Rood geblakerde topper baart een muis in Lotto Park

352 stemmen
Rood geblakerde topper baart een muis in Lotto Park

Na een onderhoudende maar toch ook wat teleurstellende partij heeft Anderlecht deze namiddag Antwerp in bedwang gehouden in het eigen Lotto Park. Paars-Wit voetbalde bij momenten prima maar was onmondig in de zone van de waarheid. Het laatste halfuur werd nog gekleurd met twee oliedomme rode kaarten.


Anderlecht kende nog eens een rustige aanloop naar een wedstrijd, nadat het vorige week met veel moeite de zege pakte bij laagvlieger Seraing. Daardoor was Paars-Wit minstens voor even weg uit de degradatiezone en kon het weer voluit mikken op de Play-Offs. Daarvoor moest het wel eindelijk eens een reeksje neerzetten, te beginnen met de wedstrijd tegen The Great Old. Het team van Mark van Bommel lijkt elke week sterker te worden en wou vooral het verschil met koploper Racing Genk niet nog hoger laten oplopen. Nieuwkomer Kerk kreeg meteen een basisplaats bij de bezoekers, Amuzu werd door Riemer verkozen boven youngster Stroeykens.

Anderlecht klauwt maar bijt voorlopig niet

Paars-Wit opende sterk in eigen huis en dat leverde in de openingsfase al een paar hete standjes op voor het doel van Butez. De bezoekers moesten het spel voornamelijk ondergaan maar gaven ook geen al te grote kansen weg, daarvoor liep er meestal wel iets fout in de zone van de waarheid bij de thuisploeg. Iets voorbij het kwartier kreeg ook The Great Old plots een enorme kans, een voorzet vanop links dwarrelde voorbij iedereen naar Muja aan de tweede paal maar die kreeg er zijn voet niet goed tegen.

Anderlecht bleef dominant en vaak goed voetballen maar de eerste echte kans kwam er pas na een dik halfuur spelen: Verschaeren mocht aanleggen vanop zo'n twintig meter maar zijn krul verdween een meter of twee naast de kooi van Butez. Dat was meteen het laatste wapenfeit van een eerste helft met veel dreiging maar bitter weinig echte kansen. Halfweg stond het logischerwijs nog 0-0.

De jonge Vermeeren gaf andermaal een prima indruk bij Antwerp.

Raman en Stengs pineuten van de dag

Quasi meteen na de pauze was er een enorme kans voor The Great Old. Na dramatisch uitverdedigen kwam de bal bij Kerk, die haalde in de draai uit maar doelman Verbruggen verrichte een een eerste prima redding. Ook na de pauze was Anderlecht zeker de evenknie van Antwerp maar de bezoekers kregen wel veruit de beste kansen. Op het uur haalde Verbruggen een dubbele poging van het duo Balikwisha-Ekkelenkamp uit zijn doelvlak.

De bezoekers leken rijp voor een doelpunt, tot smaakmaker Stengs zijn team iets voorbij het uur ernstig benadeelde. Uit het niets deelde de Nederlander een klap uit aan Diawara en de ex-speler van onder meer AZ mocht meteen gaan douchen. Het team van Riemer kon slechts tien minuten genieten van die man meer situatie, toen ging ervaren rot Raman in de fout door op een uiterst domme wijze zijn tweede gele kaart te pakken. De weinige kansen die er nadien waren leverden geen doelpunt op en zo bleef het uiteindelijk bij een bloedeloze 0-0. Een resultaat waar geen van beide ploegen echt vrolijk om zal worden.

Bijzonderheden:

Stengs (Antwerp) krijgt een rode kaart (62').
Raman (Anderlecht) krijgt een tweede gele kaart (76').

LEES OOK: 'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Haalt Anderlecht nog de Play-Offs?

Meest recent

Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

9
9
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

11
11
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

15
15
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

147
147
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

153
153
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

444
444
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

125
125
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

14
14
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

349
349
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

114
114
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

120
120
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

594
594
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

678
678
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

309
309
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

380
380
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

95
95
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

168
168
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

227
227
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

94
94
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

171
171
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

81
81
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

185
185
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

200
200
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

31
31
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

225
225

Meer sportnieuws