Vanheusden en AZ laten koppositie liggen na match met 10 goals(!)

door
Vanheusden en AZ laten koppositie liggen na match met 10 goals(!)

In de Eredivisie zijn de supporters zaterdagavond verwend. AZ kon voorlopig aan de leiding komen in het klassement als het in eigen stadion won van FC Utrecht, maar is daar uiteindelijk niet in geslaagd. De twee teams legden een ronduit krankzinnig spektakelstuk op de mat waarin maar liefst tien doelpunten vielen. Een 5-5 was het verdict.


Bij FC Utrecht begon Jonge Duivel Othman Boussaid in de basis, terwijl bij AZ Zinho Vanheusden vrede moest nemen met een plaats op de bank. De verdediger mocht wel al in de 44ste minuut invallen. Op dat moment was het doelpuntenfestijn in Alkmaar al over halfweg. Dankzij twee goals van Douvikas was Utrecht in het openingskwartier op 0-2 gekomen, maar AZ zette de scheve situatie binnen 20 minuten helemaal recht. Dekker bracht de spanning terug en door een tweeklapper van Pavlidis ging AZ op en over zijn tegenstander.

Maar nog voor rust kwam Utrecht alweer langszij via Viergever, die nota bene tegen zijn ex-club scoorde. Halfweg de tweede helft kwamen de bezoekers zelfs opnieuw op voorsprong met de derde goal van Douvikas. AZ-trainer Pascal Jansen greep in met onder meer de inbreng van linksachter Mees de Wit, die de match nogmaals deed kantelen. Hij bracht zijn ploeg opnieuw langszij en schotelde Pavlidis vervolgens zijn derde van de avond voor. Het slotakkoord was echter voor Van de Streek, die tien minuten voor tijd nog voor 5-5 zorgde.

Door het gelijkspel laat AZ na om voorlopig over Feyenoord naar de leiding te springen. Het blijft in plaats daarvan op één punt van de Rotterdammers hangen. Utrecht blijft op de zevende plaats in het klassement staan.

LEES OOK: KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Kan AZ dit seizoen kampioen worden?

Meest recent

Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

11
11
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

59
59
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

36
36
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

175
175
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

217
217
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

33
33
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

481
481
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

227
227
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

33
33
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

438
438
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

37
37
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

125
125
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

268
268
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

120
120
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

104
104
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

515
515
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

64
64
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

38
38
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

183
183
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

164
164
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

9
9
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

137
137
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

86
86
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

139
139
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

143
143

Meer sportnieuws