Anderlecht-prioriteitstransfer op komst

692 stemmen
Anderlecht-prioriteitstransfer op komst

Een nieuwe linksachter stond al maandenlang hoog genoteerd op de wishlist van RSC Anderlecht, maar volgens La Dernière Heure zou Sporting dan toch willen settelen voor een dubbele bezetting met Moussa N’Diaye en Killian Sardella. Het Nieuwsblad weet echter dat de Brusselaars alsnog willen toeslaan op de transfermarkt met de komst van Harry Toffolo (Nottingham Forest). Volgens Le Soir staat de 27-jarige aanvallende linksback zelfs helemaal bovenaan de paars-witte transferlijst.


ONDERDEEL VAN HISTORISCHE ZOMERMERCATO

La Dernière Heure schreef eerder deze week dat Killian Sardella op meer speelminuten mag rekenen bij de eerste ploeg van Anderlecht, de 20-jarige profiteerde namelijk van de schorsing van Moussa N’Diaye. Sardella brak nooit volledig door bij Anderlecht en dit zou dus een echte buitenkans betekenen voor het jeugdproduct. Maar dat is zonder Jesper Fredberg gerekend. De CEO Sports staat namelijk op het punt om Harry Toffolo (Nottingham Forest) naar het Lotto Park te halen.

De 27-jarige aanvallende linksback maakte deel uit van het buitengewone en historische transferoffensief van Nottingham Forest in de laatste zomermercato, toen de club maar liefst 21 aanwinsten aantrok - een record in de Premier League en bij uitbreiding in het Britse voetbal. Harry Toffolo maakte samen met ploegmaat Lewis O’Brien de overstap van Huddersfield Town, twee sterkhouders voor een gecombineerde transfersom van bijna 12 miljoen euro.



Harry Toffolo moest bij Nottingham Forest de concurrentiestrijd aangaan met Renan Lodi, de Braziliaanse international die eerder kampioen speelde met Atlético Madrid. De 27-jarige Engelsman speelde meer dan verwacht in het seizoensbegin, maar Lodi blijkt uiteindelijk toch een veel meer kwalitatieve optie dan hem. Met ook nog de herstellende Omar Richards (die in vorige zomer nog gewild was door Antwerp FC) in aantocht heeft Toffolo amper perspectief op speelkansen in City Ground.

SCOREN EN LATEN SCOREN

Harry Toffolo mag dan ook beschikken bij Nottingham Forest, maar niet alleen door puur sportieve redenen. Forest moet namelijk twee zomeraanwinsten zien te lozen in januari om terug in regel te zijn met het Premier League-reglement omtrent de ‘home grown spelers’. Naast Toffolo is ook uitgerekend Lewis O’Brien hetzelfde lot beschoren. Anderlecht toont alvast belangstelling om de 27-jarige Engelsman over te nemen op definitieve basis, maar er liggen nog meer kapers op de kust voor hem.



Hull City vecht tegen de degradatie in de Championship, een competitie die Harry Toffolo goed kent want vorig seizoen was hij daar goed voor 6 goals en 7 assists bij Huddersfield Town. Dertien beslissende acties, dat zijn zeker geen verkeerde statististieken voor een linksback. Daarnaast ligt ook Olympiakos op de loer, de Griekse topclub die met Evangelos Marinakis dezelfde eigenaar heeft. Anderlecht heeft dus zeker geen vrij spel om Toffolo aan te trekken.

FRAAIE AANVALLENDE OPTIE VOOR ANDERLECHT

Door zijn vele beslissende acties vorig seizoen is dan ook niet toevallig dat Harry Toffolo’s sterke punten vooral op het offensieve vlak liggen. David Prutton, ex-middenvelder van Nottingham Forest, zei in de Garibaldi Red podcast dat Toffolo fantastisch was bij Huddersfield. De 27-jarige is een moderne fullback die ervan houdt om de diepte op te zoeken en offensieve impulsen in zijn spel te leggen. Hij maakte, vooral bij Huddersfield, veel overlaps met de linker flankaanvaller van de ploeg.



Harry Toffolo beschikt ook over de natuurlijke gave om met de juiste timing in de box te arriveren. Anderzijds heeft hij wel nog wat werk op de plank op het gebied van voorzetten afleveren en vooral op het defensief vlak. Weegt Toffolo te licht uit voor de Premier League? Wellicht wel. Maar in de Championship, een competitie die toch meer te vergelijken valt met de Jupiler Pro League, maakte hij wél bijna wekelijks indruk. Anderlecht hoopt alvast dat hij dat ook zal kunnen doen in België.

NIEUWE HIËRARCHIE

Harry Toffolo staat volgens Le Soir helemaal bovenaan de transferlijst bij Anderlecht en op basis van zijn aanvallende kwaliteiten kunnen we wel goed begrijpen waarom. Daarnaast is de bezetting op de linksachter van Sporting flinterdun en niet voldoende kwalitatief bezet. Hannes Delcroix is beter als centrale verdediger, Moussa N’Diaye is in volle ontwikkeling en over Killian Sardella heersen er al sinds 2019 - toen hij zijn debuut maakte voor Anderlecht - grote twijfels. In die optiek is de potentiële komst van Toffolo een verstandige zet.


LEES OOK: 'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Zou Toffolo een aanwinst zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

2
2
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

14
14
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

113
113
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

95
95
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

169
169
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

240
240
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

109
109
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

507
507
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

167
167
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

448
448
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

139
139
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

692
692
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

223
223
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

704
704
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

517
517
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

191
191
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

360
360
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1199
1199
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

458
458
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

324
324
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

478
478
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

404
404
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

281
281
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

221
221
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

474
474

Meer sportnieuws