Zwierige Kemphanen maken zwak Malinwa snel monddood

door
Zwierige Kemphanen maken zwak Malinwa snel monddood

Na andermaal een prima prestatie, mag Westerlo nog steeds hoop koesteren op een plek bij de eerste vier. Het team van Jonas De Roeck was voor de pauze heer en meester tegen een pover KV Mechelen. Na de rust toonde Malinwa even beterschap maar een tweeklapper van Vaesen was ruim voldoende om Rood-Geel met een slecht gevoel richting de halve finale van de Croky Cup te sturen.


Westerlo nam het in het eigen Kuipje deze namiddag op tegen KV Mechelen. De Kemphanen hoopten nog stiekem op een plek bij de eerste vier en in dat opzicht was winst vandaag een must voor de promovendus. Malinwa wou dan weer eindelijk nog eens zegevieren op verplaatsing. Dankzij een aantal thuiszeges sloop het team van de geschorste Steven Defour wel stilaan weg uit de degradatiezone. De bezoekers kwamen opnieuw ferm gehavend aan de aftrap, deze keer ontbraken onder meer de zieke Hairemans en de geblesseerde Storm, voorin speelde de jonge Soelle Soelle. Westerlo moest het zonder de vertrokken Foster doen, Vaesen kreeg zijn kans voorin van trainer De Roeck.

Vinnige Kemphanen heer en meester voor de rust

Westerlo kreeg bijna meteen een cadeau van de bezoekers, na nog geen vijf minuten spelen verdedigde Verstraete dramatisch uit maar Chadli liet een huizenhoge kans onbenut. Ook nadien bleef de thuisploeg dominant en Van den Keybus knalde net voor het kwartier vanuit een scherpe hoek maar nipt over, even snel gevolgd door een nieuwe poging van Chadli die eveneens niet binnen het doelkader verdween. Malinwa gaf andermaal een belabberde indruk in deze openingsfase, vooral het middenveld van de bezoekers blonk uit in veelvuldig balverlies.

De thuisploeg verdiende een voorsprong en kreeg die ook halfweg de eerste periode. Vanop links werd de bal prima voorgetrokken en Vaesen mocht centraal eenvoudig de 1-0 in doel schieten. Pas iets voorbij het halfuur kreeg Malinwa eindelijk iets wat op een kans lijkt. Lavalée kreeg veel tijd en ruimte om op te rukken maar mikte te centraal in de handen van Bolat. In dat slotkwartier toonde KV toch een paar tekenen van beterschap, een krul van Schoofs werd nog door de thuisdoelman gepakt. Halfweg had Malinwa echter nog veel werk voor de boeg om nog eens een resultaat te behalen op verplaatsing.

Vaesen toont zich voorlopig een meer dan waardige vervanger voor de vertrokken Foster.

Mechelse invallers brengen (heel) even beterschap

Bij de bezoekers kwamen Ngoy en Vanlerberghe na de rust in de ploeg, Van Hoorenbeeck en Soelle Soelle bleven in de kleedkamer. De kwieke Ngoy toonde zich meteen gevaarlijk, na een lange ren toonde Bolat zich alert. Aan de overzijde knalde Vaesen even later een meter of twee voorlangs. Iets voor het uur diende Westerlo de bezoekers een nieuwe mokerslag toe, na een doorgekopte hoekschop toonde Vaesen zich aan de tweede paal een pak alerter dan de verdedigers van Malinwa en van dichtbij zorgde hij voor de 2-0.

De bezoekers kregen ook nadien wel hun kansen maar efficiëntie was vandaag ver zoek bij het team van Defour. De thuisploeg knoeide nadien ook met de vele mogelijkheden die het kreeg op de tegenaanval, onder meer Fixelles botste nog eens op een prima Coucke (zowat de enige echt op niveau bij KV Mechelen vandaag). In het slot moesten de bezoekers ook nog met een man minder verder toen Lavalée op korte tijd twee gele kaarten kreeg. Westerlo kreeg nadien nog tal van kansen maar uiteindelijk bleef het bij 'maar' 2-0. Een meer dan verdiende zege voor De Roeck en co, die KV toch met een slecht gevoel richting de belangrijke bekerwedstrijd sturen.

Scoreverloop:

1-0 (23') Vaesen, 2-0 (57') Vaesen

Bijzonderheid:

Lavalée (KV Mechelen) krijgt een tweede gele kaart (77').

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Zal Westerlo finaal bij de beste vier eindigen?

Meest recent

Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

22
22
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

7
7
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

14
14
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

152
152
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

96
96
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

82
82
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

276
276
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

415
415
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

28
28
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

278
278
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

104
104
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

1075
1075
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

36
36
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

98
98
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

173
173
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

33
33
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

177
177
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

131
131
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

249
249
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

201
201
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

78
78
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

29
29
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

302
302
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

370
370
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

31
31

Meer sportnieuws