Mignolet bezorgt Club Brugge gigantische mokerslag

door
Mignolet bezorgt Club Brugge gigantische mokerslag

Simon Mignolet is incontournable bij Club Brugge en hij is van plan om dat nog lang te zijn. Met Senne Lammens beschikken de West-Vlamingen over een veelbelovend, en volgens sommigen zelfs een ‘gigantisch’ talent, maar de 20-jarige moet in de nabije toekomst niet hopen om Mignolet uit het doel te spelen in het Jan Breydelstadion. Lammens beschikt over een aflopend contract bij Club Brugge en ondertussen staan de clubs te drummen om hem aan te trekken.


MIGNOLET GAAT MINSTENS DOOR TOT 2026

Het huwelijk tussen Club Brugge en Simon Mignolet is uiterst geslaagd verhaal. De 34-jarige won deze week de Gouden Schoen en hij behoort al meerdere seizoenen tot de beste doelmannen van het land. Daarnaast maakte hij zich helemaal onsterfelijk in de huidige Champions League campagne. Op zijn leeftijd kan hij nog jarenlang mee op het hoogste niveau en dat is Mignolet ook van plan. “Ik zie me niet eindigen aan het einde van mijn contract in 2026”, zei de doorwinterde doelman deze week bij Sporza. “Het is aan mij om dat telkens te kunnen verlengen.”



Simon Mignolet kan zich spiegelen aan andere topdoelmannen zoals Pepe Reina (Villarreal) en Gianluigi Buffon (Parma), die respectievelijk 40 en 44 lentes tellen, maar nog steeds een belangrijke rol vervullen bij hun club. “Zolang ik fit ben, ga ik door. Ik ben heel erg blij dat ik tot 2026 kon bijtekenen. Tegen die tijd zal ik 38 jaar oud zijn”, zei Simon Mignolet eerder deze week aan Het Laatste Nieuws. En dat bekent dus slecht nieuws voor Senne Lammens, die staat te springen om zijn status als veelbelovend talent te bevestigen in de rol van eerste doelman.

INTERESSE BIJ DE VLEET

Senne Lammens moet zich momenteel schikken in een rol als back-up achter Simon Mignolet en op de korte-, middel- en lange termijn zal die hiërarchie ongewijzigd blijven. Pech voor Lammens, die op 20-jarige leeftijd uiteraard niet kan opboksen tegen een clubicoon en Rode Duivel zoals Mignolet. Eind juni loopt het contract van Lammens af bij Club Brugge en hij is ook niet van plan om dat te verlengen. De jonge doelman wil minuten en ervaring opdoen als eerste doelman en daarom wil hij Blauw-Zwart op definitieve basis verlaten, dat staat al vast. Enkel twee vragen blijven over: wanneer en naar welke club?



Er heerst vooral interesse vanuit Engeland, waar Leeds United al geruime tijd op zijn handtekening aast. Ook Everton springt in de slotfase van de wintermercato in de dans voor Senne Lammens, de Toffees hebben zich reeds concreet gemeld bij Club Brugge, zij willen hem in januari reeds naar Goodison Park halen. Al is het nog maar de vraag of de jonge doelman wel meteen aanspraak zou kunnen maken op een basisplaats bij Everton. Het Nieuwsblad weet dan weer dat ook Antwerp FC een transfer ziet zitten, maar daar stelt hetzelfde probleem zich als bij Everton en bij Club Brugge: Jean Butez is incontournable op de Bosuil.

GIGANTISCH TALENT & TOEKOMSTIGE RODE DUIVEL

Club Brugge heeft alvast geanticipeerd op het aanstaande vertrek van Senne Lammens, want of het nu in januari of in juli gebeurt: hij zál vertrekken. Josef Bursik werd ondertussen aangetrokken om de concurrentie aan te gaan met Simon Mignolet. Club Brugge draagt de doorstroming van de jeugd hoog in het vaandel en Lammens moest op termijn de nummer één worden in het Jan Breydelstadion. Maar door de fenomenale prestaties van Mignolet zal hij dat dus nooit worden. En dat betekent toch wel een mokerslag voor de West-Vlamingen, want Lammens is een extreem groot talent.

Michel Preud’homme sprak zich eerder deze week nog erg lovend uit over Senne Lammens. “Ik kijk altijd graag naar Arnaud (Bodart, nvdr.), die ik heb gelanceerd bij Standard. Ik kijk ook naar de wedstrijden van Club Brugge, en Club NXT waarvan Guilian (zijn zoon, nvdr.) CEO is. Daar is de jonge Senne Lammens mij opgevallen. Hij is erg goed en ik was echt onder de indruk van zijn niveau. Als hij goed blijft werken en geduld heeft, kan hij in de toekomst Rode Duivel worden”, aldus Preud’homme in een interview met La Dernière Heure.



Peter Mollez werkte bijna vier jaar samen met Senne Lammens bij Club Brugge, maar na de komst van Scott Parker werd hij aan de kant geschoven. De 42-jarige Engelsman bracht met Rob Burch een eigen keeperstrainer mee naar Club Brugge en dat betekende een serieuze klap voor Mollez. In een interview met Krant van West-Vlaanderen praatte hij uitgebreid over zijn ontslag bij Club Brugge, en in dat gesprek benadrukte hij ook de immense kwaliteiten van Lammens, die hij omschrijft als een gigantisch talent dat klaargestoomd werd om Simon Mignolet op te volgen.

COMPLETE & MODERNE KEEPER

Ook Simon Mignolet heeft Senne Lammens hoog zitten. Hij zei in 2021 al dat Lammens zeker de kwaliteiten heeft om eerste doelman te zijn. “Hij staat verder dan ikzelf op 21-jarige leeftijd”, zei Mignolet toen zelfs aan Het Laatste Nieuws. Lammens is een proactieve doelman die perfect tweevoetig is, een kwaliteit die perfect aansluit bij een dominante en voetballende ploeg. Hij kan het spel goed lezen en kan de situaties ook sterk inschatten. Lammens is bovendien erg sterk op de lijn en hij pakt uit met goede reacties. Kortom, door omstandigheden verliest Club Brugge naast een gigantisch talent, gewoon ook een complete en moderne keeper.


LEES OOK: 'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Lammens wordt een doelman van topniveau

Meest recent

Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

8
8
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

19
19
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

104
104
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

55
55
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

338
338
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

246
246
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

77
77
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

365
365
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

384
384
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

652
652
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

133
133
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

100
100
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

125
125
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

158
158
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

189
189
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

73
73
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

236
236
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

87
87
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

100
100
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

536
536
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

460
460
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

924
924
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

369
369
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

47
47
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

494
494

Meer sportnieuws