KVO speelt met zijn geluk en slikt nieuwe opdoffer in degradatiestrijd

56 stemmen
KVO speelt met zijn geluk en slikt nieuwe opdoffer in degradatiestrijd

Een bij momenten uitstekend KV Oostende heeft zich in de slotfase toch nog de overwinning laten afsnoepen. In het Guldensporenstadion slikte de kustploeg voor de pauze een controversieel doelpunt maar nadien toonde het een ferme dosis veerkracht. In de slotminuut bleek al dat werk voor niks toen een gelukkig KVK nog gelijkstelde.


De Kerels van Kortrijk namen het vanavond op tegen de kustboys uit Oostende. Een regelrechte kelderkraker, al was die voor KVO misschien nog net wat belangrijker. Het team van Thalhammer verloor al zes keer op een rij en zat tot aan de knieën in de Challenger Pro League, een een nieuwe nederlaag kon wel eens het nekschot beteken voor KVO. De bezoekende coach ging alvast met de grove bezem door zijn elftal: onder meer D'Haese en Dewaele begonnen in de basis. Storck bracht dan weer de vorige week goed ingevallen Kadri en Messaoudi aan de aftrap.

Controversieel openingsdoelpunt voor de Kerels

De bezoekers kenden bijna een droomstart in het Guldensporenstadion, na goed drie minuten spelen had Atanga centraal de hoek maar voor het uitkiezen maar zijn poging was veel te centraal en werd nog gestopt door doelman Vandenberghe. De start van de kustploeg mocht er zijn met veel druk naar voor en een stevige portie strijdlust. KV Kortrijk herstelde rond het kwartier wel het evenwicht, een eerste kansje van Messaoudi (vanuit buitenspel) ging naast de kooi van Phillips. De Kerels werden steeds sterker en nog voor halfweg de eerste helft leken ze ook de voorsprong te nemen: Bruno liep zich vast in de zestien meter maar ploegmaat Selemani pikte op en schoot de 1-0 onhoudbaar in doel. Scheidsrechter Boucaut werd echter gecorrigeerd door de VAR vanwege een voorafgaande fout op Antanga aan de andere kant, uiteindelijk werd het doelpunt alsnog gevalideerd, tot woede van de KVO-entourage.

De kustploeg had nadien lange tijd geen reactie in huis, op tien minuten van de pauze probeerde Atanga het nog eens vanuit de draai maar ook deze poging werd gestopt door Vandenberghe. Meteen nadien counterde KVK razend snel, Messaoudi rondde het ook prima af maar deed dat duidelijk vanuit buitenspelpositie, het feestje ging dus niet door. Uiteindelijk was het nog de kustploeg die aan de gelijkmaker kwam: in de blessuretijd van de eerste helft bracht Hornby vanop links prima voor en centraal tikte Bätzner de 1-1 voorbij de Kortrijkse doelman. Halfweg spanning troef in deze kelderkraker.

Selemani opent de score, die van KVO voelen zich stevig in het zak gezet.

Kustploeg ruikt aan zege maar laat die toch nog ontfutselen

Opnieuw kwam KVO prima uit de kleedkamer en een vroege kopbal van Rodin zeilde via de lat over de kooi van Vandenberghe. De Kerels leden in de openingsfase van de tweede helft keer op keer balverlies en het vertrouwen bij de kustploeg groeide zienderogen. Een paar minuten later ging een lage schuiver van Dewaele voorlangs. De bezoekers bleven domineren en ook een schot van Bätzner vloog tegen het doelhout, het geluk stond voorlopig niet aan de zijde van KV Oostende.

Iets voorbij het uur was er andermaal een grote mogelijkheid voor het team van Thalhammer, na een hoekschop nam invaller Durdov de bal heerlijk in de volley maar een ijzersterke Vandenberghe was voorlopig de held van de Kerels. De pech bleef ook nadien aanhouden voor de bezoekers, op een dik kwartier van het einde leek de bal van Durdov voorbij die dekselse thuisdoelman te gaan maar de bal werd uiteindelijk nog net voor de lijn uit doel gehouden. Een moegestreden kustploeg ontsnapte in het slot nog een paar keer aan een echte mokerslag maar Guèye en De Neve misten ook nog een paar kansen voor de thuisploeg. Uiteindelijk was het toch nog KVO dat eindelijk een verdiende zege leek te pakken, Ambrose bleef op vijf minuten van het einde wel koel voor doel en knalde de bezoekers op een 1-2 voorsprong. Het venijn zat echter volledig in de staart want KV Kortrijk toonde veerkracht en in de laatste minuut devieerde Guèye nog een mislukt schot van Avenatti in doel: 2-2. Een stevige opdoffer voor Thalhammer en co, die wel nog eens een punt pakken maar met een zuur gevoel achterblijven.

Scoreverloop:

1-0 (20') Selemani, 1-1 (45+5') Bätzner, 1-2 (85') Ambrose, 2-2 (90') Guèye

LEES OOK: KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

Verdiende KVO meer vanavond?

Meest recent

Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

5
5
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

58
58
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

65
65
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

142
142
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

98
98
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

36
36
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

180
180
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

111
111
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

66
66
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

106
106
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

139
139
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

121
121
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

310
310
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

564
564
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

616
616
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

271
271
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

304
304
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

410
410
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

47
47
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

146
146
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

70
70
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

143
143
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

360
360
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

295
295
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

70
70

Meer sportnieuws