Zuinig Union blijft als wervelwind door competitie razen

door
Zuinig Union blijft als wervelwind door competitie razen

Union blijft als een wervelwind door de verschillende competities razen. Vanavond had het team van Karl Geraerts genoeg aan één doelpunt om de drie punten te pakken bij 'leermeester' Felice Mazzu. Charleroi doet zo een slechte zaak in de strijd om Play-Off II en is nog niet helemaal zeker van het behoud.


In het Stade du Pays de Charleroi nam 'leermeester' Mazzu het vanavond op tegen 'leerling' Karl Geraerts. Al had die laatste ondertussen al wel getoond dat er mogelijk nog een veel mooiere carrière wacht als die van Mazzu. Het Union van de ex-speler van onder meer Club Brugge schakelde immers nog een versnelling hoger dit jaar en doet nog volop mee voor drie prijzen. Bij de bezoekers kwam Siebe Van der Heyden opnieuw in het elftal, Badji mocht bij Charleroi dan weer blijven staan na zijn doelpunt vorige week op Jan Breydel.

Dominant Union zet Charleroi met rug tegen de muur


Al bijna traditiegetrouw begon Union uitstekend en na een handvol minuten spelen moest Koffi reeds alles uit de kast halen om een stevige streep van Lapoussin uit doel te houden. Even later kon Boniface een doorgekopte hoekschop van Burgess net niet in doel verlengen. De Zebra's puften in de openingsfase maar kregen op de counter vaak wel wat ruimte van de Unionisten, op het kwartier werd Heymans na één van die scherpe tegenaanvallen bereikt maar hij schoot vanuit kansrijke positie over.

De nummer twee uit de Jupiler Pro League bleef ook nadien de betere ploeg, halfweg de eerste helft leverde dat een nieuwe kans op voor Nilsson maar die kreeg de bal niet voorbij een prima Koffi. Even later was het wel raak voor de boomlange Zweed, aan de rand van de zestien meter hield hij de bal prima bij om die vervolgens snoeihard in doel te schieten: 0-1. Het team van Karl Geraerts behield ook nadien eenvoudig de controle en mocht met een verdiende voorsprong de kleedkamer opzoeken.

Andermaal voetbalt Union dominant, op bezoek bij Charleroi is Nilsson opnieuw beslissend.

Veel strijd levert niets op voor Zebra's

Mazzu was duidelijk niet tevreden van zijn manschappen en bracht met Tchatchoua en Hosseinzadeh na de pauze twee nieuwe spelers in het elftal. Die laatste zorgde ook voor het eerste wapenfeit na de pauze maar vanuit kansrijke positie knalde de Iraniër over. Union bleef ook na de pauze domineren maar geraakte zelf niet vaak meer aan echt uitgespeelde kansen.

Echt in de problemen kwamen de bezoekers eigenlijk nooit, daarvoor verdedigde de traditieclub te goed en het toonde vooral dat het over een pak meer kwaliteit beschikt dan Charleroi. Onder aanvuring van een enthousiast thuispubliek probeerden de Zebra's nog om een slotoffensief in mekaar te knutselen maar dat lukte uiteindelijk niet. Zo pakt Union een nipte maar verdiende zege mee uit het Stade du Pays de Charleroi.

Scoreverloop:

0-1 (24') Nilsson

LEES OOK: Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Denkt u dat Union de titel pakt dit seizoen?

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

7
7
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

8
8
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

18
18
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

107
107
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

44
44
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

167
167
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

63
63
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

131
131
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

117
117
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

211
211
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

480
480
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

110
110
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

227
227
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

56
56
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

187
187
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

89
89
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

142
142
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

308
308
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

276
276
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

140
140
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

319
319
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

237
237
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

247
247
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

886
886
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

280
280

Meer sportnieuws