Fredberg realiseert meesterzet op transfermarkt

door
Fredberg realiseert meesterzet op transfermarkt

Jesper Fredberg profileert zich steeds meer als de grote man bij RSC Anderlecht. De CEO Sports laat zich zwaar gelden zowel op als naast het veld, en dat leverde hem hier en daar al wat kritiek op. Fredberg verdient echter het voordeel van de twijfel en met de komst van Anders Dreyer (FC Midtjylland) scoorde hij alvast punten. Daarnaast verwezenlijkt hij ook een onwaarschijnlijke deal door Wesley Hoedt wellicht (tijdelijk) te verpatsen aan Watford FC.


DE NIEUWE STERKE MAN

Jesper Fredberg drukt zijn stempel bij Anderlecht. In de nieuwe rol van CEO Sports zette hij zijn voorganger Peter Verbeke aan de deur en met Anders Dreyer (FC Midtjylland) haalde hij meteen zijn eerste transfer naar het Lotto Park. De Deen is prominent aanwezig bij Sporting, zo maakte hij een goede beurt tijdens het veelbesproken crisis onderhoud tussen de club en de fans, en door de ‘niet-uitvoerende’ rol van voorzitter Wouter Vandenhaute trekt hij stilaan alle sportieve macht naar zich toe.

Jesper Fredberg vindt zo’n vooraanstaande rol helemaal niet erg, hij staat namelijk heel erg graag in de belangstelling. Dat konden we vorig weekend zelf vaststellen in het Stade du Pairay in Seraing. Daar ging hij de meegereisde Anderlecht-fans groeten na de wedstrijd, iets wat niet meteen verwacht wordt van een sportief leider van een Belgische (ex-)topclub. Franky Van der Elst stelde zich in het praatprogramma Extra Time alvast grote vragen bij het optreden van Fredberg in Seraing.



“Het is toch opvallend. Hoe lang is hij nu hier? En hij is gewoon al de grote baas op Anderlecht. Ik vind het toch straf. Wie kende Fredberg tot drie maanden geleden? Toch ook niemand bij ons. En nu zo de grote man zijn op Anderlecht …” Peter Vandenbempt keek ook met grote verbazing naar Jesper Fredberg in Seraing. “Hij was alomtegenwoordig. Fredberg zou zelfs in directe verbinding staan met de bank en de video-analist. Achteraf ging hij ook nog eens de fans groeten. Wat een gedoe.”

MISSION IMPOSSIBLE MET HOEDT

Er wordt Jesper Fredberg vandaag een grote mate van profileringsdrang verweten, maar de Deen werd in eerste instantie aangesteld om goed werk te leveren als CEO Sports. De transfer van Anders Dreyer (FC Midtjylland) is alvast een stap in de goede richting, en het nakende vertrek van Wesley Hoedt zal hem ongetwijfeld nog veel meer positieve commentaren opleveren. De Nederlandse verdediger is al maandenlang persona non grata en tot voor kort raakte Anderlecht hem aan de straatstenen niet kwijt.



Medio november toonde Vitesse interesse in de 28-jarige verdediger. De club uit Arnhem kende een mislukte transferzomer en staat voorlopig op een tegenvallende veertiende plaats in de Eredivisie. Technisch directeur Benjamin Schmedes moest in januari orde op zaken stellen op de transfermarkt, want “hulp uit elke hoek is welkom”, stelt de Gelderlander. Dus ook een door Anderlecht uitgespuwde Wesley Hoedt, die zich op het veld en in de kleedkamer helemaal onmogelijk maakte.

SALARIS VAN 1,5 MILJOEN EURO

Het werd echter al snel duidelijk dat Vitesse het vorstelijk loon van Wesley Hoedt niet kan overnemen, hij verdient in het Lotto Park naar verluidt 1,5 miljoen euro, wat betekent dat hij de derde grootste verdiener zou zijn bij Anderlecht. Enkel Adrien Trebel (2,7 miljoen euro) en Hendrik Van Crombrugge (1,6 miljoen euro) verdienen nog meer bij Sporting. Eind december was er vage belangstelling vanuit de Golfstaten en sindsdien bleef het akelig kalm rond een transfer van Hoedt.



Tot donderdag weliswaar. Toen maakten Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad bekend dat Watford FC bereid is om Wesley Hoedt voor één seizoen te huren van Anderlecht, een huurdeal waarin The Hornets een aanzienlijk deel of zelfs zijn hele loon zouden overnemen. Anderlecht had oorspronkelijk de ambitie om 7 miljoen aan salarissen lozen in januari, en met het schrappen van Hoedt zijn loon is Sporting duidelijk op de goede weg. Een definitieve transfer eind dit seizoen zou zelfs nóg beter zijn.

MET WATFORD NAAR DE PREMIER LEAGUE?

Voorlopig is het nog niet bekend of er een aankoopoptie wordt opgenomen in de huurdeal met Watford FC, bij Anderlecht is men al lang tevreden dat het loon van Wesley Hoedt integraal zou worden overgenomen. En dan nog. Het zal namelijk niet vanzelfsprekend zijn dat Hoedt zomaar een dragende kracht wordt bij The Hornets. Watford strijdt namelijk volop mee voor de promotie naar de Premier League en bovendien beschikt de club op dit moment over de vierde beste defensie van de Championship.



Daarnaast heeft Watford ook al een akkoord gevonden met Hibernian over de komst van Ryan Porteous, de centrale verdediger wordt binnenkort voor een kleine 350 duizend euro overgenomen. Porteous stond al geruime tijd op de radar van Watford, waar hij de opvolger moet worden van William Troost-Ekong, die op zijn beurt naar Salernitana vertrok. Maar ook voor Wesley Hoedt is er nog plaats want coach Slaven Bilic sloeg onlangs nog aan de alarmbel dat hij over te weinig centrale verdedigers beschikt.

LEES OOK: Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Zal Hoedt slagen bij Watford?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

46
46
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

32
32
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

17
17
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

16
16
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

13
13
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

100
100
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

49
49
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

73
73
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

119
119
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

99
99
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

364
364
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

144
144
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

84
84
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

109
109
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

42
42
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

208
208
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

249
249
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

137
137
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

339
339
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

85
85
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

122
122

Meer sportnieuws