Anderlecht-prioriteitstransfer op komst

door
Anderlecht-prioriteitstransfer op komst

Een nieuwe linksachter stond al maandenlang hoog genoteerd op de wishlist van RSC Anderlecht, maar volgens La Dernière Heure zou Sporting dan toch willen settelen voor een dubbele bezetting met Moussa N’Diaye en Killian Sardella. Het Nieuwsblad weet echter dat de Brusselaars alsnog willen toeslaan op de transfermarkt met de komst van Harry Toffolo (Nottingham Forest). Volgens Le Soir staat de 27-jarige aanvallende linksback zelfs helemaal bovenaan de paars-witte transferlijst.


ONDERDEEL VAN HISTORISCHE ZOMERMERCATO

La Dernière Heure schreef eerder deze week dat Killian Sardella op meer speelminuten mag rekenen bij de eerste ploeg van Anderlecht, de 20-jarige profiteerde namelijk van de schorsing van Moussa N’Diaye. Sardella brak nooit volledig door bij Anderlecht en dit zou dus een echte buitenkans betekenen voor het jeugdproduct. Maar dat is zonder Jesper Fredberg gerekend. De CEO Sports staat namelijk op het punt om Harry Toffolo (Nottingham Forest) naar het Lotto Park te halen.

De 27-jarige aanvallende linksback maakte deel uit van het buitengewone en historische transferoffensief van Nottingham Forest in de laatste zomermercato, toen de club maar liefst 21 aanwinsten aantrok - een record in de Premier League en bij uitbreiding in het Britse voetbal. Harry Toffolo maakte samen met ploegmaat Lewis O’Brien de overstap van Huddersfield Town, twee sterkhouders voor een gecombineerde transfersom van bijna 12 miljoen euro.



Harry Toffolo moest bij Nottingham Forest de concurrentiestrijd aangaan met Renan Lodi, de Braziliaanse international die eerder kampioen speelde met Atlético Madrid. De 27-jarige Engelsman speelde meer dan verwacht in het seizoensbegin, maar Lodi blijkt uiteindelijk toch een veel meer kwalitatieve optie dan hem. Met ook nog de herstellende Omar Richards (die in vorige zomer nog gewild was door Antwerp FC) in aantocht heeft Toffolo amper perspectief op speelkansen in City Ground.

SCOREN EN LATEN SCOREN

Harry Toffolo mag dan ook beschikken bij Nottingham Forest, maar niet alleen door puur sportieve redenen. Forest moet namelijk twee zomeraanwinsten zien te lozen in januari om terug in regel te zijn met het Premier League-reglement omtrent de ‘home grown spelers’. Naast Toffolo is ook uitgerekend Lewis O’Brien hetzelfde lot beschoren. Anderlecht toont alvast belangstelling om de 27-jarige Engelsman over te nemen op definitieve basis, maar er liggen nog meer kapers op de kust voor hem.



Hull City vecht tegen de degradatie in de Championship, een competitie die Harry Toffolo goed kent want vorig seizoen was hij daar goed voor 6 goals en 7 assists bij Huddersfield Town. Dertien beslissende acties, dat zijn zeker geen verkeerde statististieken voor een linksback. Daarnaast ligt ook Olympiakos op de loer, de Griekse topclub die met Evangelos Marinakis dezelfde eigenaar heeft. Anderlecht heeft dus zeker geen vrij spel om Toffolo aan te trekken.

FRAAIE AANVALLENDE OPTIE VOOR ANDERLECHT

Door zijn vele beslissende acties vorig seizoen is dan ook niet toevallig dat Harry Toffolo’s sterke punten vooral op het offensieve vlak liggen. David Prutton, ex-middenvelder van Nottingham Forest, zei in de Garibaldi Red podcast dat Toffolo fantastisch was bij Huddersfield. De 27-jarige is een moderne fullback die ervan houdt om de diepte op te zoeken en offensieve impulsen in zijn spel te leggen. Hij maakte, vooral bij Huddersfield, veel overlaps met de linker flankaanvaller van de ploeg.



Harry Toffolo beschikt ook over de natuurlijke gave om met de juiste timing in de box te arriveren. Anderzijds heeft hij wel nog wat werk op de plank op het gebied van voorzetten afleveren en vooral op het defensief vlak. Weegt Toffolo te licht uit voor de Premier League? Wellicht wel. Maar in de Championship, een competitie die toch meer te vergelijken valt met de Jupiler Pro League, maakte hij wél bijna wekelijks indruk. Anderlecht hoopt alvast dat hij dat ook zal kunnen doen in België.

NIEUWE HIËRARCHIE

Harry Toffolo staat volgens Le Soir helemaal bovenaan de transferlijst bij Anderlecht en op basis van zijn aanvallende kwaliteiten kunnen we wel goed begrijpen waarom. Daarnaast is de bezetting op de linksachter van Sporting flinterdun en niet voldoende kwalitatief bezet. Hannes Delcroix is beter als centrale verdediger, Moussa N’Diaye is in volle ontwikkeling en over Killian Sardella heersen er al sinds 2019 - toen hij zijn debuut maakte voor Anderlecht - grote twijfels. In die optiek is de potentiële komst van Toffolo een verstandige zet.


LEES OOK: Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Zou Toffolo een aanwinst zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

63
63
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

26
26
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

47
47
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

45
45
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

77
77
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

215
215
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

176
176
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

295
295
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

365
365
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

157
157
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

146
146
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

117
117
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

293
293
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

947
947
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

393
393
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

294
294
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

795
795
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

226
226
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

743
743
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

496
496
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1065
1065

Meer sportnieuws