Anderlecht-prioriteitstransfer op komst

door
Anderlecht-prioriteitstransfer op komst

Een nieuwe linksachter stond al maandenlang hoog genoteerd op de wishlist van RSC Anderlecht, maar volgens La Dernière Heure zou Sporting dan toch willen settelen voor een dubbele bezetting met Moussa N’Diaye en Killian Sardella. Het Nieuwsblad weet echter dat de Brusselaars alsnog willen toeslaan op de transfermarkt met de komst van Harry Toffolo (Nottingham Forest). Volgens Le Soir staat de 27-jarige aanvallende linksback zelfs helemaal bovenaan de paars-witte transferlijst.


ONDERDEEL VAN HISTORISCHE ZOMERMERCATO

La Dernière Heure schreef eerder deze week dat Killian Sardella op meer speelminuten mag rekenen bij de eerste ploeg van Anderlecht, de 20-jarige profiteerde namelijk van de schorsing van Moussa N’Diaye. Sardella brak nooit volledig door bij Anderlecht en dit zou dus een echte buitenkans betekenen voor het jeugdproduct. Maar dat is zonder Jesper Fredberg gerekend. De CEO Sports staat namelijk op het punt om Harry Toffolo (Nottingham Forest) naar het Lotto Park te halen.

De 27-jarige aanvallende linksback maakte deel uit van het buitengewone en historische transferoffensief van Nottingham Forest in de laatste zomermercato, toen de club maar liefst 21 aanwinsten aantrok - een record in de Premier League en bij uitbreiding in het Britse voetbal. Harry Toffolo maakte samen met ploegmaat Lewis O’Brien de overstap van Huddersfield Town, twee sterkhouders voor een gecombineerde transfersom van bijna 12 miljoen euro.



Harry Toffolo moest bij Nottingham Forest de concurrentiestrijd aangaan met Renan Lodi, de Braziliaanse international die eerder kampioen speelde met Atlético Madrid. De 27-jarige Engelsman speelde meer dan verwacht in het seizoensbegin, maar Lodi blijkt uiteindelijk toch een veel meer kwalitatieve optie dan hem. Met ook nog de herstellende Omar Richards (die in vorige zomer nog gewild was door Antwerp FC) in aantocht heeft Toffolo amper perspectief op speelkansen in City Ground.

SCOREN EN LATEN SCOREN

Harry Toffolo mag dan ook beschikken bij Nottingham Forest, maar niet alleen door puur sportieve redenen. Forest moet namelijk twee zomeraanwinsten zien te lozen in januari om terug in regel te zijn met het Premier League-reglement omtrent de ‘home grown spelers’. Naast Toffolo is ook uitgerekend Lewis O’Brien hetzelfde lot beschoren. Anderlecht toont alvast belangstelling om de 27-jarige Engelsman over te nemen op definitieve basis, maar er liggen nog meer kapers op de kust voor hem.



Hull City vecht tegen de degradatie in de Championship, een competitie die Harry Toffolo goed kent want vorig seizoen was hij daar goed voor 6 goals en 7 assists bij Huddersfield Town. Dertien beslissende acties, dat zijn zeker geen verkeerde statististieken voor een linksback. Daarnaast ligt ook Olympiakos op de loer, de Griekse topclub die met Evangelos Marinakis dezelfde eigenaar heeft. Anderlecht heeft dus zeker geen vrij spel om Toffolo aan te trekken.

FRAAIE AANVALLENDE OPTIE VOOR ANDERLECHT

Door zijn vele beslissende acties vorig seizoen is dan ook niet toevallig dat Harry Toffolo’s sterke punten vooral op het offensieve vlak liggen. David Prutton, ex-middenvelder van Nottingham Forest, zei in de Garibaldi Red podcast dat Toffolo fantastisch was bij Huddersfield. De 27-jarige is een moderne fullback die ervan houdt om de diepte op te zoeken en offensieve impulsen in zijn spel te leggen. Hij maakte, vooral bij Huddersfield, veel overlaps met de linker flankaanvaller van de ploeg.



Harry Toffolo beschikt ook over de natuurlijke gave om met de juiste timing in de box te arriveren. Anderzijds heeft hij wel nog wat werk op de plank op het gebied van voorzetten afleveren en vooral op het defensief vlak. Weegt Toffolo te licht uit voor de Premier League? Wellicht wel. Maar in de Championship, een competitie die toch meer te vergelijken valt met de Jupiler Pro League, maakte hij wél bijna wekelijks indruk. Anderlecht hoopt alvast dat hij dat ook zal kunnen doen in België.

NIEUWE HIËRARCHIE

Harry Toffolo staat volgens Le Soir helemaal bovenaan de transferlijst bij Anderlecht en op basis van zijn aanvallende kwaliteiten kunnen we wel goed begrijpen waarom. Daarnaast is de bezetting op de linksachter van Sporting flinterdun en niet voldoende kwalitatief bezet. Hannes Delcroix is beter als centrale verdediger, Moussa N’Diaye is in volle ontwikkeling en over Killian Sardella heersen er al sinds 2019 - toen hij zijn debuut maakte voor Anderlecht - grote twijfels. In die optiek is de potentiële komst van Toffolo een verstandige zet.


LEES OOK: Aanwinsten Arsenal bezorgen Sels frustrerende namiddag

Zou Toffolo een aanwinst zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

0
0
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

135
135
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

453
453
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

224
224
Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Carl Hoefkens heeft een verleden in België als trainer bij onder meer Club Brugge en Standard ...

108
108
Real stampt tegen schenen met nieuwe klacht bij FIFA

Real Madrid won afgelopen speeldag nipt van Real Sociedad. Dankzij een magistrale Kylian ...

83
83
Twee Belgen sturen ferme boodschap naar Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft veel keuze bij de Belgische nationale ploeg. Naast de ervaren namen ...

97
97
Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

De toekomst van Alexis Saelemaekers werd afgelopen zomer uitvoerig besproken. Verschillende clubs ...

103
103
‘Nasleep horrorbotsing De Cuyper: groot nieuws Lavia’

Maxim De Cuyper maakte afgelopen zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton. In de Premier ...

172
172
‘Standard vreest Club Brugge: dubbele uppercut Euvrard’

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk bezig onder Vincent Euvrard. De vervanger van Mircea Rednic ...

219
219
Kompany clasht weer met Bayern-icoon: “Slaat nergens op!”

Vincent Kompany is met Bayern München perfect aan de Bundesliga begonnen, maar de ambities van ...

182
182
Rode Duivels schrikken na drastische ingreep FIFA

De interlandperiodes komen vaak onder vuur te liggen. De spelers vinden dat de kalender al bomvol ...

208
208
Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

De League Phase van de Champions League staat voor de deur. Dinsdagavond neemt Union SG het in zijn ...

183
183
Genk troeft buitenland af: oude bekende keert terug

KRC Genk greep de afgelopen seizoenen naast de titel in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen zijn ...

173
173
'Anderlecht vloekt: zware schorsing Degreef bekend'

Tristan Degreef pakte al vroeg rood tegen KRC Genk afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. De ...

506
506
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge shockeert, vijf Anderlecht-dossiers’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

582
582
Van Bommel snoeihard: pijnlijke woorden voor eigen zoon

Union SG neemt het dinsdagavond op tegen Union SG in de Champions League. De Brusselse club maakt ...

109
109
CL-zorgen Club Brugge: Hayen doet schietgebedje

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen AS Monaco. Blauw-Zwart hoopt de doelen van ...

309
309
Extra troef Rode Duivels: nieuw wapen Doku ontdekt

Jérémy Doku is al jaren een gevestigde naam in de Belgische nationale ploeg. Bij ...

104
104
HVH ziet grote JPL-revelatie: “Kopie van Emile Mpenza”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen onderweg en de analisten kunnen al een eerste beeld ...

189
189
Anderlecht reageert voor het eerst op vertrek Vandenhaute

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit werd vroegtijdig uitgeschakeld in Europa en ...

474
474
Bliksemvertrek Christian Burgess naar Saudi-Arabië?

Christian Burgess is een icoon van Union SG. De aanvoerder ligt momenteel in de lappenmand en de ...

278
278
Haaland legt bommetje: straffe boodschap over KDB

In de Champions League staan deze week weer een pak mooie wedstrijden op het programma. Maar de ...

228
228
Crisisplan Anderlecht: duo dreigt gratis te vertrekken

RSC Anderlecht cashte in het slot van de zomermercato nog stevig op Jan-Carlo Simic en Kasper ...

317
317
'Keeperscircus Club: nieuw element werpt ander licht'

Het keepers-rotatieplan bij Club Brugge blijft de gemoederen bedaren. Zeker nu Nordin Jackers voor ...

454
454

Meer sportnieuws