Club Brugge ziet recordtransfer uit handen glippen

door
Club Brugge ziet recordtransfer uit handen glippen

Met de terugkeer van Jack Hendry lijkt het inkomend huiswerk van Club Brugge in januari zowaar al afgerond. Blauw-Zwart rekent tenslotte nog altijd op de reeds aanwezige kwaliteit in de kleedkamer om de scheve situatie straks recht te trekken. In theorie valt daar ook vrij weinig tegenin te brengen, ondanks de ondermaatse resultaten in de competitie. Alleen zijn om meerdere redenen helaas niet alle steunpilaren in Jan Breydel even betrouwbaar.


Na zeven wedstrijden op een rij zonder zege, waarvan vier onder een nieuwe coach, hoopt Club Brugge de negatieve spiraal zondag tegen Zulte Waregem eindelijk te doorbreken. Voorin kruist Scott Parker vooral de vingers dat Noa Lang zijn stijgende lijn doortrekt, en Roman Yaremchuk – of Ferran Jutglà? – zijn duivels eindelijk ontbindt. Antonio Nusa ruimt sowieso dan weer plaats voor Andreas Skov Olsen, goed ingevallen tegen Charleroi. Terwijl op het middenveld allicht dezelfde combinatie de boel dit keer beter bij elkaar moet zien te houden, mogen we daarnaast ook centraal achterin minstens één wijziging verwachten. En dan hebben we het niet over Hendry, die vermoedelijk wel direct deel zal uitmaken van de wedstrijdkern – Dedryck Boyata viel afgelopen weekend zonder hem er weer bij al uit de boot.

GELIJK VAN HOEFKENS
Wie weet verschijnt de Schot zelfs aan de aftrap ten koste van Brandon Mechele of Denis Odoi, tussen wie Parker nog lijkt te twijfelen. Al vormde het duo zondag wel reeds voor de tweede keer samen een tandem. Dat was tevens tegen Anderlecht het geval, toen Abakar Sylla een schorsing uitzat na zijn vlaag van zinsverbijstering in Genk. Daarmee was de 20-jarige Ivoriaan niet aan zijn proefstuk toe: eerder ging hij al eens door het lint ging toen Carl Hoefkens hem naar de kant haalde in Porto. Een scenario dat zich tot vervelens toe bleef herhalen telkens Sylla, die bij momenten wel flirtte met de uitsluiting, in de scheidsrechter zijn boekje vloog. Tot ongenoegen van de linkspoot. In de debuutmatch van Parker bewees hij evenwel meteen waarom diens voorganger hem steevast als een risicopatiënt beschouwde.



Net als Hoefkens verlangt Parker dat zijn spelers op het randje van het toelaatbare balanceren, maar Sylla overschrijdt geregeld de grens. Zoals met zijn wilde tackle op Joseph Paintsil, weliswaar veeleer een onoordeelkundige poging tot een professionele fout dan een gemene ingreep. Of zijn charge op Mario Stroeykens in Anderlecht die hem een rechtstreekse rode kaart en fikse schorsing opleverde. Na beide partijen toonde Sylla, die vooral in Genk zijn team in de steek liet, zich wel snel schuldbewust. Naast het veld kent men hem in Westkapelle, waar louter lof klinkt over zijn discipline en voorbeeldige mentaliteit, als een rustige jongen. Een schril contrast met het temperament dat tussen de lijnen soms de bovenhand neemt. Die jeugdige onbezonnenheid, vaak wel met de beste intenties, moet er nog uit.

NSOKI & KOSSOUNOU
Volwassen worden dus, logisch ook voor een jonge knaap ver van huis. Via een knap staaltje scouting plukte de landskampioen Sylla anderhalf jaar geleden haast gratis weg uit zijn thuisland, vandaag wordt de marktwaarde van de intussen eenmalig international op negen miljoen geschat. Nog steeds slechts een fractie van wat Club ooit wenst te vangen. Blauw-Zwart rekent op de absolute jackpot: meer dan wat voorganger Stanley Nsoki en misschien zelfs landgenoot Odilon Kossounou, met een prijskaartje van bonussen incluis 30 miljoen veruit de duurste verdediger uit de JPL, in het laatje brachten. Geen onrealistische verwachting, want Sylla staat reeds bij tal van ploegen op de radar. Om hen niet te doen afhaken moet hij dan wel zijn emoties onder controle leren houden. Kossounou was een pak stabieler.



Nsoki daarentegen bleek eveneens een klasbak met een handleiding. Hoewel hij vaker de concentratie verloor straalt zijn opvolger, die over dezelfde uitstekende voetjes beschikt, bijwijlen een gelijkaardige nonchalance uit. Ook bij hem ging trouwens af en toe het licht uit, vooral dan tegen Antwerpenaren. Een bizarre kopstoot tegen Beerschot in de voorbereiding was zijn laatste wapenfeit alvorens richting Duitsland te verhuizen. In competitieverband liet Nsoki zich wel nooit vangen, zijn twee rode kaarten – telkens tweemaal geel – zijn niet te vergelijken met die van Sylla. In 42 optredens vloog de Fransman voorts zeven keer op de bon. Samen met zijn twee rode exemplaren zit Sylla, die in zijn eerste zes duels nochtans geen enkel karton onder de neus geschoven kreeg, aan zes stuks in amper 17 profmatchen.

PARTTIME SYLLA
Dat hadden er heel wat meer kunnen zijn, alleen bracht de Brugse revelatie reeds zes wedstrijden op de strafbank door. In de Champions League en Croky Cup was hij daardoor evenmin altijd beschikbaar. Een minder belicht issue dat Club ongetwijfeld zorgen baart zijn echter zijn fysieke perikelen. Zo zat Sylla tegen Charleroi niet toevallig op de bank. Een paar dagen eerder maakte hij namelijk nog de 90 minuten rond tegen STVV. Een blik op de cijfers leert ons dat de krachtpatser momenteel niet in staat blijkt om meerdere matchen per week af te haspelen. Zo gaf Sylla na de zeges tegen Bayer Leverkusen en Atlético Madrid verstek voor de confrontaties met Seraing en Westerlo. Tussendoor kwam de partij tegen KV Mechelen dan weer te vroeg na zijn eerste cap, waarin hij ook een lichte spierblessure opliep.



Na de verplaatsing richting Porto en terugwedstrijd tegen Atlético speelde Sylla wel tegen Standard en Anderlecht, maar ondanks de schorsing die hem toen boven het hoofd hing hield Hoefkens hem enkele dagen nadien aan de kant tegen STVV. Mogelijk een disciplinaire sanctie, al merken we toch een trend die dus ook door Parker wordt voortgezet. Blijkbaar acht men het in Jan Breydel nodig om voorzichtig om te springen met Sylla, zodanig dat diens sterke lijf niet overbelast geraakt. Het gevolg is wel dat hij bovenop zijn drie weken schorsing daardoor nog eens vijf matchen extra miste. In exact de helft van de 22 competitieduels tot hiertoe – pas op speeldag drie vierde Sylla zijn debuut – kwam hij zo niet in actie. Een probleem, want een volwaardige back-up voor de verdediger heeft Parker niet voorhanden.

VOORBEELD VAN WESLEY
Centraal achterin is Sylla, die tegen Essevee zijn plaats in het elftal allicht weer inneemt, zelfs de enige linkspoot. In de 4-3-3 van Parker is het daar ook lastiger voor Bjorn Meijer om in te springen, zeker nu Eduard Sobol vertrok. Bovendien ontpopte de toekomstige topper zich in mum van tijd tot een haast onmisbare schakel in de defensie. Vooral de opbouw verloopt zonder hem een stuk stroever, al willen we zijn impact niet overschatten. In de negen wedstrijden waarin Sylla ontbrak sinds een vaste titularis werd pakte Blauw-Zwart 15 op 27, dezelfde balans als in de laatste negen duels mét de ruwe diamant in de basis. Toch moet Parker een manier vinden om vaker een beroep op hem te kunnen doen wil hij zich werkelijk nog herpakken. Een iets minder drukke kalender kan daarbij alvast een handje helpen.



Bovenal moet de jonge steunpilaar zélf betrouwbaarder worden. Ook met geel achter zijn naam, al is voorkomen altijd beter dan genezen. "Hij heeft veel potentieel, maar ook zulke spelers maken domme fouten. Het is mijn job om hem te begeleiden", aldus Parker na Sylla zijn dwaze scène in Genk, gedrag dat de coach niet tolereert. Gelukkig heeft Club de nodige ervaring op dat vlak: denk maar aan Nsoki of Wesley Moraes, met wie men in Westkapelle eveneens hard aan de slag ging om zijn werkpunten te verbeteren. "Hij moet snel leren, maar het komt wel goed", vertelde Parker nog over Sylla. Ondanks diens fysieke kwaliteiten blijkt er ook op dat gebied alleszins werk aan de winkel. Gebreken die de prijs kunnen drukken of potentiële gegadigden afschrikken. En vooral de landskampioen zelf zuur opbreken.

AD

LEES OOK: Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Hoeveel is Sylla volgens u vandaag waard?

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

126
126
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

64
64
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

69
69
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

34
34
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

156
156
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

256
256
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

80
80
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

151
151
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

485
485
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

116
116
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

208
208
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

404
404
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

198
198
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

63
63
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

266
266
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

31
31
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

263
263
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

221
221
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

81
81
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

176
176
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

523
523
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

89
89
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

157
157
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

112
112

Meer sportnieuws