KVO speelt met zijn geluk en slikt nieuwe opdoffer in degradatiestrijd

door
KVO speelt met zijn geluk en slikt nieuwe opdoffer in degradatiestrijd

Een bij momenten uitstekend KV Oostende heeft zich in de slotfase toch nog de overwinning laten afsnoepen. In het Guldensporenstadion slikte de kustploeg voor de pauze een controversieel doelpunt maar nadien toonde het een ferme dosis veerkracht. In de slotminuut bleek al dat werk voor niks toen een gelukkig KVK nog gelijkstelde.


De Kerels van Kortrijk namen het vanavond op tegen de kustboys uit Oostende. Een regelrechte kelderkraker, al was die voor KVO misschien nog net wat belangrijker. Het team van Thalhammer verloor al zes keer op een rij en zat tot aan de knieën in de Challenger Pro League, een een nieuwe nederlaag kon wel eens het nekschot beteken voor KVO. De bezoekende coach ging alvast met de grove bezem door zijn elftal: onder meer D'Haese en Dewaele begonnen in de basis. Storck bracht dan weer de vorige week goed ingevallen Kadri en Messaoudi aan de aftrap.

Controversieel openingsdoelpunt voor de Kerels

De bezoekers kenden bijna een droomstart in het Guldensporenstadion, na goed drie minuten spelen had Atanga centraal de hoek maar voor het uitkiezen maar zijn poging was veel te centraal en werd nog gestopt door doelman Vandenberghe. De start van de kustploeg mocht er zijn met veel druk naar voor en een stevige portie strijdlust. KV Kortrijk herstelde rond het kwartier wel het evenwicht, een eerste kansje van Messaoudi (vanuit buitenspel) ging naast de kooi van Phillips. De Kerels werden steeds sterker en nog voor halfweg de eerste helft leken ze ook de voorsprong te nemen: Bruno liep zich vast in de zestien meter maar ploegmaat Selemani pikte op en schoot de 1-0 onhoudbaar in doel. Scheidsrechter Boucaut werd echter gecorrigeerd door de VAR vanwege een voorafgaande fout op Antanga aan de andere kant, uiteindelijk werd het doelpunt alsnog gevalideerd, tot woede van de KVO-entourage.

De kustploeg had nadien lange tijd geen reactie in huis, op tien minuten van de pauze probeerde Atanga het nog eens vanuit de draai maar ook deze poging werd gestopt door Vandenberghe. Meteen nadien counterde KVK razend snel, Messaoudi rondde het ook prima af maar deed dat duidelijk vanuit buitenspelpositie, het feestje ging dus niet door. Uiteindelijk was het nog de kustploeg die aan de gelijkmaker kwam: in de blessuretijd van de eerste helft bracht Hornby vanop links prima voor en centraal tikte Bätzner de 1-1 voorbij de Kortrijkse doelman. Halfweg spanning troef in deze kelderkraker.

Selemani opent de score, die van KVO voelen zich stevig in het zak gezet.

Kustploeg ruikt aan zege maar laat die toch nog ontfutselen

Opnieuw kwam KVO prima uit de kleedkamer en een vroege kopbal van Rodin zeilde via de lat over de kooi van Vandenberghe. De Kerels leden in de openingsfase van de tweede helft keer op keer balverlies en het vertrouwen bij de kustploeg groeide zienderogen. Een paar minuten later ging een lage schuiver van Dewaele voorlangs. De bezoekers bleven domineren en ook een schot van Bätzner vloog tegen het doelhout, het geluk stond voorlopig niet aan de zijde van KV Oostende.

Iets voorbij het uur was er andermaal een grote mogelijkheid voor het team van Thalhammer, na een hoekschop nam invaller Durdov de bal heerlijk in de volley maar een ijzersterke Vandenberghe was voorlopig de held van de Kerels. De pech bleef ook nadien aanhouden voor de bezoekers, op een dik kwartier van het einde leek de bal van Durdov voorbij die dekselse thuisdoelman te gaan maar de bal werd uiteindelijk nog net voor de lijn uit doel gehouden. Een moegestreden kustploeg ontsnapte in het slot nog een paar keer aan een echte mokerslag maar Guèye en De Neve misten ook nog een paar kansen voor de thuisploeg. Uiteindelijk was het toch nog KVO dat eindelijk een verdiende zege leek te pakken, Ambrose bleef op vijf minuten van het einde wel koel voor doel en knalde de bezoekers op een 1-2 voorsprong. Het venijn zat echter volledig in de staart want KV Kortrijk toonde veerkracht en in de laatste minuut devieerde Guèye nog een mislukt schot van Avenatti in doel: 2-2. Een stevige opdoffer voor Thalhammer en co, die wel nog eens een punt pakken maar met een zuur gevoel achterblijven.

Scoreverloop:

1-0 (20') Selemani, 1-1 (45+5') Bätzner, 1-2 (85') Ambrose, 2-2 (90') Guèye

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Verdiende KVO meer vanavond?

Meest recent

'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

69
69
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

77
77
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

138
138
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

26
26
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

124
124
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

68
68
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

406
406
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

141
141
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

79
79
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

145
145
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

48
48
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

337
337
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

431
431
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

132
132
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

201
201
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

82
82
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

87
87
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

171
171
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

92
92
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

274
274
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

114
114
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

164
164
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

238
238
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

149
149

Meer sportnieuws