Zuinig Union blijft als wervelwind door competitie razen

62 stemmen
Zuinig Union blijft als wervelwind door competitie razen

Union blijft als een wervelwind door de verschillende competities razen. Vanavond had het team van Karl Geraerts genoeg aan één doelpunt om de drie punten te pakken bij 'leermeester' Felice Mazzu. Charleroi doet zo een slechte zaak in de strijd om Play-Off II en is nog niet helemaal zeker van het behoud.


In het Stade du Pays de Charleroi nam 'leermeester' Mazzu het vanavond op tegen 'leerling' Karl Geraerts. Al had die laatste ondertussen al wel getoond dat er mogelijk nog een veel mooiere carrière wacht als die van Mazzu. Het Union van de ex-speler van onder meer Club Brugge schakelde immers nog een versnelling hoger dit jaar en doet nog volop mee voor drie prijzen. Bij de bezoekers kwam Siebe Van der Heyden opnieuw in het elftal, Badji mocht bij Charleroi dan weer blijven staan na zijn doelpunt vorige week op Jan Breydel.

Dominant Union zet Charleroi met rug tegen de muur


Al bijna traditiegetrouw begon Union uitstekend en na een handvol minuten spelen moest Koffi reeds alles uit de kast halen om een stevige streep van Lapoussin uit doel te houden. Even later kon Boniface een doorgekopte hoekschop van Burgess net niet in doel verlengen. De Zebra's puften in de openingsfase maar kregen op de counter vaak wel wat ruimte van de Unionisten, op het kwartier werd Heymans na één van die scherpe tegenaanvallen bereikt maar hij schoot vanuit kansrijke positie over.

De nummer twee uit de Jupiler Pro League bleef ook nadien de betere ploeg, halfweg de eerste helft leverde dat een nieuwe kans op voor Nilsson maar die kreeg de bal niet voorbij een prima Koffi. Even later was het wel raak voor de boomlange Zweed, aan de rand van de zestien meter hield hij de bal prima bij om die vervolgens snoeihard in doel te schieten: 0-1. Het team van Karl Geraerts behield ook nadien eenvoudig de controle en mocht met een verdiende voorsprong de kleedkamer opzoeken.

Andermaal voetbalt Union dominant, op bezoek bij Charleroi is Nilsson opnieuw beslissend.

Veel strijd levert niets op voor Zebra's

Mazzu was duidelijk niet tevreden van zijn manschappen en bracht met Tchatchoua en Hosseinzadeh na de pauze twee nieuwe spelers in het elftal. Die laatste zorgde ook voor het eerste wapenfeit na de pauze maar vanuit kansrijke positie knalde de Iraniër over. Union bleef ook na de pauze domineren maar geraakte zelf niet vaak meer aan echt uitgespeelde kansen.

Echt in de problemen kwamen de bezoekers eigenlijk nooit, daarvoor verdedigde de traditieclub te goed en het toonde vooral dat het over een pak meer kwaliteit beschikt dan Charleroi. Onder aanvuring van een enthousiast thuispubliek probeerden de Zebra's nog om een slotoffensief in mekaar te knutselen maar dat lukte uiteindelijk niet. Zo pakt Union een nipte maar verdiende zege mee uit het Stade du Pays de Charleroi.

Scoreverloop:

0-1 (24') Nilsson

LEES OOK: Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Denkt u dat Union de titel pakt dit seizoen?

Meest recent

'AZ heeft eerste deal in Jupiler Pro League beet'

AZ pakte vorig seizoen de Nederlandse beker dankzij een klinkende 5-1 in de finale tegen NEC, maar ...

6
6
Genk heeft recordtransfer helemaal beet

Na een tegenvallend seizoen wil Genk straks beter doen, al kreeg het deze zomer wel een tik met het ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Shortlist Duivels bekend, Club dicht bij megadeal'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

95
95
Kruipt Ruben Van Gucht in de rol van Balthasar Boma?

Het opvallende liefdesleven van Ruben Van Gucht blijft vlot over de tongen gaan. De ...

22
22
'Zeno Debast plots in beeld bij Europese grootmacht'

Zeno Debast zat in de WK-selectie van gewezen bondscoach Rudi Garcia, maar centrale verdediger kwam ...

117
117
Hugo Cuypers meteen als held onthaald bij nieuwe club

Hugo Cuypers gaat een nieuwe uitdaging aan na zijn avontuur in de MLS. De aanvaller was de afgelopen ...

67
67
'Strijd om Onyedika is los: dit beslist Club voorlopig'

Club Brugge is deze week op stage vertrokken naar Frankrijk, waar het tegen Stade Rennes zijn ...

331
331
'Openda krijgt zin: transferakkoord in de maak'

Loïs Openda was één van de voornaamste afwezigen in de WK-selectie van de Rode ...

69
69
Club Brugge pakt uit met fraai nieuw uitshirt

Club Brugge heeft nog een dikke week voor zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe ...

171
171
Sterkhouder bezorgt Union opsteker: "Ik wil blijven"

Union heeft zich deze zomer al fors versterkt, want het wou anticiperen op nog maar eens een ...

74
74
'Ingrijpende aankondiging over toekomst Doku op komst'

De verwachting was dat Jérémy Doku één van de sterren van het WK zou ...

175
175
Essevee weet gegeerde jeugdinternational te strikken

Zulte Waregem heeft deze zomer al goed geboerd op de transfermarkt. Het wist al 5,5 miljoen euro te ...

74
74
Thorup niet tevreden na pandoering: tijd voor actie

Racing Genk verloor kansloos met 4-0 van AZ. Dat moet toch beter en dat weer de nieuwe coach Jess ...

469
469
Bruno maakt keuze: dure vogel kind van de rekening

RSC Anderlecht geeft om 19u Hammarby partij. Het wordt interessant om te zien wie Vitor Bruno aan de ...

360
360
De Mil geeft transferplannen van AA Gent prijs

AA Gent moet Europees aan de bak, maar trainer Rik De Mil weet ook dat zijn team nog niet klaar is. ...

180
180
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

38
38
'Anderlecht wil ervaren WK-ganger naar Lotto Park halen'

Anderlecht heeft nog nood aan heel wat versterking. Ook achteraan moet er nog een kwaliteitsinjectie ...

542
542
Club Brugge gaat voor straffe stunt: zelfs 12M volstaat niet

Club Brugge heeft een opvallende transfer in het vizier. Eerder lag er al 12 miljoen euro op tafel ...

991
991
‘Leegloop Union SG: miljoenenbod op David’

Union SG gaat deze mercato weer een resem spelers verliezen. Christian Burgess is al naar AA Gent, ...

99
99
Anderlecht deelt gigantisch goed nieuws mee

RSC Anderlecht is een gigantisch grote club in België, maar de laatste jaren draait het ...

649
649
JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

411
411
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

311
311
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

394
394
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

263
263
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

423
423

Meer sportnieuws