Zwierige Kemphanen maken zwak Malinwa snel monddood

stemmen
Zwierige Kemphanen maken zwak Malinwa snel monddood

Na andermaal een prima prestatie, mag Westerlo nog steeds hoop koesteren op een plek bij de eerste vier. Het team van Jonas De Roeck was voor de pauze heer en meester tegen een pover KV Mechelen. Na de rust toonde Malinwa even beterschap maar een tweeklapper van Vaesen was ruim voldoende om Rood-Geel met een slecht gevoel richting de halve finale van de Croky Cup te sturen.


Westerlo nam het in het eigen Kuipje deze namiddag op tegen KV Mechelen. De Kemphanen hoopten nog stiekem op een plek bij de eerste vier en in dat opzicht was winst vandaag een must voor de promovendus. Malinwa wou dan weer eindelijk nog eens zegevieren op verplaatsing. Dankzij een aantal thuiszeges sloop het team van de geschorste Steven Defour wel stilaan weg uit de degradatiezone. De bezoekers kwamen opnieuw ferm gehavend aan de aftrap, deze keer ontbraken onder meer de zieke Hairemans en de geblesseerde Storm, voorin speelde de jonge Soelle Soelle. Westerlo moest het zonder de vertrokken Foster doen, Vaesen kreeg zijn kans voorin van trainer De Roeck.

Vinnige Kemphanen heer en meester voor de rust

Westerlo kreeg bijna meteen een cadeau van de bezoekers, na nog geen vijf minuten spelen verdedigde Verstraete dramatisch uit maar Chadli liet een huizenhoge kans onbenut. Ook nadien bleef de thuisploeg dominant en Van den Keybus knalde net voor het kwartier vanuit een scherpe hoek maar nipt over, even snel gevolgd door een nieuwe poging van Chadli die eveneens niet binnen het doelkader verdween. Malinwa gaf andermaal een belabberde indruk in deze openingsfase, vooral het middenveld van de bezoekers blonk uit in veelvuldig balverlies.

De thuisploeg verdiende een voorsprong en kreeg die ook halfweg de eerste periode. Vanop links werd de bal prima voorgetrokken en Vaesen mocht centraal eenvoudig de 1-0 in doel schieten. Pas iets voorbij het halfuur kreeg Malinwa eindelijk iets wat op een kans lijkt. Lavalée kreeg veel tijd en ruimte om op te rukken maar mikte te centraal in de handen van Bolat. In dat slotkwartier toonde KV toch een paar tekenen van beterschap, een krul van Schoofs werd nog door de thuisdoelman gepakt. Halfweg had Malinwa echter nog veel werk voor de boeg om nog eens een resultaat te behalen op verplaatsing.

Vaesen toont zich voorlopig een meer dan waardige vervanger voor de vertrokken Foster.

Mechelse invallers brengen (heel) even beterschap

Bij de bezoekers kwamen Ngoy en Vanlerberghe na de rust in de ploeg, Van Hoorenbeeck en Soelle Soelle bleven in de kleedkamer. De kwieke Ngoy toonde zich meteen gevaarlijk, na een lange ren toonde Bolat zich alert. Aan de overzijde knalde Vaesen even later een meter of twee voorlangs. Iets voor het uur diende Westerlo de bezoekers een nieuwe mokerslag toe, na een doorgekopte hoekschop toonde Vaesen zich aan de tweede paal een pak alerter dan de verdedigers van Malinwa en van dichtbij zorgde hij voor de 2-0.

De bezoekers kregen ook nadien wel hun kansen maar efficiëntie was vandaag ver zoek bij het team van Defour. De thuisploeg knoeide nadien ook met de vele mogelijkheden die het kreeg op de tegenaanval, onder meer Fixelles botste nog eens op een prima Coucke (zowat de enige echt op niveau bij KV Mechelen vandaag). In het slot moesten de bezoekers ook nog met een man minder verder toen Lavalée op korte tijd twee gele kaarten kreeg. Westerlo kreeg nadien nog tal van kansen maar uiteindelijk bleef het bij 'maar' 2-0. Een meer dan verdiende zege voor De Roeck en co, die KV toch met een slecht gevoel richting de belangrijke bekerwedstrijd sturen.

Scoreverloop:

1-0 (23') Vaesen, 2-0 (57') Vaesen

Bijzonderheid:

Lavalée (KV Mechelen) krijgt een tweede gele kaart (77').

LEES OOK: Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

🚀

Zal Westerlo finaal bij de beste vier eindigen?

Meest recent

'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

0
0
WK-droomscenario Duivels: "Geweldige kans voor die Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

54
54
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

28
28
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

230
230
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

164
164
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

153
153
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

326
326
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

71
71
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

403
403
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

208
208
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

831
831
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

205
205
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

429
429
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

52
52
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

635
635
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

255
255
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

158
158
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1396
1396
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

122
122
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

58
58
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

385
385
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

202
202
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

268
268
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

228
228
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

225
225

Meer sportnieuws