Fredberg realiseert meesterzet op transfermarkt

door
Fredberg realiseert meesterzet op transfermarkt

Jesper Fredberg profileert zich steeds meer als de grote man bij RSC Anderlecht. De CEO Sports laat zich zwaar gelden zowel op als naast het veld, en dat leverde hem hier en daar al wat kritiek op. Fredberg verdient echter het voordeel van de twijfel en met de komst van Anders Dreyer (FC Midtjylland) scoorde hij alvast punten. Daarnaast verwezenlijkt hij ook een onwaarschijnlijke deal door Wesley Hoedt wellicht (tijdelijk) te verpatsen aan Watford FC.


DE NIEUWE STERKE MAN

Jesper Fredberg drukt zijn stempel bij Anderlecht. In de nieuwe rol van CEO Sports zette hij zijn voorganger Peter Verbeke aan de deur en met Anders Dreyer (FC Midtjylland) haalde hij meteen zijn eerste transfer naar het Lotto Park. De Deen is prominent aanwezig bij Sporting, zo maakte hij een goede beurt tijdens het veelbesproken crisis onderhoud tussen de club en de fans, en door de ‘niet-uitvoerende’ rol van voorzitter Wouter Vandenhaute trekt hij stilaan alle sportieve macht naar zich toe.

Jesper Fredberg vindt zo’n vooraanstaande rol helemaal niet erg, hij staat namelijk heel erg graag in de belangstelling. Dat konden we vorig weekend zelf vaststellen in het Stade du Pairay in Seraing. Daar ging hij de meegereisde Anderlecht-fans groeten na de wedstrijd, iets wat niet meteen verwacht wordt van een sportief leider van een Belgische (ex-)topclub. Franky Van der Elst stelde zich in het praatprogramma Extra Time alvast grote vragen bij het optreden van Fredberg in Seraing.



“Het is toch opvallend. Hoe lang is hij nu hier? En hij is gewoon al de grote baas op Anderlecht. Ik vind het toch straf. Wie kende Fredberg tot drie maanden geleden? Toch ook niemand bij ons. En nu zo de grote man zijn op Anderlecht …” Peter Vandenbempt keek ook met grote verbazing naar Jesper Fredberg in Seraing. “Hij was alomtegenwoordig. Fredberg zou zelfs in directe verbinding staan met de bank en de video-analist. Achteraf ging hij ook nog eens de fans groeten. Wat een gedoe.”

MISSION IMPOSSIBLE MET HOEDT

Er wordt Jesper Fredberg vandaag een grote mate van profileringsdrang verweten, maar de Deen werd in eerste instantie aangesteld om goed werk te leveren als CEO Sports. De transfer van Anders Dreyer (FC Midtjylland) is alvast een stap in de goede richting, en het nakende vertrek van Wesley Hoedt zal hem ongetwijfeld nog veel meer positieve commentaren opleveren. De Nederlandse verdediger is al maandenlang persona non grata en tot voor kort raakte Anderlecht hem aan de straatstenen niet kwijt.



Medio november toonde Vitesse interesse in de 28-jarige verdediger. De club uit Arnhem kende een mislukte transferzomer en staat voorlopig op een tegenvallende veertiende plaats in de Eredivisie. Technisch directeur Benjamin Schmedes moest in januari orde op zaken stellen op de transfermarkt, want “hulp uit elke hoek is welkom”, stelt de Gelderlander. Dus ook een door Anderlecht uitgespuwde Wesley Hoedt, die zich op het veld en in de kleedkamer helemaal onmogelijk maakte.

SALARIS VAN 1,5 MILJOEN EURO

Het werd echter al snel duidelijk dat Vitesse het vorstelijk loon van Wesley Hoedt niet kan overnemen, hij verdient in het Lotto Park naar verluidt 1,5 miljoen euro, wat betekent dat hij de derde grootste verdiener zou zijn bij Anderlecht. Enkel Adrien Trebel (2,7 miljoen euro) en Hendrik Van Crombrugge (1,6 miljoen euro) verdienen nog meer bij Sporting. Eind december was er vage belangstelling vanuit de Golfstaten en sindsdien bleef het akelig kalm rond een transfer van Hoedt.



Tot donderdag weliswaar. Toen maakten Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad bekend dat Watford FC bereid is om Wesley Hoedt voor één seizoen te huren van Anderlecht, een huurdeal waarin The Hornets een aanzienlijk deel of zelfs zijn hele loon zouden overnemen. Anderlecht had oorspronkelijk de ambitie om 7 miljoen aan salarissen lozen in januari, en met het schrappen van Hoedt zijn loon is Sporting duidelijk op de goede weg. Een definitieve transfer eind dit seizoen zou zelfs nóg beter zijn.

MET WATFORD NAAR DE PREMIER LEAGUE?

Voorlopig is het nog niet bekend of er een aankoopoptie wordt opgenomen in de huurdeal met Watford FC, bij Anderlecht is men al lang tevreden dat het loon van Wesley Hoedt integraal zou worden overgenomen. En dan nog. Het zal namelijk niet vanzelfsprekend zijn dat Hoedt zomaar een dragende kracht wordt bij The Hornets. Watford strijdt namelijk volop mee voor de promotie naar de Premier League en bovendien beschikt de club op dit moment over de vierde beste defensie van de Championship.



Daarnaast heeft Watford ook al een akkoord gevonden met Hibernian over de komst van Ryan Porteous, de centrale verdediger wordt binnenkort voor een kleine 350 duizend euro overgenomen. Porteous stond al geruime tijd op de radar van Watford, waar hij de opvolger moet worden van William Troost-Ekong, die op zijn beurt naar Salernitana vertrok. Maar ook voor Wesley Hoedt is er nog plaats want coach Slaven Bilic sloeg onlangs nog aan de alarmbel dat hij over te weinig centrale verdedigers beschikt.

LEES OOK: ‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Zal Hoedt slagen bij Watford?

Meest recent

Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

98
98
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

20
20
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

45
45
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

38
38
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

35
35
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

74
74
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

42
42
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

61
61
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

73
73
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

71
71
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

152
152
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

506
506
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

154
154
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

18
18
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

208
208
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

272
272
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

198
198
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

473
473
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

266
266
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

158
158
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

729
729
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

157
157
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

53
53

Meer sportnieuws