Rood geblakerde topper baart een muis in Lotto Park

door
Rood geblakerde topper baart een muis in Lotto Park

Na een onderhoudende maar toch ook wat teleurstellende partij heeft Anderlecht deze namiddag Antwerp in bedwang gehouden in het eigen Lotto Park. Paars-Wit voetbalde bij momenten prima maar was onmondig in de zone van de waarheid. Het laatste halfuur werd nog gekleurd met twee oliedomme rode kaarten.


Anderlecht kende nog eens een rustige aanloop naar een wedstrijd, nadat het vorige week met veel moeite de zege pakte bij laagvlieger Seraing. Daardoor was Paars-Wit minstens voor even weg uit de degradatiezone en kon het weer voluit mikken op de Play-Offs. Daarvoor moest het wel eindelijk eens een reeksje neerzetten, te beginnen met de wedstrijd tegen The Great Old. Het team van Mark van Bommel lijkt elke week sterker te worden en wou vooral het verschil met koploper Racing Genk niet nog hoger laten oplopen. Nieuwkomer Kerk kreeg meteen een basisplaats bij de bezoekers, Amuzu werd door Riemer verkozen boven youngster Stroeykens.

Anderlecht klauwt maar bijt voorlopig niet

Paars-Wit opende sterk in eigen huis en dat leverde in de openingsfase al een paar hete standjes op voor het doel van Butez. De bezoekers moesten het spel voornamelijk ondergaan maar gaven ook geen al te grote kansen weg, daarvoor liep er meestal wel iets fout in de zone van de waarheid bij de thuisploeg. Iets voorbij het kwartier kreeg ook The Great Old plots een enorme kans, een voorzet vanop links dwarrelde voorbij iedereen naar Muja aan de tweede paal maar die kreeg er zijn voet niet goed tegen.

Anderlecht bleef dominant en vaak goed voetballen maar de eerste echte kans kwam er pas na een dik halfuur spelen: Verschaeren mocht aanleggen vanop zo'n twintig meter maar zijn krul verdween een meter of twee naast de kooi van Butez. Dat was meteen het laatste wapenfeit van een eerste helft met veel dreiging maar bitter weinig echte kansen. Halfweg stond het logischerwijs nog 0-0.

De jonge Vermeeren gaf andermaal een prima indruk bij Antwerp.

Raman en Stengs pineuten van de dag

Quasi meteen na de pauze was er een enorme kans voor The Great Old. Na dramatisch uitverdedigen kwam de bal bij Kerk, die haalde in de draai uit maar doelman Verbruggen verrichte een een eerste prima redding. Ook na de pauze was Anderlecht zeker de evenknie van Antwerp maar de bezoekers kregen wel veruit de beste kansen. Op het uur haalde Verbruggen een dubbele poging van het duo Balikwisha-Ekkelenkamp uit zijn doelvlak.

De bezoekers leken rijp voor een doelpunt, tot smaakmaker Stengs zijn team iets voorbij het uur ernstig benadeelde. Uit het niets deelde de Nederlander een klap uit aan Diawara en de ex-speler van onder meer AZ mocht meteen gaan douchen. Het team van Riemer kon slechts tien minuten genieten van die man meer situatie, toen ging ervaren rot Raman in de fout door op een uiterst domme wijze zijn tweede gele kaart te pakken. De weinige kansen die er nadien waren leverden geen doelpunt op en zo bleef het uiteindelijk bij een bloedeloze 0-0. Een resultaat waar geen van beide ploegen echt vrolijk om zal worden.

Bijzonderheden:

Stengs (Antwerp) krijgt een rode kaart (62').
Raman (Anderlecht) krijgt een tweede gele kaart (76').

LEES OOK: Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Haalt Anderlecht nog de Play-Offs?

Meest recent

Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

3
3
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

44
44
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

23
23
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

136
136
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

258
258
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

51
51
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

96
96
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

80
80
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

12
12
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

164
164
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

122
122
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

242
242
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

147
147
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

181
181
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

215
215
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

75
75
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

233
233
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

301
301
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

143
143
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

223
223
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

114
114
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

260
260

Meer sportnieuws