Mignolet bezorgt Club Brugge gigantische mokerslag

door
Mignolet bezorgt Club Brugge gigantische mokerslag

Simon Mignolet is incontournable bij Club Brugge en hij is van plan om dat nog lang te zijn. Met Senne Lammens beschikken de West-Vlamingen over een veelbelovend, en volgens sommigen zelfs een ‘gigantisch’ talent, maar de 20-jarige moet in de nabije toekomst niet hopen om Mignolet uit het doel te spelen in het Jan Breydelstadion. Lammens beschikt over een aflopend contract bij Club Brugge en ondertussen staan de clubs te drummen om hem aan te trekken.


MIGNOLET GAAT MINSTENS DOOR TOT 2026

Het huwelijk tussen Club Brugge en Simon Mignolet is uiterst geslaagd verhaal. De 34-jarige won deze week de Gouden Schoen en hij behoort al meerdere seizoenen tot de beste doelmannen van het land. Daarnaast maakte hij zich helemaal onsterfelijk in de huidige Champions League campagne. Op zijn leeftijd kan hij nog jarenlang mee op het hoogste niveau en dat is Mignolet ook van plan. “Ik zie me niet eindigen aan het einde van mijn contract in 2026”, zei de doorwinterde doelman deze week bij Sporza. “Het is aan mij om dat telkens te kunnen verlengen.”



Simon Mignolet kan zich spiegelen aan andere topdoelmannen zoals Pepe Reina (Villarreal) en Gianluigi Buffon (Parma), die respectievelijk 40 en 44 lentes tellen, maar nog steeds een belangrijke rol vervullen bij hun club. “Zolang ik fit ben, ga ik door. Ik ben heel erg blij dat ik tot 2026 kon bijtekenen. Tegen die tijd zal ik 38 jaar oud zijn”, zei Simon Mignolet eerder deze week aan Het Laatste Nieuws. En dat bekent dus slecht nieuws voor Senne Lammens, die staat te springen om zijn status als veelbelovend talent te bevestigen in de rol van eerste doelman.

INTERESSE BIJ DE VLEET

Senne Lammens moet zich momenteel schikken in een rol als back-up achter Simon Mignolet en op de korte-, middel- en lange termijn zal die hiërarchie ongewijzigd blijven. Pech voor Lammens, die op 20-jarige leeftijd uiteraard niet kan opboksen tegen een clubicoon en Rode Duivel zoals Mignolet. Eind juni loopt het contract van Lammens af bij Club Brugge en hij is ook niet van plan om dat te verlengen. De jonge doelman wil minuten en ervaring opdoen als eerste doelman en daarom wil hij Blauw-Zwart op definitieve basis verlaten, dat staat al vast. Enkel twee vragen blijven over: wanneer en naar welke club?



Er heerst vooral interesse vanuit Engeland, waar Leeds United al geruime tijd op zijn handtekening aast. Ook Everton springt in de slotfase van de wintermercato in de dans voor Senne Lammens, de Toffees hebben zich reeds concreet gemeld bij Club Brugge, zij willen hem in januari reeds naar Goodison Park halen. Al is het nog maar de vraag of de jonge doelman wel meteen aanspraak zou kunnen maken op een basisplaats bij Everton. Het Nieuwsblad weet dan weer dat ook Antwerp FC een transfer ziet zitten, maar daar stelt hetzelfde probleem zich als bij Everton en bij Club Brugge: Jean Butez is incontournable op de Bosuil.

GIGANTISCH TALENT & TOEKOMSTIGE RODE DUIVEL

Club Brugge heeft alvast geanticipeerd op het aanstaande vertrek van Senne Lammens, want of het nu in januari of in juli gebeurt: hij zál vertrekken. Josef Bursik werd ondertussen aangetrokken om de concurrentie aan te gaan met Simon Mignolet. Club Brugge draagt de doorstroming van de jeugd hoog in het vaandel en Lammens moest op termijn de nummer één worden in het Jan Breydelstadion. Maar door de fenomenale prestaties van Mignolet zal hij dat dus nooit worden. En dat betekent toch wel een mokerslag voor de West-Vlamingen, want Lammens is een extreem groot talent.

Michel Preud’homme sprak zich eerder deze week nog erg lovend uit over Senne Lammens. “Ik kijk altijd graag naar Arnaud (Bodart, nvdr.), die ik heb gelanceerd bij Standard. Ik kijk ook naar de wedstrijden van Club Brugge, en Club NXT waarvan Guilian (zijn zoon, nvdr.) CEO is. Daar is de jonge Senne Lammens mij opgevallen. Hij is erg goed en ik was echt onder de indruk van zijn niveau. Als hij goed blijft werken en geduld heeft, kan hij in de toekomst Rode Duivel worden”, aldus Preud’homme in een interview met La Dernière Heure.



Peter Mollez werkte bijna vier jaar samen met Senne Lammens bij Club Brugge, maar na de komst van Scott Parker werd hij aan de kant geschoven. De 42-jarige Engelsman bracht met Rob Burch een eigen keeperstrainer mee naar Club Brugge en dat betekende een serieuze klap voor Mollez. In een interview met Krant van West-Vlaanderen praatte hij uitgebreid over zijn ontslag bij Club Brugge, en in dat gesprek benadrukte hij ook de immense kwaliteiten van Lammens, die hij omschrijft als een gigantisch talent dat klaargestoomd werd om Simon Mignolet op te volgen.

COMPLETE & MODERNE KEEPER

Ook Simon Mignolet heeft Senne Lammens hoog zitten. Hij zei in 2021 al dat Lammens zeker de kwaliteiten heeft om eerste doelman te zijn. “Hij staat verder dan ikzelf op 21-jarige leeftijd”, zei Mignolet toen zelfs aan Het Laatste Nieuws. Lammens is een proactieve doelman die perfect tweevoetig is, een kwaliteit die perfect aansluit bij een dominante en voetballende ploeg. Hij kan het spel goed lezen en kan de situaties ook sterk inschatten. Lammens is bovendien erg sterk op de lijn en hij pakt uit met goede reacties. Kortom, door omstandigheden verliest Club Brugge naast een gigantisch talent, gewoon ook een complete en moderne keeper.


LEES OOK: ‘Antwerp verrast met groot nieuws over Tribune 2’

Lammens wordt een doelman van topniveau

Meest recent

Doku verbaast met bizarre onthulling na glansprestatie

Jérémy Doku liet zich van zijn beste kant zien bij Manchester City. In de stadsderby ...

14
14
Degryse maakt brandhout van Genk-goudhaantje: “Irritant!”

Een veelbesproken speeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. Er vielen enkele rode kaarten en ...

106
106
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

101
101
Nieuw fenomeen bij KRC Genk: "Ronduit indrukwekkend"

We haalden al verschillende keren aan dat Head of Football Dimitri De Condé misschien wel de ...

136
136
Genk met frustraties na RSCA: Fink legt vinger op de wonde

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. Ze speelden ruim een uur met een man meer, ...

140
140
Vandenbempt begrijpt niéts van Club: "Volstrekt overbodig"

Bij Club Brugge likken ze hun wonden na een povere 1 op 6 tegen AA Gent en La Louvière. ...

205
205
Amorim breekt stilte: pijnlijke bekentenis doet schrikken

Manchester United was 25 jaar geleden nog de beste club ter wereld, maar anno 2025 zijn ze niet meer ...

103
103
Onder vuur: Renard breekt stilzwijgen met droomscenario

Olivier Renard kreeg de nodige kritiek voor zijn toch wel wisselvallige zomermercato. De sportieve ...

376
376
Degryse fileert Club-bestuur: “Hoelang lachen ze nog?"

Club Brugge is pover begonnen aan het seizoen in de Jupiler Pro League. Ze verloren terecht met 1-0 ...

401
401
3 op 10 - RSCA-speler krijgt keiharde veeg uit de pan

RSC Anderlecht is er andermaal niet in geslaagd de volle buit te pakken in een topwedstrijd in eigen ...

301
301
Bal aan het rollen: tweede grote doorbraak in DAZN-soap?

Na maanden van onderhandelingen werd afgelopen weekend een eerste groot akkoord bereikt omtrent de ...

1288
1288
Tzolis op bank gezet: Hayen onthult de echte reden

Na amper zes competitieduels is de tweede nederlaag van Club Brugge in de eigen Jupiler Pro League ...

322
322
Samoise moet zélf ingrijpen na VAR-fase: "Bizarre situatie"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

142
142
El Ouahdi verkoopt messcherpe sneer aan Anderlecht

KRC Genk is er zondagavond niet in geslaagd om het tweede luik van het seizoen met een overwinning ...

363
363
Jackers stort in: Club riskeert groot drama

Het bestuur pusht, Jackers kraakt: twee momenten en het huis staat in brand. Achter de storm zit een ...

566
566
Engeland in shock na waanzinnig optreden Doku

Na een aarzelende start van de competitie heeft Manchester City zondagavond nog eens indruk gemaakt ...

401
401
Anderlecht genaaid door arbitrage? Ex-ref antwoordt Hasi

RSC Anderlecht speelde zondagavond een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op een ...

1120
1120
Afgang met zware gevolgen: eerste slachtoffer bij Club

Club Brugge heeft allerminst een geslaagde aanloop naar het Champions League-duel tegen AS ...

822
822
Vrancken trekt belangrijke les uit afstraffing

Na zeven wedstrijden is STVV zijn ongeslagen status kwijt. De Kanaries gingen zondagavond pijnlijk ...

99
99
Vazquez doet Anderlecht straffe belofte na bevrijdende goal

Anderlecht speelde zondag zijn eerste wedstrijd na de interlandbreak en na het turbulente einde van ...

460
460
Barça houdt voor minipubliek schietoefening tegen Valencia

FC Barcelona heeft de aansluiting met Real Madrid zondag niet verloren. Het blijft in het spoor van ...

88
88
Modric en Saelemaekers doen San Siro ontploffen

AC Milan begon zijn seizoen dramatisch met een thuisnederlaag tegen Cremonese, maar lijkt stilaan ...

189
189
Rode kaarten Anderlecht: Hasi sloopt de scheids

De kraker tussen Anderlecht en Genk van zondagavond heeft heel wat voer voor discussie opgeleverd. ...

916
916
El Ouahdi komt met bizarre reactie na schwalbe

De topper tussen Anderlecht en Genk heeft zondagavond uiteindelijk een gelijkspel opgeleverd. ...

352
352
Storm bij Anderlecht: Coosemans haalt uit na rode kaart

Anderlecht heeft zondag vrede moeten nemen met een puntje in de topper tegen Genk. Het leek nochtans ...

566
566

Meer sportnieuws