Mazzu maakt Veldman met de grond gelijk

door
Mazzu maakt Veldman met de grond gelijk

Felice Mazzu heeft in La Dernière Heure nog eens gesproken over zijn vertrek bij RSC Anderlecht. De coach was daarin toch wel scherp voor het bestuur en ook voor zijn opvolger Robin Veldman. Die laatste kreeg een veeg uit de pan.


Mazzu kreeg in de krant de vraag of hij had gehoord over de uitspraak van Veldman die na zijn aanstelling als interim-coach aangaf dat Anderlecht fysiek nog progressie kon maken. Mazzu is daarover niet te spreken. “Als je zoiets zegt wanneer je een trainer opvolgt, dan ben je een grand monsieur , met veel klasse. Een grote meneer, echt waar. (zwijgt even) Meneer Veldman heeft veel klasse. Of ik ironisch ben? Dat klopt", aldus Mazzu bij Het Nieuwsblad.

Nochtans zei Veldman niet veel verkeerd. Hij koos immers voor een compleet andere manier van voetballen, waarbij Anderlecht een andere fysieke aanpak hanteerde. Bij Mazzu was loopvermogen belangrijk, maar vooral over lange afstanden. Veldman liet weten dat hij RSCA op balbezit wou laten spelen, waarna ze snel de bal moesten veroveren. Dat wil dus zeggen, met korte intensieve loopbewegingen om druk te zetten. Het was dus geen verwijt naar Mazzu, maar simpelweg de keuze om het helemaal anders aan te pakken.

TITEL

Mazzu was ook scherp voor het bestuur. Hij liet verstaan dat sommige clubs, waaronder Anderlecht dus, te fel teren op hun verleden en dat sommige bestuursleden in hun communicatie voorzichtiger moeten zijn en de realiteit van nu moeten benadrukken. Mazzu doelt daarbij op het feit dat RSCA voor het seizoen de ambities uitsprak om aan de top van het klassement mee te doen. Nochtans sprak Mazzu die woorden ook zélf uit op zijn persconferentie toen hij werd voorgesteld… “Als ik in mijn eerste seizoen de titel kan pakken, zal ik een gelukkig man zijn”, was zijn uitspraak.

De huidige trainer van Charleroi liet ook verstaan dat hij te weinig tijd kreeg. Een vreemde constatering. Anderlecht pakte onder zijn hoede een 16 op 42 en er werd 8 keer verloren in 14 wedstrijden. Het is dus best opvallend dat Mazzu zijn ontslag niet zag aankomen. Hij pakte amper 38% van de punten. Onder Veldman en Riemer ging het nadien wel iets beter met een 11 op 24, wat neerkomt op bijna 46% van de punten

LEES OOK: Waarom Vincent Kompany de Johan Cruijff van België is

Een onnodige uithaal?

Meest recent

Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

80
80
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

42
42
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

182
182
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

138
138
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

156
156
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

210
210
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

56
56
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

451
451
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

621
621
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

198
198
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

253
253
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

271
271
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

449
449
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

654
654
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

401
401
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

387
387
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

260
260
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

149
149
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

261
261
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

88
88
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

64
64
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

229
229
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

57
57
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

180
180

Meer sportnieuws