OHL en STVV zien Play-Off I droom stilaan uitdoven

door
OHL en STVV zien Play-Off I droom stilaan uitdoven

Na een intense strijd hebben OHL en STVV de punten onder mekaar verdeeld. De Kanaries klommen al vroeg op voorsprong aan de Leuvense Dreef maar ook de start van de Leuvenaren in de tweede helft mocht er zijn. Beide ploegen lijken ondertussen wel kansloos voor een plek in Play-Off I.


Met OHL en STVV stonden deze avond twee ploegen tegenover mekaar die rekenden op Play-Off II en nog stiekem hoopten op een plek bij de eerste vier. Daarvoor was vandaag wel absoluut een zege nodig. Bij de bezoekers kwam Bruno opnieuw in het elftal en ook Brys rekende met Tamari op één van zijn aanvallende pionnen.

Onmondig OHL slikt vroege tegentreffer

Beide ploegen toonden veel grinta in de openingsfase en dat zorgde voor heel wat storende fouten. Na nog geen tien minuten spelen waren het wel de Kanaries die al vroeg op voorsprong klommen: de Japanners Okazaki en Hayashi combineerden prima en die laatste werkte de 0-1 voorbij Cojocaru. Ook nadien hield STVV een vaak onmondig OHL lange tijd gemakkelijk af.

De thuisploeg knokte zich halfweg de eerste periode toch wat meer in de wedstrijd maar in de zone van de waarheid liep er altijd wel iets mis voor het team van Marc Brys. We waren al op tien minuten van de rust toen Tamari na een goede actie via een bezoekend been in hoekschop besloot. Even later ging ook een halve volley van diezelfde Tamari nipt over de kooi van Schmidt. Op slag van rust zagen we plots toch nog twee huizenhoge kansen: eerst trapte Boya een gat in de lucht en aan de overzijde trapte Patris binnen het bereik van de bezoekende doelman. Halfweg leidde STVV maar het had zijn schaapjes nog niet op het droge.

STVV bezorgt zichzelf een droomstart aan de Leuvense Dreef.

Kanonstart is deze keer voor OHL

Meteen na de pauze ging Teixeira in de fout door Schrijvers omver te beuken in de zestien meter. Scheidsrechter Boterberg zag er een strafschop in en vanaf elf meter stelde Thorsteinsson gelijk: 1-1. Deze keer kende OHL een droomstart en STVV kreeg eigenlijk wat het verdiende, na de openingstreffer zakte het veel te diep in en zelf creëerde het nog weinig, ook in het begin van die tweede periode.

Pas iets over het uur was er nog eens bezoekende dreiging maar Thorsteinsson verijdelde deze keer een doelpunt door zijn voet nog tegen een gevaarlijke poging te zetten. Aan de overzijde knalde Nsingi vanuit een scherpe hoek op doelman Schmidt. Met invaller Gonzalez kregen de Leuvenaren nadien nog een extra wapen, de topschutter mocht nog een klein halfuur opdraven. De Spanjaard toonde zich ook nog een paar keer maar een overwinning voor één van beide ploegen kwam er niet meer. Met deze puntendeling doen beide ploegen geen al te beste zaak richting de Play-Offs.

Scoreverloop:

0-1 (9') Hayashi, 1-1 (53') Thorsteinsson

LEES OOK: Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Denkt u dat beide ploegen Play-Off II halen?

Meest recent

Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

15
15
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

51
51
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

14
14
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

43
43
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

166
166
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

105
105
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

97
97
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

130
130
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

143
143
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

71
71
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

72
72
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

192
192
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

218
218
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

140
140
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

181
181
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

166
166
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

28
28
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

244
244
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

336
336
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

99
99
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

449
449
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

350
350
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

145
145
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

225
225

Meer sportnieuws