Club Brugge ziet recordtransfer uit handen glippen

door
Club Brugge ziet recordtransfer uit handen glippen

Met de terugkeer van Jack Hendry lijkt het inkomend huiswerk van Club Brugge in januari zowaar al afgerond. Blauw-Zwart rekent tenslotte nog altijd op de reeds aanwezige kwaliteit in de kleedkamer om de scheve situatie straks recht te trekken. In theorie valt daar ook vrij weinig tegenin te brengen, ondanks de ondermaatse resultaten in de competitie. Alleen zijn om meerdere redenen helaas niet alle steunpilaren in Jan Breydel even betrouwbaar.


Na zeven wedstrijden op een rij zonder zege, waarvan vier onder een nieuwe coach, hoopt Club Brugge de negatieve spiraal zondag tegen Zulte Waregem eindelijk te doorbreken. Voorin kruist Scott Parker vooral de vingers dat Noa Lang zijn stijgende lijn doortrekt, en Roman Yaremchuk – of Ferran Jutglà? – zijn duivels eindelijk ontbindt. Antonio Nusa ruimt sowieso dan weer plaats voor Andreas Skov Olsen, goed ingevallen tegen Charleroi. Terwijl op het middenveld allicht dezelfde combinatie de boel dit keer beter bij elkaar moet zien te houden, mogen we daarnaast ook centraal achterin minstens één wijziging verwachten. En dan hebben we het niet over Hendry, die vermoedelijk wel direct deel zal uitmaken van de wedstrijdkern – Dedryck Boyata viel afgelopen weekend zonder hem er weer bij al uit de boot.

GELIJK VAN HOEFKENS
Wie weet verschijnt de Schot zelfs aan de aftrap ten koste van Brandon Mechele of Denis Odoi, tussen wie Parker nog lijkt te twijfelen. Al vormde het duo zondag wel reeds voor de tweede keer samen een tandem. Dat was tevens tegen Anderlecht het geval, toen Abakar Sylla een schorsing uitzat na zijn vlaag van zinsverbijstering in Genk. Daarmee was de 20-jarige Ivoriaan niet aan zijn proefstuk toe: eerder ging hij al eens door het lint ging toen Carl Hoefkens hem naar de kant haalde in Porto. Een scenario dat zich tot vervelens toe bleef herhalen telkens Sylla, die bij momenten wel flirtte met de uitsluiting, in de scheidsrechter zijn boekje vloog. Tot ongenoegen van de linkspoot. In de debuutmatch van Parker bewees hij evenwel meteen waarom diens voorganger hem steevast als een risicopatiënt beschouwde.



Net als Hoefkens verlangt Parker dat zijn spelers op het randje van het toelaatbare balanceren, maar Sylla overschrijdt geregeld de grens. Zoals met zijn wilde tackle op Joseph Paintsil, weliswaar veeleer een onoordeelkundige poging tot een professionele fout dan een gemene ingreep. Of zijn charge op Mario Stroeykens in Anderlecht die hem een rechtstreekse rode kaart en fikse schorsing opleverde. Na beide partijen toonde Sylla, die vooral in Genk zijn team in de steek liet, zich wel snel schuldbewust. Naast het veld kent men hem in Westkapelle, waar louter lof klinkt over zijn discipline en voorbeeldige mentaliteit, als een rustige jongen. Een schril contrast met het temperament dat tussen de lijnen soms de bovenhand neemt. Die jeugdige onbezonnenheid, vaak wel met de beste intenties, moet er nog uit.

NSOKI & KOSSOUNOU
Volwassen worden dus, logisch ook voor een jonge knaap ver van huis. Via een knap staaltje scouting plukte de landskampioen Sylla anderhalf jaar geleden haast gratis weg uit zijn thuisland, vandaag wordt de marktwaarde van de intussen eenmalig international op negen miljoen geschat. Nog steeds slechts een fractie van wat Club ooit wenst te vangen. Blauw-Zwart rekent op de absolute jackpot: meer dan wat voorganger Stanley Nsoki en misschien zelfs landgenoot Odilon Kossounou, met een prijskaartje van bonussen incluis 30 miljoen veruit de duurste verdediger uit de JPL, in het laatje brachten. Geen onrealistische verwachting, want Sylla staat reeds bij tal van ploegen op de radar. Om hen niet te doen afhaken moet hij dan wel zijn emoties onder controle leren houden. Kossounou was een pak stabieler.



Nsoki daarentegen bleek eveneens een klasbak met een handleiding. Hoewel hij vaker de concentratie verloor straalt zijn opvolger, die over dezelfde uitstekende voetjes beschikt, bijwijlen een gelijkaardige nonchalance uit. Ook bij hem ging trouwens af en toe het licht uit, vooral dan tegen Antwerpenaren. Een bizarre kopstoot tegen Beerschot in de voorbereiding was zijn laatste wapenfeit alvorens richting Duitsland te verhuizen. In competitieverband liet Nsoki zich wel nooit vangen, zijn twee rode kaarten – telkens tweemaal geel – zijn niet te vergelijken met die van Sylla. In 42 optredens vloog de Fransman voorts zeven keer op de bon. Samen met zijn twee rode exemplaren zit Sylla, die in zijn eerste zes duels nochtans geen enkel karton onder de neus geschoven kreeg, aan zes stuks in amper 17 profmatchen.

PARTTIME SYLLA
Dat hadden er heel wat meer kunnen zijn, alleen bracht de Brugse revelatie reeds zes wedstrijden op de strafbank door. In de Champions League en Croky Cup was hij daardoor evenmin altijd beschikbaar. Een minder belicht issue dat Club ongetwijfeld zorgen baart zijn echter zijn fysieke perikelen. Zo zat Sylla tegen Charleroi niet toevallig op de bank. Een paar dagen eerder maakte hij namelijk nog de 90 minuten rond tegen STVV. Een blik op de cijfers leert ons dat de krachtpatser momenteel niet in staat blijkt om meerdere matchen per week af te haspelen. Zo gaf Sylla na de zeges tegen Bayer Leverkusen en Atlético Madrid verstek voor de confrontaties met Seraing en Westerlo. Tussendoor kwam de partij tegen KV Mechelen dan weer te vroeg na zijn eerste cap, waarin hij ook een lichte spierblessure opliep.



Na de verplaatsing richting Porto en terugwedstrijd tegen Atlético speelde Sylla wel tegen Standard en Anderlecht, maar ondanks de schorsing die hem toen boven het hoofd hing hield Hoefkens hem enkele dagen nadien aan de kant tegen STVV. Mogelijk een disciplinaire sanctie, al merken we toch een trend die dus ook door Parker wordt voortgezet. Blijkbaar acht men het in Jan Breydel nodig om voorzichtig om te springen met Sylla, zodanig dat diens sterke lijf niet overbelast geraakt. Het gevolg is wel dat hij bovenop zijn drie weken schorsing daardoor nog eens vijf matchen extra miste. In exact de helft van de 22 competitieduels tot hiertoe – pas op speeldag drie vierde Sylla zijn debuut – kwam hij zo niet in actie. Een probleem, want een volwaardige back-up voor de verdediger heeft Parker niet voorhanden.

VOORBEELD VAN WESLEY
Centraal achterin is Sylla, die tegen Essevee zijn plaats in het elftal allicht weer inneemt, zelfs de enige linkspoot. In de 4-3-3 van Parker is het daar ook lastiger voor Bjorn Meijer om in te springen, zeker nu Eduard Sobol vertrok. Bovendien ontpopte de toekomstige topper zich in mum van tijd tot een haast onmisbare schakel in de defensie. Vooral de opbouw verloopt zonder hem een stuk stroever, al willen we zijn impact niet overschatten. In de negen wedstrijden waarin Sylla ontbrak sinds een vaste titularis werd pakte Blauw-Zwart 15 op 27, dezelfde balans als in de laatste negen duels mét de ruwe diamant in de basis. Toch moet Parker een manier vinden om vaker een beroep op hem te kunnen doen wil hij zich werkelijk nog herpakken. Een iets minder drukke kalender kan daarbij alvast een handje helpen.



Bovenal moet de jonge steunpilaar zélf betrouwbaarder worden. Ook met geel achter zijn naam, al is voorkomen altijd beter dan genezen. "Hij heeft veel potentieel, maar ook zulke spelers maken domme fouten. Het is mijn job om hem te begeleiden", aldus Parker na Sylla zijn dwaze scène in Genk, gedrag dat de coach niet tolereert. Gelukkig heeft Club de nodige ervaring op dat vlak: denk maar aan Nsoki of Wesley Moraes, met wie men in Westkapelle eveneens hard aan de slag ging om zijn werkpunten te verbeteren. "Hij moet snel leren, maar het komt wel goed", vertelde Parker nog over Sylla. Ondanks diens fysieke kwaliteiten blijkt er ook op dat gebied alleszins werk aan de winkel. Gebreken die de prijs kunnen drukken of potentiële gegadigden afschrikken. En vooral de landskampioen zelf zuur opbreken.

AD

LEES OOK: Vanaken benoemt verrassende Bruggeling: "Hij was uitstekend"

Hoeveel is Sylla volgens u vandaag waard?

Meest recent

Club Brugge houdt hart nu al vast: "Als zij vertrekken…"

Club Brugge maakte weer heel veel indruk tegen AS Monaco. Blauw-Zwart blijft een centrale as hebben ...

1
1
Vanaken benoemt verrassende Bruggeling: "Hij was uitstekend"

Hans Vanaken heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het allerhoogste niveau. Na de ...

188
188
Hayen komt met statement na bizar Onyedika-incident

Club Brugge heeft donderdag tegen AS Monaco andermaal voor een memorabele Champions League-avond ...

168
168
"Meesterwerk" - kranten delen 10 op 10 uit aan Club-held

In navolging van Union SG heeft ook Club Brugge serieus indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag ...

167
167
UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

Kevin De Bruyne heeft een terugkeer in mineur beleefd op het veld van Manchester City. De Rode ...

61
61
Forbs gelooft ogen niet bij Club-ploegmaat: "Fenomeen!"

Met een 4-1-overwinning tegen AS Monaco heeft Club Brugge meteen de toon gezet bij de start van zijn ...

435
435
L'Equipe lyrisch voor Club: drie spelers met 8 op 10

Club Brugge KV heeft op de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League meteen stevig ...

587
587
Nieuwe grote doorbraak: DAZN vindt akkoord in Vlaanderen

Daags voor de achtste speeldag in de Jupiler Pro League, is een nieuwe doorbraak bereikt in de soap ...

896
896
Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

In de Champions League keerde Kevin De Bruyne met SSC Napoli donderdagavond terug naar zijn ...

267
267
Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

590
590
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

477
477
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

212
212
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

91
91
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

277
277
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

312
312
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

166
166
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

308
308
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

366
366
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

80
80
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

389
389
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

147
147
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

242
242
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

607
607
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

73
73
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

568
568

Meer sportnieuws