de tegenaanval op een kwartier van het einde wel een prima kans via Denkey, die werd centraal vrijgespeeld en vond een prima Nardi op zijn weg. In de slotminuut kwam AA Gent toch nog langszij: invaller Lemajic kopte aan de tweede paal prachtig de 2-2 in de winkelhaak. Het venijn zat echter in het absolute slot, Cercle Brugge kreeg in de blessuretijd nog één kans en die werd ook fraai in een doelpunt omgezet door Daland: 3-2. Een absolute mokerslag voor de bezoekers en euforie troef bij de Vereniging.

Scoreverloop:

1-0 (58') Ueda, 2-0 (59') Denkey, 2-1 (66') De Sart, 2-2 (90') Lemajic, 3-2 (90+4') Daland

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Zal AA Gent Play-Off I halen?

Meest recent

Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

1
1
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

44
44
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

36
36
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

42
42
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

418
418
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

65
65
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

90
90
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

58
58
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

27
27
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

293
293
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

340
340
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

300
300
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

275
275
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

72
72
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

320
320
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

108
108
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

126
126
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

303
303
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

197
197
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

60
60
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

198
198
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1180
1180

Meer sportnieuws