Parker verliest ‘uniek profiel’ bij Club Brugge

464
Parker verliest ‘uniek profiel’ bij Club Brugge

Scott Parker probeerde Eder Balata te rehabiliteren door de Colombiaan op te stellen in zijn eerste wedstrijd tegen KRC Genk. Dat was geen groot succes te noemen, het Brugse middenveld kreeg toen geen rust aan de bal, en daarna kwam Balanta niet meer in actie onder Parker. In de laatste twee wedstrijden tegen Sint-Truiden en Sporting Charleroi zat hij zelfs niet in de wedstrijdselectie. De 29-jarige is op weg naar de uitgang bij Club Brugge, en daarmee staan de West-Vlamingen op het punt om een breker met grote fysieke kwaliteiten en veel duelkracht te verliezen.


BALANTA DE VOLGENDE VERTREKKER

Tijdens de eerste weken bij Club Brugge signaleerde Scott Parker al dat hij over een grote kern beschikt. Dat schrikt de 42-jarige Engelsman niet af, bij Bournemouth had hij een nóg grotere selectie en toen kon hij iedereen tevreden houden en ook meenemen in zijn verhaal. Maar bij Club Brugge is de situatie iets anders. Er moeten dringend resultaten neergezet worden en Parker moet de groep terug op één lijn zien te krijgen.



“Het zou misschien beter zijn dat we met wat minder jongens werken. Wanneer de opportuniteiten er zijn, zullen sommige spelers misschien elders minuten gaan zoeken”, zei Scott Parker daarover. Ondertussen verlieten Ruud Vormer (Zulte Waregem), Cyle Larin (Real Valladolid) en Eduard Sobol (RC Strasbourg) de club en volgens verschillende binnen- en buitenlandse media zal Eder Balanta de volgende zijn die Brugge verlaat.

HELEMAAL OVERBODIG GEWORDEN

Onder Philippe Clement kreeg hij soms wel een belangrijke rol, meestal als breker voor de defensie, waarin hij floreerde met zijn fysiek beukwerk, maar sindsdien is de Colombiaan geen belangrijke speler meer bij Club Brugge. Eder Balanta brengt namelijk veel afval in zijn spel - en aldus in het middenveld van Club Brugge - en hij is erg onrustig in het balbezit. Daarom stelde Carl Hoefkens hem slechts sporadisch op in zijn basiselftal.

Eder Balanta uitte zijn onvrede over zijn bankzitterstatuut en daarom werd hij door Carl Hoefkens afgeserveerd. Scott Parker probeerde de verdedigende middenvelder uit in zijn eerste wedstrijd tegen KRC Genk, maar een groot succes was dat ook niet meteen. De 42-jarige Engelsman houdt wel van fysiek sterke spelers, maar op andere spelfacetten zijn de kwaliteiten van Balanta niet goed genoeg voor het beoogde niveau bij Club Brugge.



Eder Balanta heeft ondertussen al meer dan 100 wedstrijden op de teller staan bij Club Brugge, maar een volwaardige concurrent voor de vaste nummer zes Raphael Onyedika is hij niet. Ondertussen is ook Mats Rits terug van weggeweest, waardoor het perspectief op speelkansen tot een minimum beperkt zullen zijn voor de 29-jarige Colombiaan. Zijn ex-club River Plate wil Balanta graag terughalen, terwijl ook Basaksehir in de running is.

MAAR FYSIEKE KWALITEITEN ZULLEN GEMIST WORDEN

Toch was Eder Balanta soms een erg nuttige pion voor Club Brugge. Vooral op het fysieke vlak en qua duelkracht kende hij zijn gelijke niet. Hij won dit seizoen bijvoorbeeld gemiddeld 14 duels en 7 defensieve duels per wedstrijd, cijfers waarmee hij in dat onderdeel de beste speler was bij Club Brugge. Daarnaast was hij ook de defensief regelmatigste speler en pleegde hij onder alle Brugse centrale middenvelders gemiddeld de meeste geslaagde intercepties.

LEES OOK: Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

Balanta is een nuttige speler

Meest recent

Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

56
56
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

22
22
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

63
63
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

40
40
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

510
510
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

197
197
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

329
329
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

463
463
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

145
145
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

77
77
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

197
197
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

488
488
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

746
746
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

708
708
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

861
861
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

795
795
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

463
463
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

87
87
‘Valse start Jesse Bisiwu: verdict bij Barça bekend’

Jesse Bisiwu maakte deze zomer de verrassende overstap van Club Brugge naar FC Barcelona. Nog voor ...

245
245
Charleroi stelt supertalent met geweldig filmpje voor

Sporting Charleroi heeft op de valreep nog een transfer afgerond. De Carolo’s zijn uitstekend ...

30
30
KV Kortrijk pakt uit met Anderlecht-talent

KV Kortrijk heeft op de slotdag van de zomermercato nog uitgepakt met een Anderlecht-talent. De ...

126
126
Anderlecht-fans komen plots met woest statement

RSC Anderlecht is behoorlijk aan het seizoen begonnen. Vooral de Europese kwalificatie voor de ...

505
505
José Mourinho slaat keihard terug op Vincent Kompany

José Mourinho is dit seizoen weer de hoofdtrainer van Real Madrid. De Portugese oefenmeester ...

477
477
Antwerp maakt nog last minute-vertrekker bekend

Royal Antwerp FC is bijna klaar op de zomermercato. Terwijl The Great Old nadrukkelijk in verband ...

173
173
‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zien we Arthur Vermeeren binnenkort weer op de Bosuil? De middenvelder brak op jonge leeftijd door ...

369
369

Meer sportnieuws