Man City duwt Arsenal kopje onder na slaapverwekkend duel

door
Man City duwt Arsenal kopje onder na slaapverwekkend duel

In de vier de ronde van de FA Cup stond vanavond de topwedstrijd tussen Manchester City en Arsenal op het programma. Met Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Sambi Lokonga kwamen er drie Belgen aan spelen toe tijdens deze partij. Man City won na een povere match met 1-0 en plaatste zich zo voor de volgende ronde.


Trossard begon sterk aan de partij. Hij wist Tomiyasu te bedienen na een goede dribbel en zijn schot werd gered door Ortega. De aankoop van 30 miljoen euro was nadien weer gevaarlijk. Een goed schot van de Belg werd ook gered door Ortega. Het waren de Belgen die voor het gevaar zorgden, want KDB was aan de overzijde op zijn beurt heel dicht bij de 1-0. Zijn schot ging net naast. Haaland probeerde het ook eens met een omhaal, maar de Noor had geen succes. Na een toch wel teleurstellende eerste helft was het 0-0.

SAAIE PARTIJ

In de tweede helft mocht Lokonga opdraven. Zo stonden er drie Belgen op het veld, maar ook in de tweede helft bleven we op onze honger zitten. Het was een gezapig duel zonder al te veel tempo. Het was koffiedik kijken wie de zege eventueel naar zich zou toetrekken. Na 63 minuten schoten we plots wakker, toen Alvarez plots uitpakte met een knap schot op de paal. In de daaropvolgende fase wist Aké de bal mooi in doel te plaatsen: 1-0 voor City. Na 65 minuten haalde Arteta Trossard, een sterke eerste en onzichtbare tweede helft, naar de kant.

De match leek eindelijk te zijn losgebarsten, want plots ging het tempo de hoogte in. Arsenal ging plots drukken en drukte City tegen eigen doel, maar dat stormpje ging snel liggen. Guardiola haalde na 75 minuten De Bruyne naar de kant, maar dat veranderde niets meer aan het spelbeeld. City hield de 1-0 vast en gaat door naar de volgende ronde.

LEES OOK: OH Leuven voor historische avond: voluit voor megastunt

Gaat City de FA Cup winnen?

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

156
156
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

71
71
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

483
483
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

63
63
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

319
319
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

379
379
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

174
174
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

48
48
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

415
415
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

180
180
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

97
97
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

297
297
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

166
166
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

391
391
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

230
230
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

452
452
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

398
398
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

51
51
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

301
301
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

120
120
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

458
458
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

107
107
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

250
250
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

259
259

Meer sportnieuws