Rood geblakerde topper baart een muis in Lotto Park

352 stemmen
Rood geblakerde topper baart een muis in Lotto Park

Na een onderhoudende maar toch ook wat teleurstellende partij heeft Anderlecht deze namiddag Antwerp in bedwang gehouden in het eigen Lotto Park. Paars-Wit voetbalde bij momenten prima maar was onmondig in de zone van de waarheid. Het laatste halfuur werd nog gekleurd met twee oliedomme rode kaarten.


Anderlecht kende nog eens een rustige aanloop naar een wedstrijd, nadat het vorige week met veel moeite de zege pakte bij laagvlieger Seraing. Daardoor was Paars-Wit minstens voor even weg uit de degradatiezone en kon het weer voluit mikken op de Play-Offs. Daarvoor moest het wel eindelijk eens een reeksje neerzetten, te beginnen met de wedstrijd tegen The Great Old. Het team van Mark van Bommel lijkt elke week sterker te worden en wou vooral het verschil met koploper Racing Genk niet nog hoger laten oplopen. Nieuwkomer Kerk kreeg meteen een basisplaats bij de bezoekers, Amuzu werd door Riemer verkozen boven youngster Stroeykens.

Anderlecht klauwt maar bijt voorlopig niet

Paars-Wit opende sterk in eigen huis en dat leverde in de openingsfase al een paar hete standjes op voor het doel van Butez. De bezoekers moesten het spel voornamelijk ondergaan maar gaven ook geen al te grote kansen weg, daarvoor liep er meestal wel iets fout in de zone van de waarheid bij de thuisploeg. Iets voorbij het kwartier kreeg ook The Great Old plots een enorme kans, een voorzet vanop links dwarrelde voorbij iedereen naar Muja aan de tweede paal maar die kreeg er zijn voet niet goed tegen.

Anderlecht bleef dominant en vaak goed voetballen maar de eerste echte kans kwam er pas na een dik halfuur spelen: Verschaeren mocht aanleggen vanop zo'n twintig meter maar zijn krul verdween een meter of twee naast de kooi van Butez. Dat was meteen het laatste wapenfeit van een eerste helft met veel dreiging maar bitter weinig echte kansen. Halfweg stond het logischerwijs nog 0-0.

De jonge Vermeeren gaf andermaal een prima indruk bij Antwerp.

Raman en Stengs pineuten van de dag

Quasi meteen na de pauze was er een enorme kans voor The Great Old. Na dramatisch uitverdedigen kwam de bal bij Kerk, die haalde in de draai uit maar doelman Verbruggen verrichte een een eerste prima redding. Ook na de pauze was Anderlecht zeker de evenknie van Antwerp maar de bezoekers kregen wel veruit de beste kansen. Op het uur haalde Verbruggen een dubbele poging van het duo Balikwisha-Ekkelenkamp uit zijn doelvlak.

De bezoekers leken rijp voor een doelpunt, tot smaakmaker Stengs zijn team iets voorbij het uur ernstig benadeelde. Uit het niets deelde de Nederlander een klap uit aan Diawara en de ex-speler van onder meer AZ mocht meteen gaan douchen. Het team van Riemer kon slechts tien minuten genieten van die man meer situatie, toen ging ervaren rot Raman in de fout door op een uiterst domme wijze zijn tweede gele kaart te pakken. De weinige kansen die er nadien waren leverden geen doelpunt op en zo bleef het uiteindelijk bij een bloedeloze 0-0. Een resultaat waar geen van beide ploegen echt vrolijk om zal worden.

Bijzonderheden:

Stengs (Antwerp) krijgt een rode kaart (62').
Raman (Anderlecht) krijgt een tweede gele kaart (76').

LEES OOK: Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Haalt Anderlecht nog de Play-Offs?

Meest recent

Koning Filip belt, Average Rob haalt uit: “Pandoering geven”

De spanning begint te stijgen. De Rode Duivels nemen het vannacht op tegen de Verenigde Staten, maar ...

50
50
Advocaat geeft Rode Duivels raad: “Klacht indienen”

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales op tegen de Verenigde Staten. De situatie rond ...

156
156
Ronaldo out: Spanje slaat toe in slot tegen Portugal

In de 1/16e finales stond een clash tussen Portugal en Spanje op het programma. Na een boeiende ...

38
38
Renard gaat na Anderlecht opvallende nieuwe uitdaging aan

Olivier Renard werd genadeloos ontslagen bij RSC Anderlecht. Antoine Sibierski is zijn vervanger en ...

73
73
STVV krijgt uitstekend nieuws voor Europees voetbal

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

59
59
Mbappé slaat keihard terug op ‘schaamteloos racisme’

De clash tussen Frankrijk en Paraguay mag gerust een oorlog worden genoemd. De Fransen trokken ...

60
60
"Kaakslag voetbalsport" - leugens Infantino pijnlijk blootgelegd

Ongeacht het verloop van de wedstrijd, er zal voor altijd een schaduw hangen over het WK-duel tussen ...

264
264
Hek van de dam: twee landen willen kaart aanvechten bij FIFA

De soap rond Folarin Balogun heeft het WK 2026 en bij uitbreiding de hele voetbalwereld, op zijn ...

822
822
Balogun-soap niet voorbij: KBVB waarschuwt Amerikaanse bond

Na een onwaarschijnlijke soap in de voorbije 24 uren, mag Folarin Balogun maandagnacht dan toch ...

724
724
'Opvolger Koeman: Nederland contacteert grote naam'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

91
91
VS - België: VRT komt met mooi alternatief voor nachtmatch

Ondanks alle commotie van de voorbije 24 uur, spelen de Rode Duivels wel degelijk tegen de Verenigde ...

988
988
Loodzware keuze Garcia: Mechele kind van de rekening?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

473
473
Witte rook: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

Voorlopig blijft de schade nog beperkt, maar dat Club Brugge deze zomer heel wat sterkhouders zal ...

310
310
'Club Brugge casht: Tresoldi-deal in stroomversnelling'

In het zog van Aleksandar Stankovic dreigt Club Brugge ook Nicolo Tresoldi na amper ...

574
574
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

658
658
Nieuwe plottwist Balogun-gate: match onder voorbehoud

Mag hij straks spelen of niet? Amper een paar uur voor de aftrap van de achtste finale van het WK ...

1042
1042
Infantino breekt stilte: "Ja, ik heb gebeld met Trump"

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de achtste finale van het WK op tegen de Verenigde ...

383
383
Opvallende WK-post van Marc Coucke zorgt voor storm

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor hun allesbeslissende achtste finale tegen de Verenigde ...

537
537
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

1558
1558
Garcia heeft 'het beste wapen van het WK' op de bank zitten

De Rode Duivels staan voor hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Dat belooft een spannend ...

372
372
Trump geeft toe en zorgt meteen voor véél commotie

De volgende episode in de soap rondom Falorin Balogun. De Amerikaanse president Donald Trump sprak ...

499
499
Stilte bij Beveren: Peeters en Bakens geven transferupdate

SK Beveren was al heel vroeg zeker van promotie, maar inzake ingaande transfers blijft het ...

295
295
Doku, Balogun, kansen Rode Duivels: Buffel blikt vooruit

De Rode Duivels spelen komende nacht hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Het staat nu al ...

129
129
Transfers bij KV Kortrijk? Jonckheere geeft update

KV Kortrijk promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Kerels haalden al een aantal nieuwe spelers, ...

230
230
'Zulte Waregem verrast en vindt akkoord met Schalke 04'

Zulte Waregem was nog vrij rustig op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. Essevee staat ...

307
307

Meer sportnieuws