Union blijft gaan: "We hebben afgezien vandaag"

door
Union blijft gaan:

Er lijkt dit seizoen maar geen maat op Union SG te staan in de Jupiler Pro League. De Brusselaars zetten leider Genk alsmaar meer onder druk, want ze naderden zaterdag voorlopig tot op drie punten van de Limburgers. Dankzij een 0-1 op het veld van Charleroi pronkt Union inmiddels met een reeks van maar liefst vijftien wedstrijden zonder nederlaag.


Van een leien dakje liep het zeker niet op Mambourg, waar ze met Felice Mazzu hun succestrainer van vorig seizoen tegenkwamen. Diens Charleroi maakte er een pittige strijd van, zeker op fysiek vlak. Uiteindelijk bleek Union toch beter in balbezit en maakte een doelpunt van alweer Gustaf Nilsson na een halfuur spelen het verschil.

"Op Charleroi spelen, is altijd een moeilijke opgave. Toch speelden we een haast perfecte eerste helft, waar we enkel goed moesten opletten dat we niet op een counter gepakt werden", was Senne Lynen zeer tevreden bij Sporza. "We toonden vooral dominantie met onze kracht en snelheid van uitvoering. Meteen zaten we op de bal. Daarna speelden we het - na een moeilijkere tweede helft - toch goed uit. Het is dan ook mooi dat we onze reeks zo voort kunnen zetten."

AFZIEN
Karel Geraerts zag toch iets meer moeilijkheden voor zijn ploeg. "We hebben in de tweede helft tien minuten afgezien", stelde de trainer vast bij La Dernière Heure. "Maar daarna hebben we de match weer in handen genomen. We hebben een volwassen wedstrijd gespeeld. We zijn zeer blij met deze reeks van vijftien matchen zonder nederlaag, maar we zijn nu al bezig met de volgende match die we absoluut zullen moeten winnen."

LEES OOK: Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Zal Union zijn reeks nog verlengen?

Meest recent

Vanhaezebrouck geeft Renard gouden tip: "Waarom niet?'

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

4
4
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

12
12
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

33
33
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

30
30
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

46
46
‘Panieksfeer bij Anderlecht: winterdeal crasht bijna’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

64
64
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

45
45
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

118
118
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

137
137
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

192
192
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

43
43
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

69
69
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

42
42
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

185
185
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

62
62
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

78
78
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

230
230
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

231
231
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

49
49
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

171
171
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

480
480
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

101
101
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

82
82
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

800
800
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

282
282

Meer sportnieuws