Mignolet bezorgt Club Brugge gigantische mokerslag

1126
Mignolet bezorgt Club Brugge gigantische mokerslag

Simon Mignolet is incontournable bij Club Brugge en hij is van plan om dat nog lang te zijn. Met Senne Lammens beschikken de West-Vlamingen over een veelbelovend, en volgens sommigen zelfs een ‘gigantisch’ talent, maar de 20-jarige moet in de nabije toekomst niet hopen om Mignolet uit het doel te spelen in het Jan Breydelstadion. Lammens beschikt over een aflopend contract bij Club Brugge en ondertussen staan de clubs te drummen om hem aan te trekken.


MIGNOLET GAAT MINSTENS DOOR TOT 2026

Het huwelijk tussen Club Brugge en Simon Mignolet is uiterst geslaagd verhaal. De 34-jarige won deze week de Gouden Schoen en hij behoort al meerdere seizoenen tot de beste doelmannen van het land. Daarnaast maakte hij zich helemaal onsterfelijk in de huidige Champions League campagne. Op zijn leeftijd kan hij nog jarenlang mee op het hoogste niveau en dat is Mignolet ook van plan. “Ik zie me niet eindigen aan het einde van mijn contract in 2026”, zei de doorwinterde doelman deze week bij Sporza. “Het is aan mij om dat telkens te kunnen verlengen.”



Simon Mignolet kan zich spiegelen aan andere topdoelmannen zoals Pepe Reina (Villarreal) en Gianluigi Buffon (Parma), die respectievelijk 40 en 44 lentes tellen, maar nog steeds een belangrijke rol vervullen bij hun club. “Zolang ik fit ben, ga ik door. Ik ben heel erg blij dat ik tot 2026 kon bijtekenen. Tegen die tijd zal ik 38 jaar oud zijn”, zei Simon Mignolet eerder deze week aan Het Laatste Nieuws. En dat bekent dus slecht nieuws voor Senne Lammens, die staat te springen om zijn status als veelbelovend talent te bevestigen in de rol van eerste doelman.

INTERESSE BIJ DE VLEET

Senne Lammens moet zich momenteel schikken in een rol als back-up achter Simon Mignolet en op de korte-, middel- en lange termijn zal die hiërarchie ongewijzigd blijven. Pech voor Lammens, die op 20-jarige leeftijd uiteraard niet kan opboksen tegen een clubicoon en Rode Duivel zoals Mignolet. Eind juni loopt het contract van Lammens af bij Club Brugge en hij is ook niet van plan om dat te verlengen. De jonge doelman wil minuten en ervaring opdoen als eerste doelman en daarom wil hij Blauw-Zwart op definitieve basis verlaten, dat staat al vast. Enkel twee vragen blijven over: wanneer en naar welke club?



Er heerst vooral interesse vanuit Engeland, waar Leeds United al geruime tijd op zijn handtekening aast. Ook Everton springt in de slotfase van de wintermercato in de dans voor Senne Lammens, de Toffees hebben zich reeds concreet gemeld bij Club Brugge, zij willen hem in januari reeds naar Goodison Park halen. Al is het nog maar de vraag of de jonge doelman wel meteen aanspraak zou kunnen maken op een basisplaats bij Everton. Het Nieuwsblad weet dan weer dat ook Antwerp FC een transfer ziet zitten, maar daar stelt hetzelfde probleem zich als bij Everton en bij Club Brugge: Jean Butez is incontournable op de Bosuil.

GIGANTISCH TALENT & TOEKOMSTIGE RODE DUIVEL

Club Brugge heeft alvast geanticipeerd op het aanstaande vertrek van Senne Lammens, want of het nu in januari of in juli gebeurt: hij zál vertrekken. Josef Bursik werd ondertussen aangetrokken om de concurrentie aan te gaan met Simon Mignolet. Club Brugge draagt de doorstroming van de jeugd hoog in het vaandel en Lammens moest op termijn de nummer één worden in het Jan Breydelstadion. Maar door de fenomenale prestaties van Mignolet zal hij dat dus nooit worden. En dat betekent toch wel een mokerslag voor de West-Vlamingen, want Lammens is een extreem groot talent.

Michel Preud’homme sprak zich eerder deze week nog erg lovend uit over Senne Lammens. “Ik kijk altijd graag naar Arnaud (Bodart, nvdr.), die ik heb gelanceerd bij Standard. Ik kijk ook naar de wedstrijden van Club Brugge, en Club NXT waarvan Guilian (zijn zoon, nvdr.) CEO is. Daar is de jonge Senne Lammens mij opgevallen. Hij is erg goed en ik was echt onder de indruk van zijn niveau. Als hij goed blijft werken en geduld heeft, kan hij in de toekomst Rode Duivel worden”, aldus Preud’homme in een interview met La Dernière Heure.



Peter Mollez werkte bijna vier jaar samen met Senne Lammens bij Club Brugge, maar na de komst van Scott Parker werd hij aan de kant geschoven. De 42-jarige Engelsman bracht met Rob Burch een eigen keeperstrainer mee naar Club Brugge en dat betekende een serieuze klap voor Mollez. In een interview met Krant van West-Vlaanderen praatte hij uitgebreid over zijn ontslag bij Club Brugge, en in dat gesprek benadrukte hij ook de immense kwaliteiten van Lammens, die hij omschrijft als een gigantisch talent dat klaargestoomd werd om Simon Mignolet op te volgen.

COMPLETE & MODERNE KEEPER

Ook Simon Mignolet heeft Senne Lammens hoog zitten. Hij zei in 2021 al dat Lammens zeker de kwaliteiten heeft om eerste doelman te zijn. “Hij staat verder dan ikzelf op 21-jarige leeftijd”, zei Mignolet toen zelfs aan Het Laatste Nieuws. Lammens is een proactieve doelman die perfect tweevoetig is, een kwaliteit die perfect aansluit bij een dominante en voetballende ploeg. Hij kan het spel goed lezen en kan de situaties ook sterk inschatten. Lammens is bovendien erg sterk op de lijn en hij pakt uit met goede reacties. Kortom, door omstandigheden verliest Club Brugge naast een gigantisch talent, gewoon ook een complete en moderne keeper.


LEES OOK: Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Lammens wordt een doelman van topniveau

Meest recent

Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

35
35
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

20
20
'United op apegapen: nieuwe topcoach geeft groen licht'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

54
54
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

419
419
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

73
73
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

228
228
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

354
354
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

126
126
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

110
110
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

231
231
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

598
598
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

254
254
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

208
208
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

172
172
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

83
83
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

32
32
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

225
225
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

56
56
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

106
106
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

325
325
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

33
33
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

152
152
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

21
21
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

91
91
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

208
208

Meer sportnieuws