Zwierige Kemphanen maken zwak Malinwa snel monddood

48 stemmen
Zwierige Kemphanen maken zwak Malinwa snel monddood

Na andermaal een prima prestatie, mag Westerlo nog steeds hoop koesteren op een plek bij de eerste vier. Het team van Jonas De Roeck was voor de pauze heer en meester tegen een pover KV Mechelen. Na de rust toonde Malinwa even beterschap maar een tweeklapper van Vaesen was ruim voldoende om Rood-Geel met een slecht gevoel richting de halve finale van de Croky Cup te sturen.


Westerlo nam het in het eigen Kuipje deze namiddag op tegen KV Mechelen. De Kemphanen hoopten nog stiekem op een plek bij de eerste vier en in dat opzicht was winst vandaag een must voor de promovendus. Malinwa wou dan weer eindelijk nog eens zegevieren op verplaatsing. Dankzij een aantal thuiszeges sloop het team van de geschorste Steven Defour wel stilaan weg uit de degradatiezone. De bezoekers kwamen opnieuw ferm gehavend aan de aftrap, deze keer ontbraken onder meer de zieke Hairemans en de geblesseerde Storm, voorin speelde de jonge Soelle Soelle. Westerlo moest het zonder de vertrokken Foster doen, Vaesen kreeg zijn kans voorin van trainer De Roeck.

Vinnige Kemphanen heer en meester voor de rust

Westerlo kreeg bijna meteen een cadeau van de bezoekers, na nog geen vijf minuten spelen verdedigde Verstraete dramatisch uit maar Chadli liet een huizenhoge kans onbenut. Ook nadien bleef de thuisploeg dominant en Van den Keybus knalde net voor het kwartier vanuit een scherpe hoek maar nipt over, even snel gevolgd door een nieuwe poging van Chadli die eveneens niet binnen het doelkader verdween. Malinwa gaf andermaal een belabberde indruk in deze openingsfase, vooral het middenveld van de bezoekers blonk uit in veelvuldig balverlies.

De thuisploeg verdiende een voorsprong en kreeg die ook halfweg de eerste periode. Vanop links werd de bal prima voorgetrokken en Vaesen mocht centraal eenvoudig de 1-0 in doel schieten. Pas iets voorbij het halfuur kreeg Malinwa eindelijk iets wat op een kans lijkt. Lavalée kreeg veel tijd en ruimte om op te rukken maar mikte te centraal in de handen van Bolat. In dat slotkwartier toonde KV toch een paar tekenen van beterschap, een krul van Schoofs werd nog door de thuisdoelman gepakt. Halfweg had Malinwa echter nog veel werk voor de boeg om nog eens een resultaat te behalen op verplaatsing.

Vaesen toont zich voorlopig een meer dan waardige vervanger voor de vertrokken Foster.

Mechelse invallers brengen (heel) even beterschap

Bij de bezoekers kwamen Ngoy en Vanlerberghe na de rust in de ploeg, Van Hoorenbeeck en Soelle Soelle bleven in de kleedkamer. De kwieke Ngoy toonde zich meteen gevaarlijk, na een lange ren toonde Bolat zich alert. Aan de overzijde knalde Vaesen even later een meter of twee voorlangs. Iets voor het uur diende Westerlo de bezoekers een nieuwe mokerslag toe, na een doorgekopte hoekschop toonde Vaesen zich aan de tweede paal een pak alerter dan de verdedigers van Malinwa en van dichtbij zorgde hij voor de 2-0.

De bezoekers kregen ook nadien wel hun kansen maar efficiëntie was vandaag ver zoek bij het team van Defour. De thuisploeg knoeide nadien ook met de vele mogelijkheden die het kreeg op de tegenaanval, onder meer Fixelles botste nog eens op een prima Coucke (zowat de enige echt op niveau bij KV Mechelen vandaag). In het slot moesten de bezoekers ook nog met een man minder verder toen Lavalée op korte tijd twee gele kaarten kreeg. Westerlo kreeg nadien nog tal van kansen maar uiteindelijk bleef het bij 'maar' 2-0. Een meer dan verdiende zege voor De Roeck en co, die KV toch met een slecht gevoel richting de belangrijke bekerwedstrijd sturen.

Scoreverloop:

1-0 (23') Vaesen, 2-0 (57') Vaesen

Bijzonderheid:

Lavalée (KV Mechelen) krijgt een tweede gele kaart (77').

LEES OOK: 'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

🚀

Zal Westerlo finaal bij de beste vier eindigen?

Meest recent

Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

6
6
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

96
96
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

58
58
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

250
250
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

397
397
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

59
59
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

112
112
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

215
215
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

244
244
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

266
266
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

77
77
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

55
55
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

265
265
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

107
107
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

282
282
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

358
358
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

76
76
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

63
63
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

589
589
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

74
74
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

190
190
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

428
428
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

67
67
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

176
176
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

332
332

Meer sportnieuws