Standard zet Club Brugge zwaar onder druk na vlotte zege

door
Standard zet Club Brugge zwaar onder druk na vlotte zege

Standard opende vanavond de debatten met een thuispartij tegen KAS Eupen. De Rouches moeten winnen om hun kansen op de top vier gaaf te houden én de concurrenten af te houden voor de Europe play-offs. De Luikenaars toonden karakter en wonnen met 3-1.


De partij begon aan een gezapig tempo, maar bij de eerste echt grote kans was het meteen wel raak. Christie-Davis trapte na een goed een-tweetje met Baiye nog op Bodart, maar in de herneming had de goed gevolgde Charles-Cook de bal maar binnen te tikken: 0-1. De thuisploeg bakte er werkelijk niets van en Eupen hield makkelijk stand. Het was zelfs de meest dreigende ploeg en halverwege de eerste helft was die 0-1 een terechte tussenstand.

TWEE GOALS OP VIER MINUTEN

Nadien ging het plots snel. Na geharrewar voor doel maakte Balikwisha een beetje uit het niets de gelijkmaker. Standard tankte vertrouwen en Zinckernagel trapte vier minuten later de 2-1 tegen de touwen. Een ommekeer die niemand had zien aankomen. Die 2-1 was ook de ruststand. De Rouches begonnen goed aan die tweede periode. Perica miste een enorme mogelijkheid, maar enkele minuten later zorgde hij voor de 3-1. Daardoor leek de partij al na een uur gespeeld te zijn.

Standard was baas en gaf de zege niet meer uit handen, ook al trof Prevljak nog de paal. De Luikenaars tikken na 23 speeldagen zo af op 37 punten en staan op gelijke hoogte met Club Brugge, dat zondag naar Zulte Waregem trekt. 

Scoreverloop:
  • 0-1 (11') Regan Charles-Cook
  • 1-1 (31') William Balikwisha
  • 2-1 (35') Phillip Zinckernagel
  • 3-1 (59') Stipe Perica

LEES OOK: Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Gaat Standard de top vier halen?

Meest recent

'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

20
20
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

23
23
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

26
26
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

103
103
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

414
414
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

192
192
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

87
87
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

115
115
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

111
111
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

81
81
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

167
167
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

133
133
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

114
114
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

389
389
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

759
759
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

171
171
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

169
169
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

396
396
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

25
25
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

123
123
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

151
151
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

303
303
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

134
134
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

82
82
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

107
107

Meer sportnieuws