Standard zet Club Brugge zwaar onder druk na vlotte zege

199 stemmen
Standard zet Club Brugge zwaar onder druk na vlotte zege

Standard opende vanavond de debatten met een thuispartij tegen KAS Eupen. De Rouches moeten winnen om hun kansen op de top vier gaaf te houden én de concurrenten af te houden voor de Europe play-offs. De Luikenaars toonden karakter en wonnen met 3-1.


De partij begon aan een gezapig tempo, maar bij de eerste echt grote kans was het meteen wel raak. Christie-Davis trapte na een goed een-tweetje met Baiye nog op Bodart, maar in de herneming had de goed gevolgde Charles-Cook de bal maar binnen te tikken: 0-1. De thuisploeg bakte er werkelijk niets van en Eupen hield makkelijk stand. Het was zelfs de meest dreigende ploeg en halverwege de eerste helft was die 0-1 een terechte tussenstand.

TWEE GOALS OP VIER MINUTEN

Nadien ging het plots snel. Na geharrewar voor doel maakte Balikwisha een beetje uit het niets de gelijkmaker. Standard tankte vertrouwen en Zinckernagel trapte vier minuten later de 2-1 tegen de touwen. Een ommekeer die niemand had zien aankomen. Die 2-1 was ook de ruststand. De Rouches begonnen goed aan die tweede periode. Perica miste een enorme mogelijkheid, maar enkele minuten later zorgde hij voor de 3-1. Daardoor leek de partij al na een uur gespeeld te zijn.

Standard was baas en gaf de zege niet meer uit handen, ook al trof Prevljak nog de paal. De Luikenaars tikken na 23 speeldagen zo af op 37 punten en staan op gelijke hoogte met Club Brugge, dat zondag naar Zulte Waregem trekt. 

Scoreverloop:
  • 0-1 (11') Regan Charles-Cook
  • 1-1 (31') William Balikwisha
  • 2-1 (35') Phillip Zinckernagel
  • 3-1 (59') Stipe Perica

LEES OOK: 'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Gaat Standard de top vier halen?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

83
83
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

74
74
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

134
134
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

189
189
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

211
211
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

329
329
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

74
74
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

614
614
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

676
676
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

359
359
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

457
457
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

72
72
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

218
218
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

79
79
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

563
563
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

731
731
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

234
234
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

179
179
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

448
448
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

641
641

Meer sportnieuws