Zwierige Kemphanen maken zwak Malinwa snel monddood

48 stemmen
Zwierige Kemphanen maken zwak Malinwa snel monddood

Na andermaal een prima prestatie, mag Westerlo nog steeds hoop koesteren op een plek bij de eerste vier. Het team van Jonas De Roeck was voor de pauze heer en meester tegen een pover KV Mechelen. Na de rust toonde Malinwa even beterschap maar een tweeklapper van Vaesen was ruim voldoende om Rood-Geel met een slecht gevoel richting de halve finale van de Croky Cup te sturen.


Westerlo nam het in het eigen Kuipje deze namiddag op tegen KV Mechelen. De Kemphanen hoopten nog stiekem op een plek bij de eerste vier en in dat opzicht was winst vandaag een must voor de promovendus. Malinwa wou dan weer eindelijk nog eens zegevieren op verplaatsing. Dankzij een aantal thuiszeges sloop het team van de geschorste Steven Defour wel stilaan weg uit de degradatiezone. De bezoekers kwamen opnieuw ferm gehavend aan de aftrap, deze keer ontbraken onder meer de zieke Hairemans en de geblesseerde Storm, voorin speelde de jonge Soelle Soelle. Westerlo moest het zonder de vertrokken Foster doen, Vaesen kreeg zijn kans voorin van trainer De Roeck.

Vinnige Kemphanen heer en meester voor de rust

Westerlo kreeg bijna meteen een cadeau van de bezoekers, na nog geen vijf minuten spelen verdedigde Verstraete dramatisch uit maar Chadli liet een huizenhoge kans onbenut. Ook nadien bleef de thuisploeg dominant en Van den Keybus knalde net voor het kwartier vanuit een scherpe hoek maar nipt over, even snel gevolgd door een nieuwe poging van Chadli die eveneens niet binnen het doelkader verdween. Malinwa gaf andermaal een belabberde indruk in deze openingsfase, vooral het middenveld van de bezoekers blonk uit in veelvuldig balverlies.

De thuisploeg verdiende een voorsprong en kreeg die ook halfweg de eerste periode. Vanop links werd de bal prima voorgetrokken en Vaesen mocht centraal eenvoudig de 1-0 in doel schieten. Pas iets voorbij het halfuur kreeg Malinwa eindelijk iets wat op een kans lijkt. Lavalée kreeg veel tijd en ruimte om op te rukken maar mikte te centraal in de handen van Bolat. In dat slotkwartier toonde KV toch een paar tekenen van beterschap, een krul van Schoofs werd nog door de thuisdoelman gepakt. Halfweg had Malinwa echter nog veel werk voor de boeg om nog eens een resultaat te behalen op verplaatsing.

Vaesen toont zich voorlopig een meer dan waardige vervanger voor de vertrokken Foster.

Mechelse invallers brengen (heel) even beterschap

Bij de bezoekers kwamen Ngoy en Vanlerberghe na de rust in de ploeg, Van Hoorenbeeck en Soelle Soelle bleven in de kleedkamer. De kwieke Ngoy toonde zich meteen gevaarlijk, na een lange ren toonde Bolat zich alert. Aan de overzijde knalde Vaesen even later een meter of twee voorlangs. Iets voor het uur diende Westerlo de bezoekers een nieuwe mokerslag toe, na een doorgekopte hoekschop toonde Vaesen zich aan de tweede paal een pak alerter dan de verdedigers van Malinwa en van dichtbij zorgde hij voor de 2-0.

De bezoekers kregen ook nadien wel hun kansen maar efficiëntie was vandaag ver zoek bij het team van Defour. De thuisploeg knoeide nadien ook met de vele mogelijkheden die het kreeg op de tegenaanval, onder meer Fixelles botste nog eens op een prima Coucke (zowat de enige echt op niveau bij KV Mechelen vandaag). In het slot moesten de bezoekers ook nog met een man minder verder toen Lavalée op korte tijd twee gele kaarten kreeg. Westerlo kreeg nadien nog tal van kansen maar uiteindelijk bleef het bij 'maar' 2-0. Een meer dan verdiende zege voor De Roeck en co, die KV toch met een slecht gevoel richting de belangrijke bekerwedstrijd sturen.

Scoreverloop:

1-0 (23') Vaesen, 2-0 (57') Vaesen

Bijzonderheid:

Lavalée (KV Mechelen) krijgt een tweede gele kaart (77').

LEES OOK: 'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

Zal Westerlo finaal bij de beste vier eindigen?

Meest recent

VS legt Bosnië over de knie en treft Rode Duivels

De Verenigde Staten speelden na de match van België tegen Bosnië en Herzegovina. Het ...

3
3
Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

495
495
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

91
91
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

247
247
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

125
125
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

93
93
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

355
355
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

118
118
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

217
217
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

21
21
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

129
129
"Nog niks gedaan" - tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

85
85
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

618
618
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

312
312
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

435
435
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

48
48
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

415
415
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

339
339
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

261
261
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

23
23
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

114
114
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

66
66
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

109
109
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

328
328
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

91
91

Meer sportnieuws