Standard zet Club Brugge zwaar onder druk na vlotte zege

199 stemmen
Standard zet Club Brugge zwaar onder druk na vlotte zege

Standard opende vanavond de debatten met een thuispartij tegen KAS Eupen. De Rouches moeten winnen om hun kansen op de top vier gaaf te houden én de concurrenten af te houden voor de Europe play-offs. De Luikenaars toonden karakter en wonnen met 3-1.


De partij begon aan een gezapig tempo, maar bij de eerste echt grote kans was het meteen wel raak. Christie-Davis trapte na een goed een-tweetje met Baiye nog op Bodart, maar in de herneming had de goed gevolgde Charles-Cook de bal maar binnen te tikken: 0-1. De thuisploeg bakte er werkelijk niets van en Eupen hield makkelijk stand. Het was zelfs de meest dreigende ploeg en halverwege de eerste helft was die 0-1 een terechte tussenstand.

TWEE GOALS OP VIER MINUTEN

Nadien ging het plots snel. Na geharrewar voor doel maakte Balikwisha een beetje uit het niets de gelijkmaker. Standard tankte vertrouwen en Zinckernagel trapte vier minuten later de 2-1 tegen de touwen. Een ommekeer die niemand had zien aankomen. Die 2-1 was ook de ruststand. De Rouches begonnen goed aan die tweede periode. Perica miste een enorme mogelijkheid, maar enkele minuten later zorgde hij voor de 3-1. Daardoor leek de partij al na een uur gespeeld te zijn.

Standard was baas en gaf de zege niet meer uit handen, ook al trof Prevljak nog de paal. De Luikenaars tikken na 23 speeldagen zo af op 37 punten en staan op gelijke hoogte met Club Brugge, dat zondag naar Zulte Waregem trekt. 

Scoreverloop:
  • 0-1 (11') Regan Charles-Cook
  • 1-1 (31') William Balikwisha
  • 2-1 (35') Phillip Zinckernagel
  • 3-1 (59') Stipe Perica

LEES OOK: 'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'
105

Gaat Standard de top vier halen?

Meest recent

'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

0
0
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

9
9
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

14
14
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

103
103
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

65
65
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

44
44
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

139
139
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

256
256
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

71
71
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

137
137
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

33
33
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

216
216
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

64
64
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

38
38
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

572
572
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

544
544
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

68
68
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

277
277
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

150
150
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

297
297
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

157
157
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

189
189
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

114
114
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

76
76

Meer sportnieuws