Parker verliest ‘uniek profiel’ bij Club Brugge

door
Parker verliest ‘uniek profiel’ bij Club Brugge

Scott Parker probeerde Eder Balata te rehabiliteren door de Colombiaan op te stellen in zijn eerste wedstrijd tegen KRC Genk. Dat was geen groot succes te noemen, het Brugse middenveld kreeg toen geen rust aan de bal, en daarna kwam Balanta niet meer in actie onder Parker. In de laatste twee wedstrijden tegen Sint-Truiden en Sporting Charleroi zat hij zelfs niet in de wedstrijdselectie. De 29-jarige is op weg naar de uitgang bij Club Brugge, en daarmee staan de West-Vlamingen op het punt om een breker met grote fysieke kwaliteiten en veel duelkracht te verliezen.


BALANTA DE VOLGENDE VERTREKKER

Tijdens de eerste weken bij Club Brugge signaleerde Scott Parker al dat hij over een grote kern beschikt. Dat schrikt de 42-jarige Engelsman niet af, bij Bournemouth had hij een nóg grotere selectie en toen kon hij iedereen tevreden houden en ook meenemen in zijn verhaal. Maar bij Club Brugge is de situatie iets anders. Er moeten dringend resultaten neergezet worden en Parker moet de groep terug op één lijn zien te krijgen.



“Het zou misschien beter zijn dat we met wat minder jongens werken. Wanneer de opportuniteiten er zijn, zullen sommige spelers misschien elders minuten gaan zoeken”, zei Scott Parker daarover. Ondertussen verlieten Ruud Vormer (Zulte Waregem), Cyle Larin (Real Valladolid) en Eduard Sobol (RC Strasbourg) de club en volgens verschillende binnen- en buitenlandse media zal Eder Balanta de volgende zijn die Brugge verlaat.

HELEMAAL OVERBODIG GEWORDEN

Onder Philippe Clement kreeg hij soms wel een belangrijke rol, meestal als breker voor de defensie, waarin hij floreerde met zijn fysiek beukwerk, maar sindsdien is de Colombiaan geen belangrijke speler meer bij Club Brugge. Eder Balanta brengt namelijk veel afval in zijn spel - en aldus in het middenveld van Club Brugge - en hij is erg onrustig in het balbezit. Daarom stelde Carl Hoefkens hem slechts sporadisch op in zijn basiselftal.

Eder Balanta uitte zijn onvrede over zijn bankzitterstatuut en daarom werd hij door Carl Hoefkens afgeserveerd. Scott Parker probeerde de verdedigende middenvelder uit in zijn eerste wedstrijd tegen KRC Genk, maar een groot succes was dat ook niet meteen. De 42-jarige Engelsman houdt wel van fysiek sterke spelers, maar op andere spelfacetten zijn de kwaliteiten van Balanta niet goed genoeg voor het beoogde niveau bij Club Brugge.



Eder Balanta heeft ondertussen al meer dan 100 wedstrijden op de teller staan bij Club Brugge, maar een volwaardige concurrent voor de vaste nummer zes Raphael Onyedika is hij niet. Ondertussen is ook Mats Rits terug van weggeweest, waardoor het perspectief op speelkansen tot een minimum beperkt zullen zijn voor de 29-jarige Colombiaan. Zijn ex-club River Plate wil Balanta graag terughalen, terwijl ook Basaksehir in de running is.

MAAR FYSIEKE KWALITEITEN ZULLEN GEMIST WORDEN

Toch was Eder Balanta soms een erg nuttige pion voor Club Brugge. Vooral op het fysieke vlak en qua duelkracht kende hij zijn gelijke niet. Hij won dit seizoen bijvoorbeeld gemiddeld 14 duels en 7 defensieve duels per wedstrijd, cijfers waarmee hij in dat onderdeel de beste speler was bij Club Brugge. Daarnaast was hij ook de defensief regelmatigste speler en pleegde hij onder alle Brugse centrale middenvelders gemiddeld de meeste geslaagde intercepties.

LEES OOK: Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Balanta is een nuttige speler

Meest recent

Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

0
0
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

17
17
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

18
18
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

24
24
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

65
65
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

115
115
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

176
176
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

97
97
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

61
61
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

156
156
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

273
273
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

57
57
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

100
100
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

420
420
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

125
125
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

113
113
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

258
258
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

333
333
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

413
413
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

78
78
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

89
89
Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

114
114
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

164
164
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

244
244
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

75
75

Meer sportnieuws