Zwierige Kemphanen maken zwak Malinwa snel monddood

door
Zwierige Kemphanen maken zwak Malinwa snel monddood

Na andermaal een prima prestatie, mag Westerlo nog steeds hoop koesteren op een plek bij de eerste vier. Het team van Jonas De Roeck was voor de pauze heer en meester tegen een pover KV Mechelen. Na de rust toonde Malinwa even beterschap maar een tweeklapper van Vaesen was ruim voldoende om Rood-Geel met een slecht gevoel richting de halve finale van de Croky Cup te sturen.


Westerlo nam het in het eigen Kuipje deze namiddag op tegen KV Mechelen. De Kemphanen hoopten nog stiekem op een plek bij de eerste vier en in dat opzicht was winst vandaag een must voor de promovendus. Malinwa wou dan weer eindelijk nog eens zegevieren op verplaatsing. Dankzij een aantal thuiszeges sloop het team van de geschorste Steven Defour wel stilaan weg uit de degradatiezone. De bezoekers kwamen opnieuw ferm gehavend aan de aftrap, deze keer ontbraken onder meer de zieke Hairemans en de geblesseerde Storm, voorin speelde de jonge Soelle Soelle. Westerlo moest het zonder de vertrokken Foster doen, Vaesen kreeg zijn kans voorin van trainer De Roeck.

Vinnige Kemphanen heer en meester voor de rust

Westerlo kreeg bijna meteen een cadeau van de bezoekers, na nog geen vijf minuten spelen verdedigde Verstraete dramatisch uit maar Chadli liet een huizenhoge kans onbenut. Ook nadien bleef de thuisploeg dominant en Van den Keybus knalde net voor het kwartier vanuit een scherpe hoek maar nipt over, even snel gevolgd door een nieuwe poging van Chadli die eveneens niet binnen het doelkader verdween. Malinwa gaf andermaal een belabberde indruk in deze openingsfase, vooral het middenveld van de bezoekers blonk uit in veelvuldig balverlies.

De thuisploeg verdiende een voorsprong en kreeg die ook halfweg de eerste periode. Vanop links werd de bal prima voorgetrokken en Vaesen mocht centraal eenvoudig de 1-0 in doel schieten. Pas iets voorbij het halfuur kreeg Malinwa eindelijk iets wat op een kans lijkt. Lavalée kreeg veel tijd en ruimte om op te rukken maar mikte te centraal in de handen van Bolat. In dat slotkwartier toonde KV toch een paar tekenen van beterschap, een krul van Schoofs werd nog door de thuisdoelman gepakt. Halfweg had Malinwa echter nog veel werk voor de boeg om nog eens een resultaat te behalen op verplaatsing.

Vaesen toont zich voorlopig een meer dan waardige vervanger voor de vertrokken Foster.

Mechelse invallers brengen (heel) even beterschap

Bij de bezoekers kwamen Ngoy en Vanlerberghe na de rust in de ploeg, Van Hoorenbeeck en Soelle Soelle bleven in de kleedkamer. De kwieke Ngoy toonde zich meteen gevaarlijk, na een lange ren toonde Bolat zich alert. Aan de overzijde knalde Vaesen even later een meter of twee voorlangs. Iets voor het uur diende Westerlo de bezoekers een nieuwe mokerslag toe, na een doorgekopte hoekschop toonde Vaesen zich aan de tweede paal een pak alerter dan de verdedigers van Malinwa en van dichtbij zorgde hij voor de 2-0.

De bezoekers kregen ook nadien wel hun kansen maar efficiëntie was vandaag ver zoek bij het team van Defour. De thuisploeg knoeide nadien ook met de vele mogelijkheden die het kreeg op de tegenaanval, onder meer Fixelles botste nog eens op een prima Coucke (zowat de enige echt op niveau bij KV Mechelen vandaag). In het slot moesten de bezoekers ook nog met een man minder verder toen Lavalée op korte tijd twee gele kaarten kreeg. Westerlo kreeg nadien nog tal van kansen maar uiteindelijk bleef het bij 'maar' 2-0. Een meer dan verdiende zege voor De Roeck en co, die KV toch met een slecht gevoel richting de belangrijke bekerwedstrijd sturen.

Scoreverloop:

1-0 (23') Vaesen, 2-0 (57') Vaesen

Bijzonderheid:

Lavalée (KV Mechelen) krijgt een tweede gele kaart (77').

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Zal Westerlo finaal bij de beste vier eindigen?

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

10
10
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

22
22
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

20
20
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

67
67
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

90
90
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

42
42
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

249
249
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

122
122
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

237
237
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

188
188
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

244
244
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

159
159
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

50
50
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

185
185
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

127
127
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

169
169
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

148
148
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

59
59
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

241
241
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

271
271
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

53
53
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

376
376
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

224
224
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

307
307
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

180
180

Meer sportnieuws