Mazzu maakt Veldman met de grond gelijk

door
Mazzu maakt Veldman met de grond gelijk

Felice Mazzu heeft in La Dernière Heure nog eens gesproken over zijn vertrek bij RSC Anderlecht. De coach was daarin toch wel scherp voor het bestuur en ook voor zijn opvolger Robin Veldman. Die laatste kreeg een veeg uit de pan.


Mazzu kreeg in de krant de vraag of hij had gehoord over de uitspraak van Veldman die na zijn aanstelling als interim-coach aangaf dat Anderlecht fysiek nog progressie kon maken. Mazzu is daarover niet te spreken. “Als je zoiets zegt wanneer je een trainer opvolgt, dan ben je een grand monsieur , met veel klasse. Een grote meneer, echt waar. (zwijgt even) Meneer Veldman heeft veel klasse. Of ik ironisch ben? Dat klopt", aldus Mazzu bij Het Nieuwsblad.

Nochtans zei Veldman niet veel verkeerd. Hij koos immers voor een compleet andere manier van voetballen, waarbij Anderlecht een andere fysieke aanpak hanteerde. Bij Mazzu was loopvermogen belangrijk, maar vooral over lange afstanden. Veldman liet weten dat hij RSCA op balbezit wou laten spelen, waarna ze snel de bal moesten veroveren. Dat wil dus zeggen, met korte intensieve loopbewegingen om druk te zetten. Het was dus geen verwijt naar Mazzu, maar simpelweg de keuze om het helemaal anders aan te pakken.

TITEL

Mazzu was ook scherp voor het bestuur. Hij liet verstaan dat sommige clubs, waaronder Anderlecht dus, te fel teren op hun verleden en dat sommige bestuursleden in hun communicatie voorzichtiger moeten zijn en de realiteit van nu moeten benadrukken. Mazzu doelt daarbij op het feit dat RSCA voor het seizoen de ambities uitsprak om aan de top van het klassement mee te doen. Nochtans sprak Mazzu die woorden ook zélf uit op zijn persconferentie toen hij werd voorgesteld… “Als ik in mijn eerste seizoen de titel kan pakken, zal ik een gelukkig man zijn”, was zijn uitspraak.

De huidige trainer van Charleroi liet ook verstaan dat hij te weinig tijd kreeg. Een vreemde constatering. Anderlecht pakte onder zijn hoede een 16 op 42 en er werd 8 keer verloren in 14 wedstrijden. Het is dus best opvallend dat Mazzu zijn ontslag niet zag aankomen. Hij pakte amper 38% van de punten. Onder Veldman en Riemer ging het nadien wel iets beter met een 11 op 24, wat neerkomt op bijna 46% van de punten

LEES OOK: 'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Een onnodige uithaal?

Meest recent

Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

10
10
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

61
61
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

126
126
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

25
25
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

41
41
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

34
34
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

272
272
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

181
181
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

218
218
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

249
249
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

367
367
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

177
177
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

43
43
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

189
189
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

506
506
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

202
202
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

209
209
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

69
69
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

189
189
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

246
246
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

660
660
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

255
255
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

63
63
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

508
508
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

457
457

Meer sportnieuws