Parker verliest ‘uniek profiel’ bij Club Brugge

464 stemmen
Parker verliest ‘uniek profiel’ bij Club Brugge

Scott Parker probeerde Eder Balata te rehabiliteren door de Colombiaan op te stellen in zijn eerste wedstrijd tegen KRC Genk. Dat was geen groot succes te noemen, het Brugse middenveld kreeg toen geen rust aan de bal, en daarna kwam Balanta niet meer in actie onder Parker. In de laatste twee wedstrijden tegen Sint-Truiden en Sporting Charleroi zat hij zelfs niet in de wedstrijdselectie. De 29-jarige is op weg naar de uitgang bij Club Brugge, en daarmee staan de West-Vlamingen op het punt om een breker met grote fysieke kwaliteiten en veel duelkracht te verliezen.


BALANTA DE VOLGENDE VERTREKKER

Tijdens de eerste weken bij Club Brugge signaleerde Scott Parker al dat hij over een grote kern beschikt. Dat schrikt de 42-jarige Engelsman niet af, bij Bournemouth had hij een nóg grotere selectie en toen kon hij iedereen tevreden houden en ook meenemen in zijn verhaal. Maar bij Club Brugge is de situatie iets anders. Er moeten dringend resultaten neergezet worden en Parker moet de groep terug op één lijn zien te krijgen.



“Het zou misschien beter zijn dat we met wat minder jongens werken. Wanneer de opportuniteiten er zijn, zullen sommige spelers misschien elders minuten gaan zoeken”, zei Scott Parker daarover. Ondertussen verlieten Ruud Vormer (Zulte Waregem), Cyle Larin (Real Valladolid) en Eduard Sobol (RC Strasbourg) de club en volgens verschillende binnen- en buitenlandse media zal Eder Balanta de volgende zijn die Brugge verlaat.

HELEMAAL OVERBODIG GEWORDEN

Onder Philippe Clement kreeg hij soms wel een belangrijke rol, meestal als breker voor de defensie, waarin hij floreerde met zijn fysiek beukwerk, maar sindsdien is de Colombiaan geen belangrijke speler meer bij Club Brugge. Eder Balanta brengt namelijk veel afval in zijn spel - en aldus in het middenveld van Club Brugge - en hij is erg onrustig in het balbezit. Daarom stelde Carl Hoefkens hem slechts sporadisch op in zijn basiselftal.

Eder Balanta uitte zijn onvrede over zijn bankzitterstatuut en daarom werd hij door Carl Hoefkens afgeserveerd. Scott Parker probeerde de verdedigende middenvelder uit in zijn eerste wedstrijd tegen KRC Genk, maar een groot succes was dat ook niet meteen. De 42-jarige Engelsman houdt wel van fysiek sterke spelers, maar op andere spelfacetten zijn de kwaliteiten van Balanta niet goed genoeg voor het beoogde niveau bij Club Brugge.



Eder Balanta heeft ondertussen al meer dan 100 wedstrijden op de teller staan bij Club Brugge, maar een volwaardige concurrent voor de vaste nummer zes Raphael Onyedika is hij niet. Ondertussen is ook Mats Rits terug van weggeweest, waardoor het perspectief op speelkansen tot een minimum beperkt zullen zijn voor de 29-jarige Colombiaan. Zijn ex-club River Plate wil Balanta graag terughalen, terwijl ook Basaksehir in de running is.

MAAR FYSIEKE KWALITEITEN ZULLEN GEMIST WORDEN

Toch was Eder Balanta soms een erg nuttige pion voor Club Brugge. Vooral op het fysieke vlak en qua duelkracht kende hij zijn gelijke niet. Hij won dit seizoen bijvoorbeeld gemiddeld 14 duels en 7 defensieve duels per wedstrijd, cijfers waarmee hij in dat onderdeel de beste speler was bij Club Brugge. Daarnaast was hij ook de defensief regelmatigste speler en pleegde hij onder alle Brugse centrale middenvelders gemiddeld de meeste geslaagde intercepties.

LEES OOK: Transfers tussen Club Brugge en Feyenoord: Rigaux reageert

Balanta is een nuttige speler

Meest recent

Transfers tussen Club Brugge en Feyenoord: Rigaux reageert

Dévy Rigaux is de nieuwe sportief directeur van Feyenoord. Hij kwam over van Club Brugge. ...

16
16
‘Standard zoekt geld: topspelers in de kijker’

Standard is op zoek naar versterking en er worden veel namen genoemd. Ook aan uitgaande zijde gaat ...

49
49
Stijnen terug naar Club Brugge? "Misplaatste arrogantie"

Bij Club Brugge haalden ze Ivan Leko terug als coach en die bezorgde hen de landstitel. Er is nog ...

90
90
Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Dennis Praet nam afscheid van Royal Antwerp FC. De ervaren ex-Rode Duivel kende een anonieme periode ...

99
99
Inter vernedert Club met Stankovic-bom: “Dit doet pijn”

Club Brugge dreigt één van zijn strafste transfers van het seizoen alweer kwijt te ...

640
640
“Lukaku naar Anderlecht? Ik zou het niet doen”

RSC Anderlecht hoopt Romelu Lukaku zo snel mogelijk te zien terugkeren, maar de spits en zijn ...

191
191
Club Brugge twijfelt: drie 'eigen' jongens op weg naar de uitgang?

Club Brugge gaat deze zomer heel wat spelers verliezen. Er zijn vooral sterkhouders die de club gaan ...

342
342
Twee teleurstellingen bij Anderlecht: houden of verkopen?

Bij RSC Anderlecht moéten zeker geen zestien spelers weg. Dergelijke lijstjes worden snel ...

284
284
Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

63
63
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

38
38
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

49
49
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

225
225
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

65
65
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

305
305
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

52
52
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

106
106
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

110
110
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

719
719
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

33
33
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

76
76
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

83
83
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

330
330
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

133
133
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

180
180
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

283
283

Meer sportnieuws