KVO speelt met zijn geluk en slikt nieuwe opdoffer in degradatiestrijd

door
KVO speelt met zijn geluk en slikt nieuwe opdoffer in degradatiestrijd

Een bij momenten uitstekend KV Oostende heeft zich in de slotfase toch nog de overwinning laten afsnoepen. In het Guldensporenstadion slikte de kustploeg voor de pauze een controversieel doelpunt maar nadien toonde het een ferme dosis veerkracht. In de slotminuut bleek al dat werk voor niks toen een gelukkig KVK nog gelijkstelde.


De Kerels van Kortrijk namen het vanavond op tegen de kustboys uit Oostende. Een regelrechte kelderkraker, al was die voor KVO misschien nog net wat belangrijker. Het team van Thalhammer verloor al zes keer op een rij en zat tot aan de knieën in de Challenger Pro League, een een nieuwe nederlaag kon wel eens het nekschot beteken voor KVO. De bezoekende coach ging alvast met de grove bezem door zijn elftal: onder meer D'Haese en Dewaele begonnen in de basis. Storck bracht dan weer de vorige week goed ingevallen Kadri en Messaoudi aan de aftrap.

Controversieel openingsdoelpunt voor de Kerels

De bezoekers kenden bijna een droomstart in het Guldensporenstadion, na goed drie minuten spelen had Atanga centraal de hoek maar voor het uitkiezen maar zijn poging was veel te centraal en werd nog gestopt door doelman Vandenberghe. De start van de kustploeg mocht er zijn met veel druk naar voor en een stevige portie strijdlust. KV Kortrijk herstelde rond het kwartier wel het evenwicht, een eerste kansje van Messaoudi (vanuit buitenspel) ging naast de kooi van Phillips. De Kerels werden steeds sterker en nog voor halfweg de eerste helft leken ze ook de voorsprong te nemen: Bruno liep zich vast in de zestien meter maar ploegmaat Selemani pikte op en schoot de 1-0 onhoudbaar in doel. Scheidsrechter Boucaut werd echter gecorrigeerd door de VAR vanwege een voorafgaande fout op Antanga aan de andere kant, uiteindelijk werd het doelpunt alsnog gevalideerd, tot woede van de KVO-entourage.

De kustploeg had nadien lange tijd geen reactie in huis, op tien minuten van de pauze probeerde Atanga het nog eens vanuit de draai maar ook deze poging werd gestopt door Vandenberghe. Meteen nadien counterde KVK razend snel, Messaoudi rondde het ook prima af maar deed dat duidelijk vanuit buitenspelpositie, het feestje ging dus niet door. Uiteindelijk was het nog de kustploeg die aan de gelijkmaker kwam: in de blessuretijd van de eerste helft bracht Hornby vanop links prima voor en centraal tikte Bätzner de 1-1 voorbij de Kortrijkse doelman. Halfweg spanning troef in deze kelderkraker.

Selemani opent de score, die van KVO voelen zich stevig in het zak gezet.

Kustploeg ruikt aan zege maar laat die toch nog ontfutselen

Opnieuw kwam KVO prima uit de kleedkamer en een vroege kopbal van Rodin zeilde via de lat over de kooi van Vandenberghe. De Kerels leden in de openingsfase van de tweede helft keer op keer balverlies en het vertrouwen bij de kustploeg groeide zienderogen. Een paar minuten later ging een lage schuiver van Dewaele voorlangs. De bezoekers bleven domineren en ook een schot van Bätzner vloog tegen het doelhout, het geluk stond voorlopig niet aan de zijde van KV Oostende.

Iets voorbij het uur was er andermaal een grote mogelijkheid voor het team van Thalhammer, na een hoekschop nam invaller Durdov de bal heerlijk in de volley maar een ijzersterke Vandenberghe was voorlopig de held van de Kerels. De pech bleef ook nadien aanhouden voor de bezoekers, op een dik kwartier van het einde leek de bal van Durdov voorbij die dekselse thuisdoelman te gaan maar de bal werd uiteindelijk nog net voor de lijn uit doel gehouden. Een moegestreden kustploeg ontsnapte in het slot nog een paar keer aan een echte mokerslag maar Guèye en De Neve misten ook nog een paar kansen voor de thuisploeg. Uiteindelijk was het toch nog KVO dat eindelijk een verdiende zege leek te pakken, Ambrose bleef op vijf minuten van het einde wel koel voor doel en knalde de bezoekers op een 1-2 voorsprong. Het venijn zat echter volledig in de staart want KV Kortrijk toonde veerkracht en in de laatste minuut devieerde Guèye nog een mislukt schot van Avenatti in doel: 2-2. Een stevige opdoffer voor Thalhammer en co, die wel nog eens een punt pakken maar met een zuur gevoel achterblijven.

Scoreverloop:

1-0 (20') Selemani, 1-1 (45+5') Bätzner, 1-2 (85') Ambrose, 2-2 (90') Guèye

LEES OOK: Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

Verdiende KVO meer vanavond?

Meest recent

Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

1
1
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

68
68
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

863
863
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

73
73
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

289
289
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

173
173
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

189
189
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

152
152
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

195
195
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

176
176
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

76
76
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

71
71
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

58
58
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

150
150
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

209
209
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

212
212
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

421
421
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

291
291
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

553
553
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

42
42
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

491
491
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

110
110
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

90
90
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

350
350
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

184
184

Meer sportnieuws