Mazzu maakt Veldman met de grond gelijk

door
Mazzu maakt Veldman met de grond gelijk

Felice Mazzu heeft in La Dernière Heure nog eens gesproken over zijn vertrek bij RSC Anderlecht. De coach was daarin toch wel scherp voor het bestuur en ook voor zijn opvolger Robin Veldman. Die laatste kreeg een veeg uit de pan.


Mazzu kreeg in de krant de vraag of hij had gehoord over de uitspraak van Veldman die na zijn aanstelling als interim-coach aangaf dat Anderlecht fysiek nog progressie kon maken. Mazzu is daarover niet te spreken. “Als je zoiets zegt wanneer je een trainer opvolgt, dan ben je een grand monsieur , met veel klasse. Een grote meneer, echt waar. (zwijgt even) Meneer Veldman heeft veel klasse. Of ik ironisch ben? Dat klopt", aldus Mazzu bij Het Nieuwsblad.

Nochtans zei Veldman niet veel verkeerd. Hij koos immers voor een compleet andere manier van voetballen, waarbij Anderlecht een andere fysieke aanpak hanteerde. Bij Mazzu was loopvermogen belangrijk, maar vooral over lange afstanden. Veldman liet weten dat hij RSCA op balbezit wou laten spelen, waarna ze snel de bal moesten veroveren. Dat wil dus zeggen, met korte intensieve loopbewegingen om druk te zetten. Het was dus geen verwijt naar Mazzu, maar simpelweg de keuze om het helemaal anders aan te pakken.

TITEL

Mazzu was ook scherp voor het bestuur. Hij liet verstaan dat sommige clubs, waaronder Anderlecht dus, te fel teren op hun verleden en dat sommige bestuursleden in hun communicatie voorzichtiger moeten zijn en de realiteit van nu moeten benadrukken. Mazzu doelt daarbij op het feit dat RSCA voor het seizoen de ambities uitsprak om aan de top van het klassement mee te doen. Nochtans sprak Mazzu die woorden ook zélf uit op zijn persconferentie toen hij werd voorgesteld… “Als ik in mijn eerste seizoen de titel kan pakken, zal ik een gelukkig man zijn”, was zijn uitspraak.

De huidige trainer van Charleroi liet ook verstaan dat hij te weinig tijd kreeg. Een vreemde constatering. Anderlecht pakte onder zijn hoede een 16 op 42 en er werd 8 keer verloren in 14 wedstrijden. Het is dus best opvallend dat Mazzu zijn ontslag niet zag aankomen. Hij pakte amper 38% van de punten. Onder Veldman en Riemer ging het nadien wel iets beter met een 11 op 24, wat neerkomt op bijna 46% van de punten

LEES OOK: Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

Een onnodige uithaal?

Meest recent

Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

6
6
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

36
36
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

134
134
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

154
154
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

64
64
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

204
204
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

78
78
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

262
262
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

65
65
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

37
37
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

75
75
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

319
319
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

297
297
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

27
27
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

174
174
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

213
213
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

404
404
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

306
306
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

29
29
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

437
437
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

90
90
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

23
23
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

201
201
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

80
80
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

101
101

Meer sportnieuws