Mazzu maakt Veldman met de grond gelijk

door
Mazzu maakt Veldman met de grond gelijk

Felice Mazzu heeft in La Dernière Heure nog eens gesproken over zijn vertrek bij RSC Anderlecht. De coach was daarin toch wel scherp voor het bestuur en ook voor zijn opvolger Robin Veldman. Die laatste kreeg een veeg uit de pan.


Mazzu kreeg in de krant de vraag of hij had gehoord over de uitspraak van Veldman die na zijn aanstelling als interim-coach aangaf dat Anderlecht fysiek nog progressie kon maken. Mazzu is daarover niet te spreken. “Als je zoiets zegt wanneer je een trainer opvolgt, dan ben je een grand monsieur , met veel klasse. Een grote meneer, echt waar. (zwijgt even) Meneer Veldman heeft veel klasse. Of ik ironisch ben? Dat klopt", aldus Mazzu bij Het Nieuwsblad.

Nochtans zei Veldman niet veel verkeerd. Hij koos immers voor een compleet andere manier van voetballen, waarbij Anderlecht een andere fysieke aanpak hanteerde. Bij Mazzu was loopvermogen belangrijk, maar vooral over lange afstanden. Veldman liet weten dat hij RSCA op balbezit wou laten spelen, waarna ze snel de bal moesten veroveren. Dat wil dus zeggen, met korte intensieve loopbewegingen om druk te zetten. Het was dus geen verwijt naar Mazzu, maar simpelweg de keuze om het helemaal anders aan te pakken.

TITEL

Mazzu was ook scherp voor het bestuur. Hij liet verstaan dat sommige clubs, waaronder Anderlecht dus, te fel teren op hun verleden en dat sommige bestuursleden in hun communicatie voorzichtiger moeten zijn en de realiteit van nu moeten benadrukken. Mazzu doelt daarbij op het feit dat RSCA voor het seizoen de ambities uitsprak om aan de top van het klassement mee te doen. Nochtans sprak Mazzu die woorden ook zélf uit op zijn persconferentie toen hij werd voorgesteld… “Als ik in mijn eerste seizoen de titel kan pakken, zal ik een gelukkig man zijn”, was zijn uitspraak.

De huidige trainer van Charleroi liet ook verstaan dat hij te weinig tijd kreeg. Een vreemde constatering. Anderlecht pakte onder zijn hoede een 16 op 42 en er werd 8 keer verloren in 14 wedstrijden. Het is dus best opvallend dat Mazzu zijn ontslag niet zag aankomen. Hij pakte amper 38% van de punten. Onder Veldman en Riemer ging het nadien wel iets beter met een 11 op 24, wat neerkomt op bijna 46% van de punten

LEES OOK: ‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Een onnodige uithaal?

Meest recent

Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

11
11
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

12
12
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

110
110
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

39
39
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

42
42
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

121
121
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

110
110
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

627
627
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

193
193
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

368
368
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

458
458
Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

365
365
Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt tegen hoogvlieger STVV, maar de Kanaries verwezenlijkten ...

111
111
Vandenbempt roept felle waarschuwing naar Kompany

Vincent Kompany werd bij Bayern München binnengehaald als reservekeuze en de supporters waren ...

184
184
Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De Pro League krijgt de volle laag na afgelopen speeldag in de Challenger Pro League. RFC Luik nam ...

204
204
'Club vreest: Leko gooit Stankovic-plannetje overboord'

Club Brugge neemt het in de tussenronde op tegen Atlético Madrid. Woensdag staat de ...

242
242
'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

100
100
Dilemma voor Leko: man in vorm op bank tegen Atlético?

Club Brugge KV staat woensdagavond voor een loodzware uitdaging. In de tussenronde van de Champions ...

235
235
Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Nog vijf speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. ...

607
607
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

73
73
Europees vuurwerk: zo kijk je Club en Genk op televisie

Deze week gaat de knock out-fase van de Europese competities van start. Met Club Brugge KV en KRC ...

248
248
Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Een sluitend akkoord met zijn huidige werkgever is nog steeds niet bereikt. Maar RSC Anderlecht ...

409
409
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

128
128
Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

De 25ste speeldag van de Jupiler Pro League werd uiteindelijk integraal afgewerkt, maar achter ...

97
97
‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Anderlecht zoekt koortsachtig een nieuwe technisch directeur en schakelt zelfs een headhunter in. ...

460
460

Meer sportnieuws