Rood geblakerde topper baart een muis in Lotto Park

352 stemmen
Rood geblakerde topper baart een muis in Lotto Park

Na een onderhoudende maar toch ook wat teleurstellende partij heeft Anderlecht deze namiddag Antwerp in bedwang gehouden in het eigen Lotto Park. Paars-Wit voetbalde bij momenten prima maar was onmondig in de zone van de waarheid. Het laatste halfuur werd nog gekleurd met twee oliedomme rode kaarten.


Anderlecht kende nog eens een rustige aanloop naar een wedstrijd, nadat het vorige week met veel moeite de zege pakte bij laagvlieger Seraing. Daardoor was Paars-Wit minstens voor even weg uit de degradatiezone en kon het weer voluit mikken op de Play-Offs. Daarvoor moest het wel eindelijk eens een reeksje neerzetten, te beginnen met de wedstrijd tegen The Great Old. Het team van Mark van Bommel lijkt elke week sterker te worden en wou vooral het verschil met koploper Racing Genk niet nog hoger laten oplopen. Nieuwkomer Kerk kreeg meteen een basisplaats bij de bezoekers, Amuzu werd door Riemer verkozen boven youngster Stroeykens.

Anderlecht klauwt maar bijt voorlopig niet

Paars-Wit opende sterk in eigen huis en dat leverde in de openingsfase al een paar hete standjes op voor het doel van Butez. De bezoekers moesten het spel voornamelijk ondergaan maar gaven ook geen al te grote kansen weg, daarvoor liep er meestal wel iets fout in de zone van de waarheid bij de thuisploeg. Iets voorbij het kwartier kreeg ook The Great Old plots een enorme kans, een voorzet vanop links dwarrelde voorbij iedereen naar Muja aan de tweede paal maar die kreeg er zijn voet niet goed tegen.

Anderlecht bleef dominant en vaak goed voetballen maar de eerste echte kans kwam er pas na een dik halfuur spelen: Verschaeren mocht aanleggen vanop zo'n twintig meter maar zijn krul verdween een meter of twee naast de kooi van Butez. Dat was meteen het laatste wapenfeit van een eerste helft met veel dreiging maar bitter weinig echte kansen. Halfweg stond het logischerwijs nog 0-0.

De jonge Vermeeren gaf andermaal een prima indruk bij Antwerp.

Raman en Stengs pineuten van de dag

Quasi meteen na de pauze was er een enorme kans voor The Great Old. Na dramatisch uitverdedigen kwam de bal bij Kerk, die haalde in de draai uit maar doelman Verbruggen verrichte een een eerste prima redding. Ook na de pauze was Anderlecht zeker de evenknie van Antwerp maar de bezoekers kregen wel veruit de beste kansen. Op het uur haalde Verbruggen een dubbele poging van het duo Balikwisha-Ekkelenkamp uit zijn doelvlak.

De bezoekers leken rijp voor een doelpunt, tot smaakmaker Stengs zijn team iets voorbij het uur ernstig benadeelde. Uit het niets deelde de Nederlander een klap uit aan Diawara en de ex-speler van onder meer AZ mocht meteen gaan douchen. Het team van Riemer kon slechts tien minuten genieten van die man meer situatie, toen ging ervaren rot Raman in de fout door op een uiterst domme wijze zijn tweede gele kaart te pakken. De weinige kansen die er nadien waren leverden geen doelpunt op en zo bleef het uiteindelijk bij een bloedeloze 0-0. Een resultaat waar geen van beide ploegen echt vrolijk om zal worden.

Bijzonderheden:

Stengs (Antwerp) krijgt een rode kaart (62').
Raman (Anderlecht) krijgt een tweede gele kaart (76').

LEES OOK: Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Haalt Anderlecht nog de Play-Offs?

Meest recent

'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

23
23
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

65
65
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

380
380
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

12
12
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

326
326
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

68
68
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

164
164
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

667
667
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

99
99
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

179
179
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

201
201
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

531
531
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

436
436
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

857
857
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

306
306
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

490
490
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

273
273
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

172
172
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

426
426
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

45
45
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

514
514
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

107
107
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

337
337
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

731
731
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

81
81

Meer sportnieuws