Anderlecht-prioriteitstransfer op komst

door
Anderlecht-prioriteitstransfer op komst

Een nieuwe linksachter stond al maandenlang hoog genoteerd op de wishlist van RSC Anderlecht, maar volgens La Dernière Heure zou Sporting dan toch willen settelen voor een dubbele bezetting met Moussa N’Diaye en Killian Sardella. Het Nieuwsblad weet echter dat de Brusselaars alsnog willen toeslaan op de transfermarkt met de komst van Harry Toffolo (Nottingham Forest). Volgens Le Soir staat de 27-jarige aanvallende linksback zelfs helemaal bovenaan de paars-witte transferlijst.


ONDERDEEL VAN HISTORISCHE ZOMERMERCATO

La Dernière Heure schreef eerder deze week dat Killian Sardella op meer speelminuten mag rekenen bij de eerste ploeg van Anderlecht, de 20-jarige profiteerde namelijk van de schorsing van Moussa N’Diaye. Sardella brak nooit volledig door bij Anderlecht en dit zou dus een echte buitenkans betekenen voor het jeugdproduct. Maar dat is zonder Jesper Fredberg gerekend. De CEO Sports staat namelijk op het punt om Harry Toffolo (Nottingham Forest) naar het Lotto Park te halen.

De 27-jarige aanvallende linksback maakte deel uit van het buitengewone en historische transferoffensief van Nottingham Forest in de laatste zomermercato, toen de club maar liefst 21 aanwinsten aantrok - een record in de Premier League en bij uitbreiding in het Britse voetbal. Harry Toffolo maakte samen met ploegmaat Lewis O’Brien de overstap van Huddersfield Town, twee sterkhouders voor een gecombineerde transfersom van bijna 12 miljoen euro.



Harry Toffolo moest bij Nottingham Forest de concurrentiestrijd aangaan met Renan Lodi, de Braziliaanse international die eerder kampioen speelde met Atlético Madrid. De 27-jarige Engelsman speelde meer dan verwacht in het seizoensbegin, maar Lodi blijkt uiteindelijk toch een veel meer kwalitatieve optie dan hem. Met ook nog de herstellende Omar Richards (die in vorige zomer nog gewild was door Antwerp FC) in aantocht heeft Toffolo amper perspectief op speelkansen in City Ground.

SCOREN EN LATEN SCOREN

Harry Toffolo mag dan ook beschikken bij Nottingham Forest, maar niet alleen door puur sportieve redenen. Forest moet namelijk twee zomeraanwinsten zien te lozen in januari om terug in regel te zijn met het Premier League-reglement omtrent de ‘home grown spelers’. Naast Toffolo is ook uitgerekend Lewis O’Brien hetzelfde lot beschoren. Anderlecht toont alvast belangstelling om de 27-jarige Engelsman over te nemen op definitieve basis, maar er liggen nog meer kapers op de kust voor hem.



Hull City vecht tegen de degradatie in de Championship, een competitie die Harry Toffolo goed kent want vorig seizoen was hij daar goed voor 6 goals en 7 assists bij Huddersfield Town. Dertien beslissende acties, dat zijn zeker geen verkeerde statististieken voor een linksback. Daarnaast ligt ook Olympiakos op de loer, de Griekse topclub die met Evangelos Marinakis dezelfde eigenaar heeft. Anderlecht heeft dus zeker geen vrij spel om Toffolo aan te trekken.

FRAAIE AANVALLENDE OPTIE VOOR ANDERLECHT

Door zijn vele beslissende acties vorig seizoen is dan ook niet toevallig dat Harry Toffolo’s sterke punten vooral op het offensieve vlak liggen. David Prutton, ex-middenvelder van Nottingham Forest, zei in de Garibaldi Red podcast dat Toffolo fantastisch was bij Huddersfield. De 27-jarige is een moderne fullback die ervan houdt om de diepte op te zoeken en offensieve impulsen in zijn spel te leggen. Hij maakte, vooral bij Huddersfield, veel overlaps met de linker flankaanvaller van de ploeg.



Harry Toffolo beschikt ook over de natuurlijke gave om met de juiste timing in de box te arriveren. Anderzijds heeft hij wel nog wat werk op de plank op het gebied van voorzetten afleveren en vooral op het defensief vlak. Weegt Toffolo te licht uit voor de Premier League? Wellicht wel. Maar in de Championship, een competitie die toch meer te vergelijken valt met de Jupiler Pro League, maakte hij wél bijna wekelijks indruk. Anderlecht hoopt alvast dat hij dat ook zal kunnen doen in België.

NIEUWE HIËRARCHIE

Harry Toffolo staat volgens Le Soir helemaal bovenaan de transferlijst bij Anderlecht en op basis van zijn aanvallende kwaliteiten kunnen we wel goed begrijpen waarom. Daarnaast is de bezetting op de linksachter van Sporting flinterdun en niet voldoende kwalitatief bezet. Hannes Delcroix is beter als centrale verdediger, Moussa N’Diaye is in volle ontwikkeling en over Killian Sardella heersen er al sinds 2019 - toen hij zijn debuut maakte voor Anderlecht - grote twijfels. In die optiek is de potentiële komst van Toffolo een verstandige zet.


LEES OOK: Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Zou Toffolo een aanwinst zijn voor Anderlecht?

Meest recent

‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

119
119
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

14
14
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

42
42
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

114
114
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

19
19
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

27
27
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

192
192
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

43
43
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

50
50
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

348
348
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

120
120
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

151
151
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

299
299
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

65
65
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

25
25
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

52
52
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

95
95
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

173
173
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

97
97
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

126
126
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

231
231
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

246
246
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

240
240
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

69
69

Meer sportnieuws