OHL en STVV zien Play-Off I droom stilaan uitdoven

door
OHL en STVV zien Play-Off I droom stilaan uitdoven

Na een intense strijd hebben OHL en STVV de punten onder mekaar verdeeld. De Kanaries klommen al vroeg op voorsprong aan de Leuvense Dreef maar ook de start van de Leuvenaren in de tweede helft mocht er zijn. Beide ploegen lijken ondertussen wel kansloos voor een plek in Play-Off I.


Met OHL en STVV stonden deze avond twee ploegen tegenover mekaar die rekenden op Play-Off II en nog stiekem hoopten op een plek bij de eerste vier. Daarvoor was vandaag wel absoluut een zege nodig. Bij de bezoekers kwam Bruno opnieuw in het elftal en ook Brys rekende met Tamari op één van zijn aanvallende pionnen.

Onmondig OHL slikt vroege tegentreffer

Beide ploegen toonden veel grinta in de openingsfase en dat zorgde voor heel wat storende fouten. Na nog geen tien minuten spelen waren het wel de Kanaries die al vroeg op voorsprong klommen: de Japanners Okazaki en Hayashi combineerden prima en die laatste werkte de 0-1 voorbij Cojocaru. Ook nadien hield STVV een vaak onmondig OHL lange tijd gemakkelijk af.

De thuisploeg knokte zich halfweg de eerste periode toch wat meer in de wedstrijd maar in de zone van de waarheid liep er altijd wel iets mis voor het team van Marc Brys. We waren al op tien minuten van de rust toen Tamari na een goede actie via een bezoekend been in hoekschop besloot. Even later ging ook een halve volley van diezelfde Tamari nipt over de kooi van Schmidt. Op slag van rust zagen we plots toch nog twee huizenhoge kansen: eerst trapte Boya een gat in de lucht en aan de overzijde trapte Patris binnen het bereik van de bezoekende doelman. Halfweg leidde STVV maar het had zijn schaapjes nog niet op het droge.

STVV bezorgt zichzelf een droomstart aan de Leuvense Dreef.

Kanonstart is deze keer voor OHL

Meteen na de pauze ging Teixeira in de fout door Schrijvers omver te beuken in de zestien meter. Scheidsrechter Boterberg zag er een strafschop in en vanaf elf meter stelde Thorsteinsson gelijk: 1-1. Deze keer kende OHL een droomstart en STVV kreeg eigenlijk wat het verdiende, na de openingstreffer zakte het veel te diep in en zelf creëerde het nog weinig, ook in het begin van die tweede periode.

Pas iets over het uur was er nog eens bezoekende dreiging maar Thorsteinsson verijdelde deze keer een doelpunt door zijn voet nog tegen een gevaarlijke poging te zetten. Aan de overzijde knalde Nsingi vanuit een scherpe hoek op doelman Schmidt. Met invaller Gonzalez kregen de Leuvenaren nadien nog een extra wapen, de topschutter mocht nog een klein halfuur opdraven. De Spanjaard toonde zich ook nog een paar keer maar een overwinning voor één van beide ploegen kwam er niet meer. Met deze puntendeling doen beide ploegen geen al te beste zaak richting de Play-Offs.

Scoreverloop:

0-1 (9') Hayashi, 1-1 (53') Thorsteinsson

LEES OOK: Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Denkt u dat beide ploegen Play-Off II halen?

Meest recent

Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

39
39
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

18
18
Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

105
105
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

225
225
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

52
52
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

45
45
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

76
76
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

52
52
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

150
150
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

384
384
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

114
114
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

182
182
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

635
635
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

71
71
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

303
303
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

217
217
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

1271
1271
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

262
262
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

944
944
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

641
641
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

703
703
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

623
623
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

145
145
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

39
39

Meer sportnieuws