Mignolet bezorgt Club Brugge gigantische mokerslag

door
Mignolet bezorgt Club Brugge gigantische mokerslag

Simon Mignolet is incontournable bij Club Brugge en hij is van plan om dat nog lang te zijn. Met Senne Lammens beschikken de West-Vlamingen over een veelbelovend, en volgens sommigen zelfs een ‘gigantisch’ talent, maar de 20-jarige moet in de nabije toekomst niet hopen om Mignolet uit het doel te spelen in het Jan Breydelstadion. Lammens beschikt over een aflopend contract bij Club Brugge en ondertussen staan de clubs te drummen om hem aan te trekken.


MIGNOLET GAAT MINSTENS DOOR TOT 2026

Het huwelijk tussen Club Brugge en Simon Mignolet is uiterst geslaagd verhaal. De 34-jarige won deze week de Gouden Schoen en hij behoort al meerdere seizoenen tot de beste doelmannen van het land. Daarnaast maakte hij zich helemaal onsterfelijk in de huidige Champions League campagne. Op zijn leeftijd kan hij nog jarenlang mee op het hoogste niveau en dat is Mignolet ook van plan. “Ik zie me niet eindigen aan het einde van mijn contract in 2026”, zei de doorwinterde doelman deze week bij Sporza. “Het is aan mij om dat telkens te kunnen verlengen.”



Simon Mignolet kan zich spiegelen aan andere topdoelmannen zoals Pepe Reina (Villarreal) en Gianluigi Buffon (Parma), die respectievelijk 40 en 44 lentes tellen, maar nog steeds een belangrijke rol vervullen bij hun club. “Zolang ik fit ben, ga ik door. Ik ben heel erg blij dat ik tot 2026 kon bijtekenen. Tegen die tijd zal ik 38 jaar oud zijn”, zei Simon Mignolet eerder deze week aan Het Laatste Nieuws. En dat bekent dus slecht nieuws voor Senne Lammens, die staat te springen om zijn status als veelbelovend talent te bevestigen in de rol van eerste doelman.

INTERESSE BIJ DE VLEET

Senne Lammens moet zich momenteel schikken in een rol als back-up achter Simon Mignolet en op de korte-, middel- en lange termijn zal die hiërarchie ongewijzigd blijven. Pech voor Lammens, die op 20-jarige leeftijd uiteraard niet kan opboksen tegen een clubicoon en Rode Duivel zoals Mignolet. Eind juni loopt het contract van Lammens af bij Club Brugge en hij is ook niet van plan om dat te verlengen. De jonge doelman wil minuten en ervaring opdoen als eerste doelman en daarom wil hij Blauw-Zwart op definitieve basis verlaten, dat staat al vast. Enkel twee vragen blijven over: wanneer en naar welke club?



Er heerst vooral interesse vanuit Engeland, waar Leeds United al geruime tijd op zijn handtekening aast. Ook Everton springt in de slotfase van de wintermercato in de dans voor Senne Lammens, de Toffees hebben zich reeds concreet gemeld bij Club Brugge, zij willen hem in januari reeds naar Goodison Park halen. Al is het nog maar de vraag of de jonge doelman wel meteen aanspraak zou kunnen maken op een basisplaats bij Everton. Het Nieuwsblad weet dan weer dat ook Antwerp FC een transfer ziet zitten, maar daar stelt hetzelfde probleem zich als bij Everton en bij Club Brugge: Jean Butez is incontournable op de Bosuil.

GIGANTISCH TALENT & TOEKOMSTIGE RODE DUIVEL

Club Brugge heeft alvast geanticipeerd op het aanstaande vertrek van Senne Lammens, want of het nu in januari of in juli gebeurt: hij zál vertrekken. Josef Bursik werd ondertussen aangetrokken om de concurrentie aan te gaan met Simon Mignolet. Club Brugge draagt de doorstroming van de jeugd hoog in het vaandel en Lammens moest op termijn de nummer één worden in het Jan Breydelstadion. Maar door de fenomenale prestaties van Mignolet zal hij dat dus nooit worden. En dat betekent toch wel een mokerslag voor de West-Vlamingen, want Lammens is een extreem groot talent.

Michel Preud’homme sprak zich eerder deze week nog erg lovend uit over Senne Lammens. “Ik kijk altijd graag naar Arnaud (Bodart, nvdr.), die ik heb gelanceerd bij Standard. Ik kijk ook naar de wedstrijden van Club Brugge, en Club NXT waarvan Guilian (zijn zoon, nvdr.) CEO is. Daar is de jonge Senne Lammens mij opgevallen. Hij is erg goed en ik was echt onder de indruk van zijn niveau. Als hij goed blijft werken en geduld heeft, kan hij in de toekomst Rode Duivel worden”, aldus Preud’homme in een interview met La Dernière Heure.



Peter Mollez werkte bijna vier jaar samen met Senne Lammens bij Club Brugge, maar na de komst van Scott Parker werd hij aan de kant geschoven. De 42-jarige Engelsman bracht met Rob Burch een eigen keeperstrainer mee naar Club Brugge en dat betekende een serieuze klap voor Mollez. In een interview met Krant van West-Vlaanderen praatte hij uitgebreid over zijn ontslag bij Club Brugge, en in dat gesprek benadrukte hij ook de immense kwaliteiten van Lammens, die hij omschrijft als een gigantisch talent dat klaargestoomd werd om Simon Mignolet op te volgen.

COMPLETE & MODERNE KEEPER

Ook Simon Mignolet heeft Senne Lammens hoog zitten. Hij zei in 2021 al dat Lammens zeker de kwaliteiten heeft om eerste doelman te zijn. “Hij staat verder dan ikzelf op 21-jarige leeftijd”, zei Mignolet toen zelfs aan Het Laatste Nieuws. Lammens is een proactieve doelman die perfect tweevoetig is, een kwaliteit die perfect aansluit bij een dominante en voetballende ploeg. Hij kan het spel goed lezen en kan de situaties ook sterk inschatten. Lammens is bovendien erg sterk op de lijn en hij pakt uit met goede reacties. Kortom, door omstandigheden verliest Club Brugge naast een gigantisch talent, gewoon ook een complete en moderne keeper.


LEES OOK: Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Lammens wordt een doelman van topniveau

Meest recent

'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

33
33
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

74
74
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

79
79
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

18
18
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

183
183
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

210
210
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

122
122
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

41
41
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

204
204
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

40
40
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

99
99
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

249
249
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

105
105
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

92
92
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

190
190
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

111
111
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

390
390
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

156
156
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

347
347
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

276
276
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

497
497
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

252
252
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

222
222
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

176
176
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

289
289

Meer sportnieuws