KVO speelt met zijn geluk en slikt nieuwe opdoffer in degradatiestrijd

56 stemmen
KVO speelt met zijn geluk en slikt nieuwe opdoffer in degradatiestrijd

Een bij momenten uitstekend KV Oostende heeft zich in de slotfase toch nog de overwinning laten afsnoepen. In het Guldensporenstadion slikte de kustploeg voor de pauze een controversieel doelpunt maar nadien toonde het een ferme dosis veerkracht. In de slotminuut bleek al dat werk voor niks toen een gelukkig KVK nog gelijkstelde.


De Kerels van Kortrijk namen het vanavond op tegen de kustboys uit Oostende. Een regelrechte kelderkraker, al was die voor KVO misschien nog net wat belangrijker. Het team van Thalhammer verloor al zes keer op een rij en zat tot aan de knieën in de Challenger Pro League, een een nieuwe nederlaag kon wel eens het nekschot beteken voor KVO. De bezoekende coach ging alvast met de grove bezem door zijn elftal: onder meer D'Haese en Dewaele begonnen in de basis. Storck bracht dan weer de vorige week goed ingevallen Kadri en Messaoudi aan de aftrap.

Controversieel openingsdoelpunt voor de Kerels

De bezoekers kenden bijna een droomstart in het Guldensporenstadion, na goed drie minuten spelen had Atanga centraal de hoek maar voor het uitkiezen maar zijn poging was veel te centraal en werd nog gestopt door doelman Vandenberghe. De start van de kustploeg mocht er zijn met veel druk naar voor en een stevige portie strijdlust. KV Kortrijk herstelde rond het kwartier wel het evenwicht, een eerste kansje van Messaoudi (vanuit buitenspel) ging naast de kooi van Phillips. De Kerels werden steeds sterker en nog voor halfweg de eerste helft leken ze ook de voorsprong te nemen: Bruno liep zich vast in de zestien meter maar ploegmaat Selemani pikte op en schoot de 1-0 onhoudbaar in doel. Scheidsrechter Boucaut werd echter gecorrigeerd door de VAR vanwege een voorafgaande fout op Antanga aan de andere kant, uiteindelijk werd het doelpunt alsnog gevalideerd, tot woede van de KVO-entourage.

De kustploeg had nadien lange tijd geen reactie in huis, op tien minuten van de pauze probeerde Atanga het nog eens vanuit de draai maar ook deze poging werd gestopt door Vandenberghe. Meteen nadien counterde KVK razend snel, Messaoudi rondde het ook prima af maar deed dat duidelijk vanuit buitenspelpositie, het feestje ging dus niet door. Uiteindelijk was het nog de kustploeg die aan de gelijkmaker kwam: in de blessuretijd van de eerste helft bracht Hornby vanop links prima voor en centraal tikte Bätzner de 1-1 voorbij de Kortrijkse doelman. Halfweg spanning troef in deze kelderkraker.

Selemani opent de score, die van KVO voelen zich stevig in het zak gezet.

Kustploeg ruikt aan zege maar laat die toch nog ontfutselen

Opnieuw kwam KVO prima uit de kleedkamer en een vroege kopbal van Rodin zeilde via de lat over de kooi van Vandenberghe. De Kerels leden in de openingsfase van de tweede helft keer op keer balverlies en het vertrouwen bij de kustploeg groeide zienderogen. Een paar minuten later ging een lage schuiver van Dewaele voorlangs. De bezoekers bleven domineren en ook een schot van Bätzner vloog tegen het doelhout, het geluk stond voorlopig niet aan de zijde van KV Oostende.

Iets voorbij het uur was er andermaal een grote mogelijkheid voor het team van Thalhammer, na een hoekschop nam invaller Durdov de bal heerlijk in de volley maar een ijzersterke Vandenberghe was voorlopig de held van de Kerels. De pech bleef ook nadien aanhouden voor de bezoekers, op een dik kwartier van het einde leek de bal van Durdov voorbij die dekselse thuisdoelman te gaan maar de bal werd uiteindelijk nog net voor de lijn uit doel gehouden. Een moegestreden kustploeg ontsnapte in het slot nog een paar keer aan een echte mokerslag maar Guèye en De Neve misten ook nog een paar kansen voor de thuisploeg. Uiteindelijk was het toch nog KVO dat eindelijk een verdiende zege leek te pakken, Ambrose bleef op vijf minuten van het einde wel koel voor doel en knalde de bezoekers op een 1-2 voorsprong. Het venijn zat echter volledig in de staart want KV Kortrijk toonde veerkracht en in de laatste minuut devieerde Guèye nog een mislukt schot van Avenatti in doel: 2-2. Een stevige opdoffer voor Thalhammer en co, die wel nog eens een punt pakken maar met een zuur gevoel achterblijven.

Scoreverloop:

1-0 (20') Selemani, 1-1 (45+5') Bätzner, 1-2 (85') Ambrose, 2-2 (90') Guèye

LEES OOK: Leko kampt met kopzorgen na zomerstage Club Brugge

Verdiende KVO meer vanavond?

Meest recent

Standard is toptalent definitief kwijt

Standard droomt volgend seizoen van een Europees ticket en heeft daarvoor deze zomer al de nodige ...

2
2
Leko haalt keihard uit naar concurrenten: "Dat is raar"

Binnen twee dagen gaat het Belgische voetbalseizoen officieel van start met de Supercup. Die wordt ...

78
78
Alarmbellen gaan af: Genk slikt wéér pandoering

Een dikke week voor de start van de competitie lijken ze bij KRC Genk met zorgen te zitten. De ...

112
112
Bruno doet oproep aan de fans van Anderlecht

Het is morgen al een cruciaal duel voor RSC Anderlecht. Er moét gewonnen worden van Hammarby, ...

189
189
Lokeren rondt zeer lucratieve transfer officieel af

Net zoals elke Belgische club leeft ook Sporting Lokeren van de transfergelden van uitgaande ...

42
42
Realistische Kana: "Zijn geen favoriet tegen Hammbarby"

RSC Anderlecht speelde degelijk, maar zeker niet overweldigend goed tegen Hammarby. Dat kan ook niet ...

165
165
Cercle Brugge pakt uit met enorme stunttransfer

Cercle Brugge heeft zopas een nieuwe speler voorgesteld. De Bruggelingen wisten voor een toch wel ...

114
114
Lommel SK heeft beet: tweede ingaande transfer een feit

Transfernieuws bij Lommel SK. De Limburgers hebben vandaag hun tweede ingaande transfer meegedeeld ...

27
27
Ajax maakt stunt bekend: Tolu Arokodare tekent

Ajax heeft een volgende toptransfer aangekondigd. De Amsterdammers maakten vandaag de komst van Tolu ...

124
124
Bruno zet RSCA met de voeten op de grond: "De titel?"

Er staat héél veel druk op de ketel bij RSC Anderlecht. De Brusselaars moéten ...

669
669
'Standard schrikt: Premier League lonkt naar sterkhouder'

Bij Standard konden ze deze zomer al eens de kassa laten rinkelen, want Wolverhampton Wanderers ...

121
121
'Hasi wil nu ook in Genk komen shoppen'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

186
186
'Vierde aanwinst voor Club: transfersom bekend'

Het duurde even voor de zomermercato van Club Brugge op gang kwam, maar sinds het einde van het WK ...

680
680
Marc Coucke ziet familieverhaal onverwachte wending nemen

Marc Coucke staat al jaren bekend als een ondernemer die kansen ziet waar anderen ze laten liggen. ...

84
84
'Kassa kassa in Genk: na Karetsas nog 2 topdeal op komst'

Een tiental dagen voor de start van de competitie beweegt er plots nog heel wat bij KRC Genk. Nadat ...

472
472
'Straf: Club Brugge hield interesse van Tottenham af'

Bij Club Brugge is het al een zeer bewogen zomer geweest. Het deed al zaken met de allergrootste ...

426
426
'Standard verbaast iedereen met transferbeslissing'

Standard beleefde deze zomer al een behoorlijk drukke mercato. Het haalde al zes nieuwe spelers ...

264
264
'Barça heeft plan klaar: deadline Bisiwu-debuut bekend'

Club Brugge zag deze zomer de kassa al stevig rinkelen met de uitgaande transfers van Aleksandar ...

220
220
'Hoefkens jubelt met terugkeer van ervaren Belg'

Carl Hoefkens bleef deze zomer gewoon trainer van NAC Breda en dat is toch best opmerkelijk. Onze ...

47
47
'Anderlecht keert alsnog terug voor geschrapt target'

Anderlecht staat donderdag alweer voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hammarby moet ...

633
633
Nicky Hayen krijgt plots bijzonder signaal uit Limburg

Nicky Hayen blijft een naam die overal in het Belgische voetbal opduikt. De voormalige coach van ...

180
180
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt WK-revelatie, beweging bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

312
312
Bob Peeters pakt uit met nieuwe toptransfer bij SK Beveren

SK Beveren is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League na een topseizoen in de ...

130
130
Vrancken direct zwaar onder druk: “In oktober al ontslag”

Wouter Vrancken kent geen ideale start bij Hearts. De Schotse club speelde vorig seizoen ei zo na ...

153
153
Nieuw seizoen, zelfde problemen: Lavia incasseert wéér

Romeo Lavia werd gezien als één van de grootste Belgische talenten van de huidige ...

129
129

Meer sportnieuws