Vorige week waren ze bij Dender nog verschrikkelijk ontgoocheld na de nederlaag tegen hekkensluiter Virton, gevolgd door de verloren inhaalwedstrijd tegen Jong Genk. Vandaag herstelden de Oost-Vlamingen hun echter knap door in de slotfase nog een punt te halen in Lommel, dat met tien man eindigde en een slechte zaak doet in de strijd om de Play-Offs.
Lommel zag in de Challenger Pro League vorige week een einde komen aan een mooie reeks na verlies bij Club NXT. Vandaag wou de Limburgse ploeg weer aanknopen met de zege en daarmee mogelijk een beslissende stap zetten richting de Champion Play-Offs. Tegenstander in het Soevereinstadion was Dender, het team van Regi Van Acker slikte vorige week een mokerslag door thuis te verliezen van hekkensluiter Virton, al snel gevolgd door een zeperd in eigen huis tegen Jong Genk.
Pegel Anello schaars hoogtepunt in kansarme eerste helft
De thuisploeg opende sterk en na dik vijf minuten spelen werd Anello prima aangespeeld in het centrum, de linksbuiten haalde fantastisch uit maar de lat bracht redding voor de bezoekers. Dender herstelde nadien wel het evenwicht en stak ook regelmatig de neus aan het venster, grote kansen waren er voorlopig echter niet voor het team van Regi Van Acker. Iets voor het halfuur was er nog eens een kansje voor Lommel, na een hoekschop knikte Monjonell naar de verste paal, zijn kopbal hobbelde naast. De bezoekers werden steeds sterker en na een prima combinatie door het centrum knalde Myny even later naar de korte hoek maar daar lag Ivezic in de weg, kort nadien schoot De Bruyn vanaf het halve maantje hoog over. Na een teleurstellende eerste helft stond er nog een brilscore op het bord in dit duel.

Anello haalt één keer verschroeiend uit maar de lat brengt redding voor Dender.
Lommel slaat dodelijk toe, Dender toont veerkracht
De beste start was na de pauze ook weer voor Lommel, dat leverde al snel een heet standje op voor het doel van Dender maar de bezoekers verdedigden uitstekend. Op het uur kwamen ook de Oost-Vlamingen nog eens tot een kansje, na een scherp aangesneden vrije trap kopte Ruyssen iets te zwak om een voor de rest werkloze Ivezic te verontrusten. Lommel had een surplus aan talent maar op twintig minuten van het einde vergat De Bodt om Dender van dichtbij op voorsprong te schieten, na een prachtige pas besloot hij vol op de lat. In de slotfase was het toch nog Lommel dat het laken naar zich toe trok: Vancsa stak de bal prima in de loop van Anello en die vloerde Gies: 1-0. Assistgever Vancsa bracht zijn ploeg nadien nog in nesten door een tweede gele kaart te pakken en zo mocht Dender nog tien minuten met een man meer voetballen. Dat bleek ook doorslaggevend, op twee minuten van het einde kreeg Myny de bal aangespeeld in de zestien meter en hij knalde Dender alsnog naar een puntendeling, verdiend over negentig minuten gezien. Voor de Limburgers een stevige mokerslag in de strijd om een plek bij de eerste zes.
Scoreverloop:
1-0 (79') Anello, 1-1 (88') Myny
Bijzonderheid:
Vancsa (Lommel) pakt een tweede gele kaart (82').