Zuinig Union blijft als wervelwind door competitie razen

62
Zuinig Union blijft als wervelwind door competitie razen

Union blijft als een wervelwind door de verschillende competities razen. Vanavond had het team van Karl Geraerts genoeg aan één doelpunt om de drie punten te pakken bij 'leermeester' Felice Mazzu. Charleroi doet zo een slechte zaak in de strijd om Play-Off II en is nog niet helemaal zeker van het behoud.


In het Stade du Pays de Charleroi nam 'leermeester' Mazzu het vanavond op tegen 'leerling' Karl Geraerts. Al had die laatste ondertussen al wel getoond dat er mogelijk nog een veel mooiere carrière wacht als die van Mazzu. Het Union van de ex-speler van onder meer Club Brugge schakelde immers nog een versnelling hoger dit jaar en doet nog volop mee voor drie prijzen. Bij de bezoekers kwam Siebe Van der Heyden opnieuw in het elftal, Badji mocht bij Charleroi dan weer blijven staan na zijn doelpunt vorige week op Jan Breydel.

Dominant Union zet Charleroi met rug tegen de muur


Al bijna traditiegetrouw begon Union uitstekend en na een handvol minuten spelen moest Koffi reeds alles uit de kast halen om een stevige streep van Lapoussin uit doel te houden. Even later kon Boniface een doorgekopte hoekschop van Burgess net niet in doel verlengen. De Zebra's puften in de openingsfase maar kregen op de counter vaak wel wat ruimte van de Unionisten, op het kwartier werd Heymans na één van die scherpe tegenaanvallen bereikt maar hij schoot vanuit kansrijke positie over.

De nummer twee uit de Jupiler Pro League bleef ook nadien de betere ploeg, halfweg de eerste helft leverde dat een nieuwe kans op voor Nilsson maar die kreeg de bal niet voorbij een prima Koffi. Even later was het wel raak voor de boomlange Zweed, aan de rand van de zestien meter hield hij de bal prima bij om die vervolgens snoeihard in doel te schieten: 0-1. Het team van Karl Geraerts behield ook nadien eenvoudig de controle en mocht met een verdiende voorsprong de kleedkamer opzoeken.

Andermaal voetbalt Union dominant, op bezoek bij Charleroi is Nilsson opnieuw beslissend.

Veel strijd levert niets op voor Zebra's

Mazzu was duidelijk niet tevreden van zijn manschappen en bracht met Tchatchoua en Hosseinzadeh na de pauze twee nieuwe spelers in het elftal. Die laatste zorgde ook voor het eerste wapenfeit na de pauze maar vanuit kansrijke positie knalde de Iraniër over. Union bleef ook na de pauze domineren maar geraakte zelf niet vaak meer aan echt uitgespeelde kansen.

Echt in de problemen kwamen de bezoekers eigenlijk nooit, daarvoor verdedigde de traditieclub te goed en het toonde vooral dat het over een pak meer kwaliteit beschikt dan Charleroi. Onder aanvuring van een enthousiast thuispubliek probeerden de Zebra's nog om een slotoffensief in mekaar te knutselen maar dat lukte uiteindelijk niet. Zo pakt Union een nipte maar verdiende zege mee uit het Stade du Pays de Charleroi.

Scoreverloop:

0-1 (24') Nilsson

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

Denkt u dat Union de titel pakt dit seizoen?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

505
505
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

45
45
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

71
71
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

171
171
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

73
73
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

139
139
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

32
32
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

93
93
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

519
519
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

151
151
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

168
168
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

34
34
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

294
294
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

571
571
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

456
456
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

496
496
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

155
155
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

146
146
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

88
88
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

399
399
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

119
119
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

403
403
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

287
287
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

100
100
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

285
285

Meer sportnieuws