Zuinig Union blijft als wervelwind door competitie razen

62 stemmen
Zuinig Union blijft als wervelwind door competitie razen

Union blijft als een wervelwind door de verschillende competities razen. Vanavond had het team van Karl Geraerts genoeg aan één doelpunt om de drie punten te pakken bij 'leermeester' Felice Mazzu. Charleroi doet zo een slechte zaak in de strijd om Play-Off II en is nog niet helemaal zeker van het behoud.


In het Stade du Pays de Charleroi nam 'leermeester' Mazzu het vanavond op tegen 'leerling' Karl Geraerts. Al had die laatste ondertussen al wel getoond dat er mogelijk nog een veel mooiere carrière wacht als die van Mazzu. Het Union van de ex-speler van onder meer Club Brugge schakelde immers nog een versnelling hoger dit jaar en doet nog volop mee voor drie prijzen. Bij de bezoekers kwam Siebe Van der Heyden opnieuw in het elftal, Badji mocht bij Charleroi dan weer blijven staan na zijn doelpunt vorige week op Jan Breydel.

Dominant Union zet Charleroi met rug tegen de muur


Al bijna traditiegetrouw begon Union uitstekend en na een handvol minuten spelen moest Koffi reeds alles uit de kast halen om een stevige streep van Lapoussin uit doel te houden. Even later kon Boniface een doorgekopte hoekschop van Burgess net niet in doel verlengen. De Zebra's puften in de openingsfase maar kregen op de counter vaak wel wat ruimte van de Unionisten, op het kwartier werd Heymans na één van die scherpe tegenaanvallen bereikt maar hij schoot vanuit kansrijke positie over.

De nummer twee uit de Jupiler Pro League bleef ook nadien de betere ploeg, halfweg de eerste helft leverde dat een nieuwe kans op voor Nilsson maar die kreeg de bal niet voorbij een prima Koffi. Even later was het wel raak voor de boomlange Zweed, aan de rand van de zestien meter hield hij de bal prima bij om die vervolgens snoeihard in doel te schieten: 0-1. Het team van Karl Geraerts behield ook nadien eenvoudig de controle en mocht met een verdiende voorsprong de kleedkamer opzoeken.

Andermaal voetbalt Union dominant, op bezoek bij Charleroi is Nilsson opnieuw beslissend.

Veel strijd levert niets op voor Zebra's

Mazzu was duidelijk niet tevreden van zijn manschappen en bracht met Tchatchoua en Hosseinzadeh na de pauze twee nieuwe spelers in het elftal. Die laatste zorgde ook voor het eerste wapenfeit na de pauze maar vanuit kansrijke positie knalde de Iraniër over. Union bleef ook na de pauze domineren maar geraakte zelf niet vaak meer aan echt uitgespeelde kansen.

Echt in de problemen kwamen de bezoekers eigenlijk nooit, daarvoor verdedigde de traditieclub te goed en het toonde vooral dat het over een pak meer kwaliteit beschikt dan Charleroi. Onder aanvuring van een enthousiast thuispubliek probeerden de Zebra's nog om een slotoffensief in mekaar te knutselen maar dat lukte uiteindelijk niet. Zo pakt Union een nipte maar verdiende zege mee uit het Stade du Pays de Charleroi.

Scoreverloop:

0-1 (24') Nilsson

Denkt u dat Union de titel pakt dit seizoen?

Meest recent

Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

0
0
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

25
25
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

141
141
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

58
58
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

31
31
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

190
190
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

139
139
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

91
91
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

129
129
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

361
361
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

52
52
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

396
396
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

104
104
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

309
309
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

298
298
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

166
166
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

398
398
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

469
469
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

465
465
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

106
106
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

569
569
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

198
198
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

59
59
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

669
669
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

317
317

Meer sportnieuws