Fredberg realiseert meesterzet op transfermarkt

door
Fredberg realiseert meesterzet op transfermarkt

Jesper Fredberg profileert zich steeds meer als de grote man bij RSC Anderlecht. De CEO Sports laat zich zwaar gelden zowel op als naast het veld, en dat leverde hem hier en daar al wat kritiek op. Fredberg verdient echter het voordeel van de twijfel en met de komst van Anders Dreyer (FC Midtjylland) scoorde hij alvast punten. Daarnaast verwezenlijkt hij ook een onwaarschijnlijke deal door Wesley Hoedt wellicht (tijdelijk) te verpatsen aan Watford FC.


DE NIEUWE STERKE MAN

Jesper Fredberg drukt zijn stempel bij Anderlecht. In de nieuwe rol van CEO Sports zette hij zijn voorganger Peter Verbeke aan de deur en met Anders Dreyer (FC Midtjylland) haalde hij meteen zijn eerste transfer naar het Lotto Park. De Deen is prominent aanwezig bij Sporting, zo maakte hij een goede beurt tijdens het veelbesproken crisis onderhoud tussen de club en de fans, en door de ‘niet-uitvoerende’ rol van voorzitter Wouter Vandenhaute trekt hij stilaan alle sportieve macht naar zich toe.

Jesper Fredberg vindt zo’n vooraanstaande rol helemaal niet erg, hij staat namelijk heel erg graag in de belangstelling. Dat konden we vorig weekend zelf vaststellen in het Stade du Pairay in Seraing. Daar ging hij de meegereisde Anderlecht-fans groeten na de wedstrijd, iets wat niet meteen verwacht wordt van een sportief leider van een Belgische (ex-)topclub. Franky Van der Elst stelde zich in het praatprogramma Extra Time alvast grote vragen bij het optreden van Fredberg in Seraing.



“Het is toch opvallend. Hoe lang is hij nu hier? En hij is gewoon al de grote baas op Anderlecht. Ik vind het toch straf. Wie kende Fredberg tot drie maanden geleden? Toch ook niemand bij ons. En nu zo de grote man zijn op Anderlecht …” Peter Vandenbempt keek ook met grote verbazing naar Jesper Fredberg in Seraing. “Hij was alomtegenwoordig. Fredberg zou zelfs in directe verbinding staan met de bank en de video-analist. Achteraf ging hij ook nog eens de fans groeten. Wat een gedoe.”

MISSION IMPOSSIBLE MET HOEDT

Er wordt Jesper Fredberg vandaag een grote mate van profileringsdrang verweten, maar de Deen werd in eerste instantie aangesteld om goed werk te leveren als CEO Sports. De transfer van Anders Dreyer (FC Midtjylland) is alvast een stap in de goede richting, en het nakende vertrek van Wesley Hoedt zal hem ongetwijfeld nog veel meer positieve commentaren opleveren. De Nederlandse verdediger is al maandenlang persona non grata en tot voor kort raakte Anderlecht hem aan de straatstenen niet kwijt.



Medio november toonde Vitesse interesse in de 28-jarige verdediger. De club uit Arnhem kende een mislukte transferzomer en staat voorlopig op een tegenvallende veertiende plaats in de Eredivisie. Technisch directeur Benjamin Schmedes moest in januari orde op zaken stellen op de transfermarkt, want “hulp uit elke hoek is welkom”, stelt de Gelderlander. Dus ook een door Anderlecht uitgespuwde Wesley Hoedt, die zich op het veld en in de kleedkamer helemaal onmogelijk maakte.

SALARIS VAN 1,5 MILJOEN EURO

Het werd echter al snel duidelijk dat Vitesse het vorstelijk loon van Wesley Hoedt niet kan overnemen, hij verdient in het Lotto Park naar verluidt 1,5 miljoen euro, wat betekent dat hij de derde grootste verdiener zou zijn bij Anderlecht. Enkel Adrien Trebel (2,7 miljoen euro) en Hendrik Van Crombrugge (1,6 miljoen euro) verdienen nog meer bij Sporting. Eind december was er vage belangstelling vanuit de Golfstaten en sindsdien bleef het akelig kalm rond een transfer van Hoedt.



Tot donderdag weliswaar. Toen maakten Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad bekend dat Watford FC bereid is om Wesley Hoedt voor één seizoen te huren van Anderlecht, een huurdeal waarin The Hornets een aanzienlijk deel of zelfs zijn hele loon zouden overnemen. Anderlecht had oorspronkelijk de ambitie om 7 miljoen aan salarissen lozen in januari, en met het schrappen van Hoedt zijn loon is Sporting duidelijk op de goede weg. Een definitieve transfer eind dit seizoen zou zelfs nóg beter zijn.

MET WATFORD NAAR DE PREMIER LEAGUE?

Voorlopig is het nog niet bekend of er een aankoopoptie wordt opgenomen in de huurdeal met Watford FC, bij Anderlecht is men al lang tevreden dat het loon van Wesley Hoedt integraal zou worden overgenomen. En dan nog. Het zal namelijk niet vanzelfsprekend zijn dat Hoedt zomaar een dragende kracht wordt bij The Hornets. Watford strijdt namelijk volop mee voor de promotie naar de Premier League en bovendien beschikt de club op dit moment over de vierde beste defensie van de Championship.



Daarnaast heeft Watford ook al een akkoord gevonden met Hibernian over de komst van Ryan Porteous, de centrale verdediger wordt binnenkort voor een kleine 350 duizend euro overgenomen. Porteous stond al geruime tijd op de radar van Watford, waar hij de opvolger moet worden van William Troost-Ekong, die op zijn beurt naar Salernitana vertrok. Maar ook voor Wesley Hoedt is er nog plaats want coach Slaven Bilic sloeg onlangs nog aan de alarmbel dat hij over te weinig centrale verdedigers beschikt.

LEES OOK: 'Anderlecht zoekt spits: 17 miljoen in de vuilbak'

Zal Hoedt slagen bij Watford?

Meest recent

'Hayen speelt blufpoker: opstelling Genk lekt uit'

KRC Genk heeft donderdag om 18u45 een afspraak met de geschiedenis, want in Freiburg kan het zich ...

7
7
'Anderlecht zoekt spits: 17 miljoen in de vuilbak'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar wie Olivier ...

53
53
Schokkende beelden: Lang afgevoerd na bloederige blessure

Noa Lang heeft woensdag een ware rampavond beleefd. Als invaller werd hij met Galatasaray vrij ...

123
123
Voetbalporno! Ontdek de héérlijke affiches in kwartfinales UCL

De kaarten zijn geschud in de 1/8ste finales van de Champions League. Woensdagavond werden de ...

150
150
UCL: Nieuwe demonstratie Bayern, Liverpool maakt statement

De laatste tickets voor de kwartfinales van de Champions League zijn verdeeld. Het Bayern ...

41
41
'Villa neemt rigoureus transferbesluit met Tielemans'

Youri Tielemans hersteld momenteel van een blessure aan de enkels die hem ondertussen al enkele ...

83
83
Transferfabriek Union: drie nieuwe miljoenendeals in pijplijn

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

51
51
Supporters in de wolken: grote comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge mathematisch verzekeren van een plek in de ...

292
292
'Beslissing gevallen: miljoenentransfer bij Club Brugge'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet. Met name aan uitgaande zijde belooft ...

286
286
Nieuwe patron bij Duivels: opvallende aanwezige op stage

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

155
155
Spektakelstuk met 9 goals: Barça wervelt naar kwartfinales

FC Barcelona heeft zich op uiterst spectaculaire wijze geplaatst voor de kwartfinales van de ...

67
67
Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

232
232
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

155
155
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

450
450
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

80
80
WK-kandidatuur voor Garcia: "Nog vrij in juni en juli"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

62
62
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

72
72
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

311
311
Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

297
297
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

47
47
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

257
257
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

158
158
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

460
460
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

71
71
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

291
291

Meer sportnieuws