Zuinig Union blijft als wervelwind door competitie razen

62 stemmen
Zuinig Union blijft als wervelwind door competitie razen

Union blijft als een wervelwind door de verschillende competities razen. Vanavond had het team van Karl Geraerts genoeg aan één doelpunt om de drie punten te pakken bij 'leermeester' Felice Mazzu. Charleroi doet zo een slechte zaak in de strijd om Play-Off II en is nog niet helemaal zeker van het behoud.


In het Stade du Pays de Charleroi nam 'leermeester' Mazzu het vanavond op tegen 'leerling' Karl Geraerts. Al had die laatste ondertussen al wel getoond dat er mogelijk nog een veel mooiere carrière wacht als die van Mazzu. Het Union van de ex-speler van onder meer Club Brugge schakelde immers nog een versnelling hoger dit jaar en doet nog volop mee voor drie prijzen. Bij de bezoekers kwam Siebe Van der Heyden opnieuw in het elftal, Badji mocht bij Charleroi dan weer blijven staan na zijn doelpunt vorige week op Jan Breydel.

Dominant Union zet Charleroi met rug tegen de muur


Al bijna traditiegetrouw begon Union uitstekend en na een handvol minuten spelen moest Koffi reeds alles uit de kast halen om een stevige streep van Lapoussin uit doel te houden. Even later kon Boniface een doorgekopte hoekschop van Burgess net niet in doel verlengen. De Zebra's puften in de openingsfase maar kregen op de counter vaak wel wat ruimte van de Unionisten, op het kwartier werd Heymans na één van die scherpe tegenaanvallen bereikt maar hij schoot vanuit kansrijke positie over.

De nummer twee uit de Jupiler Pro League bleef ook nadien de betere ploeg, halfweg de eerste helft leverde dat een nieuwe kans op voor Nilsson maar die kreeg de bal niet voorbij een prima Koffi. Even later was het wel raak voor de boomlange Zweed, aan de rand van de zestien meter hield hij de bal prima bij om die vervolgens snoeihard in doel te schieten: 0-1. Het team van Karl Geraerts behield ook nadien eenvoudig de controle en mocht met een verdiende voorsprong de kleedkamer opzoeken.

Andermaal voetbalt Union dominant, op bezoek bij Charleroi is Nilsson opnieuw beslissend.

Veel strijd levert niets op voor Zebra's

Mazzu was duidelijk niet tevreden van zijn manschappen en bracht met Tchatchoua en Hosseinzadeh na de pauze twee nieuwe spelers in het elftal. Die laatste zorgde ook voor het eerste wapenfeit na de pauze maar vanuit kansrijke positie knalde de Iraniër over. Union bleef ook na de pauze domineren maar geraakte zelf niet vaak meer aan echt uitgespeelde kansen.

Echt in de problemen kwamen de bezoekers eigenlijk nooit, daarvoor verdedigde de traditieclub te goed en het toonde vooral dat het over een pak meer kwaliteit beschikt dan Charleroi. Onder aanvuring van een enthousiast thuispubliek probeerden de Zebra's nog om een slotoffensief in mekaar te knutselen maar dat lukte uiteindelijk niet. Zo pakt Union een nipte maar verdiende zege mee uit het Stade du Pays de Charleroi.

Scoreverloop:

0-1 (24') Nilsson

LEES OOK: Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Denkt u dat Union de titel pakt dit seizoen?

Meest recent

Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

23
23
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

5
5
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

17
17
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

34
34
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

67
67
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

57
57
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

31
31
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

141
141
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

191
191
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

426
426
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

183
183
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

280
280
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

28
28
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

41
41
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

159
159
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

193
193
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

25
25
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

475
475
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

184
184
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

41
41
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

42
42
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

29
29
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

120
120
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

257
257
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

538
538

Meer sportnieuws