Parker grijpt in: Brugs koningskoppel in de maak?

1145 stemmen
Parker grijpt in: Brugs koningskoppel in de maak?

Simon Mignolet schoot woensdagavond zoals verwacht de hoofdvogel af op het Gala van de Gouden Schoen, het vijfde exemplaar in zeven edities voor Club Brugge. Een bekroning ook voor het grand cru-jaar dat heel Blauw-Zwart beleefde in 2022, weliswaar in mineur afgesloten met het ontslag van Carl Hoefkens. Zijn opvolger Scott Parker kon voorlopig niet voor beterschap zorgen, integendeel. Tijd voor de Engelsman om in te grijpen en het zondag op bezoek bij Zulte Waregem, waar hij eindelijk zijn eerste zege over de streep wil trekken, eens over een andere boeg te werpen?


Met een drie op 12 blijft het shockeffect dat Alfred Schreuder, intussen al de laan uitgestuurd bij Ajax, vorig seizoen teweegbracht achterwege. Mede door een nodige dosis pech: de voorbije weken deelde zelfs Mignolet zelf af en toe in de malaise. Al waren tegen Charleroi en STVV respectievelijk de eerste en tweede helft, toen de intensiteit waar Parker zo op hamert telkens ontbrak, wel beneden alle peil. "Onacceptabel", noemde de trainer zondag het gebrek aan duelkracht voor de pauze, daarin bijgetreden door zijn doelman en Hans Vanaken. Op het Brugse middenveld verzoop de aanvoerder samen met Casper Nielsen en Raphael Onyedika, waarover zo dadelijk meer. Een week eerder slaagde de landskampioen er in Stayen weer niet in om een voorsprong te verdedigen. "Stilaan een complex", gaf Mignolet toe.

VORMER HAALT GRAM
Volgens de kersvers Gouden Schoen bevindt de oplossing zich voornamelijk tussen de oren, ook op fysiek gebied zou er marge zijn voor verbetering. Het verklaart evenwel niet waarom Club na zes wedstrijden zonder overwinning, een reeks waar dus geen einde aan kwam, tegen Charleroi zo traag uit de startblokken schoot. "We waren niet scherp genoeg", aldus Vanaken. Pas na een donderpreek van Parker, die meer agressie en initiatief eiste, werden hij en zijn maats wakker. Onder impuls van de prima ingevallen Andreas Skov Olsen, hopelijk helemaal terug na een lastige maand, en diens voorzetten. Antonio Nusa mag nog even in de wachtkamer blijven. Een opsteker voor Parker, die wel meer had verwacht van het slotoffensief na de uitsluiting van Mehdi Boukamir. Pas op het eind ontwikkelde Blauw-Zwart wat druk.



Iets wat Club ook tegen Eupen en Union overkwam. Daarvoor eisten de Zebra's zowaar de bal op: zelfs met 10 tegen 11 leken Adem Zorgane en co met een mannetje meer te staan op het middenveld. Ruud Vormer, zondag niet inzetbaar voor Essevee, blijkt dus toch niet de grote schuldige voor de ruimtes die daar geregeld ontstaan. Nochtans legt Vanaken haast wekelijks het meeste kilometers af, op Onyedika valt vrij weinig aan te merken. De inzet van Nielsen staat evenmin ter discussie, maar wie weet vormt hij wel een deel van het probleem. Zeker in balbezit. Vooral de opbouw onder pressing blijft bijzonder stroef verlopen. Met zijn doelpunt tegen Anderlecht toonde de Deen nog eens hoe zijn diepgang een nuttig wapen kan zijn, maar vergeleken met Vormer of Mats Rits beschikt hij over iets mindere voetjes.

TERUG NAAR 3-5-2?
Net als Ferran Jutglà en Clinton Mata is Rits, tegen Charleroi auteur van een bleke invalbeurt, mogelijk wel nog niet volledig fit. Het ideale moment om eens iets anders te proberen, en pakweg Vanaken – die Parker wel net dichter bij de vijandelijke zestien wil posteren – een rij achteruit te trekken? Een experiment waar Hoefkens zich nooit aan waagde tijdens zijn pogingen om het voetballend vermogen op te krikken. Hoewel het misschien ten koste gaat van de defensieve stabiliteit, na zeven tegengoals in vier matchen ongetwijfeld Parker zijn prioriteit, komt er op de nummer tien zo wel een plekje vrij voor een extra portie creativiteit. Een rol die Noa Lang, in stijgende lijn sinds de WK-break, bijvoorbeeld op zich kan nemen. Al zet hij zijn dribbels aan de Gaverbeek allicht gewoon weer in vanaf de linkerkant.



De overige opties op de flanken, met hem en Skov Olsen wel stevig bezet, zijn tenslotte beperkt. Nusa viel tegen Charleroi door de mand, Tajon Buchanan – die toen opnieuw opdraafde als rechtsachter– is geschorst. Een uitgelezen kans dus voor Mata om zich in de gratie te spelen. Op verdedigend vlak trekt de publiekslieveling alsmaar beter zijn streng, maar als pure back was zijn offensieve bijdrage al langer gering. Hij voelt zich dan ook het best in zijn sas als meest rechtse pion in een trio achterin, net zoals centrale opties Brandon Mechele en Jack Hendry trouwens. Abakar Sylla vat dan uiteraard post aan de overkant. Terug naar een 3-5-2 dan maar, een recept waar diverse voorgangers van Parker succes mee boekten in Jan Breydel? In de achterhoede is hij toch sowieso nog op zoek naar de juiste combinatie.

GEEN WONDERMIDDEL
Bovendien lijkt het een andere manier om meer aanvallend geweld tussen de lijnen te brengen. Op de flanken schuift Skov Olsen – die volgens Mignolet in de huidige 4-3-3 net meer werk moet verrichten – dan wat lager en Bjorn Meijer iets hoger op, zodat voorin Jutglà en recordaankoop Roman Yaremchuk eindelijk het gedoodverfde koningskoppel kunnen worden. Tenzij een van hen een tandem vormt met Lang, die op die positie schitterde aan de zijde van Charles De Ketelaere. In de breedte is na de exit van Eduard Sobol in één klap het gebrek aan een back-up voor Meijer als zuivere linksachter opgelost. Het voornaamste argument is echter dat heel wat sterkhouders naar verluidt voorstander blijven van het systeem. Al mag veranderen van veldbezetting natuurlijk niet als hét wondermiddel worden aanzien.



Per slot van rekening liep het onder Hoefkens, die geregeld omschakelde, niet bepaald vlotter in een 3-5-2. Parker maakte komaf met die tendens en koos resoluut voor een 4-3-3, de tegenovergestelde ingreep van Schreuder na het afscheid van Philippe Clement een jaar geleden en de formatie die hij bij zijn vorige werkgevers hanteerde. Achteraf gezien misschien een vergissing, die we hem weliswaar niet kunnen kwalijk nemen. Niet alleen bekende de Engelsman bij zijn aanstelling dat hij zijn kern nog moest leren kennen, ook Hoefkens probeerde het onder meer tijdens zijn laatste stuiptrekkingen tevergeefs op die manier. Parker geniet overigens de volle steun van de kleedkamer. Mignolet en Vanaken prezen hem reeds voor de duidelijke ideeën waar hij trouw aan zweert. Inclusief de keuze voor een 4-3-3 dus.

PARKER IN PANIEK?
Of de koppige coach, die al meermaals fors uithaalde richting zijn eigen troepen, zal afwijken van dat plan valt te betwijfelen. Zelfs bij een achterstand gooide hij nog geen enkele keer een extra spits in de strijd. Hoewel er voor zijn opstellingen doorgaans wat te zeggen valt getuigen zijn wissels en tactische aanpassingen niet echt van bijster veel meer inspiratie of durf dan het fletse voetbal dat zijn spelers serveren. Met de vervanging van Vanaken voor Kamal Sowah, geen type om als invaller het tij te keren, als dieptepunt. Zelf voelt Parker naar eigen zeggen vooruitgang. Geen paniek dus, al beseft hij wel dat de resultaten vlug moeten volgen. Het moment om te sleutelen aan de vaste ploeg die stilaan vorm kreeg lijkt dan ook al aangebroken. De klok tikt ongenadig verder. Zijn voorgangers weten er alles van.

AD

LEES OOK: Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Welk systeem past volgens u het best bij Club Brugge?

Meest recent

Garcia ziet al een Rode Duivel afhaken voor WK

Nu het clubseizoen er in de meeste landen opzit, kunnen de ogen alsmaar meer gericht worden op het ...

11
11
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken spreekt, Club beslist over Seys'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

33
33
‘Argentinië in paniek: WK in gevaar voor Lionel Messi?’

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De sterspelers denken al aan het ...

6
6
Anderlecht jubelt: ‘Doet beter dan Lukaku en Tielemans’

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Elke jaar breken nieuwe talenten door bij ...

73
73
‘Ambras bij Club Brugge: Van den Heuvel plots misnoegd'

Doelmannen en Club Brugge, het was dit seizoen een moeilijk huwelijk. Er was de rotatiediscussie met ...

237
237
'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

183
183
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

79
79
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

47
47
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

78
78
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

857
857
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

64
64
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

43
43
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

782
782
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

336
336
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

228
228
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

625
625
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

677
677
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

582
582
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

173
173
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

57
57
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

162
162
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

826
826
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

89
89
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

267
267
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

380
380

Meer sportnieuws