Mignolet bezorgt Club Brugge gigantische mokerslag

1126 stemmen
Mignolet bezorgt Club Brugge gigantische mokerslag

Simon Mignolet is incontournable bij Club Brugge en hij is van plan om dat nog lang te zijn. Met Senne Lammens beschikken de West-Vlamingen over een veelbelovend, en volgens sommigen zelfs een ‘gigantisch’ talent, maar de 20-jarige moet in de nabije toekomst niet hopen om Mignolet uit het doel te spelen in het Jan Breydelstadion. Lammens beschikt over een aflopend contract bij Club Brugge en ondertussen staan de clubs te drummen om hem aan te trekken.


MIGNOLET GAAT MINSTENS DOOR TOT 2026

Het huwelijk tussen Club Brugge en Simon Mignolet is uiterst geslaagd verhaal. De 34-jarige won deze week de Gouden Schoen en hij behoort al meerdere seizoenen tot de beste doelmannen van het land. Daarnaast maakte hij zich helemaal onsterfelijk in de huidige Champions League campagne. Op zijn leeftijd kan hij nog jarenlang mee op het hoogste niveau en dat is Mignolet ook van plan. “Ik zie me niet eindigen aan het einde van mijn contract in 2026”, zei de doorwinterde doelman deze week bij Sporza. “Het is aan mij om dat telkens te kunnen verlengen.”



Simon Mignolet kan zich spiegelen aan andere topdoelmannen zoals Pepe Reina (Villarreal) en Gianluigi Buffon (Parma), die respectievelijk 40 en 44 lentes tellen, maar nog steeds een belangrijke rol vervullen bij hun club. “Zolang ik fit ben, ga ik door. Ik ben heel erg blij dat ik tot 2026 kon bijtekenen. Tegen die tijd zal ik 38 jaar oud zijn”, zei Simon Mignolet eerder deze week aan Het Laatste Nieuws. En dat bekent dus slecht nieuws voor Senne Lammens, die staat te springen om zijn status als veelbelovend talent te bevestigen in de rol van eerste doelman.

INTERESSE BIJ DE VLEET

Senne Lammens moet zich momenteel schikken in een rol als back-up achter Simon Mignolet en op de korte-, middel- en lange termijn zal die hiërarchie ongewijzigd blijven. Pech voor Lammens, die op 20-jarige leeftijd uiteraard niet kan opboksen tegen een clubicoon en Rode Duivel zoals Mignolet. Eind juni loopt het contract van Lammens af bij Club Brugge en hij is ook niet van plan om dat te verlengen. De jonge doelman wil minuten en ervaring opdoen als eerste doelman en daarom wil hij Blauw-Zwart op definitieve basis verlaten, dat staat al vast. Enkel twee vragen blijven over: wanneer en naar welke club?



Er heerst vooral interesse vanuit Engeland, waar Leeds United al geruime tijd op zijn handtekening aast. Ook Everton springt in de slotfase van de wintermercato in de dans voor Senne Lammens, de Toffees hebben zich reeds concreet gemeld bij Club Brugge, zij willen hem in januari reeds naar Goodison Park halen. Al is het nog maar de vraag of de jonge doelman wel meteen aanspraak zou kunnen maken op een basisplaats bij Everton. Het Nieuwsblad weet dan weer dat ook Antwerp FC een transfer ziet zitten, maar daar stelt hetzelfde probleem zich als bij Everton en bij Club Brugge: Jean Butez is incontournable op de Bosuil.

GIGANTISCH TALENT & TOEKOMSTIGE RODE DUIVEL

Club Brugge heeft alvast geanticipeerd op het aanstaande vertrek van Senne Lammens, want of het nu in januari of in juli gebeurt: hij zál vertrekken. Josef Bursik werd ondertussen aangetrokken om de concurrentie aan te gaan met Simon Mignolet. Club Brugge draagt de doorstroming van de jeugd hoog in het vaandel en Lammens moest op termijn de nummer één worden in het Jan Breydelstadion. Maar door de fenomenale prestaties van Mignolet zal hij dat dus nooit worden. En dat betekent toch wel een mokerslag voor de West-Vlamingen, want Lammens is een extreem groot talent.

Michel Preud’homme sprak zich eerder deze week nog erg lovend uit over Senne Lammens. “Ik kijk altijd graag naar Arnaud (Bodart, nvdr.), die ik heb gelanceerd bij Standard. Ik kijk ook naar de wedstrijden van Club Brugge, en Club NXT waarvan Guilian (zijn zoon, nvdr.) CEO is. Daar is de jonge Senne Lammens mij opgevallen. Hij is erg goed en ik was echt onder de indruk van zijn niveau. Als hij goed blijft werken en geduld heeft, kan hij in de toekomst Rode Duivel worden”, aldus Preud’homme in een interview met La Dernière Heure.



Peter Mollez werkte bijna vier jaar samen met Senne Lammens bij Club Brugge, maar na de komst van Scott Parker werd hij aan de kant geschoven. De 42-jarige Engelsman bracht met Rob Burch een eigen keeperstrainer mee naar Club Brugge en dat betekende een serieuze klap voor Mollez. In een interview met Krant van West-Vlaanderen praatte hij uitgebreid over zijn ontslag bij Club Brugge, en in dat gesprek benadrukte hij ook de immense kwaliteiten van Lammens, die hij omschrijft als een gigantisch talent dat klaargestoomd werd om Simon Mignolet op te volgen.

COMPLETE & MODERNE KEEPER

Ook Simon Mignolet heeft Senne Lammens hoog zitten. Hij zei in 2021 al dat Lammens zeker de kwaliteiten heeft om eerste doelman te zijn. “Hij staat verder dan ikzelf op 21-jarige leeftijd”, zei Mignolet toen zelfs aan Het Laatste Nieuws. Lammens is een proactieve doelman die perfect tweevoetig is, een kwaliteit die perfect aansluit bij een dominante en voetballende ploeg. Hij kan het spel goed lezen en kan de situaties ook sterk inschatten. Lammens is bovendien erg sterk op de lijn en hij pakt uit met goede reacties. Kortom, door omstandigheden verliest Club Brugge naast een gigantisch talent, gewoon ook een complete en moderne keeper.


LEES OOK: Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

Lammens wordt een doelman van topniveau

Meest recent

Garcia houdt adem in: nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

1
1
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

30
30
Ex-ref in alle staten: Rode Duivels bestolen tegen Iran?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

48
48
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

84
84
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

107
107
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

263
263
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

436
436
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

104
104
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

217
217
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

317
317
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

298
298
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

562
562
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

358
358
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

134
134
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

187
187
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

412
412
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

532
532
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

358
358
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

164
164
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

45
45
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

412
412
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

60
60
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

504
504
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

679
679
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

138
138

Meer sportnieuws