Parker verliest ‘uniek profiel’ bij Club Brugge

464
Parker verliest ‘uniek profiel’ bij Club Brugge

Scott Parker probeerde Eder Balata te rehabiliteren door de Colombiaan op te stellen in zijn eerste wedstrijd tegen KRC Genk. Dat was geen groot succes te noemen, het Brugse middenveld kreeg toen geen rust aan de bal, en daarna kwam Balanta niet meer in actie onder Parker. In de laatste twee wedstrijden tegen Sint-Truiden en Sporting Charleroi zat hij zelfs niet in de wedstrijdselectie. De 29-jarige is op weg naar de uitgang bij Club Brugge, en daarmee staan de West-Vlamingen op het punt om een breker met grote fysieke kwaliteiten en veel duelkracht te verliezen.


BALANTA DE VOLGENDE VERTREKKER

Tijdens de eerste weken bij Club Brugge signaleerde Scott Parker al dat hij over een grote kern beschikt. Dat schrikt de 42-jarige Engelsman niet af, bij Bournemouth had hij een nóg grotere selectie en toen kon hij iedereen tevreden houden en ook meenemen in zijn verhaal. Maar bij Club Brugge is de situatie iets anders. Er moeten dringend resultaten neergezet worden en Parker moet de groep terug op één lijn zien te krijgen.



“Het zou misschien beter zijn dat we met wat minder jongens werken. Wanneer de opportuniteiten er zijn, zullen sommige spelers misschien elders minuten gaan zoeken”, zei Scott Parker daarover. Ondertussen verlieten Ruud Vormer (Zulte Waregem), Cyle Larin (Real Valladolid) en Eduard Sobol (RC Strasbourg) de club en volgens verschillende binnen- en buitenlandse media zal Eder Balanta de volgende zijn die Brugge verlaat.

HELEMAAL OVERBODIG GEWORDEN

Onder Philippe Clement kreeg hij soms wel een belangrijke rol, meestal als breker voor de defensie, waarin hij floreerde met zijn fysiek beukwerk, maar sindsdien is de Colombiaan geen belangrijke speler meer bij Club Brugge. Eder Balanta brengt namelijk veel afval in zijn spel - en aldus in het middenveld van Club Brugge - en hij is erg onrustig in het balbezit. Daarom stelde Carl Hoefkens hem slechts sporadisch op in zijn basiselftal.

Eder Balanta uitte zijn onvrede over zijn bankzitterstatuut en daarom werd hij door Carl Hoefkens afgeserveerd. Scott Parker probeerde de verdedigende middenvelder uit in zijn eerste wedstrijd tegen KRC Genk, maar een groot succes was dat ook niet meteen. De 42-jarige Engelsman houdt wel van fysiek sterke spelers, maar op andere spelfacetten zijn de kwaliteiten van Balanta niet goed genoeg voor het beoogde niveau bij Club Brugge.



Eder Balanta heeft ondertussen al meer dan 100 wedstrijden op de teller staan bij Club Brugge, maar een volwaardige concurrent voor de vaste nummer zes Raphael Onyedika is hij niet. Ondertussen is ook Mats Rits terug van weggeweest, waardoor het perspectief op speelkansen tot een minimum beperkt zullen zijn voor de 29-jarige Colombiaan. Zijn ex-club River Plate wil Balanta graag terughalen, terwijl ook Basaksehir in de running is.

MAAR FYSIEKE KWALITEITEN ZULLEN GEMIST WORDEN

Toch was Eder Balanta soms een erg nuttige pion voor Club Brugge. Vooral op het fysieke vlak en qua duelkracht kende hij zijn gelijke niet. Hij won dit seizoen bijvoorbeeld gemiddeld 14 duels en 7 defensieve duels per wedstrijd, cijfers waarmee hij in dat onderdeel de beste speler was bij Club Brugge. Daarnaast was hij ook de defensief regelmatigste speler en pleegde hij onder alle Brugse centrale middenvelders gemiddeld de meeste geslaagde intercepties.

LEES OOK: ‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Balanta is een nuttige speler

Meest recent

‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

106
106
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

44
44
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

99
99
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

13
13
AA Gent strikt goudhaantje: contract tot medio 2030

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

61
61
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

371
371
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

81
81
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

489
489
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

132
132
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

720
720
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

69
69
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

78
78
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

995
995
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

57
57
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

66
66
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

231
231
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

154
154
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

387
387
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

184
184
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

89
89
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

138
138
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

266
266
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

112
112
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

602
602
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

619
619

Meer sportnieuws