Rood geblakerde topper baart een muis in Lotto Park

door
Rood geblakerde topper baart een muis in Lotto Park

Na een onderhoudende maar toch ook wat teleurstellende partij heeft Anderlecht deze namiddag Antwerp in bedwang gehouden in het eigen Lotto Park. Paars-Wit voetbalde bij momenten prima maar was onmondig in de zone van de waarheid. Het laatste halfuur werd nog gekleurd met twee oliedomme rode kaarten.


Anderlecht kende nog eens een rustige aanloop naar een wedstrijd, nadat het vorige week met veel moeite de zege pakte bij laagvlieger Seraing. Daardoor was Paars-Wit minstens voor even weg uit de degradatiezone en kon het weer voluit mikken op de Play-Offs. Daarvoor moest het wel eindelijk eens een reeksje neerzetten, te beginnen met de wedstrijd tegen The Great Old. Het team van Mark van Bommel lijkt elke week sterker te worden en wou vooral het verschil met koploper Racing Genk niet nog hoger laten oplopen. Nieuwkomer Kerk kreeg meteen een basisplaats bij de bezoekers, Amuzu werd door Riemer verkozen boven youngster Stroeykens.

Anderlecht klauwt maar bijt voorlopig niet

Paars-Wit opende sterk in eigen huis en dat leverde in de openingsfase al een paar hete standjes op voor het doel van Butez. De bezoekers moesten het spel voornamelijk ondergaan maar gaven ook geen al te grote kansen weg, daarvoor liep er meestal wel iets fout in de zone van de waarheid bij de thuisploeg. Iets voorbij het kwartier kreeg ook The Great Old plots een enorme kans, een voorzet vanop links dwarrelde voorbij iedereen naar Muja aan de tweede paal maar die kreeg er zijn voet niet goed tegen.

Anderlecht bleef dominant en vaak goed voetballen maar de eerste echte kans kwam er pas na een dik halfuur spelen: Verschaeren mocht aanleggen vanop zo'n twintig meter maar zijn krul verdween een meter of twee naast de kooi van Butez. Dat was meteen het laatste wapenfeit van een eerste helft met veel dreiging maar bitter weinig echte kansen. Halfweg stond het logischerwijs nog 0-0.

De jonge Vermeeren gaf andermaal een prima indruk bij Antwerp.

Raman en Stengs pineuten van de dag

Quasi meteen na de pauze was er een enorme kans voor The Great Old. Na dramatisch uitverdedigen kwam de bal bij Kerk, die haalde in de draai uit maar doelman Verbruggen verrichte een een eerste prima redding. Ook na de pauze was Anderlecht zeker de evenknie van Antwerp maar de bezoekers kregen wel veruit de beste kansen. Op het uur haalde Verbruggen een dubbele poging van het duo Balikwisha-Ekkelenkamp uit zijn doelvlak.

De bezoekers leken rijp voor een doelpunt, tot smaakmaker Stengs zijn team iets voorbij het uur ernstig benadeelde. Uit het niets deelde de Nederlander een klap uit aan Diawara en de ex-speler van onder meer AZ mocht meteen gaan douchen. Het team van Riemer kon slechts tien minuten genieten van die man meer situatie, toen ging ervaren rot Raman in de fout door op een uiterst domme wijze zijn tweede gele kaart te pakken. De weinige kansen die er nadien waren leverden geen doelpunt op en zo bleef het uiteindelijk bij een bloedeloze 0-0. Een resultaat waar geen van beide ploegen echt vrolijk om zal worden.

Bijzonderheden:

Stengs (Antwerp) krijgt een rode kaart (62').
Raman (Anderlecht) krijgt een tweede gele kaart (76').

LEES OOK: Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Haalt Anderlecht nog de Play-Offs?

Meest recent

El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

13
13
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

90
90
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

19
19
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

18
18
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

43
43
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

27
27
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

139
139
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

191
191
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

76
76
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

114
114
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

60
60
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

201
201
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

207
207
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

157
157
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

195
195
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

229
229
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

280
280
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

129
129
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

121
121
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

80
80
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

362
362
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

264
264
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

301
301
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

488
488

Meer sportnieuws