KVO speelt met zijn geluk en slikt nieuwe opdoffer in degradatiestrijd

door
KVO speelt met zijn geluk en slikt nieuwe opdoffer in degradatiestrijd

Een bij momenten uitstekend KV Oostende heeft zich in de slotfase toch nog de overwinning laten afsnoepen. In het Guldensporenstadion slikte de kustploeg voor de pauze een controversieel doelpunt maar nadien toonde het een ferme dosis veerkracht. In de slotminuut bleek al dat werk voor niks toen een gelukkig KVK nog gelijkstelde.


De Kerels van Kortrijk namen het vanavond op tegen de kustboys uit Oostende. Een regelrechte kelderkraker, al was die voor KVO misschien nog net wat belangrijker. Het team van Thalhammer verloor al zes keer op een rij en zat tot aan de knieën in de Challenger Pro League, een een nieuwe nederlaag kon wel eens het nekschot beteken voor KVO. De bezoekende coach ging alvast met de grove bezem door zijn elftal: onder meer D'Haese en Dewaele begonnen in de basis. Storck bracht dan weer de vorige week goed ingevallen Kadri en Messaoudi aan de aftrap.

Controversieel openingsdoelpunt voor de Kerels

De bezoekers kenden bijna een droomstart in het Guldensporenstadion, na goed drie minuten spelen had Atanga centraal de hoek maar voor het uitkiezen maar zijn poging was veel te centraal en werd nog gestopt door doelman Vandenberghe. De start van de kustploeg mocht er zijn met veel druk naar voor en een stevige portie strijdlust. KV Kortrijk herstelde rond het kwartier wel het evenwicht, een eerste kansje van Messaoudi (vanuit buitenspel) ging naast de kooi van Phillips. De Kerels werden steeds sterker en nog voor halfweg de eerste helft leken ze ook de voorsprong te nemen: Bruno liep zich vast in de zestien meter maar ploegmaat Selemani pikte op en schoot de 1-0 onhoudbaar in doel. Scheidsrechter Boucaut werd echter gecorrigeerd door de VAR vanwege een voorafgaande fout op Antanga aan de andere kant, uiteindelijk werd het doelpunt alsnog gevalideerd, tot woede van de KVO-entourage.

De kustploeg had nadien lange tijd geen reactie in huis, op tien minuten van de pauze probeerde Atanga het nog eens vanuit de draai maar ook deze poging werd gestopt door Vandenberghe. Meteen nadien counterde KVK razend snel, Messaoudi rondde het ook prima af maar deed dat duidelijk vanuit buitenspelpositie, het feestje ging dus niet door. Uiteindelijk was het nog de kustploeg die aan de gelijkmaker kwam: in de blessuretijd van de eerste helft bracht Hornby vanop links prima voor en centraal tikte Bätzner de 1-1 voorbij de Kortrijkse doelman. Halfweg spanning troef in deze kelderkraker.

Selemani opent de score, die van KVO voelen zich stevig in het zak gezet.

Kustploeg ruikt aan zege maar laat die toch nog ontfutselen

Opnieuw kwam KVO prima uit de kleedkamer en een vroege kopbal van Rodin zeilde via de lat over de kooi van Vandenberghe. De Kerels leden in de openingsfase van de tweede helft keer op keer balverlies en het vertrouwen bij de kustploeg groeide zienderogen. Een paar minuten later ging een lage schuiver van Dewaele voorlangs. De bezoekers bleven domineren en ook een schot van Bätzner vloog tegen het doelhout, het geluk stond voorlopig niet aan de zijde van KV Oostende.

Iets voorbij het uur was er andermaal een grote mogelijkheid voor het team van Thalhammer, na een hoekschop nam invaller Durdov de bal heerlijk in de volley maar een ijzersterke Vandenberghe was voorlopig de held van de Kerels. De pech bleef ook nadien aanhouden voor de bezoekers, op een dik kwartier van het einde leek de bal van Durdov voorbij die dekselse thuisdoelman te gaan maar de bal werd uiteindelijk nog net voor de lijn uit doel gehouden. Een moegestreden kustploeg ontsnapte in het slot nog een paar keer aan een echte mokerslag maar Guèye en De Neve misten ook nog een paar kansen voor de thuisploeg. Uiteindelijk was het toch nog KVO dat eindelijk een verdiende zege leek te pakken, Ambrose bleef op vijf minuten van het einde wel koel voor doel en knalde de bezoekers op een 1-2 voorsprong. Het venijn zat echter volledig in de staart want KV Kortrijk toonde veerkracht en in de laatste minuut devieerde Guèye nog een mislukt schot van Avenatti in doel: 2-2. Een stevige opdoffer voor Thalhammer en co, die wel nog eens een punt pakken maar met een zuur gevoel achterblijven.

Scoreverloop:

1-0 (20') Selemani, 1-1 (45+5') Bätzner, 1-2 (85') Ambrose, 2-2 (90') Guèye

LEES OOK: Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Verdiende KVO meer vanavond?

Meest recent

'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

218
218
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

6
6
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

407
407
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

26
26
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

114
114
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

403
403
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

250
250
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

565
565
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

223
223
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

532
532
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

96
96
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

552
552
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

376
376
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

709
709
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

600
600
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

190
190
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

116
116
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

496
496
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

75
75
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

433
433
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

258
258
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

225
225
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

363
363
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

272
272
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

457
457

Meer sportnieuws