Fredberg realiseert meesterzet op transfermarkt

1426
Fredberg realiseert meesterzet op transfermarkt

Jesper Fredberg profileert zich steeds meer als de grote man bij RSC Anderlecht. De CEO Sports laat zich zwaar gelden zowel op als naast het veld, en dat leverde hem hier en daar al wat kritiek op. Fredberg verdient echter het voordeel van de twijfel en met de komst van Anders Dreyer (FC Midtjylland) scoorde hij alvast punten. Daarnaast verwezenlijkt hij ook een onwaarschijnlijke deal door Wesley Hoedt wellicht (tijdelijk) te verpatsen aan Watford FC.


DE NIEUWE STERKE MAN

Jesper Fredberg drukt zijn stempel bij Anderlecht. In de nieuwe rol van CEO Sports zette hij zijn voorganger Peter Verbeke aan de deur en met Anders Dreyer (FC Midtjylland) haalde hij meteen zijn eerste transfer naar het Lotto Park. De Deen is prominent aanwezig bij Sporting, zo maakte hij een goede beurt tijdens het veelbesproken crisis onderhoud tussen de club en de fans, en door de ‘niet-uitvoerende’ rol van voorzitter Wouter Vandenhaute trekt hij stilaan alle sportieve macht naar zich toe.

Jesper Fredberg vindt zo’n vooraanstaande rol helemaal niet erg, hij staat namelijk heel erg graag in de belangstelling. Dat konden we vorig weekend zelf vaststellen in het Stade du Pairay in Seraing. Daar ging hij de meegereisde Anderlecht-fans groeten na de wedstrijd, iets wat niet meteen verwacht wordt van een sportief leider van een Belgische (ex-)topclub. Franky Van der Elst stelde zich in het praatprogramma Extra Time alvast grote vragen bij het optreden van Fredberg in Seraing.



“Het is toch opvallend. Hoe lang is hij nu hier? En hij is gewoon al de grote baas op Anderlecht. Ik vind het toch straf. Wie kende Fredberg tot drie maanden geleden? Toch ook niemand bij ons. En nu zo de grote man zijn op Anderlecht …” Peter Vandenbempt keek ook met grote verbazing naar Jesper Fredberg in Seraing. “Hij was alomtegenwoordig. Fredberg zou zelfs in directe verbinding staan met de bank en de video-analist. Achteraf ging hij ook nog eens de fans groeten. Wat een gedoe.”

MISSION IMPOSSIBLE MET HOEDT

Er wordt Jesper Fredberg vandaag een grote mate van profileringsdrang verweten, maar de Deen werd in eerste instantie aangesteld om goed werk te leveren als CEO Sports. De transfer van Anders Dreyer (FC Midtjylland) is alvast een stap in de goede richting, en het nakende vertrek van Wesley Hoedt zal hem ongetwijfeld nog veel meer positieve commentaren opleveren. De Nederlandse verdediger is al maandenlang persona non grata en tot voor kort raakte Anderlecht hem aan de straatstenen niet kwijt.



Medio november toonde Vitesse interesse in de 28-jarige verdediger. De club uit Arnhem kende een mislukte transferzomer en staat voorlopig op een tegenvallende veertiende plaats in de Eredivisie. Technisch directeur Benjamin Schmedes moest in januari orde op zaken stellen op de transfermarkt, want “hulp uit elke hoek is welkom”, stelt de Gelderlander. Dus ook een door Anderlecht uitgespuwde Wesley Hoedt, die zich op het veld en in de kleedkamer helemaal onmogelijk maakte.

SALARIS VAN 1,5 MILJOEN EURO

Het werd echter al snel duidelijk dat Vitesse het vorstelijk loon van Wesley Hoedt niet kan overnemen, hij verdient in het Lotto Park naar verluidt 1,5 miljoen euro, wat betekent dat hij de derde grootste verdiener zou zijn bij Anderlecht. Enkel Adrien Trebel (2,7 miljoen euro) en Hendrik Van Crombrugge (1,6 miljoen euro) verdienen nog meer bij Sporting. Eind december was er vage belangstelling vanuit de Golfstaten en sindsdien bleef het akelig kalm rond een transfer van Hoedt.



Tot donderdag weliswaar. Toen maakten Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad bekend dat Watford FC bereid is om Wesley Hoedt voor één seizoen te huren van Anderlecht, een huurdeal waarin The Hornets een aanzienlijk deel of zelfs zijn hele loon zouden overnemen. Anderlecht had oorspronkelijk de ambitie om 7 miljoen aan salarissen lozen in januari, en met het schrappen van Hoedt zijn loon is Sporting duidelijk op de goede weg. Een definitieve transfer eind dit seizoen zou zelfs nóg beter zijn.

MET WATFORD NAAR DE PREMIER LEAGUE?

Voorlopig is het nog niet bekend of er een aankoopoptie wordt opgenomen in de huurdeal met Watford FC, bij Anderlecht is men al lang tevreden dat het loon van Wesley Hoedt integraal zou worden overgenomen. En dan nog. Het zal namelijk niet vanzelfsprekend zijn dat Hoedt zomaar een dragende kracht wordt bij The Hornets. Watford strijdt namelijk volop mee voor de promotie naar de Premier League en bovendien beschikt de club op dit moment over de vierde beste defensie van de Championship.



Daarnaast heeft Watford ook al een akkoord gevonden met Hibernian over de komst van Ryan Porteous, de centrale verdediger wordt binnenkort voor een kleine 350 duizend euro overgenomen. Porteous stond al geruime tijd op de radar van Watford, waar hij de opvolger moet worden van William Troost-Ekong, die op zijn beurt naar Salernitana vertrok. Maar ook voor Wesley Hoedt is er nog plaats want coach Slaven Bilic sloeg onlangs nog aan de alarmbel dat hij over te weinig centrale verdedigers beschikt.

LEES OOK: "Ongezien" - Thorup wrijft zich in de ogen bij Genkse uitblinker

Zal Hoedt slagen bij Watford?

Meest recent

Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels

Mark van Bommel maakt deze maand zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. De zomermercato ...

2
2
Vandenbempt looft JPL-club: "Goed voor het Belgisch voetbal"

De eerste vijf speeldagen van de Jupiler Pro League liggen achter de rug. Het seizoen kan nu ...

49
49
Potts zwaar onder de indruk: "Ik schrok ervan"

Club Brugge is met een 12 op 15 goed begonnen aan het seizoen, al is het voetbal nog niet geweldig. ...

200
200
KBVB komt met vlammend statement richting Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino verliest overal ter wereld steun. De Koninklijke Belgische ...

66
66
Anderlecht – KRC Genk: Bruno zorgt voor totale ommekeer

RSC Anderlecht is onder Vitor Bruno een heel ander team geworden. Net alleen door de nieuwe spelers, ...

235
235
Degryse onder de indruk: "Zij zijn de ploeg van de week"

De Jupiler Pro League is ondertussen alweer vijf speeldagen ver. En het is zowaar AA Gent dat met ...

153
153
Engelsen waarschuwen voor vier Club-spelers: "Major threat"

Club Brugge krijgt dinsdagavond de eer om de League Phase van de Champions League op gang te ...

286
286
"Ongezien" - Thorup wrijft zich in de ogen bij Genkse uitblinker

KRC Genk slaagde er zondagavond niet in om de volle buit te pakken op het veld van RSC Anderlecht. ...

232
232
Gent vindt steunpilaar: "We gaan wel eens in de clinch"

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

99
99
Late slipper Man United: Engelse pers pakt Lammens aan

Manchester United leek zondagnamiddag op weg naar zijn eerste uitzege van het seizoen. Maar op het ...

80
80
‘Leko betrapt op smerig dubbelspel bij Club Brugge’

Een rode kaart van Carlos Forbs was voor Ivan Leko voldoende om zijn speler publiek aan de ...

480
480
Gent niet te stoppen: nieuw target voor interland-break

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

214
214
Club vs. Aston Villa: Leko broedt op drastische ingreep

Club Brugge staat te popelen om te starten aan zijn Champions League-campagne. En dinsdagavond tegen ...

333
333
Anderlecht-publiek laat speler vallen: "Met trillende benen"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

715
715
Stassin beleeft meteen droomdebuut bij Sevilla

Heel wat Belgen versierden afgelopen week in het absolute slot van de mercato nog een transfer. ...

99
99
Kassa kassa: Cercle kondigt megatransfer aan

De transfermarkt sloot in België eerder deze week zijn deuren, maar toch valt er nog een zeer ...

80
80
Simons beleeft rampzalige start: "Het is om te janken"

Na vijf speeldagen lijken er in de Jupiler Pro League al enkele degradatiekandidaten opgestaan te ...

98
98
Milan-Belgen grijpen net naast zege in kraker tegen Juve

In de Serie A stond er zondagavond nog een rasechte topper op het programma. Juventus kreeg immers ...

39
39
Comeback bij Duivels in de maak? Mannaert op tribune

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend gaan ...

309
309
Tegenvallende start: Vitor Bruno is opvallend positief

In Europa heeft Anderlecht een goede zomer beleefd met de kwalificatie voor de league phase van de ...

296
296
Brughmans maakt indruk met klassereactie na knaltransfer

De topper tussen Anderlecht en KRC Genk heeft zondag geen winnaar gekregen. Geen van beide teams ...

90
90
Vanderhaeghe zet straffe start verder met zege tegen Lokeren

In de Challenger Pro League prijken na vier speeldagen met Beerschot en Dender twee van de verwachte ...

31
31
OHL in vieze papieren na pandoering in Beveren

OH Leuven zit stilaan in zeer vieze papieren. Het blijft achter met een nul op vijftien nadat het nu ...

156
156
Niemand echt tevreden: Anderlecht en Genk gelijk na intense clash

De topper van het weekend in de Jupiler Pro League heeft geen doelpunten en dus ook geen winnaar ...

385
385
Crisis loert bij puntenloos Kortrijk: "Het is simpel ..."

KV Kortrijk leek zondagnamiddag uitgerekend in de derby tegen Zulte Waregem op weg naar zijn eerste ...

237
237

Meer sportnieuws