OHL en STVV zien Play-Off I droom stilaan uitdoven

door
OHL en STVV zien Play-Off I droom stilaan uitdoven

Na een intense strijd hebben OHL en STVV de punten onder mekaar verdeeld. De Kanaries klommen al vroeg op voorsprong aan de Leuvense Dreef maar ook de start van de Leuvenaren in de tweede helft mocht er zijn. Beide ploegen lijken ondertussen wel kansloos voor een plek in Play-Off I.


Met OHL en STVV stonden deze avond twee ploegen tegenover mekaar die rekenden op Play-Off II en nog stiekem hoopten op een plek bij de eerste vier. Daarvoor was vandaag wel absoluut een zege nodig. Bij de bezoekers kwam Bruno opnieuw in het elftal en ook Brys rekende met Tamari op één van zijn aanvallende pionnen.

Onmondig OHL slikt vroege tegentreffer

Beide ploegen toonden veel grinta in de openingsfase en dat zorgde voor heel wat storende fouten. Na nog geen tien minuten spelen waren het wel de Kanaries die al vroeg op voorsprong klommen: de Japanners Okazaki en Hayashi combineerden prima en die laatste werkte de 0-1 voorbij Cojocaru. Ook nadien hield STVV een vaak onmondig OHL lange tijd gemakkelijk af.

De thuisploeg knokte zich halfweg de eerste periode toch wat meer in de wedstrijd maar in de zone van de waarheid liep er altijd wel iets mis voor het team van Marc Brys. We waren al op tien minuten van de rust toen Tamari na een goede actie via een bezoekend been in hoekschop besloot. Even later ging ook een halve volley van diezelfde Tamari nipt over de kooi van Schmidt. Op slag van rust zagen we plots toch nog twee huizenhoge kansen: eerst trapte Boya een gat in de lucht en aan de overzijde trapte Patris binnen het bereik van de bezoekende doelman. Halfweg leidde STVV maar het had zijn schaapjes nog niet op het droge.

STVV bezorgt zichzelf een droomstart aan de Leuvense Dreef.

Kanonstart is deze keer voor OHL

Meteen na de pauze ging Teixeira in de fout door Schrijvers omver te beuken in de zestien meter. Scheidsrechter Boterberg zag er een strafschop in en vanaf elf meter stelde Thorsteinsson gelijk: 1-1. Deze keer kende OHL een droomstart en STVV kreeg eigenlijk wat het verdiende, na de openingstreffer zakte het veel te diep in en zelf creëerde het nog weinig, ook in het begin van die tweede periode.

Pas iets over het uur was er nog eens bezoekende dreiging maar Thorsteinsson verijdelde deze keer een doelpunt door zijn voet nog tegen een gevaarlijke poging te zetten. Aan de overzijde knalde Nsingi vanuit een scherpe hoek op doelman Schmidt. Met invaller Gonzalez kregen de Leuvenaren nadien nog een extra wapen, de topschutter mocht nog een klein halfuur opdraven. De Spanjaard toonde zich ook nog een paar keer maar een overwinning voor één van beide ploegen kwam er niet meer. Met deze puntendeling doen beide ploegen geen al te beste zaak richting de Play-Offs.

Scoreverloop:

0-1 (9') Hayashi, 1-1 (53') Thorsteinsson

LEES OOK: OH Leuven voor historische avond: voluit voor megastunt

Denkt u dat beide ploegen Play-Off II halen?

Meest recent

'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

4
4
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

7
7
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

28
28
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

68
68
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

155
155
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

33
33
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

193
193
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

212
212
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

112
112
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

159
159
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

580
580
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

66
66
Taravel onthult meteen aanbieding om Anderlecht te verlaten

Anderlecht wil donderdag een ticket voor de bekerfinale pakken, maar dat belooft een zeer lastige ...

417
417
Seizoensverrassing duidelijk over toekomst bij Club

Bij Club Brugge mogen we in de zomer weer heel wat beweging gaan verwachten. Heel wat smaakmakers ...

249
249
Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Voor de Rode Duivels staan de komende maanden volledig in het teken van het WK. In maart staat er al ...

95
95
'Standard schuift titularis plots opzij: transfer op komst'

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Ook Standard is nog niet uitgeteld, al ...

151
151
'Pikante transfer Bayern: Kompany haalt oud-ploegmaat'

Bayern München ligt nog steeds goed op koers om dit seizoen meer dan één prijs te ...

124
124
'Bizarre transferwending Vandevoordt: oorzaak bekend'

Het werd voor een aantal Rode Duivels een bewogen wintermercato. Ook Maarten Vandevoordt werd her en ...

80
80
Nieuw rampseizoen Tottenham: trainer alweer ontslagen

In de Premier League vallen dit seizoen alweer enkele topclubs door de mand. Titelverdediger ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht moet TD schrappen, Kane weg bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

413
413
Zéér straf: Union verbaast en hoort bij top van Europa

Union SG is de titelverdediger in de Jupiler Pro League en de Brusselse club prijkt weer bovenaan ...

87
87
Alderweireld doet tranen rollen: Woorden raken héél diep

Toby Alderweireld stapte ongeveer twee jaar geleden een heel nieuw leven in. Eén van de ...

87
87
Nieuw trainersontslag in België: officiële bevestiging

De Belgische clubs lachen er niet mee. Dit seizoen werden al verschillende trainers ontslagen met ...

138
138
Romelu Lukaku afgemaakt na misser: 'Napoli grijpt in'

Romelu Lukaku is nog op zoek naar zijn beste vorm na een slepende blessure. Antonio Conte brengt de ...

241
241
'Club Brugge maakt kans: ex-JPL-topper in moeilijk parket'

Club Brugge gaat in de zomer bijna een halve basisploeg moeten vervangen. De Bruggelingen zijn ...

784
784

Meer sportnieuws