Parker verliest ‘uniek profiel’ bij Club Brugge

464 stemmen
Parker verliest ‘uniek profiel’ bij Club Brugge

Scott Parker probeerde Eder Balata te rehabiliteren door de Colombiaan op te stellen in zijn eerste wedstrijd tegen KRC Genk. Dat was geen groot succes te noemen, het Brugse middenveld kreeg toen geen rust aan de bal, en daarna kwam Balanta niet meer in actie onder Parker. In de laatste twee wedstrijden tegen Sint-Truiden en Sporting Charleroi zat hij zelfs niet in de wedstrijdselectie. De 29-jarige is op weg naar de uitgang bij Club Brugge, en daarmee staan de West-Vlamingen op het punt om een breker met grote fysieke kwaliteiten en veel duelkracht te verliezen.


BALANTA DE VOLGENDE VERTREKKER

Tijdens de eerste weken bij Club Brugge signaleerde Scott Parker al dat hij over een grote kern beschikt. Dat schrikt de 42-jarige Engelsman niet af, bij Bournemouth had hij een nóg grotere selectie en toen kon hij iedereen tevreden houden en ook meenemen in zijn verhaal. Maar bij Club Brugge is de situatie iets anders. Er moeten dringend resultaten neergezet worden en Parker moet de groep terug op één lijn zien te krijgen.



“Het zou misschien beter zijn dat we met wat minder jongens werken. Wanneer de opportuniteiten er zijn, zullen sommige spelers misschien elders minuten gaan zoeken”, zei Scott Parker daarover. Ondertussen verlieten Ruud Vormer (Zulte Waregem), Cyle Larin (Real Valladolid) en Eduard Sobol (RC Strasbourg) de club en volgens verschillende binnen- en buitenlandse media zal Eder Balanta de volgende zijn die Brugge verlaat.

HELEMAAL OVERBODIG GEWORDEN

Onder Philippe Clement kreeg hij soms wel een belangrijke rol, meestal als breker voor de defensie, waarin hij floreerde met zijn fysiek beukwerk, maar sindsdien is de Colombiaan geen belangrijke speler meer bij Club Brugge. Eder Balanta brengt namelijk veel afval in zijn spel - en aldus in het middenveld van Club Brugge - en hij is erg onrustig in het balbezit. Daarom stelde Carl Hoefkens hem slechts sporadisch op in zijn basiselftal.

Eder Balanta uitte zijn onvrede over zijn bankzitterstatuut en daarom werd hij door Carl Hoefkens afgeserveerd. Scott Parker probeerde de verdedigende middenvelder uit in zijn eerste wedstrijd tegen KRC Genk, maar een groot succes was dat ook niet meteen. De 42-jarige Engelsman houdt wel van fysiek sterke spelers, maar op andere spelfacetten zijn de kwaliteiten van Balanta niet goed genoeg voor het beoogde niveau bij Club Brugge.



Eder Balanta heeft ondertussen al meer dan 100 wedstrijden op de teller staan bij Club Brugge, maar een volwaardige concurrent voor de vaste nummer zes Raphael Onyedika is hij niet. Ondertussen is ook Mats Rits terug van weggeweest, waardoor het perspectief op speelkansen tot een minimum beperkt zullen zijn voor de 29-jarige Colombiaan. Zijn ex-club River Plate wil Balanta graag terughalen, terwijl ook Basaksehir in de running is.

MAAR FYSIEKE KWALITEITEN ZULLEN GEMIST WORDEN

Toch was Eder Balanta soms een erg nuttige pion voor Club Brugge. Vooral op het fysieke vlak en qua duelkracht kende hij zijn gelijke niet. Hij won dit seizoen bijvoorbeeld gemiddeld 14 duels en 7 defensieve duels per wedstrijd, cijfers waarmee hij in dat onderdeel de beste speler was bij Club Brugge. Daarnaast was hij ook de defensief regelmatigste speler en pleegde hij onder alle Brugse centrale middenvelders gemiddeld de meeste geslaagde intercepties.

LEES OOK: Club Brugge sinds de machtsovername: ruim half miljard euro

Balanta is een nuttige speler

Meest recent

Anderlecht nog een werf: Sibierski met grote bouwplannen

RSC Anderlecht haalde tot op heden al drie spelers in huis. Dat midden juli niet onaardig, maar er ...

92
92
'Patro wacht af: JPL-club deed (nog) geen bod'

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

85
85
Lionel Messi deelt WK-boodschap die niemand verwachtte

Enkele uren voor een wedstrijd die geschiedenis kan schrijven, kiest Lionel Messi niet voor ...

36
36
Club Brugge sinds de machtsovername: ruim half miljard euro

Club Brugge is ondertussen bijna tien jaar de nummer één in België. Sindsdien ...

170
170
Tielemans in illuster Neerpede-lijstje van Anderlecht

RSC Anderlecht zag Youri Tielemans naar Manchester United verhuizen. Inzake naam nog steeds een ...

78
78
'RB Leipzig neemt transferbeslissing over Bakayoko'

Ruim een jaar geleden verliet Johan Bakayoko PSV voor ongeveer 20 miljoen euro om naar RB Leipzig te ...

28
28
Na AS Roma-akkoord: ijskoude douche voor Tresoldi

Nicolò Tresoldi heeft zijn jawoord gegeven aan AS Roma. Toch lijkt zijn droomtransfer plots ...

406
406
Genieten van Lionel Messi: de geniaalste voetballer ooit

Lionel Messi is de beste voetballer ooit. Daar bestaat geen twijfel meer over. De 39-jarige ...

28
28
Praet verklaart keuze: "Daarom koos ik voor KV Mechelen"

KV Mechelen pakte uit met een stevige stunttransfer door Dennis Praet aan te trekken. Hij tekende ...

86
86
De Meyer ziet werkpunt voor smaakmaker: "Nog beter"

STVV bereidt zich momenteel voor op het nieuwe seizoen. Het wordt een jaar waarin STVV Europees aan ...

24
24
Sensatie in Miami! Engeland pakt brons na spektakel met 10 goals

Engeland heeft beslag gelegd op de bronzen medaille op het WK 2026. In de troostfinale liepen de ...

132
132
'De Cat meteen genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht verlaten. De middenvelder waagt zich op zijn 18de aan een nieuw ...

258
258
'Olise-nieuws schokt Kompany: Bayern maakt zich sterk'

Zijn WK werd er eentje met ups en downs, maar over het algemeen kan Michael Olise terugblikken op ...

146
146
Vandenhaute krijgt direct waarschuwing na Antwerp-overname

Antwerp FC kan beginnen aan een nieuw hoofdstuk. Vrijdagavond werd de overname van de Great Old ...

341
341
Vlaamse overheid grijpt in: groot nieuws voor voetbalkijkers

De soap ronde wedstrijdbeelden in het Belgische voetbal deden afgelopen seizoen heel wat stof ...

536
536
Troostfinale WK 26: Tuchel en Deschamps gooien ploeg overhoop

Engeland en Frankrijk grepen uiteindelijk net naast een plekje in de WK-finale, maar hun toernooi ...

43
43
Spectaculair gerucht: Noa Lang terug naar Club Brugge?

Club Brugge gaat eerstdaags het nationale transferrecord verbreken. Zo is Christos Tzolis goed op ...

1201
1201
'Dortmund verslikt zich: grote twist rond Karetsas'

KRC Genk bereidt zich momenteel voor op de competitieopener tegen Zulte Waregem. Of coach Jess ...

653
653
Ruben Van Gucht zorgt voor heel wat ophef in Gent

Waar hij de voorbije weken ook verschijnt, hij trekt meteen de aandacht. Op televisie, op sociale ...

125
125
'Premier League davert: Chelsea kaapt megadeal met 137 mil'

Nu het WK er nagenoeg opzit, kan de zomermercato helemaal losbarsten. Dat is in de Premier League ...

150
150
KBVB aan zet: nieuwe bondscoach in aantocht?

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

505
505
Grote zorgen om WK-finale, Spanje nu al getroffen

Zondagavond strijden Spanje en Argentinië in New Jersey om de wereldtitel. Maar daags voor de ...

261
261
Anderlecht panikeert: Wat flikt Sibierski nu op de mercato?

Antoine Sibierski zorgt met zijn nieuwste transferpiste meteen voor discussie bij Anderlecht. ...

797
797
'Onyedika heeft akkoord: openingsbod doet Club schrikken'

Nu de verkoop van Christos Tzolis zo goed als afgerond is, kan Club Brugge zich gaan toeleggen op ...

1092
1092
Wesley Sonck diep geraakt door harde woorden over zoon

De weg naar de top loopt zelden in een rechte lijn. Kritiek, twijfels en teleurstellingen horen er ...

184
184

Meer sportnieuws