Fredberg realiseert meesterzet op transfermarkt

1426
Fredberg realiseert meesterzet op transfermarkt

Jesper Fredberg profileert zich steeds meer als de grote man bij RSC Anderlecht. De CEO Sports laat zich zwaar gelden zowel op als naast het veld, en dat leverde hem hier en daar al wat kritiek op. Fredberg verdient echter het voordeel van de twijfel en met de komst van Anders Dreyer (FC Midtjylland) scoorde hij alvast punten. Daarnaast verwezenlijkt hij ook een onwaarschijnlijke deal door Wesley Hoedt wellicht (tijdelijk) te verpatsen aan Watford FC.


DE NIEUWE STERKE MAN

Jesper Fredberg drukt zijn stempel bij Anderlecht. In de nieuwe rol van CEO Sports zette hij zijn voorganger Peter Verbeke aan de deur en met Anders Dreyer (FC Midtjylland) haalde hij meteen zijn eerste transfer naar het Lotto Park. De Deen is prominent aanwezig bij Sporting, zo maakte hij een goede beurt tijdens het veelbesproken crisis onderhoud tussen de club en de fans, en door de ‘niet-uitvoerende’ rol van voorzitter Wouter Vandenhaute trekt hij stilaan alle sportieve macht naar zich toe.

Jesper Fredberg vindt zo’n vooraanstaande rol helemaal niet erg, hij staat namelijk heel erg graag in de belangstelling. Dat konden we vorig weekend zelf vaststellen in het Stade du Pairay in Seraing. Daar ging hij de meegereisde Anderlecht-fans groeten na de wedstrijd, iets wat niet meteen verwacht wordt van een sportief leider van een Belgische (ex-)topclub. Franky Van der Elst stelde zich in het praatprogramma Extra Time alvast grote vragen bij het optreden van Fredberg in Seraing.



“Het is toch opvallend. Hoe lang is hij nu hier? En hij is gewoon al de grote baas op Anderlecht. Ik vind het toch straf. Wie kende Fredberg tot drie maanden geleden? Toch ook niemand bij ons. En nu zo de grote man zijn op Anderlecht …” Peter Vandenbempt keek ook met grote verbazing naar Jesper Fredberg in Seraing. “Hij was alomtegenwoordig. Fredberg zou zelfs in directe verbinding staan met de bank en de video-analist. Achteraf ging hij ook nog eens de fans groeten. Wat een gedoe.”

MISSION IMPOSSIBLE MET HOEDT

Er wordt Jesper Fredberg vandaag een grote mate van profileringsdrang verweten, maar de Deen werd in eerste instantie aangesteld om goed werk te leveren als CEO Sports. De transfer van Anders Dreyer (FC Midtjylland) is alvast een stap in de goede richting, en het nakende vertrek van Wesley Hoedt zal hem ongetwijfeld nog veel meer positieve commentaren opleveren. De Nederlandse verdediger is al maandenlang persona non grata en tot voor kort raakte Anderlecht hem aan de straatstenen niet kwijt.



Medio november toonde Vitesse interesse in de 28-jarige verdediger. De club uit Arnhem kende een mislukte transferzomer en staat voorlopig op een tegenvallende veertiende plaats in de Eredivisie. Technisch directeur Benjamin Schmedes moest in januari orde op zaken stellen op de transfermarkt, want “hulp uit elke hoek is welkom”, stelt de Gelderlander. Dus ook een door Anderlecht uitgespuwde Wesley Hoedt, die zich op het veld en in de kleedkamer helemaal onmogelijk maakte.

SALARIS VAN 1,5 MILJOEN EURO

Het werd echter al snel duidelijk dat Vitesse het vorstelijk loon van Wesley Hoedt niet kan overnemen, hij verdient in het Lotto Park naar verluidt 1,5 miljoen euro, wat betekent dat hij de derde grootste verdiener zou zijn bij Anderlecht. Enkel Adrien Trebel (2,7 miljoen euro) en Hendrik Van Crombrugge (1,6 miljoen euro) verdienen nog meer bij Sporting. Eind december was er vage belangstelling vanuit de Golfstaten en sindsdien bleef het akelig kalm rond een transfer van Hoedt.



Tot donderdag weliswaar. Toen maakten Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad bekend dat Watford FC bereid is om Wesley Hoedt voor één seizoen te huren van Anderlecht, een huurdeal waarin The Hornets een aanzienlijk deel of zelfs zijn hele loon zouden overnemen. Anderlecht had oorspronkelijk de ambitie om 7 miljoen aan salarissen lozen in januari, en met het schrappen van Hoedt zijn loon is Sporting duidelijk op de goede weg. Een definitieve transfer eind dit seizoen zou zelfs nóg beter zijn.

MET WATFORD NAAR DE PREMIER LEAGUE?

Voorlopig is het nog niet bekend of er een aankoopoptie wordt opgenomen in de huurdeal met Watford FC, bij Anderlecht is men al lang tevreden dat het loon van Wesley Hoedt integraal zou worden overgenomen. En dan nog. Het zal namelijk niet vanzelfsprekend zijn dat Hoedt zomaar een dragende kracht wordt bij The Hornets. Watford strijdt namelijk volop mee voor de promotie naar de Premier League en bovendien beschikt de club op dit moment over de vierde beste defensie van de Championship.



Daarnaast heeft Watford ook al een akkoord gevonden met Hibernian over de komst van Ryan Porteous, de centrale verdediger wordt binnenkort voor een kleine 350 duizend euro overgenomen. Porteous stond al geruime tijd op de radar van Watford, waar hij de opvolger moet worden van William Troost-Ekong, die op zijn beurt naar Salernitana vertrok. Maar ook voor Wesley Hoedt is er nog plaats want coach Slaven Bilic sloeg onlangs nog aan de alarmbel dat hij over te weinig centrale verdedigers beschikt.

LEES OOK: Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Zal Hoedt slagen bij Watford?

Meest recent

Boskamp looft JPL-coach: “Toen liep iedereen nog te zeiken”

STVV heeft vriend en vijand verrast met een knappe Europese zes op zes. Ook Johan Boskamp is onder ...

4
4
Man City incasseert bij boeman Aston Villa eerste verlies

In de Premier League stond Manchester City om 13u30 voor een altijd moeilijke trip naar Aston Villa. ...

13
13
Deschacht verrast met opvallende transfertip voor Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern, maar volgens Olivier Deschacht ontbreekt er iets. De ...

71
71
Clement onder vuur: drie matchen om vel te redden?

Philippe Clement (52) werkte zich vorig seizoen uit de naad om Norwich City van de ondergang te ...

17
17
Realiseert Standard uitgaande knaltransfer in januari?

Bij Standard moeten ze elke euro nog steeds omdraaien en de Rouches moeten elk jaar goed proberen te ...

46
46
Doku helpt gerucht over Guardiola uit de wereld

Pep Guardiola werd door bepaalde Belgische analisten de afgelopen jaren stevig bekritiseerd. Onder ...

33
33
'Bayern schiet in actie: winterdeal van 90 miljoen'

Bayern München lijkt het de komende weken zonder Vincent Kompany te moeten stellen, terwijl ...

25
25
Grote verrassing op komst onder de lat bij Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen een tweetal weken weer verzamelen, want er komt alweer een tweeluik ...

105
105
Van der Elt voorspelt topcarrière voor JPL-trainer

De laatste jaren krijgen naast jonge spelers ook alsmaar meer jonge trainers hun kans in de Jupiler ...

60
60
Wintertransfer op komst? Raskin en Rangers reageren

Tot veler verbazing slaagde Nicolas Raskin er in de zomer niet in om zijn uitstekende prestaties bij ...

15
15
'Bliksemtransfer Noa Lang naar Nederlandse club'

Noa Lang had gehoopt om zich dit seizoen wel door te kunnen zetten bij Napoli, nadat hij in zijn ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tolu, Barça heeft plan'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

132
132
Kompany lange tijd out? Bayern heeft vervanger klaar

Er heersen grote zorgen rond Vincent Kompany bij Bayern München. De T1 zakte plots in elkaar en ...

178
178
Carrière mislukt? Dante Vanzeir slaat keihard terug

Vanzeir brak bij Union SG volledig door, maar na zijn transfer naar de Verenigde Staten verdween hij ...

101
101
Xander Dierckx over strijd met Vermeeren: "Goede speler, maar..."

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old verloor al vijf ...

135
135
'Compper krijgt duidelijke boodschap van Antwerp-bestuur'

Marvin Compper staat ferm onder druk bij Royal Antwerp FC. The Great Old kampt met vijf nederlagen ...

124
124
Doku bonkt op tafel bij Man City: “Ik weet dat ik iedereen...”

Jérémy Doku kende een teleurstellend WK met blessureleed en matchen waar hij niet even ...

144
144
Bayern komt met belangrijke update over Kompany

Vincent Kompany is groot nieuws in Duitsland én daarbuiten. De oefenmeester zakte ineen en ...

159
159
Deschacht wil Rode Duivel terug: "Kom snel naar Anderlecht"

Olivier Deschacht hoopt dat RSC Anderlecht dit jaar een volgende stap kan zetten. Meedoen voor de ...

462
462
STVV gaat voor gigantische stunt: "We willen het afmaken"

Is er nog iemand die om een ontslag van Frédéric De Meyer vraagt? Na een 0 op 9 ...

151
151
AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

KRC Genk en AA Gent komen uit een moeizaam seizoen. De twee clubs willen weer meedraaien aan de top, ...

282
282
Transferflirt Club Brugge: Adedeji-Sternberg doet boekje open

Stilaan wordt hij weer in de armen gesloten, maar lange tijd had Noah Adedeji-Sternberg het helemaal ...

485
485
Deschacht kietelt Club: "Ga weer commentaar krijgen, maar ..."

Ondanks een moeilijke wedstrijd nam Club Brugge deze week met 3-0 de maat van RC Lens. Blauw-Zwart ...

1344
1344
'Flick ramt op tafel: toptransfer Barça in januari'

FC Barcelona scherpt momenteel de messen voor de clash van zondagavond tegen Real Madrid. ...

249
249
Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

267
267

Meer sportnieuws